Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kodijak

New member
wiwo napisał:
Opóźnienie należy ustawić w Trybie serwisowym w opcjach 4. ADVANCED MENU. Wchodzimy w to wciskając 000 lub 0000. Potem trzeba przejść w AUDIO i w opcji Sound DELAY lub podobnie zmienić z 80 na 0. Potem reset TV i wszystko działa
Wystarczyło zmienić tylko to ustawienie aby zaczeło działać oszczędzanie energii?

Przypadkowo jeszcze zrobiłem Factory Reset. Może to przywróciło oszczędzanie eneregii, może samo wejście w tryb Advanced. Nie mam pojęcie. Ważne, że zaczęło działać jak na poprzednim sofcie 1015 przed wgraniem softu 1020. Tryb auto działa chyba tylko w trybie Standardowy, w dynamicznym nie działa, zresztą nie ma takiej potrzeby bo w trybie standardowym też da się ustawić dynamiczny kontrast.
 

wiwo

New member
kodijak napisał:
Przypadkowo jeszcze zrobiłem Factory Reset. Może to przywróciło oszczędzanie eneregii, może samo wejście w tryb Advanced. Nie mam pojęcie. Ważne, że zaczęło działać jak na poprzednim sofcie 1015 przed wgraniem softu 1020. Tryb auto działa chyba tylko w trybie Standardowy, w dynamicznym nie działa, zresztą nie ma takiej potrzeby bo w trybie standardowym też da się ustawić dynamiczny kontrast.
Dzięki kodijak ustawię wszystko tak jak ty i zobaczę co się pozmienia.
 

StarLuk

New member
Dymis napisał:
Co do SD to trochę masz racji... Jednak gdy odejdziemy od TV na 3, 4 metry obraz jest naprawdę znośny. Jeżeli chodzi o moich rodziców to na razie też mają kablówkę SD z UPC, ale myślę, że jak by zmienili starego wysłużonego CRT to jakaś platforma cyfrowa na pewno by zawitała.
Piszesz o smugach w samsungu... dziwne. Nie doświadczyłem czegoś takiego, a sporo gierek już na PS3 testowałem (100Hz wyłączone - do gier zupełnie się nie nadaje). Natomiast jeżeli chodzi o kolory to nie wiem jak to wygląda u innych producentów TV takich jak sharp, sony czy panasonic, ale ja ze swojego samsunga jestem zadowolony, a oglądając film na DVD czy Blue-Ray można się po prostu w tym obrazie zakochać :) Kolory są piękne, żywe i wszystko jest takie wyraźne...:)

Nie powiedziałem że Samsung jest złym telewizorem :) Mówie tylko że Sony jest lepszym wg mnie. A 100hz w Samsungu jest kompletnie nie potrzebne jak to napisałes wyzej a w telewizj sd to już w ogole jest masakra (teatrzyk) chyba ze komus sie to podoba mi osobiscie nie. Tak jak mówiłem 1.Sony 2.Samsung

Pozdrawiam
 

michu123

New member
Dzisiaj na allegro pojawiła się aukcja z Le40a656. Tv za 2999zl, nowy, tylko kupiony w niemczech, wiec nie ma gwarancji samsung polska tylko sklepu ktory sprzedaje. Kupilem go, przywiozl go facet. Rozpakowalismy, wszystko fajnie, ladnie zapakowane, "nowka", juz mialem powiedziec dziekuje, do widzenia ale cos mnie skusilo zeby obejrzec pudelko a tam niewyrazna pieczatka" this tv has been refurbished..." Odeslalem kolesia z powrotem. Jednak nie zawsze warto oszczedzac :)
 

kolunio

New member
Witam
Panowie a ja mam pytanko odnosnie menu serwisowego....
Chodzi mi o zakladke MOVIE WB a w niej W/B MOVIE OFF/ON
O co w niej chodzi???
Tzn jak wchodze to mam automatycznie ustawione na OFF i mode mam DYNAMIC a chcac uzyskac mode MOVIE musze dac W/B na ON...
Do czego sluzy dokladnie to wlanczanie i wylanczanie w menu serwisowym???
Pozdr
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif

 

gagula

New member
Jaśniejsze miejsca na ekranie

Jestem świeżym posiadaczem LE40A656 i zauważyłem pewiene fekt .Przy zupełnie ciemnym ekranie w lewym górnym rogu i dolnym środku wystepują lekko jaśniejsze miejsca. Czy to jest jakas wada LCD czy tak ma być. Proszę o pomoc.:(
 

StarLuk

New member
gagula napisał:
Jestem świeżym posiadaczem LE40A656 i zauważyłem pewiene fekt .Przy zupełnie ciemnym ekranie w lewym górnym rogu i dolnym środku wystepują lekko jaśniejsze miejsca. Czy to jest jakas wada LCD czy tak ma być. Proszę o pomoc.:(

Nie jest to wada LCD. Jest to poprostu nie równomierne podświetlanie matrycy. Niestety nie podlega to gwarancji ale w Lcd-ekach zdaża sie to dość często. Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza spróbuj zwrócic telewizor do sklepu. Albo musisz sie do tego przyzwyczaic.

Pozdrawiam
Łukasz
 

PRIMAR

New member
MARAS napisał:
Czy możesz podać dokładne oznaczenia tego dysku bo mi np samsunga nie widzi.
Nie mogę podać linku (ograniczenie tego Forum), ale znajdziesz go na stronie vopis.pl - tutaj:
Strona główna > Komponenty > Dyski twarde > Dyski twarde zewnętrzne > Osobiste 2,5 >
Nazywa się WD My Passport Essential 320GB - firma Western Digital
 

bunio1978

New member
Na wstepie chcialbym sie przywitac gdyz jest to moj pierwszy post na tym forum.
Chce sie podzielic moim doswiadczeniem w uzytkowaniu tv samsung le40a656a1f.
Pierwsza i chyba najistotniejsza sprawa jest taka, że osobiście nie polecam tego tv osobom, które kupują ten model oraz pozostałe serii 6, 7, i wyzsze chcąc mieć krystalicznie czysty, głęboki obraz, a nie mają odpowiedniego doświadczenia w strojeniu (kalibracji) balansu bieli, oraz pozostałych szczegółów wpływających na jakość obrazu, ze względu na mnogość ustawień. Na pewno żaden tv z tych serii po przywiezieniu ze sklepu nie bedzie mial dobrego obrazu nawet po wstepnej regulacji kolorów kontrastu w menu.
Ja mam swój tv dokladnie od tygodnia i dopiero dzis po tygodniu testów z różnych źródeł sygnału mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony chociaż nie do konca.
Podałem tv nowe firmware 1020.1, nastepnie na fabrycznych ustawieniach tj. dynamiczny, standard i film w menu serwisowym skorygowałem balans bieli tak żeby obraz był w miarę naturalny a nie taki jak namalowany. Dopiero potem zabrałem się za balans bieli w menu tv. Najważniejsza sprawąjest chyba to żeby podczas ustawiania balansu bieli w menu zjechac wczesniej nasyceniem na 0 zeby uzyskac czarno bialy obraz na polowie jaskrawosci, i wtedy regulowac kolory R,G,B tak aby obraz byl idealnie czarno biały.
Później po ustawieniu nasycenia kolorów (u mnie na 35) możemy jeszcze skorygować wzmocnienie R,G,B suwakami poniżej jeśli mamy wrażenie ze któryś z kolorów podstawowych jest zbyt intensywny.
Regulację przeprowadziłem na dekoderze PHILIPS HD PVR z Cyfry+ podłączonym do tv za pomocą HDMI. Porównywałem jakość na kanałach takich jak Filmbox HD, Canal+ HD oraz na kanalach SD takich jak TV P 1 TVP 2 czy TVN. Wydaje mi się ze osiągnąłem świetne naturalne odwzorowanie barw zarówno na kanalach HD i SD.
Oczywiście na kanałach SD obraz nie jest tak wyrazny jak na HD ale to norma, poza tym starsze produkcje oraz kanały nadawane z niskim bitrate wyglądają na tv lcd nieciekawie.
Z uwagi na fakt ze nie ma mnie teraz w domu nie mogę zaprezentować zdjęć ale zrobię to jeszcze dziś wieczorem jeśli ktoś jest zainteresowany.
Pozostaje tylko jedno pytanie z mojej strony. Objawia się to tylko na kanałach SD mianowicie gdy nadawany jest program ze studia to kiedy siedzi ktoś blisko przed kamerą to obraz jest idealnie ostry tak jak na HD ale kiedy są pokazywane dwie osoby przy stole (wiadomo zeby zmieścic sie w kadrze kamera jest dalej) to mozna zauwazyc nieostre twarze oraz wokół głowy i całej sylwetki delikatną obramówkę (mozna to porównać do malutkiego odbicia sygnału na stacjach tv naziemnej) Mam wrazenie jednak ze jest to spowodowane kiepską jakością dekodera philips ktory daje cyfra+. Jednak nie jestem do konca pewien chociaz ostatnio podlaczalem do mojego tv dekoder pionera 1530 z cyfry+ za pomocą kabla SCART i powiem szczerze ze jakosc kanalow SD była dużo lepsza (na prawdę naturalne kolory i bardzo ostry wyraźny obraz, brak jakichkolwiek odbić) niż na moim philipsie.
Stąd moje pytanie: czy ktoś zauważył podobne objawy, czy ktoś wie czy można to skorygować w menu serwisowym w advanced menu i jak, bo na pomoc serwisu nie ma co liczyc, z reszta jestem elektronikiem z wykształcenia i nie mam zaufania do nawet najlepszych serwisów (zboczenie zawodowe)
Proszę tylko nie pisać ze ten tv tak juz ma bo ojciec ma tez samsunga 40'' tylko starszy model bez 100Hz i wlasnie na tym pionerze 1530 obraz na SD jest rewelacyjny.
Zeby sie upewnic na 100% podlacze jeszcze naziemna do mojego tv a konkretnie DVB-T bo na moim terenie nadaje 1,2 i regionalna i sprawdze jak z jakością.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakies wskazowki odnosnie polepszenia ostrosci na kanalach SD.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
A widzisz... sam znalazłeś gdzie problem jest. Wyłącz 100Hz. Co do kanałów SD to pozostaje Ci się przyzwyczaić do tego co widzisz.
 

bunio1978

New member
Prośba do "bunio1978"- podaj ustawienia menu serwisowego

Moje ustawienia dla softu 1020.1

serv menu:

WB:
Sub bright: 130
red offset: 132
green offset: 132
blue offset: 120
Sub contrast: 145
Red gain: 138
Green gain: 130
blue gain: 165


Teraz menu TV

tryb standardowy
Podświetlenie 7 lub 8
Kontrast 65
Jaskrawość 52
Ostrość 60-65 według uznania
Kolor 33-35 według uznania
Odcień 50:50
ust. szczegółowe

czerń niski
kontrast dyn: średni
gamma 0
Przestrzeń kolorów: auto
balans bieli:
r: 25
g: 25
b: 25
wzm r: 25
wzm g: 30
wzm b: 22
odcień skóry +2

ton kolorów normalny
redukcja szumów wył lub niski
czerń HDMI niski
100 Hz: niski lub wył.

Na tych ustawieniach tv smiga az milo jak dla mnie a lubię obraz kontrastowy, wyrażny i o naturalnych nasyconych kolorach.

Prosze dac znac jak u was sie sprawuja te ustawienia.
Moze troche pozniej wreszcie dodam fotki.
 

szach36

New member
av

jak dla mnie najlepszą kalibracją jest ta poniżej

tryb film
podświetlenie 4 lub 5 jakby komuś było za ciemno
kontrast 93
jasność 49
ostrość 7
kolor 49
odcień 50:50

ust. szczegółowe
czerń wył
kontrast dyn wył
gamma -2
przestrzeń kolorów użytkownika
balans bieli:
r: 26
g: 25
b: 20
wzm r: 22
wzm g: 21
wzm b: 32
odcień skóry -2
poprawa kraw wył

opcje obrazu
ton kolorów ciep1
redukcja szumów niski
czerń HDMI niski
100 Hz: niski

ustawienia te znajdują sie na stronie audio video
 

jedyna

New member
A ja mam taki problem:mój LE37A656 jest podłączony kablem HDMI z dekoderem Polsatu Samsung HD i nie mam aktywnej opcji"czerń HDMI"wczęsniej była a teraz znikła i nikt nic nie wie,nawet serwisant z Samsunga był i nic nie poradził.Czy może to być wina kabla?W ogóle co Wam pisze po naciśnieciu"info"na pilocie,jaka rozdzielczość?Ja mam:1920x1080i @50Hz,a wydaje mi się że wcześniej było:1920x1080p @60Hz
 

CorporalFish

New member
jedyna napisał:
A ja mam taki problem:mój LE37A656 jest podłączony kablem HDMI z dekoderem Polsatu Samsung HD i nie mam aktywnej opcji"czerń HDMI"wczęsniej była a teraz znikła i nikt nic nie wie,nawet serwisant z Samsunga był i nic nie poradził.Czy może to być wina kabla?W ogóle co Wam pisze po naciśnieciu"info"na pilocie,jaka rozdzielczość?Ja mam:1920x1080i @50Hz,a wydaje mi się że wcześniej było:1920x1080p @60Hz

Miales 1920x1080p ?? czy aby napewno ,nieznam tego dekodera sam posiadam n-recorder , ale z tego co wiem narazie nikt z operatorow poza testami w 1080p nienadaje , no chyba ze polsat wyprzedza swiatowe standardy i ma na transporderach sat. wykupione pelne pasma do transmisji ;) . wiec raczej miales 1080i.Ale niech wypowiedza sie inni posiadacze samsunga od polsatu
 
Do góry