Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

arti_diru

New member
Euro

kilka razy prosiłem w sklepie Euro czy mogę go sprawdzic gdzies w cichym miejscu (zaplecze?) niestety nie chca iść na ręke.dopiero jeden ze sprzedawcow powiedzial ze sam sprawdzi na wlasną odpowiedzialnosc (fajny gość) ale nie mają ich w sklepie ani w magazynie. czekam :roll:
 

fotokrak

New member
Ok, czytam czytam ... zaryzykowałem właśnie kilka minut temu złożyłem zamówienie wahałem się czy nie wybrać LEDa ale przekonaliście mnie :)
, ale będę musiał poczekać z dostawą do czwartku bo wybrałem dostawę ekonomiczną 2-3 dni robocze
 

kapsell

New member
Bez reklam
odp grajza

W czym była lepsza od pozostałych?

B850 w porównaniu z nimi było cichym TV czy raczej głośnym?

Mialem model sprawdzony wczesniej, wiec nie bylo bzyczenia. Ale slychac bylo mimo wszystko prace elektroniki (Toshiba i JVC zupelna cisza). Najbardziej jednak zniechecilo mnie brak bieli - tylko szarosc, w roznych odcieniach. To oczywiscie moje subiektywne zdanie.

wiecej o swoich spotrzezaniach i dlaczego wybralem zv napisalem tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=466439#post466439
 

sielus

New member
Mialem model sprawdzony wczesniej, wiec nie bylo bzyczenia. Ale slychac bylo mimo wszystko prace elektroniki (Toshiba i JVC zupelna cisza). Najbardziej jednak zniechecilo mnie brak bieli - tylko szarosc, w roznych odcieniach. To oczywiscie moje subiektywne zdanie.

wiecej o swoich spotrzezaniach i dlaczego wybralem zv napisalem tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=466439#post466439


Ale czy czasem kolega nie porównywał LCD z plazmą ?, ta Toshiba to na pewno lcd, zatem jaki ma sens takie porównanie ?
 

wofel

New member
I jestem po wizycie serwisanta :(
Serwisant przyszedł "z częściami zapasowymi" ja patrze a to mata wyciszająca i dwie gumki zatkało mnie bo o tym na forum pisali.
Rozkręcił obudowę a tam maty założone gumki założone i patrze na płyte a tam ta cewka z forum niemieckiego co był link też wylutowana. także wszystkie zabiegi z niemieckiego forum zrobione już seryjnie. Serwisant poprzystawiał ucho pomacał wszystkie układy, w koncu dokleił gumkę i mate wyciszającą zakręcił obudowę i powiedział że już, a TV jak buczał tak buczy. Serwisant na to że wszystkie telewizory buczą bo to słychać kondensatory i już a ten TV i tak mieści się w normie, a słychać tak głośno z 4m bo szafka na której się znajduje działa jak duży subwoofer i przenosi całe to buczenie aż do kanapy i żebym sobie pod telewizor położył ścierkę to trochę to wygłuszy. Teraz to już nie wiem co dalej z tym robić. zobaczę może się jak tako przyzwyczaję do tego buczenia, za tydzień może mi się uda go powiesić na ścianie to zobaczę ten mit z szafką rtv.
 

Dawidowski1000

New member
Czy Plazma czy LCD to osobisty wybór.
Ja mam 46X4500 i PS58B850.
Do gier lepszy jest LCD X4500 natomiast do oglądania telewizji, filmów na blu-ray czy DVD lepsza jest Plazma. To tyle z mojej strony.
 

Tara

New member
Na początek chciałbym wszwystkich przywitać na forum gdyż to mój pierwszy post.
Jestem na etapie walki wyborem tv i powoli przekonuję sie do tej plazmy. Powiedzcie co jest z cenami po Nowym Roku? Dostępność prawie zerowa modeli B850 i B650 (tak samo jest z LCDkiem B650), a ceny wyższe o minimum 500zł od tych jeszcze z grudnia. Kurs dolara przystępny więc o co chodzi? Czy to jest efekt polityki cenowej dystrybutora czy najwyczajniej sklepy wykorzystują słabą dostepność towaru na rynku i podnoszą ceny? Wszystkie sklepy internetowe mają tv jako dostępny, a po telefonie do nich okazuje się, że na stanie go nie ma. Trochę to dziwne bo są to juz stare modele i na 2010r producent ma juz pewnie nowe serie, które na początku i tak będą dla mnie zapewne za drogie. Radzicie jeszcze czekać na ten konkretny model czy rozgladać sie za innym telewizorkiem?
 

fotokrak

New member
soory mam jeszcze jedno może głupie pytanie ale nie doczytałem, otuż Samsung oferuje dongla wifi, czy musi być to ich dongiel wifi czy można użyć dowolnego?
 

Delta

New member
I jestem po wizycie serwisanta :(
Serwisant przyszedł "z częściami zapasowymi" ja patrze a to mata wyciszająca i dwie gumki zatkało mnie bo o tym na forum pisali.
Rozkręcił obudowę a tam maty założone gumki założone i patrze na płyte a tam ta cewka z forum niemieckiego co był link też wylutowana. także wszystkie zabiegi z niemieckiego forum zrobione już seryjnie. Serwisant poprzystawiał ucho pomacał wszystkie układy, w koncu dokleił gumkę i mate wyciszającą zakręcił obudowę i powiedział że już, a TV jak buczał tak buczy. Serwisant na to że wszystkie telewizory buczą bo to słychać kondensatory i już a ten TV i tak mieści się w normie, a słychać tak głośno z 4m bo szafka na której się znajduje działa jak duży subwoofer i przenosi całe to buczenie aż do kanapy i żebym sobie pod telewizor położył ścierkę to trochę to wygłuszy. Teraz to już nie wiem co dalej z tym robić. zobaczę może się jak tako przyzwyczaję do tego buczenia, za tydzień może mi się uda go powiesić na ścianie to zobaczę ten mit z szafką rtv.


Nic z tego nie rozumiem!. Jedni mówią, że serwis z automatu zabiera sprzęt do sibie a u innych robią ma miejscu! Czy ktoś to może wyjaśnić?? Druga rzecz. Ludzie zaczynają mnie straszyć, że jak oddam TV do serwisu to mi tam go bardziej zniszczą niz naprawia np jakąś częśc podmienią i zarysują. Zastanawiam się poważnie czy z tym walczyć wobec tego....
 

Jorik69

New member
szajsung wstydzi się brakoróbstwa

Nic z tego nie rozumiem!. Jedni mówią, że serwis z automatu zabiera sprzęt do sibie a u innych robią ma miejscu! Czy ktoś to może wyjaśnić?? Druga rzecz. Ludzie zaczynają mnie straszyć, że jak oddam TV do serwisu to mi tam go bardziej zniszczą niz naprawia np jakąś częśc podmienią i zarysują. Zastanawiam się poważnie czy z tym walczyć wobec tego....

Myślę, że to jest główną przyczyną, dla której zabierają odbiornik do warsztatu, bo sama "naprawa" nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Nie chcą jednak, żeby klient zobaczył, że tak naprawdę nie usuwają wady, a jedynie starają się ją ukryć tymi żałosnymi wygłuszeniami.

Sam fakt, że odbiornik wyje jak potępieniec jest wystarczająco wstydliwy, by chcieć go ukryć. Tym bardziej, że to może nie flagowy, ale na pewno jeden z wyższych modeli. A do tego ta "naprawa"... Dziwię się, że konkurencja nie wali w nich jak w bęben pokazując jaki to szajs i jak szajsung traktuje klientów.

Przy okazji: po wezwaniu przedsądowym uzyskałem zgodę na wymianę. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca - jeszcze nie wiadomo, czym ostatecznie się to skończy...
 

Dawidowski1000

New member
No nie bez kozery Samsung nosi nazwę "Szajsung"
Jest mi łatwo mówić bo moja 850-ka jest sprawna, ale taka jest przykra prawda. Może i Sony ma problemy z podświetleniem matrycy w ich nowej serii 5500, może Panasonic też nie jest idealny, ale takich "kulfonów" jak Samsung to nikt nam nie funduje.
 

zibonek

New member
Samsung 850

Czy Samsung produkuje wreszcie nowe modele wolne od wad z bzyczeniem? Kiki - czy gdy piszesz, że wszystkie wysyłane TV nie mają tej wady oznacza to, że ileś procent zwracasz/wymieniasz na wolne od wad, czy też od określonej daty produkcji 100% jest wolne od tej wady?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, dzisiaj testowałem TV który zamówiłem dla kolegi z pracy (pisałem o tym kilkanaście postów wcześniej). Niestety telewizor bzzzzzyczy. W porównaniu do mojego PS50A551 jest masakra :(
 

fotokrak

New member
mam pytanie ... chyba to będzie do Kikiego, :cool:
Bardzo proszę
Jakie ma wymiary pudło samsunga wersji PS58B850?

EDIT
-----------------------------------------------------------
Ok udało mi się znaleźć
Package Size (WxHxD) 1,528 x 1,051 x 439mm
Package Weight 54.2kg
uff wejdzie mi do samochodu, ale wtargać to do domu z parkingu to będzie zabawa :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprzedaliśmy dużo 50B 850 - również dla tych którzy byli uczuleni na takie przywary.
Ostatnio trafiły nam się dwie sztuki głośniej pracujące.
 
Do góry