Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

broda1725

New member
Bez reklam
Ja powiem jedno, zapomnij o nim chłopie, ja mam dwa i nawet ich już nie zauważam, muszę się zbliżyć do tv na 0,5m i się przyglądać aby je zobaczyć.
Co do serwisu to zapomnij, mają oni swoją normę i nic z tego nawet w instrukcji ci pisze o tym, że mogą występować bad czy hot pixele.
 

jarql

Member
Witam, mam pytanko odnośnie tego tv w wersji 40' sam nie jestem jego posiadaczem ale mój kumpel niedwano go kupił i jak narazie niezna sie za bardzo na jego możliwościach a natrafił na mały problem a mianowicie przy podłączeniu tv do laptopa z karta ati X2300 obraz nie jest wyświetlant na całej powierzchni, tj. po bokach zostają centymetrowe pionowe paski, wiem że jest coś takiego jak "full pixel lub wyświetlanie 1:1, czy jest coś takiego w tym modelu? czy moze jest to wina jakis złych ustawien W catylyst cc w laptopie?Prosiłbym o jakies info w tym temacie jeżeli ktoś miał podobny problem
 

jarql

Member
Dzięki,zapomniałem zapytać czy komp ma być podpięty pod konkretne wejście HDMI? bo w moim sony bodajże Hdmi 2 jest do podpięcia pc
 

pkupcz

New member
jarql napisał:
Dzięki,zapomniałem zapytać czy komp ma być podpięty pod konkretne wejście HDMI? bo w moim sony bodajże Hdmi 2 jest do podpięcia pc

W Samsungu LE40A656A też jest to HDMI2. Tylko pamiętaj, żeby ustawić je na PC
 

aika

New member
Rozdzielczośc w pc

Mam takie pytanie podłączyłem do sama kompa przez kabel hdmi i podczas zmiany rozdzielczości bardzo dziwnie mi przeskalowywał obraz raz pulpit wystawał poza obrys raz był w kształcie kwadratu. Słyszałem że to zależy od nr wyjścia hdmi więc podłączyłem pod 2 hdmi i nic może ktoś ma pomysł na prawidłowe przeskalowanie rozdzielczości
 

jabbi

New member
Witam. Mam taki problem. Od niedawna jestem posiadaczem Samsung 40" a656. Powiedziałbym szczęśliwym gdyby nie taki problem: podłączyłem do niego PS3 przez kabel HDMI. Po pewnym czasie obraz zaczyna mi migotać i przedskakiwać. Rozwiązałeś może ktoś ten problem. Na początku myślałem że tylko w rozdziałce 1080p ale okazuje się że w 720p również. Sprawdzałem kilka kabelków ale nic to nie pomogło. HELP ME PLEASE...
 

drebin

New member
LE37A656 czy LE40A656

Witam :) Im wiecej czytam tym bardziej jestem glupszy :) Chce sobie kupic TV do XBOX'a 360 oraz PC (tv hd jak sie bardziej rozwinie). Nie wiem ktory wybrac, na wlasne oczy widzialem w sklepie obydwa telewizowy na ktorych lecial sygnal HD i wielkiej roznicy nie widzialem tylko to ze jedna matryca faktycznie matowa a przy 40 calach blysk. Czy warto doplacac 1000 zł za 40 cali ? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc. P.S Odleglosc od TV to 1 do 1.5 metra :D
 

dinar

New member
drebin napisał:
Witam :) Im wiecej czytam tym bardziej jestem glupszy :) Chce sobie kupic TV do XBOX'a 360 oraz PC (tv hd jak sie bardziej rozwinie). Nie wiem ktory wybrac, na wlasne oczy widzialem w sklepie obydwa telewizowy na ktorych lecial sygnal HD i wielkiej roznicy nie widzialem tylko to ze jedna matryca faktycznie matowa a przy 40 calach blysk. Czy warto doplacac 1000 zł za 40 cali ? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc. P.S Odleglosc od TV to 1 do 1.5 metra :D
Proponuje 37'' bo za mała odległość,plus to matryca matowa żadnych odbić.Mam go od maja 2008r i gra ekstra [Cyfra+] ale wtedy dałem 3600zł.
 

kurczak80

New member
W sklepach pojawiają się już telewizory z serii b650 37 cali za trochę ponad 3000zł. Przydałby się jakiś test mają obsługę mkv z pendriva.
 

tutrus

New member
40 A 656

Witam, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 40 A656(mam nadzieje że nie będę żałował że nie poczekałem na B550 lub B650). Moje pierwsze wrażenia bardzo dobre, podpięty pod zwykłą analogową kablówkę i to ze słabym sygnałem radzi sobie bardzo dobrze. Teraz modle się do Boga by nie wystąpiły jakieś problemy opisane we wcześniejszych postach kolegów np. bad pixele i pękająca obudowa….pozdrawiam i polecam niezdecydowanym
 

kolunio

New member
Witam
A ja mam taki problem...
Mam podlaczona konsole ps3 przez hdmi i po pewnym czasie grania telewizor robi sie ciemy a nastepnie sam mi wskakuje na Obraz dynamiczny i co za tym idzie zmieniaja sie wszystkie ustawienia telewizora, rowniez na innych wejsciach...
Dzieje sie tak tylko podczas grania na ps3...Ma ktos jakies pomysly???
Jest to bardzo uciazliwe bo pozniej znowu recznie wszystkie ustawienia wstukiwac...
 

kotOLA

New member
40656

Pierwszy mój telewizor LCD to LE37A656. Taki był akuratni. Nie za duży nie za mały, miał wszystko co te drogie a kosztował 1000 zł mniej.Niestety oszczędność nie opłaca się. Matryca firmy AUO (ta matowa) jest słabiutka. Obraz niemiły. Rogi podświetlone na biało. Słaby kontrast statyczny. Zniekształcenia w obrazie SD. Zamieniłem na 40". Różnica ogromna. Matryca Samsunga (ta błyszcząca) to dwie klasy wyżej. Obraz ładny. Miły dla oka. 100hz działa b. dobrze. SD oglądam i przyzwyczaiłem się. Nie mam wątpliwości, że nie muszę go wymieniać. Jedyna wada to wysoki pobór mocy po wyłączeniu pilotem (28,5W). Pozdrawiam Wszystkich. Proszę o pytania. Miałem oba telewizory (37" i 40").
 

wwwbbb

New member
kotOLA napisał:
Jedyna wada to wysoki pobór mocy po wyłączeniu pilotem (28,5W). Pozdrawiam Wszystkich. Proszę o pytania. Miałem oba telewizory (37" i 40").

Skad znasz pobór prądu po wyłączeniu z pilota, mierzyłeś czy gdzieś w instrukcji znalazłeś? Inny sposób wyłączeniu niż bez pilota to chyba tylko z prądu.Jeżeli tak jest to rozważę programator na pilota...
U mnie 100Hz na poziomie niskim działa dobrze,teatr tylko w poniedziałki :cool:
 
Do góry