Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

StarLuk

New member
LE37A656 vs LE40A656

Panowie jakie widoczne różnice są miedzy tymi modelami. Czy warto kupić ten LE40A656. Wielkość to dla mnie bez różnicy bo i 37 i 40 mi pasuje, czy warto dołożyć jeżeli jest duzo lepszy obraz w wersj 40 calowej.
Czekam na odp.
 

tomtu

New member
StarLuk napisał:
Panowie jakie widoczne różnice są miedzy tymi modelami. Czy warto kupić ten LE40A656. Wielkość to dla mnie bez różnicy bo i 37 i 40 mi pasuje, czy warto dołożyć jeżeli jest duzo lepszy obraz w wersj 40 calowej.
Czekam na odp.

z jakiej odległości będziesz oglądał ja z odległości 3 metrów kanały sd są zadawalające większy tv nie wskazany(za wyjątkiem paru stacji gdzie są kiepskie np tvn24 ale canal+ bardzo dobry) ale w HD to bajka i wtedy żałuje że nie mam tv większego
ja jak bym miał kasę to brałbym większy nie wiem czy w jakości obrazu jest jakaś różnica bo elektronika chyba ta sama ale jeśli będziesz miał dobre źródło HD to będziesz zadowolony
mam 656 32 cale podłączony kablem hdmi tunera Philips hd z c+
 

GhoustIrex

New member
piotr'ek napisał:
Bo już TV przewidzianych na 10 lat bezawaryjnej pracy nie produkują (TV Elemis wciąż dobrze działa po 14 latach, a Panasonic ojca działa już coraz gorzej, ale ma 18 lat), a nawet jak Ci padnie w 6-tym roku działania to i tak nikt Ci go już nie naprawi bo albo nie będzie części, albo koszty naprawy przewyższą cenę zakupu nowego TV. Biznes musi się kręcić.

Z tym Elemisem to trochę przesadziłeś :) mój padł po 2,5 roku a gwarancja była na 2 lata . Dlatego też kupiłem tego lcd inaczej bym nie kupił bo w Polsce jest jeszcze zbyt mało programów HD .
Ciężko jest powiedzieć ile pochodzi dany telewizor lcd zbyt dużo czynników na to się składa ( przeciągi , wilgoć , temperatura otoczenia ). Mam monitor lcd 19' AG NEOVO który chodzi już 5 lat i ani kontrast ani jasność nie spadła na nim nawet o 1 % , więc nieda się powiedzieć jaką żywotność będzie miał.

Pozdrawiam All
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Elemisa to ja w 1994r. kupiłem kiedy LCD to co najwyżej wyświetlacz w zegarku z 18 melodyjkami był. Rodzice Panasonica w 1990r. kupili. Rodziców TV poszedł do klienta opieki społecznej, a mój Elemis (2x był zasilacz wymieniany) za 5 dych do znajomej. Zresztą spójrz na serwisówkę 656. Jak wyobrażasz sobię naprawę tego przez kogoś innego niż serwis? A serwis to wiadomo - 300 zł za przyjazd+1000 zł za wymianę płyty głownej bo nie ma domorosłego lutowania, a nówka LCD z 2 letnią gwarancją 2000 zł kosztuje. Co wybierasz?
 

GhoustIrex

New member
Żywotność to jedno , a koszty naprawy to całkiem coś innego.
Nie rozumie po co mam wybierać , ja mówię o żywotności ty o kosztach naprawy . Nikt nie jest wstanie powiedzieć ile jaki tv lcd pochodzi !!!

Pozdrawiam All
 

premek111

Active member
Bez reklam
GhoustIrex napisał:
Żywotność to jedno , a koszty naprawy to całkiem coś innego.
masz racje , trzeba tez pamietac ze firmom tez zalezy na renomie a jesli mieliby produkowac TV na kilka lat to raczej nie bylaby to dobra reklama
 

GhoustIrex

New member
premek111 napisał:
masz racje , trzeba tez pamietac ze firmom tez zalezy na renomie a jesli mieliby produkowac TV na kilka lat to raczej nie bylaby to dobra reklama
Słusznie , dlatego też rynek tv plazmowych się bardzo skurczył a nie widać tego po lcd.

Pozdrawiam All
 

James Bond

New member
StarLuk napisał:
Panowie jakie widoczne różnice są miedzy tymi modelami. Czy warto kupić ten LE40A656. Wielkość to dla mnie bez różnicy bo i 37 i 40 mi pasuje, czy warto dołożyć jeżeli jest duzo lepszy obraz w wersj 40 calowej.
Czekam na odp.
Przy telewizji SD to lepiej sprawują się mniejsze ale 37' a 40' różnica byłaby niezauważalna. Natomiast przy telewizji HD 40' sprawowało by się lepiej. 40' dodatkowo ma szklaną powłokę matrycy (37' jako jedyny w serii 6 ma matową) co sprawia że kolory są bardziej głębokie a czerń jest bardziej czarna (jak w plazmach). No chyba że będziesz miał visa vi telewizorka okno. Wtedy ta szklana powłoka by się nie sprawdziła bo widziałbyś te okno w tv (w takim przypadku wybierz 37').:)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
premek111 napisał:
trzeba tez pamietac ze firmom tez zalezy na renomie a jesli mieliby produkowac TV na kilka lat to raczej nie bylaby to dobra reklama

Jaka renoma? Renoma takich firm jak Sony czy Panasonic umarła jakieś 15 lat temu. Teraz liczy się tylko kasa... kasa za sprzedaż nowych TV.
 

Maciax

New member
oglądanie zdjęć

Witam jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i tv 46a656. Fajna zabawka ale już zacząłem kombinować i oto co mi się udało zrobić. Po pierwsze po aktualizacji do wersji XX20 w telegazecie wcale nie zrobiły się polskie literki dopiero interwencja w menu serwisowym je włączyla i po drugi... podpiąłem do tv czytnik kart (polak potrafi) i ku mojemu zaskoczeniu tv go zobaczył i teraz wkładam kartę CF do tv i oglądam zdjęcie robione cyfrową lustrzanką. Polecam bo efekt jest powalający.
Nie wiem czy te moje wynalazki już były poruszane ale żeby przeglądnąć całe forum to trzeba ze 3 dni :)
Pozdrawiam wszystkich
Marcin
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No wiesz... kwestia jak działa USB to w instrukcji obsługi jest poruszona więc hAmeryki żadnej nie odkryłeś bo ja też z aparatu kartę wyjmuję i przez przejściówkę do USB wpinam. Co do jakości to FullHD, a taką rozdzielczość to mało który powszechnie dostępny monitor ma.
 

PRIMAR

New member
piotr'ek napisał:
No wiesz... kwestia jak działa USB to w instrukcji obsługi jest poruszona ...
Jednak w instrukcji jest napisane: "... zarówno dyski twarde USB jak i koncentratory nie są obsługiwane ...", a ja podpinam przez USB twardy dysk 320 GB. :mrgreen:
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
PRIMAR napisał:
Jednak w instrukcji jest napisane: "... zarówno dyski twarde USB jak i koncentratory nie są obsługiwane ...", a ja podpinam przez USB twardy dysk 320 GB. :mrgreen:

Z oddzielnym zasilaniem czy też zasilany z USB?
 

apilek

New member
StarLuk napisał:
No właśnie co to jest to 10bit a 8bit co to daje tak naprawde ?

Wszystkie Samsungi z tej serii mają panel o przetwarzaniu 8bit ,a nie 10bit.
W dużym skrócie: wizualna różnica polega na tym że, czym większa wartość bitów przy przetwarzaniu obrazu ,tym płynniejsze i łagodniejsze przejścia pomiędzy odcieniami barw ,oraz kolorami na ekranie, ale nie tylko to.
 

GhoustIrex

New member
apilek napisał:
Wszystkie Samsungi z tej serii mają panel o przetwarzaniu 8bit ,a nie 10bit.
W dużym skrócie: wizualna różnica polega na tym że, czym większa wartość bitów przy przetwarzaniu obrazu ,tym płynniejsze i łagodniejsze przejścia pomiędzy odcieniami barw ,oraz kolorami na ekranie, ale nie tylko to.
Gdzie znalazłeś takie informacje jaki samsung jest ilo bitowy w zależności od modelu ???

Pozdrawiam All
 

Horhe Ortega

New member
5. Exploded View & Part List​
5-3-1. LE40A65*A Parts List
Location No. Code No.
Description & Specification Q’ty S.A/S.N.A Remark
T0003 BN96-06842C ASSY COVER P-FRONT;40,L650A,EO(SD),PC(CL 1 S.A
T0175 BN96-06809A ASSY SPEAKER P;8ohm,P750 50”,Down Firing 1 S.A
M0215 BN07-00529A LCD-PANEL;LTF400HC01,10bit,40inch,1.07B, 1 S.A
T0447 BN96-06883C ASSY BRACKET P-PANEL;40,L650,UO,,,,,GASK 1 S.N.A
M0027 BN96-06259B ASSY STAND P-BASE;40AA1,ABS+PMMA,HB,RD02 1 S.A
M0115 BN61-02882A BRACKET-STAND LINK;TULIP,40,SECC,T1.6,-, 1 S.N.A
M0146 BN61-03414A BRACKET-PANEL TOP;PEONY52,SECC T1.2 2 S.N.A
M0014 BN94-01741B ASSY PCB MAIN-AMLCD;LE40A656A1FXXC 1 S.A
M0175 BN96-07244B ASSY BOARD P-TOUCH FUNCTION&IR;LN46A650A 1 S.A

M0013 BN96-06874A ASSY COVER P-REAR;40,L650A,ABS+PMMA,HB,B 1 S.A-pozwoliłem sobie nanieść coś-niecoś z serwisówki.Ja na tym opierałem swoją wypowiedź.Pozdrawiam i przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd.
 
Do góry