Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

ben73

New member
Dasiu2 napisał:
no to wiele mi pomogles :D
nie mam pojecia jak to ustawic ;x
jakies w miare uniwersalne ustawienie chociaz moze mi podaj ?
dla sd pal
picture menu
Mode:movie
backlight:3
contrast:95
brightness:44
sharpness:0
color:50
ting:g50/r50 (or n/a)
black adjust:eek:ff
dynamic contrast:eek:ff
gamma:-1
color space:custom
r 50 0 3
g 35 50 0
b 0 15 50
y 50 45 0
c 25 44 50
m 45 12 50
flesh tone:0
edge enhancement:eek:ff
xvycc:eek:ff
white balance submenu
r-offset:26
g-offset:25
b-offset:19
r-gain:25
g-gain:25
b-gain:28
color tone: warm2
size: auto
digital nr:eek:ff
hdmi black level:low
blue only mode:eek:ff

setup menu
entertainment:eek:ff
energy saving:eek:ff
 

Dymis

New member
ben73 napisał:
Do uzytkownikow 46cali. czy tez tak macie? moze to jest normalne, ze obraz jest gorszy wkolo postaci.

Mam ten sam problem mimo, że posiadam najnowszy soft (1020). Wyłącz opcję 100Hz lub daj na "NISKI". Wtedy załamania obrazu wokół postaci znikną.
 

kolunio

New member
Witam
ja z przykroscia niestety stwierdzam, ze ten telewizor ma problemy z wyswietlaniem obrazu z DVD Denona 1920 w trybie PROGRESIVE podlaczony przez component.
Napisy podczas ogladania filmow sie zalamuja i staja sie calkowicie nieczytelne. Pomaga wylaczenie trybu progresive ale niestety traci na tym obraz...

Pozdr
 

pom22

New member
656 a PS3

Witam , mam 52a656 podpięte PS3 i powiem ze gra super, żadnych problemów BR i DVD super , zero problemów . Jak ktoś nie kupił jeszcze odtwarzacza DVD i BR to polecam , bardzo dobre rozwiązanie i co ważne PS3 się rozwija i na pewno nie zostanie w tyle .
 

Dymis

New member
kolunio napisał:
Witam
ja z przykroscia niestety stwierdzam, ze ten telewizor ma problemy z wyswietlaniem obrazu z DVD Denona 1920 w trybie PROGRESIVE podlaczony przez component.
Napisy podczas ogladania filmow sie zalamuja i staja sie calkowicie nieczytelne. Pomaga wylaczenie trybu progresive ale niestety traci na tym obraz...

Pozdr
Powiem Ci, że to bardzo cenna informacja i muszę to jak najszybciej sprawdzić. Moi rodzice mają w salonie ten właśnie odtwarzacz DVD, tyle że podłączony pod starego grundinaga crt :) Łatwiej będzie mi przenieść odtwarzacz i to sprawdzić niż tachać TV :) Jak sprawdzę, napiszę czy u mnie też coś takiego występuje.

EDIT: Zgadzam się z moim przedmówcą. PS3 + 656 daje naprawdę powalający efekt przy grach jak i filmach DVD czy BR. Nie mam żadnych problemów z tym zestawem i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
kolunio napisał:
Witam
ja z przykroscia niestety stwierdzam, ze ten telewizor ma problemy z wyswietlaniem obrazu z DVD Denona 1920 w trybie PROGRESIVE podlaczony przez component.

Ale on (ten samsung) chyba nie obsługuje progresive dla DVD.
 

pyczkens

New member
Witam
Jestem posiadaczem modelu 40 calowego serii 6, wszystko ładnie pięknie tylko zastanawia mnie pewna kwestia. Otóż non stop resetują mi się ustawienia telewizora. Ustawiam sobie co potrzeba, potem wyłączam tv i gdy włączam go ponownie ustawienia są zmienione. Po prostu moje ustawienie nie zapisują się. Czy tak ma być czy jest to problem, z którym powinienem zwrócić się dalej?
Pozdrawiam serdecznie
 

tomtu

New member
pyczkens napisał:
Witam
Jestem posiadaczem modelu 40 calowego serii 6, wszystko ładnie pięknie tylko zastanawia mnie pewna kwestia. Otóż non stop resetują mi się ustawienia telewizora. Ustawiam sobie co potrzeba, potem wyłączam tv i gdy włączam go ponownie ustawienia są zmienione. Po prostu moje ustawienie nie zapisują się. Czy tak ma być czy jest to problem, z którym powinienem zwrócić się dalej?
Pozdrawiam serdecznie
gdzieś wcześniej czytałem o podobnym problemie prawdo podobnie masz ustawiony tryb sklepowy(czy jakoś tak) nie wiem gdzie się to zmienia ale poszukaj w ustawienach albo w instrukcji
 

pyczkens

New member
dzięki za odpowiedz. Przewertowałem i instrukcje i ustawienia tv i za chiny nie widzę "przełącznika" pomiędzy trybami. Chociaż i mi obiło się o oczy o trybie sklepowym. Coś na rzeczy być musi bo niemożliwym jest aby tv nie pamiętał ustawień.
 

recarep

New member
pyczkens napisał:
Przewertowałem i instrukcje i ustawienia tv i za chiny nie widzę "przełącznika" pomiędzy trybami.
Bo w instrukcji nie ma, przelacznik jest w menu servisowym.
Przy pierwszym uruchomieniu tv jest pytanie czy tryb sklepowy czy nie, i jak sie zle wybierze to kaplica, trzeba wejsc w menu servisowe i zmienic.


Z pozdrowieniami,
Recarep
 

Patrick Bateman

New member
pyczkens napisał:
dzięki za odpowiedz. Przewertowałem i instrukcje i ustawienia tv i za chiny nie widzę "przełącznika" pomiędzy trybami. Chociaż i mi obiło się o oczy o trybie sklepowym. Coś na rzeczy być musi bo niemożliwym jest aby tv nie pamiętał ustawień.

TV ma wlaczony tryb sklepowy. W menu serwisowym dokonuje sie przelaczenia miedzy trybami. @xenope pisal o takim problemie kilka stron wczesniej.
 

GhoustIrex

New member
pyczkens napisał:
dzięki za odpowiedz. Przewertowałem i instrukcje i ustawienia tv i za chiny nie widzę "przełącznika" pomiędzy trybami. Chociaż i mi obiło się o oczy o trybie sklepowym. Coś na rzeczy być musi bo niemożliwym jest aby tv nie pamiętał ustawień.

Przytrzymaj na tv + volume następnie nie puszczając naciśnij source na tv .
 

zibiraze

New member
Ps3 656

Iwoo napisał:
Witam . Mam lekki kłopot z moim le46a656 . Oglądając filmy na bluerayu za posrednictwem ps3 dostrzec mozna zaciecia, obraz nie jest plynny tylko miejscami przeskakuje co jest niebywale irytujace przy tej klasie sprzecie. Nie mam pojecia jak temu zaradzic-moze cos w ustawieniach? Prosze o info i sorry jesli topic juz istnieje.


Witam
Spróbuj wyłączyć lub włączyć funkcję 24p w ps3(u mnie na 551 przy włączonym 24p z ps3 też miga i przycina obraz(ledwo zauważalnie),ale to chyba na tym ma polegać imitowanie projektora kinowego,mnie to jak żywo przypomina oglądanie filmu w kinie.Przypuszczam że ta opcja będzie wyglądać różnie w zależności od zestawu tv - odtwarzacz. No i wyłącz lub ustaw na minimalne funkcję 100Hz bo przy br potrafi "zniszczyć" film:(.
 

dante52

New member
Warto kupić Samsunga LE40A656?

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chce kupić telewizor LCD SAMUSUNG LE40A656. Jakie są wady i zalety tego telewizora waszym zdaniem.

Z Góry Dziękuje za informacje
Szczęśliwego Nowego Roku:)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Szanowni właściciele 46LEA656, czy w tych LCD są zainstalowane ; wiatraczki;? .Pytam ponieważ kolega zakupił 46 A686 i twierdzi że po pewnym czasie użytkowania (oglądania programów)z jego TV zaczyna dochodzić odgłos jakby załączał się wiatraczek , albo jak on mówi są to jakieś dziwne ;piski; związane z nagrzaniem się jakiegoś elementu elektronicznego LCD.Zna Ktoś odpowiedz?.
 
Do góry