Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kodijak

New member
tomtu napisał:
Nie jest to kwestia ustawienia bo w instrukcji jest napisane ze taka sytuacja może mieć miejsce. jedyne wyjście to w którymś amplitónerze (niestety nie pamiętam w którym) była opcja zsynchronizowania obrazu z głosem.
mam 32 le 656 i mam to samo co jest dość dla mnie irytujące wcześniej tv podpinałem pod wzmacniacz stereo i mi to wystarczało a tv i wzmacniacz torchę się w głosie uzupełniały tzn z tv soprany a z wzmacniacza więcej basów teraz tego nie można zrobić bo jest nieznośny pogłos to chyba posunięcie samsunga aby sobie sprawić kino domowe.
Udało mi się wyeliminować pogłos na TV. Jakiś dureń ustawił wartość fabryczną na 80 zamiast na 0. Teraz dźwięk z TV i ze wzmacniacza lecą tak samo. I przy okazji udało mi się naprawić nie działające oszczędzanie energii w trybie AUTO. Teraz ładnie się zmniejsza podświetlenie przy ciemnych scenach i już nie widać tak podświetlenia jak ktoś przykładowo idzie ciemną ulicą.

Opóźnienie należy ustawić w Trybie serwisowym w opcjach 4. ADVANCED MENU. Wchodzimy w to wciskając 000 lub 0000. Potem trzeba przejść w AUDIO i w opcji Sound DELAY lub podobnie zmienić z 80 na 0. Potem reset TV i wszystko działa :)

Wszystko na sofcie 1020.1
 

Horhe Ortega

New member
apilek cytat:Wszystkie Samsungi z tej serii mają panel o przetwarzaniu 8bit ,a nie 10bit.
PRZETWARZANIE -PRZETWARZANIEM.W środku układ 16bitowy.Wiedziałeś że tylko 40"-ka ma wiatraczek w środku???
 
Ostatnia edycja:

michu123

New member
Noszę się z zamiarem kupna LE40A656, jednak mam pewne wątpliwości, które chciałbym rozwiać. Były już te kwestie poruszane, ale uważam, że każdy przypadek jest inny.

Odległość, z której będę przeważnie oglądał 2m (niekiedy troszkę mniej)
Sygnał - C+ HD, cyfrowa kablówka SD, Xbox 360, DVD

Wszyscy piszą, że im większy ekran tym lepiej :) ale nie chciałbym przedobrzyć. Mam wątpliwości szczególnie w związku z konsolą (jest to jakość HD ready czyli sporo niższa niż FHD) i innymi źródłami niższej rozdzielczości

Czy 40'' to nie za dużo na dłuższą metę? Jest jeszcze opcja 37''. Co radzicie?

Pozdrawiam
 

pmaz

New member
Cześć, mam 40"656 4 miesiące
Przy FHD 2 metry jest ok , a po 2 tygodniach dojdziesz do wniosku że 42 czy 46" też mogłoby być.Kablówka SD w większości programów może być trochę zmienisz ustawienia i ok.DVD najlepiej przez HDMI i jest ok.Xbox - gry mam na PS3 i tylko niektóre są w 1080p ale wtedy ekran daje efekt. Czym większy tym lepiej. Jednak 2 metry przy zwykłym syglane to mało i jest trochę rozjechane.Ogólnie LCD jest dla dobrej jakości sygnałów. Sprawdzałem kilka filmów BD i jest to efekt który powoduje, że nawet dodatki po filmie warto obejżeć. Generalnie zakup LCD pociąga nowe wydatki. Platformy, tunery HD itp. Ale jak już wszystko masz to wtedy można wyłączyć i wyjść z znajomymi:)
 

GhoustIrex

New member
michu123 napisał:
Noszę się z zamiarem kupna LE40A656, jednak mam pewne wątpliwości, które chciałbym rozwiać. Były już te kwestie poruszane, ale uważam, że każdy przypadek jest inny.

Odległość, z której będę przeważnie oglądał 2m (niekiedy troszkę mniej)
Sygnał - C+ HD, cyfrowa kablówka SD, Xbox 360, DVD

Wszyscy piszą, że im większy ekran tym lepiej :) ale nie chciałbym przedobrzyć. Mam wątpliwości szczególnie w związku z konsolą (jest to jakość HD ready czyli sporo niższa niż FHD) i innymi źródłami niższej rozdzielczości

Czy 40'' to nie za dużo na dłuższą metę? Jest jeszcze opcja 37''. Co radzicie?

Pozdrawiam

miałem ten sam dylemat odległość 3m do 3,5m przeszukałem forum i wszyscy pisali 40 spokojnie i kupiłem 40'. Sygnał HD obraz był super jednak SD nie do przyjęcia wymieniłem po 4 dniach na wersje 37' teraz jest OK.

Pozdrawiam All
 

michu123

New member
GhoustIrex napisał:
miałem ten sam dylemat odległość 3m do 3,5m przeszukałem forum i wszyscy pisali 40 spokojnie i kupiłem 40'. Sygnał HD obraz był super jednak SD nie do przyjęcia wymieniłem po 4 dniach na wersje 37' teraz jest OK.

Pozdrawiam All

Dzięki. To chyba rozwiewa moje wątpliwości :) Mam do ciebie (jako osoby, która miała oba rozmiary) jeszcze jedno pytanie: Czy są istotne różnice między wersją 37'' a 40''? Czytałem o rzeczach typu 37'' jest matowy, że nie jest to Ultra Clear Panel, gorszy kontrast, czerń. Jaka jest twoja (i innych osób) opinia na ten temat?
 

poziomek1978

New member
michu123 napisał:
Odległość, z której będę przeważnie oglądał 2m (niekiedy troszkę mniej)
Sygnał - C+ HD, cyfrowa kablówka SD, Xbox 360, DVD
...
Czy 40'' to nie za dużo na dłuższą metę? Jest jeszcze opcja 37''. Co radzicie?
Pozdrawiam
Witam miałem ten sam problem. Kupiłem 40A656 i 1sze wrazeeenie to "ale duuuzy". Powiem tak zmierz dokladnie odleglosc od tv(matrycy) do twoich oczu/glowy. Ja swoj podsunalem na szafce do sqamej sciany i juz jest oki tyeraz mam 3m. 2m, rzeczywiste 2m to w mojej subiektywnej opinii za malo na 40". Z drugiej stronu ja jzu bym swojej 40tki nie zamienil na mniejszy ;). Filmy to super sie oglada.

Sygnal wejsciowy Cyfr+ sd. Z 3m widac niedociagniecia na niektorych kanałąch jak np.: TV Biznes ale da sie życ jest ok.


Co do SZYBY zamiast matowej matrycy. Ja jestem b. zadowolony z owej szyby, ale tv mam odizowlowany od jakis mocnych zrodel swiatla ktore by sie w niej odbijaly. Polceam "szybke" :) I zdecydowanie nie jest ona az talk wnerwiajaca jak w nowych laptopach zdecydowanie na korzysc TV!
 

GhoustIrex

New member
michu123 napisał:
Dzięki. To chyba rozwiewa moje wątpliwości :) Mam do ciebie (jako osoby, która miała oba rozmiary) jeszcze jedno pytanie: Czy są istotne różnice między wersją 37'' a 40''? Czytałem o rzeczach typu 37'' jest matowy, że nie jest to Ultra Clear Panel, gorszy kontrast, czerń. Jaka jest twoja (i innych osób) opinia na ten temat?


Mnie na matowym ogląda się lepiej bo ja naprawde mam bardzo nasłoneczniony pokój cały dzień , duże okno ponad 3m od strony południowo-zachodniej i drugie okno 2m od strony północnej :) także musiałem rolety mieć spuszczone podczas oglądania a to zima nie wyobrażam sobie co by było w lecie :) ale tak jak pisze poziomek1978 pewnie idzie się przyzwyczaić i podobnie stwierdziłem że 40' jest duży :)

Pozdrawiam All
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Też myślałem czy 37'' czy 40''... a może 32'' z odległości 2,5m (dokładnie) i wyszło, że 37'' będzie najoptymalniejszy i takim jest. Sygnał to eNka.
 

StarLuk

New member
michu123 napisał:
Dzięki. To chyba rozwiewa moje wątpliwości :) Mam do ciebie (jako osoby, która miała oba rozmiary) jeszcze jedno pytanie: Czy są istotne różnice między wersją 37'' a 40''? Czytałem o rzeczach typu 37'' jest matowy, że nie jest to Ultra Clear Panel, gorszy kontrast, czerń. Jaka jest twoja (i innych osób) opinia na ten temat?

Może ja pomoge. Byłem posiadaczem wersj 37 calowej. Zwróciłem ja ze względu na subpiksele na mojej matrycy. Jednakże powiem Ci moje uwagi odnośnie obu tych wersji bo po oddaniu chciałem własnie kupic wersje 40calową.
Różnice w obrazie sa takie (bede pisał po polsku jak zauważyłem bo specjalistą nie jestem) Po pierwsze 40'' ma dużo lepszą czerń, po drugie kolory sa żywsze ładniejsze jednym słowem, Po trzecie co do matrycy odbijającej to wcale nie jest ona taka uciążliwa wg mnie, kanały sd w obu modelach przy średnim sygnale sa kiepskie a tryb 100hz tylko to pogarsza filmy wyglądają jak by to była kiepska telenowela wiec wyłączałem i stwierdziłem ze mi to nie potrzebne, Innych dostrzegalnych różnic nie zauważyłem. Ale ogolnie tv polecam obraz w Xboxie 360 jest genialny poprostu.

Po uprzednim czytaniu forum i porad "kikiego" doszedłem do wniosku że kupie tv Sony KDL40W4000. Moze i słaby w kanałach sd to jednak wymiata w Hd i w konsoli a głownie pod to kupuje tv a w przyszłości telewizja hd stanie sie powszechna.

To moja subiektywna opinia. Mam nadzieje że pomogłem

Pozdrawiam
 

StarLuk

New member
Horhe Ortega napisał:
StarLuk -. Miałeś chyba na myśli W4500???(chodzi mi o input lag zminimalizowany w modelu nowszym).Skoro do giercowania.

Wersja W4000 . W 4500 moze i jest zmiejszony lag ale jesto to cieżkie do zauważenia dla laika. Zreszta dopłacać 1000zł w moim przypadku jest nie do przyjecia. Moim zdaniem Sony W4000 jest lepszy niz samsungi 656
 

Dymis

New member
StarLuk napisał:
Wersja W4000 . W 4500 moze i jest zmiejszony lag ale jesto to cieżkie do zauważenia dla laika. Zreszta dopłacać 1000zł w moim przypadku jest nie do przyjecia. Moim zdaniem Sony W4000 jest lepszy niz samsungi 656

Dlaczego tak uważasz ? Pod jakim względem lepszy ? Jestem ciekaw, ponieważ moi rodzice przymierzają się do zakupu i chcieliby kupić coś innego, niż ja mam.
 

StarLuk

New member
Dymis napisał:
Dlaczego tak uważasz ? Pod jakim względem lepszy ? Jestem ciekaw, ponieważ moi rodzice przymierzają się do zakupu i chcieliby kupić coś innego, niż ja mam.

To zależy do czego Twoim rodzicą ten telewizor jest potrzebny bo jeżeli do TV w SD to oba sie nie nadają. A co do różnic to obraz bardziej mi sie podba w Sonym wyrazniejsze kolory bardziej żywe nie ma smug a w samsungu nawet na 100hz jak grałem w halo3 sie pojawiały nie mam porównania do Sony bo jeszcze go nie mam ale z tego co pisza forumowicze to nie ma smug. Ale Samsung Le40A656 to bardzo dobry tv i pewnie by był drugi w kolejności kupna wg mnie.
 

wiwo

New member
Opóźnienie należy ustawić w Trybie serwisowym w opcjach 4. ADVANCED MENU. Wchodzimy w to wciskając 000 lub 0000. Potem trzeba przejść w AUDIO i w opcji Sound DELAY lub podobnie zmienić z 80 na 0. Potem reset TV i wszystko działa
Wystarczyło zmienić tylko to ustawienie aby zaczeło działać oszczędzanie energii?
 

Dymis

New member
StarLuk napisał:
To zależy do czego Twoim rodzicą ten telewizor jest potrzebny bo jeżeli do TV w SD to oba sie nie nadają. A co do różnic to obraz bardziej mi sie podba w Sonym wyrazniejsze kolory bardziej żywe nie ma smug a w samsungu nawet na 100hz jak grałem w halo3 sie pojawiały nie mam porównania do Sony bo jeszcze go nie mam ale z tego co pisza forumowicze to nie ma smug. Ale Samsung Le40A656 to bardzo dobry tv i pewnie by był drugi w kolejności kupna wg mnie.


Co do SD to trochę masz racji... Jednak gdy odejdziemy od TV na 3, 4 metry obraz jest naprawdę znośny. Jeżeli chodzi o moich rodziców to na razie też mają kablówkę SD z UPC, ale myślę, że jak by zmienili starego wysłużonego CRT to jakaś platforma cyfrowa na pewno by zawitała.
Piszesz o smugach w samsungu... dziwne. Nie doświadczyłem czegoś takiego, a sporo gierek już na PS3 testowałem (100Hz wyłączone - do gier zupełnie się nie nadaje). Natomiast jeżeli chodzi o kolory to nie wiem jak to wygląda u innych producentów TV takich jak sharp, sony czy panasonic, ale ja ze swojego samsunga jestem zadowolony, a oglądając film na DVD czy Blue-Ray można się po prostu w tym obrazie zakochać :) Kolory są piękne, żywe i wszystko jest takie wyraźne...:)
 

Robertk2

New member
kolunio napisał:
Witam
Ja ma do telewizora 3m i mam 46' Uwazam, ze to wcalenie za duzo...Teraz chetnie lyknal bym 52:):):)

Zdecydowanie potwierdzam. Na początku użytkowania może wydawać się wielki...na początku.Ten kto nie miał możliwości przez kilka tygodni przetestować większego ekranu , nie wie jak wygląda obraz w hd . Do sd też się można przyzwyczaić a wszystko zależy od jakości odbieranego sygnału i własnych ustawień w tv.
 
Do góry