Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

sielus

New member
Wadliwe raczej wędrują do mniej wymagającego klienta :rolleyes:
Oczywiście mam nadzieje, że to nieprawda :cool:.

A u mnie zbliża się wielki dzień - jutro Panowie przyjeżdzają zabrać TV do sklepu.. ciekawe czy wymiana się uda, czy przewspaniały Euro nie wykombinuje czegoś aby mnie nabić w butelkę ;). Marzy mi się dostać brand new egzemplarz ze stycznia ..., ale jakoś nie ejstem przekonany czy mi się to uda ...
 

Prof1906

New member
Problem

Hejka mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek ???
Oglądam filmy dvd z PS3 na tym TV i jakoś co kilkanaście minut przez obraz przechodzi pasek znaczy nawet nie pasek tylko jakby załamanie obrazu (podział) na granicy tego paska widać jakby przesunięcie (ciężko to opisać) górna część szła ułamek sekundy, taki pasek przejdzie przez cały obraz i potem już ok. Czy to jest to problem tego 50Hz obrazu co już czytałem ale nie widziałem tego efektu.

Dzieje się to tylko na sygnale z PS3 obraz z dekodera nic się nie działo tak samo na BD z PS3 było ok
(może kable lub coś, będę sprawdzał)
jak dotąd zauważyłem to na jednym filmie DVD i na .avi odtwarzanym z PS3

Jak by ktoś coś miał podobnego to dajcie znać ;];]
 

fotokrak

New member
no i mam skurczybyka, PS58B850
Odbierałem z magazynu sklepu sam,
Kosztował 1700funtów dokupiłem ubezpiecznie, od zniszczenia kradzieży awarii itd na 5lat co powiększyło kwotę do 1900 funtów.
Gdy podjechałem pod magazyn szczena mi spadła gdy zobaczyłem pudło, mimo że mam MPV Toyota previa II tyłem nie wlazło, na szczęście boczne odsuwane drzwi są na tyle wysokie i szerokie że bez problemu wsunęliśmy.

Po przyjechaniu do domu trzeba było bydle przynieść z parkingu, nie ma łatwo chodniczki i schodki ale się udało, podobno z pudłem waży 55 kilo.

Czas na otwarcie, okazuje się że pudło takie szerokie bo podstawka jest przykręcona.
domyślam się ze wynika to z wagi podstawki, która mogła by uszkodzić TV gdyby się obluzowało.

ale plus taki ze ekran jest około 15 cm z każdej strony a wiec nie rozumie w jaki sposób można uszkodzić TV tak jak gdzieś , ktoś pokazywał.
Wszytko zblokowane wielkimi styropianowymi kształtami.

Ok jak to wyjąć samemu?
to proste, położyłem ostrożnie pudło na plecach, następnie raz jednej raz z drugiej wyciągnąłem go z pudła i postawiłem w pion.
OK
Szybki test, ---- działa.
Odkręcam starego LCD ze stojaka.

Teraz zaczęły się schody przyniesienie z parkingu te kilkadziesiąt metrów jest niczym w porównaniu z postawieniem tego na szklanym stojaku .
Moze nie problem z wagą, ale gabaryty no i świadomość że operujesz ciałem w pobliżu nieosłoniętego ekranu. łatwo wbić paluchy albo łokieć i będzie po zabawie.
Udało się.
okazuje się że tylna ściana która kiedyś służyła jako zawiesie dla TV teraz gdy stoi na podstawie strasznie odstaje, trzeba będzie pokombinować i powiesić może się uda ale do tego już potrzebuje pomocy.
na dziś postawiłem, na styk zmieścił się głośnik centralny TANOY DC-4 i wystaje trochę na ekran ale nawet nie przeszkadza .

Ech no i poleciało, z Dreamboxa na pierwszy ogień poleciał "BBC The word" rozdzielczość 720p
teraz leci NG HD
Porównanie z moim starym 32"LG nie ma sensu, choć gdy go kupowałem był najlepszy, hehe zapłaciłem 1300 funtów i do dziś wcale nie źle się ogląda ale wiadomo całe dwie epoki zlodowacenia ma za sobą ten dinozaur, więc na spoczynek poleciał do sypialni :)

Wracając do Samsunga na pewno obraz wymaga dogrania, z Dreamboxa 8000HD sygnał leci do Onkyo 906, wiadomo ze każdy z tych urządzeń wprowadza zmiany, no i trzeba będzie nad tym popracować, ale nie żeby było źle, po prostu sądzę ze na pewno można z tego wyciągnąć więcej.

58" cholera dużo :) stare 32" wygląda jak monitor komputera.
I teraz to co mnie intrygowało, ma swoje dwa punkty z których oglądam Tv jeden jest po przekątnej z mojego kącika komputerowego, odległość około 6 metrów, obraz SD i HD zarąbisty, z odległości 4 SD metrów bardzo dobry. Właśnie mam włączony 1 program Tvp i powiem tak, jest bardzo dobrze, ale przez pewien czas rzucało się w oczy to że upskalowane napisy maja drobną ciemna otoczkę, tak jak się JPG powiększa za bardzo.
Dlatego jestem przekonany ze minimalna odległość dla tego TV do 3,5 metra wtedy te niuanse znikają.

Zaznaczam ze nie jestem ekspertem, ustawienia są zrobione pobieżnie.

Co mnie zdziwiło?
heh gdy włączony jest AMPLI Onkyo, w jakiś magiczny sposób pilot samsunga potrafi przyciszyć dźwięk,

W momencie pracy z Ampli głośniki w TV zostają wyłączone, i dobrze :> faktycznie ich dźwięk jest jak z laptopa
choć wiadomości można posłuchać :)

Zrezygnowałem z zakupu Wifi, uruchomiłem wbudowaną sieciówke WIFI w Dreamboxie a do TV poszedł kabel, w sumienie rozumiem ceny za to coś 50 funtów, to od 2 do nawet 5 krotnie więcej niż inne take urządzenia, niestety mój stary dongiel Dlinka okazał się zepsuty.

Tak właśnie przez chwilę się zapatrzyłem i jedynie nad czym muszę popracować to nad temperatura bieli zbyt żółta , reszta nawet w SD jest OK,

No dobra teraz trzeba posprzątać ten bałagan i oddać się oglądaniu może coś jeszcze pokombinuje :)
PS. faktycznie im mniej światłą w pokoju tym plazma ma bardziej zaje... fajny obraz

i jeszcze jedno, apropo's hałasu, u mnie słychać prace elektroniki w prawym górnym rogu z odległości około 5cm, miesiąc produkcji grudzień 2009
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
Dlaczego tak zależy ci na styczniowym modelu. To że będzie ze stycznia wcale nie znaczy że będzie wolny od wad. Na swoim przykładzie, TV gra 2 tydzień po 5 godzin dziennie i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń a jest z października 2009
 

sielus

New member
Niestety do tej pory była to loteria, ja trafiłem model z listopada niestety bzyczał jak szalony. Aktualnie można zaobserwować dłuższy przestój w dostawach tego TV, niemal wszędzie brak na magazynie. Reasumując - większa szansa że najnowsza produkcja będzie w jakiś sposób bardziej poprawiona itp.
 

sielus

New member
Właśnie rozmawiałem ze sklepem, niestety nowych sztuk na wymianę jeszcze nie mają, zatem zwrot pieniążków ... Może to i dobrze, jakby nie było ceny lecą, a i może wyjdzie jakąś poprawiona seria.


Przejrzałem kilka sklepów i mogę powiedzieć, że wymiotło z rynku te TV, trochę dziwne, może Samsung ma jakąś globalną inwentaryzację :rolleyes: ?
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
Właśnie rozmawiałem ze sklepem, niestety nowych sztuk na wymianę jeszcze nie mają, zatem zwrot pieniążków ... Może to i dobrze, jakby nie było ceny lecą, a i może wyjdzie jakąś poprawiona seria.


Przejrzałem kilka sklepów i mogę powiedzieć, że wymiotło z rynku te TV, trochę dziwne, może Samsung ma jakąś globalną inwentaryzację :rolleyes: ?


Ja kupiłem tu : NOWOŚĆ SLIM SAMSUNG PS58B850 raty sklep WROCŁAW (880362904) - Aukcje internetowe Allegro
Profesjonalna obsługa i sprawdzają TV przed wysyłką. Mają też 50 calowe. Polecam !
 

Delta

New member
Dzisiaj 2 panowie zabrali mi tv do serwisu. Powiedzieli, że znają problem a zresztą to już DRUGI identyczny TV, który mają w samochodzie z tą wadą. Powiedzieli, że ich technik nie może sobie naprawiać ot tak tylko musi się kierować biuletynami samsunga. Coś tam wspominali o jakichś wkładkach. Ale troche się zdziwili jak wyjąłem sprzęt do pomiaru dźwięku i akurat było 44 DB z metra! (Leciała komisja hazardowa w tvn24 a tam białe tło jest to buczy jak nic) Zapisali te pomiary w papierach i zobaczymy co dalej TV pojechał naprawa minimum tydzień.
 

Dawidowski1000

New member
Na prośbę sprawdzają przed wysyłką, tak byłow moim przypadku, więc raczej "bubla" nam nie wcisną. Sielus nie może znaleźć TV więc proponuję właśnie ten sklep.
 

pajper

New member
Witam wszystkich
Po kilkunastodniowych obserwacjach noworocznych wyprzedaży wydaje mi się że sieci celowo nie zamawiają modeli Samsunga, by się z tym nie ugotować gdy wejdą do sprzedaży nowe modele (pewnie w porównywalnych cenach) Na czeskiej stronie Samsunga są symbole tv 58B850 rozszerzone o Y1W. Nie wiem czy kupować 58 calowy ekran teraz czy poczekać te kilka dni na nowy model
 

fotokrak

New member
hm, nie wiem jakie sa szanse na tegoroczne modele skoro w Uk gdzie TV ludzie kupowali tak dużo ze obsługa nie nadążała wywozić z magazynu i stosy były układane koło kas i za kasami, a jednak nadal mają z zeszłego roku egzemplarze.
Nie wiem jak dużo dziennie sprzedają sklepy w Polsce ale sądzę że albo na razie nie będą mieli bo nie chcą mieć problemów albo są to z zeszłego roku, wszytko zależy od ilości w magazynach u importera, a przecież wiadomo ze dealer nie zamawia 20-30 szt tylko znacznie więcej i nie zamówi następnych do puki mu nie zejdą te co są.
Dla porównania gdy zamawiałem mój TV w małym wręcz wielskim sklepie było ich na stanie 6szt, to było w niedziele, w dniu gdy odbierałem (środa) stan magazynu pokazywał 2szt a to było w miasteczku odpowiednik polskiego miasteczka gminnego.
 
Ostatnia edycja:

sielus

New member
Może za mniejszą wodą ludzie wieszają sobie takie TV nawet w kuchni, kto wie. U nas zapewne wygląda to trochę inaczej. Przez kilkanaście dni osobiście monitowałem stany tego TV w Euro - bądź co bądź jeden z "gigantów" polskiego rynku i tak stan na ich magazynie centralnym wyczerpał się 4 stycznia, pozostały jedynie pojedyncze - wystawowe egzemplarze porozrzucane po całej Polsce, gdzieniegdzie (tam gdzie mały ruch) mieli po dwie sztuki, jednak były to egzemplarze które tam leżały po 2-3 miesiące. 10 stycznia w południowej Polsce nie było już żadnego sklepu, który by miał więcej niż 1 - wystawowy egzemplarz. Wniosek - z jakieś przyczyny nie zamawiają tego TV, sklepy internetowe także, ludzie się cały czas o nie pytają, więc raczej nie jest to inicjatywa sklepów. Importer też by raczej ich nie trzymał na magazynie, zatem po prostu importer ich z jakiegoś powodu nie ma. Być może inwentaryzacje, być może czekają na nową serię, można się tylko domyślać. Jedno co mam nadzieję, to to że ceny będą takie same lub niższe ;)
 

Jorik69

New member
Rozstanie...

Ostatecznie, po długich i męczących przepychankach udało mi się odnieść połowiczny sukces - zwróciłem odbiornik do sklepu. Wprawdzie po "naprawie" serwisu szajsunga hałas był wyraźnie słabszy, ale nadal nie do przyjęcia - może trochę dlatego, że po tym, co było na początku jestem już przewrażliwiony. Inna sprawa, że zaklejanie otworów wentylacyjnych i wyłączanie wiatraczka trudno przyjąć za dobrą monetę...

Teraz muszę znaleźć sposób, by kupić nowy, wolny od wad. I chociaż powrót do starego LCD-ka jest trudny, to chyba muszę nabrać trochę sił zanim podejdę do kolejnej próby.

Może naprawdę wypuszczą już poprawioną wersję?
 
Do góry