Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

spyrrus

New member
Witajcie,
Czytam, czytam i czytam, ale albo coś przeoczyłem albo po prostu nie mogę znaleźć czym różnią się:
Samsung LE 52A656
Samsung LE 52A656A
Samsung LE 52A656A1
Samsung LE 52A656A1F
:hmm:
Te różnice dotyczą też innych rozmiarów telewizorów czy to 40" czy 46" to bez znaczenia. Interesuje mnie różnica w końcówkach.
Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.
 

DADA2009

New member
dinar napisał:
Kolega bzdury pisze,pobiera 2W,najlepiej wyłączać na listwie.
Kolega żadnych bzdur nie pisze bo to prawda, mój także tyle pobiera (pomiar wykonywany różnymi przyrządami i na różne sposoby). Aby TV pobierał 2W, to musiał by pobierać ok.8,5mA ,a nie 105mA!, czy rzeczywiście wszyscy zapomnieliście prawo Ohma?.Czas wrócić po edukację do szkoły!,no chyba że ten pan Ohm odkrył jakieś nieprawdziwe zależności ?. Kochani -cała energetyka i elektronika wykorzystuje to odkrycie i nic tu się nie da oszukać ani przekombinować.
Tak na marginesie jeżeli ten kolega się myli to dlaczego nikt nie podaje właściwego i dokładnego poboru mocy ,tylko to co wyczytał z charakterystyki Samsunga?, przecież pobór mocy zależy wprost proporcjonalnie od napięcia sieci u każdego z nas w domu, a na pewno nie jest ono dokładnie tej samej wartości. Różnice sięgają nawet 20V.
Jeżeli Samsung twierdzi że już mieli wiele takich zgłoszeń to chyba coś w tym musi być.:(i na pewno jest ,tylko potrzeba odwagi aby się do tego przyznać;)

Kolego "Dinar" ja wyłączałem czarno-biały z listwy, ale było to już wieki temu, a dzisiaj robi to za mnie pilot bo do tego został wyprodukowany.:p
 

dinar

New member
Mam miernik''velleman'' i pomiary np. żarówek Philipsa-Osram jak zwykłe pokazuje różnicę +,-, 2W np. 40W pokazuje 38-42W.Mam 37'' A656 i na czuwaniu pokazuje 3W,miernik też ma tolerancję.Więc nie jest możliwe żeby twój miał 28W na takiej małej diodzie,28W to pokazuje na chodzie dekoder Philipsa PVR HD gdzie ma dwa tunery i bardzo głośno chodzi.Dla 37'' podają pobór 220W mój pokazuje 215W,to ciekaw jestem ile według twoich wyliczeń będzie.Szkoda dyskusji i tak trzeba płacić.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
spyrrus napisał:
Witajcie,
Czytam, czytam i czytam, ale albo coś przeoczyłem albo po prostu nie mogę znaleźć czym różnią się:
Samsung LE 52A656
Samsung LE 52A656A
Samsung LE 52A656A1
Samsung LE 52A656A1F

Rynkiem przeznaczenia z czym wiążą się np. ustawienia w menu serwisowym języka teletekstu.
 

apilek

New member
dinar napisał:
Mam miernik''velleman'' i pomiary np. żarówek Philipsa-Osram jak zwykłe pokazuje różnicę +,-, 2W np. 40W pokazuje 38-42W.Mam 37'' A656 i na czuwaniu pokazuje 3W,miernik też ma tolerancję.Więc nie jest możliwe żeby twój miał 28W na takiej małej diodzie,28W to pokazuje na chodzie dekoder Philipsa PVR HD gdzie ma dwa tunery i bardzo głośno chodzi.Dla 37'' podają pobór 220W mój pokazuje 215W,to ciekaw jestem ile według twoich wyliczeń będzie.Szkoda dyskusji i tak trzeba płacić.

No to ja dziękuję!!!
jak Ty uważasz że pobór energii na czuwaniu TV, to tylko ta mała świecąca dioda (było by idealnie)przecież pracuje część zasilacza - tak przynajmniej powinno być - aby można było sterować (załączać) z pilota. Nie wiem czy zauważyłeś?: z tyłu TV jest podany zakres napięć zasilania, dlatego też wychodzą różnice we wskazaniach poboru mocy, zależy to także od ustawień,a 220W jest to maksymalny pobór jaki przewidział producent- przecież kol."DADA 2009"dokładnie opisał zależność poboru prądu od napięcia sieci. Jest jeszcze jedna opcja że mamy takie różnice w poborze energii na czuwaniu, po prostu część użytkowników ma jakieś felerne egzemplarze. W jednym masz rację tak czy siak musimy zapłacić.
 
Ostatnia edycja:

Mormon

New member
Witam

Mam takie pytanie.Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem LE40a656.Mam takie pytanie czy da sie podłaczyc komputer z TV za pomoca kabla s-video.Nie znam sie na takich rzeczach dlatego prosze o łopatologiczne odpowiedzi.Starałem sie znaleść odpowiedz w tym temacie ale stron tego wątku jest za dużo.Dlatego przepraszam za zaśmiecanie forum.Najbardziej mi zależy moze na jakims linku krok po kroku.Dzięki
 

szeryfo

New member
Powinno pojsc przez przejsciowke S-VIDEO -> EURO. Nie jestem pewien, czy w tym egzemplarzu TV to sie uda, ale w wiekszosci dziala. Kupujesz przejsciowke w ksztalcie EURO/SCART z gniazdkiem na S-VIDEO i audio L/R, a czasem rowniez posiadajaca wejscie VIDEO kompozytowe (cinch). Przejsciowke wpinasz w gniazdo EURO,ktore obsluguje S-Video, a w przejsciowke wpinasz kabelek S-Video biegnacy od kompa. W TV musisz wybrac sygnal S-Video/S-VHS, o ile jest dostepny. Lepiej wczesniej sprawdzic, zanim popadniesz w koszta :)
 

boguki

New member
Ale po co ta przejściówka na Euro? Przecież kabelek s-video wpinasz do TV bez żadnych przejściówek, dźwięk np.mały jack(w laptopie) i chinch w tv. I Wszystko gra jak trzeba. pozdr
 

edrjen

New member
Na allegro zauwazylem model LE40A676 100Hz FULLHD MPEG4 ? czemu nie takich u nas w sklepach? myslicie ze warto go brac za 3199 z 12 miesieczna gwarancja sprzedawcy .. ?i czy nie rozni sie niczym od 656 poza wbudowanym MPEG4 ?
 

zaju22

New member
spyrrus napisał:
Witajcie,
Czytam, czytam i czytam, ale albo coś przeoczyłem albo po prostu nie mogę znaleźć czym różnią się:Samsung LE 52A656
Samsung LE 52A656ASamsung LE 52A656A1Samsung LE 52A656A1F
:hmm:
Te różnice dotyczą też innych rozmiarów telewizorów czy to 40" czy 46" to bez znaczenia. Interesuje mnie różnica w końcówkach.
Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.



Ja mam takie samo pytanie czym sie roznia te modele od siebie zaózmy ze w telewizorze o wielkosci 40 cali???? Dzieki
 

markov10

New member
Panowie, co tu duzo mowic - pomocy

Od dawna przykladam sie do kupna telewizora LCD, ciagle to odkladam.. ciagle watpliwosci, ciagle cos nowego...

Bylem za 37 calowym A656, ale wlasnie przeczytalem, ze matryca tego modelu to jakis szajs - czy to prawda?
Teraz zauwazylem ta dyskusje o B650, ale ponad 3k to juz troche ponad moja kieszen... za A656 mozna bylo dac 2500, ale sam juz nie wiem.
Widze tez serie B550 i B530, ale w ogole nie wiem, czym sie cechuja i czy sa lepsze jak A656
Pomozcie, bo sam juz nie wiem - mam metlik w glowie, a cos chcialbym w koncu wybrac...

Tutaj przeczytalem kilka ladnych postow na temat A656 i B650, ale czy ktos moglby mnie uswiadomic? Co wybrac, a co najwazniejsze.. gdzie kupic w dobrej cenie ! Na necie znalazlem w AKSEN 37 B550 za 2431, 37 A656 za 2553. B650 nie moge znalezc.
 

wuder

New member
markov10 napisał:
Bylem za 37 calowym A656, ale wlasnie przeczytalem, ze matryca tego modelu to jakis szajs - czy to prawda?c.


Gdzie takie bzdury przczytałeś ?? :) Jestem użytkownikiem w/w modelu i jak narazie jestem bardzo zadowolony.
 

markov10

New member
Chodzi mi o matryce, gdzies tutaj wyczytalem w dyskusji bodajze o modelu B, ze ta matryca gorzej odwzorowuje kolory :rolleyes: No nic, skoro mowicie, ze tak nie jest to musiala to byc bujda!

Wiec co.. trzeba kupic LE37A656, aleee... gdzie :hmm: ! Co polecacie, gdzie kupiliscie swoje?
 

apilek

New member
spyrrus napisał:
Witajcie,
Czytam, czytam i czytam, ale albo coś przeoczyłem albo po prostu nie mogę znaleźć czym różnią się:Samsung LE 52A656
Samsung LE 52A656ASamsung LE 52A656A1Samsung LE 52A656A1F
:hmm:
Te różnice dotyczą też innych rozmiarów telewizorów czy to 40" czy 46" to bez znaczenia. Interesuje mnie różnica w końcówkach.
Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.
Niczym - poza miejscem produkcji, czyli składania.:wink:
 

MarcinD4D

New member
Witam to mój pierwszy post wiec chciałbym sie przywitać...
jestesm zainteresowany kupnem samunga 40a656 i telewizją "n" dekoder HDTV i Antena multiroom czy to bedzie dobry wariant?? czy moze inne tv do tego zestawu?
bardzo prosze o opinie poniewaz to bedzie pierwszy mój tv Lcd i w tych sprawach jestem laikiem
pozdrawiam
 

boguki

New member
Witam
Mam takie pytanie, ponieważ w instrukcji obsługi nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie chodzi mi o wyłączenie informacji, która pokazuje się po przełączeniu programu z jednego na drugi. Dla przykładu po przełączeniu na Polsat na dole ekranu wyskakuje informacja „Witamy w Polsacie”. TV mam podłączony do sygnału SD nie wiem czy jest coś takiego na platformach cyfrowych.
pozdr
 

wiwo

New member
boguki napisał:
Witam
Mam takie pytanie, ponieważ w instrukcji obsługi nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie chodzi mi o wyłączenie informacji, która pokazuje się po przełączeniu programu z jednego na drugi.


Walczyłem przez pewien czas z tymi informacjami i doszedłem do wniosku że w ustawieniach, do których mam dostęp bez wchodzenia w menu serwisowe jest to niemożliwe. Pozostaje się do tego przyzwyczjić lub popytac w serwisie czy w menu serwisowym jest możliwość wyłączenia tych komunikatów.
 
Do góry