Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

wiwo

New member
piotr'ek napisał:
Kombinujecie... W P&P nie ma nic. Polecam 11 str. polskiej instrukcji obsługi lub myk z volume wyżej opisany.

Jak to nie ma przed chwilą sprawdziłem i napewno można w PLUG & Play zmienić na trtb domowy bez potrzeby wchodzenia w menu serwisowe.
 

jedpod

New member
Opóźnienie dźwięku na zewnętrznym wzmacniaczu

Mam 46LE656 - z obrazu jestem zadowolony - podobnie jak większość tu piszących.

Głos odsłuchiwany przez głośniki TV jest w porządku - nie chodzi mi oczywiście o jakość tylko o synchronizację z obrazem. Jeżeli jednak chcę sobie słuchać przez zewnętrzny wzmacniacz to pojawia się opóźnienie - niby nic takiego ale denerwuje. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Jak słucham i przez głośniki i przez wzmacniacz - słychać pogłos.

Nie widziałem aby ktoś jeszcze miał taki problem to pewnie zasługa jakichś ustawień - ja sobie jednak poradzić nie mogę.

Źródło sygnału to dekoder satelitarny Dreambox 7000 + Cyfra i Polsat. Dźwięk wędruje do wzmacniacza bezpośrednio.

Tryb sklepowy odstawiony

I jeszcze jedno pytanie - dlaczego Samsung wyłączył obsługę telegazety gdy sygnału dostarcza dekoder poprzez złącze Euro? Mój poprzedni TV - stareńki Thompson radził sobie z tym bez problemu - z tymi samymi kablami. Nie jest to dla mnie problem bo Dreambox też obsługuje telegazetę ale blokada takiej funkcji to jakieś nieporozumienie. Nieporozumieniem jest dla mnie również hardware'owe wyłączanie głośników TV w momencie podłączenia słuchawek. W poprzednim telewizorze słuchawki bezprzewodowe były na stałe podłączone do gniazda a ja pilotem wyłączałem lub załączałem głośniki.
 

ben73

New member
dante52 napisał:
Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chce kupić telewizor LCD SAMUSUNG LE40A656. Jakie są wady i zalety tego telewizora waszym zdaniem.

Z Góry Dziękuje za informacje
Szczęśliwego Nowego Roku:)
Posiadam le 46a656. zanim go kupilem to duzo czytalem na temat tego lcd(miedzy innymi na tym forum). opierajac sie tylko na opinniach szanownych forumowiczow/ek postanowilem go kupic, mimo ze nie widzialem go wczesniej (chodzi mi o 46 cali), widzialem tylko 40 cali
obraz na pc i br jest naprawde dobry. problem to sygnal SD, a scisle mowiac cyfra + i dekoder kenwood. czasami nie da sie ogladac a czasam jest dobrze, zalezy to od stacji i sygnalu. bardzo meczace sa artefakty, ogladam z ok 2,5-3m i mysle, ze ogladajac z 3,5 - 4 m bedzie lepiej.
bardzo duzo ustawien w menu, design i usb dla mnie - bajka. co do sygnalu hd to nie wiem, gdyz nie posiadam dekodera HD.
mam miesiac na oddanie sprzetu wiec bylem zobaczyc inne lcd podlaczone do dtv i br - i bylo to dla mnie nieporozumienie. wowczas zrozumialem dlaczego inni uzytkownicy tego lcd tak go chwala.
posiadam go tylko od 2 tygodni takze moja opinia na ten temat moze byc nie pelna.
 

kolunio

New member
Witam

Jezeli chodzi o opoznienie dzwieku z obrazem to tez mam ten sam probem...Posiadam tuner cyfrowy z telewizji kablowej i mam go podlaczonego spidf do denona 1906...Wpoprzednim tv wszystko bylo Ok a tutaj takie cyrki...
Pozdr
 

tomtu

New member
jedpod napisał:
Mam 46LE656 - z obrazu jestem zadowolony - podobnie jak większość tu piszących.

Głos odsłuchiwany przez głośniki TV jest w porządku - nie chodzi mi oczywiście o jakość tylko o synchronizację z obrazem. Jeżeli jednak chcę sobie słuchać przez zewnętrzny wzmacniacz to pojawia się opóźnienie - niby nic takiego ale denerwuje. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Jak słucham i przez głośniki i przez wzmacniacz - słychać pogłos.

Nie widziałem aby ktoś jeszcze miał taki problem to pewnie zasługa jakichś ustawień - ja sobie jednak poradzić nie mogę.

Źródło sygnału to dekoder satelitarny Dreambox 7000 + Cyfra i Polsat. Dźwięk wędruje do wzmacniacza bezpośrednio.

.
Nie jest to kwestia ustawienia bo w instrukcji jest napisane ze taka sytuacja może mieć miejsce. jedyne wyjście to w którymś amplitónerze (niestety nie pamiętam w którym) była opcja zsynchronizowania obrazu z głosem.
mam 32 le 656 i mam to samo co jest dość dla mnie irytujące wcześniej tv podpinałem pod wzmacniacz stereo i mi to wystarczało a tv i wzmacniacz torchę się w głosie uzupełniały tzn z tv soprany a z wzmacniacza więcej basów teraz tego nie można zrobić bo jest nieznośny pogłos to chyba posunięcie samsunga aby sobie sprawić kino domowe.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
jedpod napisał:
Jak słucham i przez głośniki i przez wzmacniacz - słychać pogłos.

A w trybie STEREO słuchasz? Bo jak nie to wiadomo, że ProLogic Cię oszukuje i na tym to polega.

A teraz po kolei:
Wiatraczek jest chyba od 40'' instalowany. Taki gówniany... procesorowy. Czy szumi? Nie wiem... bo 37'' mam :)
Plug&Play jest niedostępne w trybie domowym. Może w trybie sklepowym jest dostępne, ale nigdy tego nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

rojber

New member
Ja niestety doszukałem sie małej usterki w moim tv. Zakupiłem sobie głośniki komputerowe 2.1 Creative'a bo jak wiadomo fabryczne w LCDku są fatalne. Podpiąłem pod wyjście słuchawkowe i kicha, nie gra na jedną strone. Jak sie później okazało gdy wyciągne wtyczke i włoże ją do pewnego stopnia to grają oba, jak wcisne do końca do gra jeden a drugi buczy, niestety nie da sie tak zostawić wtyczki bo wylatuje... I pytanie moje brzmi, czy jest inna możliwość podłączenia tych głośników, czy istnieje taka przejściówka gdzie z jednej strony są 2 wtyki cincha a z drugiej jedno wejście jack? Czy raczej moge schować te głośniki to kartonu i do szafu?
Inna sprawa, że nie wiem co zrobić z tym felerem. TV gra idealnie, wszystko działa oprócz tego wyjścia z panelu bocznego.
 

Dymis

New member
"No to teraz ciekawostka dotycząca WISELINK

Obraz z tej strony http://www.pbase.com/jackcnd/image/64242807/original ( 1920x1080 )
zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam."


Próbowałem to na swoim A656 i nie jest tak jak powinno być :hmm:
Już na lapku to lepiej wygląda, w sumie tak jak powinno. WTF!
 

GhoustIrex

New member
rojber napisał:
Ja niestety doszukałem sie małej usterki w moim tv. Zakupiłem sobie głośniki komputerowe 2.1 Creative'a bo jak wiadomo fabryczne w LCDku są fatalne. Podpiąłem pod wyjście słuchawkowe i kicha, nie gra na jedną strone. Jak sie później okazało gdy wyciągne wtyczke i włoże ją do pewnego stopnia to grają oba, jak wcisne do końca do gra jeden a drugi buczy, niestety nie da sie tak zostawić wtyczki bo wylatuje... I pytanie moje brzmi, czy jest inna możliwość podłączenia tych głośników, czy istnieje taka przejściówka gdzie z jednej strony są 2 wtyki cincha a z drugiej jedno wejście jack? Czy raczej moge schować te głośniki to kartonu i do szafu?
Inna sprawa, że nie wiem co zrobić z tym felerem. TV gra idealnie, wszystko działa oprócz tego wyjścia z panelu bocznego.

Spokojnie kupisz taką przejściówkę z dwóch cinchy na wejście mały jack :)

Pozdrawiam All
 

StarLuk

New member
LE37A656 vs LE40A656

Witam.
Jestem posiadaczem wersj 37calowej i niestety znalazłem 3 subpiksele niestety nie moge go oddać na gwarancje bo nie mieści sie w normie ISO. Ale zwracam TV do sklepu. Ogólnie TV jest dobry trafiłem poprostu złą wersje no cóż bywa. a Teraz pytanie: Jakie sa faktyczne różnice miedzy wersja 37 a 40 z tego co ja zauważyłem 37 ma matową matryce a nie lustro jak w wersjach wiekszych współczynnik kontrastu jest większy(na moje oko wersja 40calowa ma dużo lepszą czerń) co jeszcze jest innego między tymi wersjami ? Czy jak teraz dostane zwrot pieniędzy za swój TV to czy warto dołyżyć i kupić wersje 40 calową ?

Prosze o odpowiedzi na maila ewentualnie tutaj.
Pozdrawiam
 

Pawelck91

New member
Samsung LE40A656

Witam, jest to mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać :).
Chciałbym się od Was - posiadaczy dowiedzieć czy ten telewizor jest w pełni kompatybilny ze standardem FullHD. Otoż gdzieś wyczytałem, że na TV jest emblemat HDReady:roll: ... Z kolei gdzie indziej ktoś pisze, że to jest FullHD. Na stronie www producenta, pisze, że FullHD a obok jest znaczek HDReady. Niech ktoś kompetentny raz i dobrze mi napisze czy ten TV jest FullHD. Przepraszam, że tak naciskam ale uważam, że telewizor to zakup na długie lata i należy się upewnic w każdym aspekcie co do decyzji.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi;)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Za wikipedią:
HD ready 1080p - przeznaczone dla urządzeń (w tym dla telewizorów plazmowych i LCD), które mogą odbierać, przetwarzać i wyświetlać sygnał wysokiej rozdzielczości w trybie 1080p
HD TV 1080p - tak jak poprzednio, przeznaczone wyłącznie dla odbiorników telewizyjnych

Zresztą nie przejmuj się oznaczeniami. Spójrz na parametry, a tam wyraźnie pisze 1920/1080 i tak jest. Z tym zakupem na długie lata nie przesadzaj bo te czasy już niestety dawno minęły. Szczęśliwy będziesz jak Ci TV 5 lat podziała.
 

apilek

New member
Pawelck91 napisał:
Witam, jest to mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać :).
Chciałbym się od Was - posiadaczy dowiedzieć czy ten telewizor jest w pełni kompatybilny ze standardem FullHD. Otoż gdzieś wyczytałem, że na TV jest emblemat HDReady:roll: ... Z kolei gdzie indziej ktoś pisze, że to jest FullHD. Na stronie www producenta, pisze, że FullHD a obok jest znaczek HDReady. Niech ktoś kompetentny raz i dobrze mi napisze czy ten TV jest FullHD. Przepraszam, że tak naciskam ale uważam, że telewizor to zakup na długie lata i należy się upewnic w każdym aspekcie co do decyzji.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi;)

Tak jest to TV FUL HD ,a znaczek HDReady 1080p oznacza że odtworzy także taki sygnał HD (progresywny),a nie tylko sygnał HD o rozdzielczości 1080i (z przeplotem) jaki w dzisiejszym czasie nadawany jest z satelity dla kanałów HD
 

Pawelck91

New member
Dziekuję Wam za odpowiedzi;) . Uspokoiliście mnie. Troszke mnie tylko ceny dziwią tego TV. W niektorych sklepach internetowych można go dorwać za ok. 3 200 zł, a w takim RTV EURO AGD za jakieś 4 kafle ...
I tu mam parę pytań
1)Nie wiecie czy "po tej szalonej, świątecznej obniżce cen" ceny się radykalnie zmienią ?
2)Czy TV będzie dobrze współpracował z konsolą do gier, osobiście posiadam xboxa 360 (ma wejście hdmi).
3)Co do technologii 100hz. Czy oglądając zwykłe programy z kablówki może ta opcja sie przydać i co to 100 hz tak naprawdę daje w odczuciu audiowizualnym ???
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie wiem na jaki rozmiar się nastawiasz. Ja 2 miesiące temu za 3100 w zwykłym sklepie kupiłem 37''.
Co do 100Hz to zawsze można je wyłączyć, a efekt działania 100Hz można najlepiej zauwazyć na dynamicznych scenach i napisach w pasku lub końcowych.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Bo już TV przewidzianych na 10 lat bezawaryjnej pracy nie produkują (TV Elemis wciąż dobrze działa po 14 latach, a Panasonic ojca działa już coraz gorzej, ale ma 18 lat), a nawet jak Ci padnie w 6-tym roku działania to i tak nikt Ci go już nie naprawi bo albo nie będzie części, albo koszty naprawy przewyższą cenę zakupu nowego TV. Biznes musi się kręcić.
 
Do góry