Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

dinar

New member
Mam 37A656 od maja 08r i gra dobrze.Na czuwaniu ma 2W, 40'' też ma tyle,28W to pobiera dekoder Cyfry+ PVR HD obojętnie czy gra czy na czuwaniu,ma on dwa tunery i widocznie coś tam pracuje.Duży wpływ na pobór prądu ma ''podświetlenie matrycy'' w 37'' na 1 - 120W, 5 - 155W, 10 - 215W,
 

kotOLA

New member
sprostowanie

kotOLA napisał:
Pierwszy mój telewizor LCD to LE37A656. Taki był akuratni. Nie za duży nie za mały, miał wszystko co te drogie a kosztował 1000 zł mniej.Niestety oszczędność nie opłaca się. Matryca firmy AUO (ta matowa) jest słabiutka. Obraz niemiły. Rogi podświetlone na biało. Słaby kontrast statyczny. Zniekształcenia w obrazie SD. Zamieniłem na 40". Różnica ogromna. Matryca Samsunga (ta błyszcząca) to dwie klasy wyżej. Obraz ładny. Miły dla oka. 100hz działa b. dobrze. SD oglądam i przyzwyczaiłem się. Nie mam wątpliwości, że nie muszę go wymieniać. Jedyna wada to wysoki pobór mocy po wyłączeniu pilotem (28,5W). Pozdrawiam Wszystkich. Proszę o pytania. Miałem oba telewizory (37" i 40").
Muszę sam siebie sprostować. W dniu dzisiejszym specjalista z Samsunga wyjaśnił mi, że mój miernik mocy prądu jest zbyt prymitywny i pokazuje nieprawdziwą wartość pobieranej mocy. Powiedział, że mają dużo takich zgłoszeń i że na pewno telewizor pobiera 1 W w stand by. No to się cieszę:)
 

zysiek77

New member
jabbi napisał:
Witam. Mam taki problem. Po pewnym czasie obraz zaczyna mi migotać i przedskakiwać. Rozwiązałeś może ktoś ten problem. Na początku myślałem że tylko w rozdziałce 1080p ale okazuje się że w 720p również. Sprawdzałem kilka kabelków ale nic to nie pomogło. HELP ME PLEASE...
Hej,
Rozwiązałem ten problem poprzez wejscie do menu serwisowego i wyłączenie spread spectrum w którymś z menu. Miałem to samo i też mnie to strasznie wkurzało i przełączałem co się da w menu serwisowym aż trafiłem. (dokładnej ścieżki w menu nie pamietam, gdybyś nie znalazł daj znać na prv to któregoś wolnego wieczora popatrze dokładniej)
pozdrawiam
 

tomek1979

New member
samsung le37a656 problem

le37a656 mam go 2 tyg zauważyłem 2 piksele zepsute 1 czarny i 1 zielony czy wymienią mi go na nowy w ramach gwarancji ?
 

robis4

New member
Ustawienia Pod Dvd Po Hdmi

Witam !
Prośbę mam aby ktoś podał dobre ustawienia na LE37a656 dla dvd podłączonego pod HDMI.


Jeszcze jedna rzecz , swego czasu pytałem o ten system anynet+ samsunga który mi nie działał ( mam do tego telewizora podłaczone DVD samsunga) i pojawiały się odpowiedzi że nie może to być wina kabla HDMI , taką też odpowiedź otrzymałem na infolinii samsunga ( jest to różnica w oprogramowaniu między telewizorem a DVD) i tu zaskoczenie kupiłem nowy kabel i teraz jednym pilotem od telewizora mogę obsługiwać DVD.
 

spanker

New member
czy uzywasz go jako monitor, czy masz inne powazniejsz wady typu banding, clouding, light pillars, ciemne plamy, brzeczenie, smearing!, screen bleeding?

jesli nie to daj sobie spokoj, bo mozesz sie zalamac jak dostaniesz "nowy"
 

Dymis

New member
Witam,
Nie wiem czy temat był już poruszany, ale nie szkodzi zapytać.
Chcę się dowiedzieć w jaki sposób poradziły sobie osoby z zawieszeniem tv na ścianie.
Wiadome jest, że trzeba odkręcić podstawę oraz przymocować uchwyt do tv, ale jak to wykonać ? Czy położyć tv np. na łóżko na jakimś kocu i dopiero wtedy się za to zabrać ? Nie chciałbym niczego uszkodzić :???:
Poniżej zamieszczam link do uchwytu jaki zamierzam kupić.
http://www.allegro.pl/item582732475_uchwyt_lcd_23_42_45kg_czarny_srebrny_regulowany.html
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Po przykręceniu uchwytu do ściany , przykręć ;szyny; do TV następnie odkręć śrubki z nogi tv (przydaje się wkrętak z magnesową końcówką) oczywiście tv może stać na stole , szafce , nie trzeba go kłaść. Po odkręceniu śrubek (najlepiej je całkowicie wyjmij z otworów)gdy unieśiesz tv ;noga; zostanie na stole.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Dymis napisał:
Czy położyć tv np. na łóżko na jakimś kocu i dopiero wtedy się za to zabrać ?

No ja musiałem go na łóżku położyć bo noga wyjść nie chciała. Dla bezpieczeństwa TV robić to należy w dwie osoby. A uchwyt... jedną część przykręcasz na kołki rozporowe do ściany, resztę do TV po czym wieszasz TV, regulujesz pochylenie i dokręcasz śruby zabezpieczające.
 

Robson24

New member
witam,
chciałem sie spytać skąd ta rozbieżność co do jakości odbioru sygnału sd; mianowicie na trustedreviews i hdtvtest samsung le656 podają prawie jako wzór odbioru tego sygnału, natomiast Kiki zmieszał go za to z łotem. Jak to w końu jest z tymi samsungami?:hmm:l
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Jakość obrazu SD zależy od jakości nadawania i jakości odbieranego sygnału. Najłatwiej można to zauważyć na sygnale z sat, gdzie jedne kanały nadają porządny sygnał (np.TVN), a inne sygnał makabryczny (np.AXN).
 

apilek

New member
kotOLA napisał:
Muszę sam siebie sprostować. W dniu dzisiejszym specjalista z Samsunga wyjaśnił mi, że mój miernik mocy prądu jest zbyt prymitywny i pokazuje nieprawdziwą wartość pobieranej mocy. Powiedział, że mają dużo takich zgłoszeń i że na pewno telewizor pobiera 1 W w stand by. No to się cieszę:)
Nic nie prostuj !!!, prymitywne to jest ich tłumaczenie ,a nie nasze przyrządy. Mój pobiera 24,28W - pomiar wykonany profesjonalnym testerem urządzeń. Dla potwierdzenia wyniku: wykonałem także zwykły pomiar poboru prądu miliamperomierzem ( 105mA),więc w jaki sposób przy napięciu sieci 236V i cos 0,98 może to dać tylko 2W wg. instrukcji, a wg. ich tłumaczenia 1W ????????!!!!!!:confused: To zwyczajne kłamstwo z ich strony.:(
 

Robson24

New member
Nie chodzi mi tu o aspekt mocy sygnału, bo to jest oczywiste, a o o to jak ten tv sprawuje się z sygnałem sd na tle innych tv; tak jak pisałem wcześniej na trustedreviews i hdtvtest wychwalany jest pod niebiosa jako wzór dla innych tv , a Kiki pokazał zdjęcia z testu 656 które są koszmarne na tle innych tv właśnie z sygnału sd. Raczej porównuje telewizory na jednym żródle sygnału co powinno być miarodajne:hmm:
 

Robson24

New member
proszę bardzo oto link:
wuwuwu.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520 (no chyba że model 52calowy tak słabo odbiera sd; mnie interesuje 40)



nie wiem czemu nie mogę podać linków no ale wystarczy usunąć u :D
 

kolunio

New member
To Panowie jesli ten Tv pobiera w stanie czuwania ponad 20W to trza by pomyslec aby wygodnie go jakos z sieci wylaczac... ;)
Szkoda, ze ten tv nie ma zadnego wylacznika tylko trzeba targac wtyczke z gniazdka...Moze macie jakies lepsze pomysly???
Pozdr
 
Do góry