Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

GRajza

New member
10 minut i już po zamówieniach :D
Dzwoniłem - powiedzieli, że to żaden myk, taka cena i już.
TV nowe itp. nie ze zwrotów, z polskiej dystrybucji....
aż się wierzyć nie chce, lub faktycznie cenka opadła :D ale aż tak??
Nowa dostawa najwcześniej za tydzień. Ciekawe...
 

sielus

New member
No niestety, a raczej chyba stety :) , tak to już jest z tymi sprzętami. Jestem po seansie Planet Earth w 1080, i że tak powiem scenki jeszcze nie znalazłem ... gdzieś się wala po podłodze :)


Tak naprawdę istotne tylko jest aby dawali gwarancję Samsung Polska.

Początkowo też chciałem kupić TV w jednym sklepie, bodajże Redconn czy jakoś tak, jednak okazało się iż takiej gwarancji nie dają i w razie usterki TV się odsyła do nich, a oni dopiero do swojego tajemnego źródła. Chyba już jestem za stary na takie myki :rolleyes: i wolałem dopłacić. Panowie mi TV przywieźli, wnieśli, rozpakowali, poskręcali z podstawą ...
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
10 minut i już po zamówieniach :D
Dzwoniłem - powiedzieli, że to żaden myk, taka cena i już.
TV nowe itp. nie ze zwrotów, z polskiej dystrybucji....
aż się wierzyć nie chce, lub faktycznie cenka opadła :D ale aż tak??
Nowa dostawa najwcześniej za tydzień. Ciekawe...

Dokładnie jest tak jak piszesz. TV można odebrać osobiście płacąc na miejscu lub za pobraniem. Ja zamówiłem dzisiaj przed 14:00 i o godzinie 17:00 zostałem poinformowany mailem, że TV dostarczy mi (a właściwie koledze z pracy) jutro firma UPS Poland :eek:k:
 

fotokrak

New member
u nas też ceny lecą, najtaniej jest w sklepach internetowych, stosunkowo najdrożej w mega marketach, co ciekawe, jeden z takich luksusowych sklepów dla bogaczy sprzedaje nieco taniej niż te markety ale co równie ważne dają 5 lat gwarancji, w razie awarii wymiana.
Konkretnie
Z roczną gwarancją można kupić za 1700 funtów
za 3 lata ubezpieczania opłata około 250 funtów

Najlepszy stosunek cena + bezpiecznie na 5 lat wyszło mi 2100, ten sklep dla bogatszych oferuje za około 2400 z 5 lat ubezpieczenia.

Aha opisuję ceny modeli 58"

Dziś odwiedziłem dwa markety, w jednym totalna jazda na LED, praktycznie niby powystawiane ze 100 TV ale obraz na nim prezentowany to zenada, ze zwykłej anteny, nie mieli wogóle plazm samsugów z serii 8, natomaist potęzny połeć sklepu zajmują wszelkiej maści LEDY, swiecą pięknie wszystko podłączone pod bluray

Drugi sklep, kilkaset TV ale wszystkie podłączone kablem antenowym do darmowego standardowej TV, mało tego puszczają spreparowany obraz który jeszcze dodatkowo obniża jakość, po prostu po 10 minutach oczy mi zaczęły łzawić od wpatrywania się w szumiący obraz Trzcionki i napisy trudne do przeczytania z odległości mniejszej niż 4-5 metrów.
Wziełem piloty i zaczołem kombinować, bo jezeli tak ma wygladać obraz na standardowej rozdzielczosci to dzuekuje, moje 32" robi to lepiej, wkoncu przełączyłem na program państwowy BBC1 i 4, Nooo i teraz lepiej, wiadomo ze szału nie ma ale jest znośny.
Dlaczego mi zależało by oglądać w SD a nie HD? no przecież nadal bardzo dużo programów jest w SD, a jak mam to kupić i nie zostać wystawiony przed dom przez moją panią z tym TV to chciałbym by był co najmniej tak samo dobry jak kilkuletni dziadek LCD.
Znalazłem też samsungi LED 8 generacji gdzie dla odmiany udało się przełaczyć na ten sam kanał a nie tylko prezentacjia z HD.
W sumie spędziłem godzinę w sklepie.
I jestem skłony wziąść plazme bo o ile samo wyśfietlanie tu i tu jest bajkowe w HD to jednak faktycznie przy LED 7 generacji momentami to widać po bokach za szarzenie a nie czerń.

Tylko mam jeszcze jedno pytanie.
Bo nie wiem czy to moje subiektywne odczucie po bombardowaniu bzdurną reklamą kablówki HD, z tekstem "czy ten obraz jest dla ciebie mało zadowalający dowiedz się więcej u obsługi o pakiety HD" masakra.

mam wrażenie ze na plazmę Samsung 58" piksele są większe niż w mniejszych modelach, wobec czego lepiej oglądać to z dalsza niż z bliższa, ja mam z mojego tronu do TV około 4-5 metrów i obawiam się że ziarnistość będzie widoczna.
I czy w LED, te "ziarenka" pikseli są mniejsze niż w omawianych plazmach?
 

Delta

New member
Pomiar wykonano z wyłączonymi wszytkimi urządzeniami. Włączone DVD na stopklatkach lub w ruchu. Pozamykane okna powyłączane zegary lodówki itp.

Wyniki pomiarów profesjolanym sprzętem

Odległość 3,2 m - 30,5 DB
Odległość 0,5 m - 31,8-32.0 DB w zależności od prawej czy lewej strony
Za obudową 30 cm 34,2 DB

Teoretycznie powyżej ich normy ale na granicy

Zmiana jasnośći odrazu to raptem max 0,1 0,2 DB różnicy

Chyba sobie na weekend zostawie i zobacze czy faktycznie inaczej jest w różne dni.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@GRajza, no jak to co się stało, tv pewnie staniały u dystrybutora więc jak jeden sklep obniżył cenę to reszta zrobiła tak samo, przecież to chyba logiczne :cool:
 

roj74

New member
Pomiar wykonano z wyłączonymi wszytkimi urządzeniami. Włączone DVD na stopklatkach lub w ruchu. Pozamykane okna powyłączane zegary lodówki itp.

Wyniki pomiarów profesjolanym sprzętem

Odległość 3,2 m - 30,5 DB
Odległość 0,5 m - 31,8-32.0 DB w zależności od prawej czy lewej strony
Za obudową 30 cm 34,2 DB

Teoretycznie powyżej ich normy ale na granicy

Zmiana jasnośći odrazu to raptem max 0,1 0,2 DB różnicy

Chyba sobie na weekend zostawie i zobacze czy faktycznie inaczej jest w różne dni.
DZięki za te pomiary. 4,2dB przekroczenia to już dobry oręż do wymiany.
 

tom_tom

New member
Mam takie małe pytanie. Czy orientuje się ktoś może w kwestii kalibracji tej plazmy? Czytałem, że jest ona niezbędna, żeby wyciągnąć wszystko co najlepsze z tego telewizora. Czy są jakieś uniwersalne ustawienia, czy każda plazma musi być indywidualnie skalibrowana? Z góry dzięki za pomoc.
 

Kasper_B

New member
Pomiar wykonano z wyłączonymi wszytkimi urządzeniami. Włączone DVD na stopklatkach lub w ruchu. Pozamykane okna powyłączane zegary lodówki itp.

Wyniki pomiarów profesjolanym sprzętem

Odległość 3,2 m - 30,5 DB
Odległość 0,5 m - 31,8-32.0 DB w zależności od prawej czy lewej strony
Za obudową 30 cm 34,2 DB

Teoretycznie powyżej ich normy ale na granicy

Zmiana jasnośći odrazu to raptem max 0,1 0,2 DB różnicy

Chyba sobie na weekend zostawie i zobacze czy faktycznie inaczej jest w różne dni.

z tego co sie orientuje to pomiar nalezy wykonac w odleglosci ok 1m
czy miernik posiada swiadectwo legalizacji?
bo jezeli nie to serwis moze nie uznac wyniku pomiaru!
pozdrawaim
kasper
 

evo3x

New member
konsola ps2 po component

Mam pytanko

podłączyłem ps2 po kablu component do ps50b850 i widać delikatne śnieżenie. Najbardziej to widać na ciemnym obrazie - im czarniejszy tym bardziej. Wygląda to tak jakby z prawej do lewej strony przewijane było tło z (gwieździstym niebem). Nie wiem co z tym zrobić na kablu AV nie było tego ale obraz był ogólnie mniej wyraźny. Kolejne pytanie mam o możliwość zmiany rozdzielczości. Po wciśnięciu przycisku "i" mam informację o podłączonym źródle - component i jakąś rozdzielczość, nie pamiętam jaką ale niską na pewno nie 1080. I nie wiem czy to tak ma być, czy mogę gdzieś w ustawieniach TV zmienić na wyższą rozdzielczość?? nigdzie w opcjach TV i Ps2 nie znalazłem dodatkowych opcji żeby móc zmienić rozdzielczość
proszę o dodatkowe info
 

Dawidowski1000

New member
Mam pytanko

podłączyłem ps2 po kablu component do ps50b850 i widać delikatne śnieżenie. Najbardziej to widać na ciemnym obrazie - im czarniejszy tym bardziej. Wygląda to tak jakby z prawej do lewej strony przewijane było tło z (gwieździstym niebem). Nie wiem co z tym zrobić na kablu AV nie było tego ale obraz był ogólnie mniej wyraźny. Kolejne pytanie mam o możliwość zmiany rozdzielczości. Po wciśnięciu przycisku "i" mam informację o podłączonym źródle - component i jakąś rozdzielczość, nie pamiętam jaką ale niską na pewno nie 1080. I nie wiem czy to tak ma być, czy mogę gdzieś w ustawieniach TV zmienić na wyższą rozdzielczość?? nigdzie w opcjach TV i Ps2 nie znalazłem dodatkowych opcji żeby móc zmienić rozdzielczość
proszę o dodatkowe info

Będę trochę sarkastyczny, ale wywal ten archaizm jakim jest PS2 i kup lepiej PS3. Podłączysz wszystko po HDMI i nie masz problemu. TV sam się skalibruje pod 1080p.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
ps2 - hd

Mam pytanko

podłączyłem ps2 po kablu component do ps50b850 i widać delikatne śnieżenie. Najbardziej to widać na ciemnym obrazie - im czarniejszy tym bardziej. Wygląda to tak jakby z prawej do lewej strony przewijane było tło z (gwieździstym niebem). Nie wiem co z tym zrobić na kablu AV nie było tego ale obraz był ogólnie mniej wyraźny. Kolejne pytanie mam o możliwość zmiany rozdzielczości. Po wciśnięciu przycisku "i" mam informację o podłączonym źródle - component i jakąś rozdzielczość, nie pamiętam jaką ale niską na pewno nie 1080. I nie wiem czy to tak ma być, czy mogę gdzieś w ustawieniach TV zmienić na wyższą rozdzielczość?? nigdzie w opcjach TV i Ps2 nie znalazłem dodatkowych opcji żeby móc zmienić rozdzielczość
proszę o dodatkowe info

z gówna lodów nie ukręcisz...
 

sielus

New member
A ja mam takie pytanie, czy ktoś doświadczył z 850'tką sytuacji że sama się włącza na sekundę i od razu wyłącza? Siedzimy sobie z małżonką w pokoju a tu nagle telewizor wydaje charakterystyczny dla włączania "klik", na sekundę zabzyczał i się wyłączył, nikt nie siedział na pilocie zaznaczam :). Czy to jakiś dziwny, wymyślny system anty-coś-tam czy jakaś wada fabryczna ?


Czy ktoś miał podobną przypadłość ?
 
Ostatnia edycja:

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
A ja mam takie pytanie, czy ktoś doświadczył z 850'tką sytuacji że sama się włącza na sekundę i od razu wyłącza? Siedzimy sobie z małżonką w pokoju a tu nagle telewizor wydaje charakterystyczny dla włączania "klik", na sekundę zabzyczał i się wyłączył, nikt nie siedział na pilocie zaznaczam :). Czy to jakiś dziwny, wymyślny system anty-coś-tam czy jakaś wada fabryczna ?


Czy ktoś miał podobną przypadłość ?

Ja tak miałem z moim pierwszym egzemplarzem - za trzecim razem jak się sam wyłączył, to już na amen... :(
Wyłącz sobie w ustawieniach Tryb gotow. do aktualizacji --> Wył. (Menu-> Pomoc Techniczna-> Aktualizacja oprogr.)
Teraz mam to wyłączone, ale przedwczoraj była taka samA akcja (sam się wyłączył i od razu załączył z powrotem). Zobaczymy, co będzie dalej :cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry