Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

Metz

New member
własnie wróciłem z MM.
Podobnie jak locutus23 nie zauważyl bym rożnicy miedzy 756 a 786 a przyglądałem się im dlugo i nie chodzi mi o obudowy bo wiem ze są w różnych kolorach.
Wg mnie nie widzać różnicy miedzy tymi dwoma tv - a jak nie widać różnicy to po co przepłacać :p

Już zamówiłem model 756, nie jest na ledach (może to i lepiej bo szczerze mówiac dla mnie obraz byl troche lepszy na 756), ale wiem przynajmniej że na 100% ma MPEG-4, wyjście LAN co podobno wszyscy zachwalają i nie widzialem (nie słyszałem) żeby był w nim jakis wiatrak.
 

tasba

New member
Metz napisał:
własnie wróciłem z MM.
Podobnie jak locutus23 nie zauważyl bym rożnicy miedzy 756 a 786 a przyglądałem się im dlugo i nie chodzi mi o obudowy bo wiem ze są w różnych kolorach.
Wg mnie nie widzać różnicy miedzy tymi dwoma tv - a jak nie widać różnicy to po co przepłacać :p

Już zamówiłem model 756, nie jest na ledach (może to i lepiej bo szczerze mówiac dla mnie obraz byl troche lepszy na 756), ale wiem przynajmniej że na 100% ma MPEG-4, wyjście LAN co podobno wszyscy zachwalają i nie widzialem (nie słyszałem) żeby był w nim jakis wiatrak.

Powiem, że ja nad tym LAN-em intensywnie się zastanawiałem i stwierdziłem że on się prawie do niczego nie przyda w obecnej formie. Po pierwsze trzeba się chrzanić z kablami, po drugie na komputerze trzeba instalować jakąś specjalną aplikację aby udostępnić pliki (mam nadzieję, że bez niej też się to uda), po trzecie teoretyczny dostęp do jakichś informacji z Internetu, ale tylko dedykowanych przez Samsuga. No i po czwarte TV posiada port USB, który rozwiązuje problem doraźnej komunikacji - glownie chodzi o oglądanie zdjęć na TV. Wg mnie szybciej i prościej jest skorzystać z pendriva niż przeklikiwać się przez komputer aby telewizor zobaczył udostępnione pliki.

Ale moge się mylić.
Samsung rzucił jakieś podwaliny pod komunikację ze światem z poziomu TV (chodzi mi o LAN), ale to jeszcze nie jest to.

Natomiast co do wyższości podświetlenia LED nad zwykłymi lampami, to faktycznie różnica w nasyceniu i wierności kolorów jest znikoma - takie wrażenie również odniosłem porównując 756 i 786. Zaciera się ona zupełnie przy jasnych scenach. To tak jakby stanąć przed TV plazmowym i LCD. Tylko wprawne oko wyłapie różnicę. Sam się łapałem na pomyłkach.

Natomiast w LED-ie różnica pojawia się w momentach gdy na ekranie w bardzo ciemnej scenerii rozmawia dwóch agentów Smithów stojących w ciemnym zaułku przy czym jeden prawie zlewa się z nocą, a drugi majaczy w słabym blasku odległej latarni. Wówczas można dostrzec odcięcie garnitura od tła nocy. No i oczywiście czarne paski (górny i dolny) nadawane z programem przez TV - one faktycznie są czarne.

Oczywiście można powiedzieć, że zwykły LCD można rozjaśnić i te subtelne ciemne kontrasty da się dostrzec. To jest jakiś argument, tylko że jednocześnie czerń przestaje być czernią tylko czymś w rodzaju szarości przechodzącej w czerń. Na tym polega różnica pomiędzy LED-em al nie-LED-em. Ten próg bólu-jaskarawości nie trzeba podbijać, bo wtedy cały urok oglądania pryska.

Takie wnioski mniej więcej po kilku dniach uzytkowania 786 mi się nasunęły.
Małym zgrzytem jest dla mnie funkcja PIP. Okazuje się, że ona działą tylko wtedy, gdy jednym ze źródeł sygnału jest urządzenie przypięte przez HDMI. Podłączenie czegoś przez Euro lub Composit nie uaktywnia tej funkcji.

To narazie tyle.
Pzdr
Mirek
 

tasba

New member
Chop napisał:
Ja oczekuje na 37 cali bo 40 to troche za duzy. Ale nie wiem czy na 786 czy 756. Jakie są plusy i minusy tych modeli (40")?

Rzuć okiem tutaj: hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31049
W wątku opisałem jakie są kluczowe różnice pomiędzy 756 i 786.

Pzdr
Mirek
 

zbychg

New member
Tematem jest seria 7 testy, opinie, wszystko o serii

Czytam to forum i krew mnie za lewa bo w większości wypowiedzi nie na temat lub cytuję:

"Powiem, że ja nad tym LAN-em intensywnie się zastanawiałem i stwierdziłem że on się prawie do niczego nie przyda w obecnej formie."
- bez komentarza.

Wracają do tematu.
W modelu 86 są diody LED duży plus brak za to MPEG-4 i wyjścia LAN.
W modelu 56 brak LED dopiero w serii 9 model 56 jest wszystko lecz tylko 46" najmniejszy lecz tańszy od 46Z450 sony o 900 zł.
 

tasba

New member
zbychg napisał:
Czytam to forum i krew mnie za lewa bo w większości wypowiedzi nie na temat lub cytuję:

"Powiem, że ja nad tym LAN-em intensywnie się zastanawiałem i stwierdziłem że on się prawie do niczego nie przyda w obecnej formie."
- bez komentarza.

A tak może coś więcej?
Jakieś kontrargumenty?
A może tylko chciałeś sobie poużywać po ciężkim dniu?
 

theryba

New member
Witam

Jest to mój pierwszy post i przede wszystkim witam wszystkich.

Jestem posiadaczem od niedawna samsunga LE52A756. Otóż mam pewien problem przy próbie połączenia komputera za pomocą kabla HDMI. W skrócie mówiąc obraz nie wygląda zadawalająco. Walczyłem już na rózne sposoby i najlepszy rezultat osiągnąłem ustawiajać na TV tryb bez overscanu a na PC Overscan na 0%, ale dalej obraz nie wyglądał dobrze. Długo mu się przypatrywałem aby stwierdzić co właściwie jest nie tak i dopiero po uruchomieniu programu Nokii do testowania monitorów okazało się że linie pionowe mają odjechane kolory. Linie w poziomie są OK, wyraźnie widać czerwoną, zieloną i niebieską. Za to w pionie niebieska jest jeszcze jako tako a z zielonej i czerwonej zrobiłą się biała i powiedzmy purpurowa.
Oto zdjęcie tv z wyświetloną planszą (proszę dokleić rozszerzenie jpg do poniższych liknów, automat mnie nie puszcza bo mam za mało postów :confused:):

img125 . imageshack . us / img125 / 1883 / pc2tvhdmiyb4

Próbowałem kilku kabli i podłączałem pod różne wejścia od HDMI1 do HDMI4. Dodatkowo w menu TV wyłączałem wszystko jak leci, redukcje szumów itp. wszystko co mogłoby coś to mieszać

Dodam że po podłączeniu przez DSUB obraz jest już OK i linie pionowe i poziome znowu mają właściwe kolory:

img116 . imageshack . us / img116 / 9716 / pc2tvdsubfz1


Jest jeszcze opcja, że mója karta graficzna coś to miesza (Gigabyte HD4850) ale kabelek analogowy i HDMI podłączam pod to samo gniazdo DVI (przez odpowiednie przejściówki) i raz jest dobrze, a raz nie.

Czy ktoś z was ma/miał podobny problem ?

Czy to możliwe aby jakość obrazu po HDMI cyfrowo była gorsza od zwykłego analoga.
 

tasba

New member
Takie wnioski mniej więcej po kilku dniach użytkowania 786 mi się nasunęły.
Małym zgrzytem jest dla mnie funkcja PIP. Okazuje się, że ona działa tylko wtedy, gdy jednym ze źródeł sygnału jest urządzenie przypięte przez HDMI. Podłączenie czegoś przez Euro lub Composit nie uaktywnia tej funkcji.
Małe sprostowanie.
PIP działa gdy źródłem sygnału jest HDMI, PC i Component. Gdy sygnał jest podawany ze złącza Scart (RGB), ta funkcja jest niedostępna.

Pzdr
Mirek
 

pogrzebacz

New member
Parę fotek 786 , dowodzącej dobrej czerni tego tv, oczywiście bez kalibracji , tryb dynamiczny , blue planet 1080p
 

Attachments

  • PA240504.JPG
    PA240504.JPG
    27,6 KB · Wyś: 226
  • PA240505.JPG
    PA240505.JPG
    29,5 KB · Wyś: 193
  • PA240523.JPG
    PA240523.JPG
    24,4 KB · Wyś: 162
  • PA240506.JPG
    PA240506.JPG
    33,4 KB · Wyś: 174
  • PA240508.JPG
    PA240508.JPG
    31,8 KB · Wyś: 165
  • PA240519.JPG
    PA240519.JPG
    140,6 KB · Wyś: 446
  • PA240520.JPG
    PA240520.JPG
    83,1 KB · Wyś: 182
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
tak, czern bardzo dobra na wprost, a powiedz jak u ciebie wiatraczek po kilkudziesieciu minutach ogladania? nie przeszkadza ?
 

marcin255

New member
powiedzcie jak to jest z MPEG4

model LE40A786
ma ten format czy nie ?
bo niby nie ma a w opisach sklepów ma
i czy przy ogladani HD z cyfrowej UPC jest róznica miedzy
MPEG4 a 2
za
stanawiam sie nad LE40A786 lub Sony KDL40W4500

pomózcie bo im dłużej czytam tym mniej wiem ;)
 
Ostatnia edycja:

bryczes

New member
Ja blisko m-c nie mogłem się zdecydować. Również wybierałem pomiędzy tymi dwoma modelami. Ja wybrałem W4500:). Jakość obrazu porównywalna z niewielką przewagą Sony jak dla mnie. Ponieważ nie mogłem dopatrzeć się większych róznic w obrazie to zdecydowały pierdoły:
- lepszy design. W Samsungu drażnią mnie te wielkie boczne szklane ramy
- w-g mnie lepsze odwzorowanie kolorów
- pewne działanie MPEG-4
- lepsze 100Hz
- brak szyby w Sony. Matryca jest matowa
- PS3

Plusy Samsnug'a
- lepsza czerń w ciemnych scenach
- ledowe podświetlenie co daje ponoć dłuższą żywotność
- mniejsze zużycie prądu

To tyle.
 

marcin255

New member
hmm fajnie ,dzieki a co z 8ms w Bravii i Mpeg4 na codzień do odbioru cyfrowego sygnału z UPS chyba nie jest potrzebne ,moze sie mylę
podobno Bravia smuzy i moze nierówno podswietlac matrycę
 

qazar

Member
Bez reklam
Bryczes W4500 wcale lepiej nie współpracuje z PS3 ;) Co do kolorów zgodzę się, ukł. 100Hz nie sądzę by był jakoś znacząco gorszy, natomiast smearing w serii W kompletnie jak dla mnie dyskwalfikuje model 4500
 

mateo102

New member
zdaj relacje : )

ja się zastanawiam nad 37 calami seria 6 (bo serii 7 nie ma niestety)
ewentualnie 40 calami również seria 6 i nie mam pojecia w sumie nie wiem ktora matryca lepsza czy szklana ktora wystepuje w 40' czy matowa wystepujaca w 37'

Oglądać TV będe z odłegłosci 2.2m; TV 80 cm wyżej od wysokości oczu.
 

piastun

New member
Witam.

Obecnie posiadam Sharpa 46x20e i zastanawiam sie nad zamiana na Samsunga 46A786 glownie ze wzgledu na czern. Powiedziecie czy bedzie widac znaczaca roznice miedzy tymi TV?

Z gory dziekuje.
 
Do góry