Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

darek24111

New member
Jakości się nie spodziewałem. Do wiadomości czy teleekspresu jest ok, a do stereo czy filmu trzeba włączyć kino domowe.
Zainteresowało mnie tylko to syczenie z tych głośników, czy to wada i feler mojego egzemplarza czy to tak juz jest i czy tez tak macie.
Wydaje mi sie, że czasem syczy bardziej, a czasem mniej.

Dajcie znac.
 

GhoustIrex

New member
darek24111 napisał:
Jakości się nie spodziewałem. Do wiadomości czy teleekspresu jest ok, a do stereo czy filmu trzeba włączyć kino domowe.
Zainteresowało mnie tylko to syczenie z tych głośników, czy to wada i feler mojego egzemplarza czy to tak juz jest i czy tez tak macie.
Wydaje mi sie, że czasem syczy bardziej, a czasem mniej.

Dajcie znac.

Tak już jest zależy od dekodera . Ja mam ustawione głośność na maksa w dekoderze a na tv minimum wtedy prawie nie słychać syczenia no i tony wysokie też nie mogą być na maksa.

Pozdrawiam All
 

darek24111

New member
GhoustIrex napisał:
Tak już jest zależy od dekodera . Ja mam ustawione głośność na maksa w dekoderze a na tv minimum wtedy prawie nie słychać syczenia no i tony wysokie też nie mogą być na maksa.

Pozdrawiam All

Dzięki. Czyli widzę, że jest tak jak u mnie. A już myslałem, że cos jest nie tak :)
Syczy jak wysokie tony sa podkręcone oraz jak glośność TV jest wysoko...
 

pmaz

New member
Pierwsze problemy

Witam
656 - 40" , po 3 miesiącach 1 martwy pixel, przy full hd nawet widoczny z 1.5m. Gorzej bo pojawił się dziwny, niby brudny ekran w prawym dolnym rogu. Trochę jak mazy , widoczne na jasnych tłach , najgorzej, że wydaje się że jest to brudny ekran ale od środka. Czy to możliwe. Może ktoś to ma i czy jet możliwe dostanie się kurzu do środka na wewnętrzną cześć szyby,ekranu.
 

jawala

New member
darek24111 napisał:
Jakości się nie spodziewałem. Do wiadomości czy teleekspresu jest ok, a do stereo czy filmu trzeba włączyć kino domowe.
Zainteresowało mnie tylko to syczenie z tych głośników, czy to wada i feler mojego egzemplarza czy to tak juz jest i czy tez tak macie.
Wydaje mi sie, że czasem syczy bardziej, a czasem mniej.

Dajcie znac.

Domyślam się że chodzi ci o syczenie które występuje "falami" najczęściej wówczas kiedy w programie tv jest cichy dźwięk lub wcale go nie ma bo np. rozmawiają dwie osoby i przez chwilę nic nie mówią - wówczas działa system automatycznego dostosowania głośności "tv myśli że jest za cichy dźwięk i go podgłasza " tymczasem podgłasza szum bo jest to chwila w programie, w której nie ma dźwięku ot i cała filozofia syczenia czy szumów. Z tego względu nie używam tej opcji, a jest ona domyślnie włączona - polecam wyłączyć
 

sgarbacki

New member
piksel

pmaz napisał:
Witam
656 - 40" , po 3 miesiącach 1 martwy pixel, przy full hd nawet widoczny z 1.5m. Gorzej bo pojawił się dziwny, niby brudny ekran w prawym dolnym rogu. Trochę jak mazy , widoczne na jasnych tłach , najgorzej, że wydaje się że jest to brudny ekran ale od środka. Czy to możliwe. Może ktoś to ma i czy jet możliwe dostanie się kurzu do środka na wewnętrzną cześć szyby,ekranu.


No to świetnie, ja mam ten telewizorek od 3 dni - a wypalony piksel mam od 1-go uruchomienia, nie mogłem go wymienić bo sklep był już zamkniety, a teraz po świętach to tylko mogę oddać go do reklamacji - no i bede bez telewizora.
Jeśli chodzi o jakość oglądania to jest rewelacyjna... natomiast wykonanie moze okazać się beznadziejne - jak to Samsung...
 

pkupcz

New member
Witam!
ufff, przebrnąłem przez cały wątek, długi i mało pamiętam co było na początku ;) , ale ja nie o tym.

Trafiła się okazja i stałem się posiadaczem LE40A656A1
Wszystko OK, TV odbiera rewelacyjnie, nawet wbudowany tuner do kablówki, zebrał więcej niż wynika z pakietu :)
Ale mam kilka pytań:

1. Do TV mam podpięty przez HDMI1 dekoder n-box recorder.
TV, według opisu, posiada 100Hz. Włączyłem 100Hz Motion Plus na Max, a w dostępnych trybach (w menu n-boxa) mam jedynie 50 i 60 Hz. Z resztą jak wciskam Info na pilocie to też pokazuje 1920x1080i @ 50Hz. Więc gdzie te 100Hz ??? Czy po prostu działa, a nie widać tak ogromnej różnicy jak na TV CRT ?

2. Drugi temat to obsługa Anynet+.
Nigdzie nie mogę znaleść (pewnie źle szukam :( ) czy n-box recorder wspiera tę technologię.

3. Czy dziąła w tym TV coś takiego jak automatyczne rozciąganie obrazu jeżeli sygnał jest nadawany w 16:9 i ma czarne krawędzie na górze i dole, czy też trzeba ręcznie rozciągać ?

----------------------------------------------------------------------
Jak na razie, więcej grzechów nie pamietam.
Do plusów nalezy na pewno zaliczyć:
- krystalicznie czysty obraz w HD
- całkiem niezły, a na niektórych kanałach nawet bardz dobry odbiór SD
- obraz z PC po D-Sub w rozdzielczości 1920x1080 rewelacyjny !


Do znacznych minusów zaliczam:
- słabą jakość głośników
- brak automatycznego przełączania na aktywne źródło sygnału
- utrudniony dostęp do PIP
- nie zauważyłem żeby działało oszczędzanie energii
- nie istnieje coś takiego jak ustawianie głośności oddzielnie dla każdego źródła, a to potrafi być irytujące

Będę wdzięczny za odpowiedź na moje pytania.

Pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
pkupcz napisał:
Witam!
Więc gdzie te 100Hz ??? Czy po prostu działa, a nie widać tak ogromnej różnicy jak na TV CRT ?

100 Hz robi TV, a ze źródła (czyli eNki) dostaje 50 Hz i tak Cię informuje - czyli prawidłowo. Zresztą włącz DEMO na napisach końcowych, albo jak leci pasek na nSport - zobaczysz różnicę.

2.Nigdzie nie mogę znaleść (pewnie źle szukam :( ) czy n-box recorder wspiera tę technologię.

Źle szukasz. Poszukaj w instrukcji do samsunga, gdzie jasno jest napisane:
"Anynet+ to system sieci AV, który pozwala użytkownikowi wykorzystać wygodny interfejs AV do kontrolowania poprzez menu sieci Anynet+ wszystkich podłączonych urządzeń audio-wideo firmy Samsung Electronics."

3. Czy dziąła w tym TV coś takiego jak automatyczne rozciąganie obrazu

Działa pod warunkiem, że nadawca wysyła informacje o tym... a nadawca takowych informacji nie wysyła.

- brak automatycznego przełączania na aktywne źródło sygnału

No co...? Na scart się przełącza, a HDMI to jakiś prototypowy model interfejsu jest i chyba takim niestety pozostanie. 10 kg dynamitu+kanister benzyny jego tfurcom się należy!!!
 

pkupcz

New member
piotr'ek dzięki za odpowiedź.
Potestuję jeszcze ten TV i zobaczymy, pewnie sie przyzwyczaję do pewnych niedogodności.
Pozdrawiam
 

Patrick Bateman

New member
Muszę dodać coś od siebie odnośnie modelu o przekątnej 40".

Po zabawie z ustawieniami obraz przez hdmi jest faktycznie świetny (ustawienia domyślne są do kitu).
Sygnal SD z C+ pozbawiony jest odbić i artefaktów, skalowanie wypada świetnie...tuner w tym TV jest bardzo dobry. Do dźwięku trzeba się przyzwyczaić.

Używam TV także do grania na konsolach (x360, Ps3) podłączonych przez hdmi. Na obydwu konsolach stosuję rozszerzone referencje obrazu. TV doskonale sprawdza się z tymi maszynkami. Materiał z BR wygląda niesamowicie.

Dla D-sub nie mogę uzyskać 1080p, gdyż TV nie widzi takiego zakresu jak również innych rozdzielczości takich jak 1280x720, 800, 960. Przyjmuje bez problemy 1280x1024 i wyższe z takiego formatu.
Testowałem na HP Pavilion dv6000 pod Windows Vista Business Sp1.

Niestety jestem rozczarowany obudową. Po zdjęciu folijek zabezpieczających na ramce były widoczne podłużne mikro ryski, głębsze zarysowania oraz inne niedoskonałości wyraźnie z poziomu produkcyjnego/montażowego.
Pozostały także fragmenty jakby kleju z folii zabezpieczającej.
Ramka i szklista powierzchnia matrycy (podczas oglądania w matrycy nic się nie odbija) sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i podatnych na zarysowania co wpłynie na estetykę urządzenia. Używam TV dwa tygodnie a posiada już wyraźne ślady użytkowania. Obudowa nie wydaje dźwięków po nagrzaniu telewizora. Matryca jest równomiernie podświetlona a ewentualne jaśniejsze miejsca nie rzucają się w oczy.

Testowałem różne ustawienia obrazu (zalecane w Internecie) jak rownież robiłem podstawową kalibrację płytą do tego przeznaczoną.

Poniżej najlepsza kompilacja ustawień w moim wypadku dla hdmi.

Backlight = 6
Contrast = 85
Brightness = 49
Sharpness = 5
Color = 50
Tint = G50/R50

DETAILED SETTINGS
Black Adjust = Off
Dynamic Contrast = Off
Gamma = 0
Color Space = Custom
Red: R33 - G0 - B0
Green: R18 - G52 - B0
Blue: R11 - G0 - B51
Yellow: R49 - G53 - B0
Cyan: R22 - G46 - B56
Magenta: R37 - G0 - B43
Flesh Tone = 0
Edge Enhancement = Off
Xycc = Off
WHITE BALANCE
R-Offset = 26
G-Offset = 25
B-Offset = 22
R-Gain = 30
G-Gain = 25
B-Gain = 25

PICTURE OPTIONS
Color Tone = Warm 2
Digital N/R = Off
HDMI Black Level = Low
100Hz = Low
Blue Mode = Off
Energy Saving = Off
Entertainment modes = Off
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Daleko poszedłeś w tych ustawieniach. Ja tylko podstawowe parametry ciut zmieniłem i uważam, że jest dobrze. Jak mnie najdzie to Twoje ustawienia przetestuję.
 

zoltan

New member
Tomek L napisał:
TV Ładny ale powiedzcie czy 40" stanieje???

Samsung LE40A656 kosztuje teraz tyle ile zaplacilem za niego na poczatku wrzesnia, wiec od pewnego czasu nie tanieje. Jest to pewnie czesciowo zwiazane ze wzrostem kursu walut.
 

pkupcz

New member
W tej chwili cały sprzęt poszedł w górę, lub co najwyżej nie staniał. Niestety to wina kursu i ... popytu. Sprzedawcy nie obniżyli cen bo nie musieli. Zobaczcie jak wyglądały markety elektroniczne, tabuny ludzi kupujące TV.

Ustawie go dziś tak jak polecacie i zobaczymy jaki obraz uda sie osiągnąć.
 

Patrick Bateman

New member
Dasiu2 napisał:
poprosilbym o kalibracje dla sygnalu sd :)
z gory dzieki

Widze tu problem, gdyz powinno kalibrowac sie do okeslonych wzorcow.
Jesli takowych nie mamy lub nie mamy odpowiedniego urzadzenia ktore nam to oceni to trzeba robic to do sygnalu i warunkow otoczenia w pewnym sensie na oko. O ile po podlaczeniu konsoli do hdmi, ustawieniu referencji, zaciagnieciu zaslon i zgaszeniu swiatla warunki wszyscy mamy identyczne i jest jak oceniac ustawienia to w przypadku sygnalu telewizyjnego jego jakosc nie bedzie u wszystkich taka sama. U mnie na okreslonych ustawieniach jest ok a u ciebie beda czerwone geby :)
 

ben73

New member
Jest to moj pierwszy watek wiec chcialbym pozdrowic wszystkich na tym forum.
Od 2 tygodni posiadam samsunga le46a656. mam do niego podpieta cyfre + (stary tuner kenwooda - chyba). z obrazu jestem zadowolony, tylko zauwazylem, ze obraz sie rozmazuje wokol postaci, ale reszta jest bardzo ostra. wszystko co jest na pierwszym czy ostatnim planie jest ok ale postacie sa rozmazane. i tak na kazdym kanale na cyfrze i dtv. nie wiem co zrobic. czy to wina ustawien, czy wina cyfry, czy moze trzeba zawiesc lcd do serwisu. dziekuje za jakakolwiek pomoc
 
Do góry