Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

sielus

New member
No efekt jet trochę dziwny, osobiście oglądałem Dark Knighta z tą opcją włączoną i czułem jakby ktoś odebrał efektom specjalnym "to coś" :) , nagle stały się takie ... zwykłe :rolleyes:
 

daruddg

New member
Ja nie zaobserwowałem efektu teatru na PS50b850, kolega pisał, że w LCD producenci stosują rozwązania eliminujące judder-a, a pogarszające jakość obrazu, w tej plazmie nie ma takiego rozwiązania, ale jest judder.
Nie wiem jak wygląda sprawa przy włączonym smoth cinema, bo nie mam blu-rey discu, a oglądam tylko MKV i judder występuje ale nie jest jakoś straszie uciążliwy i tłumacze sobie że to wina laptopa :), bo nawet chyba jest to wina laptopa.
Oczywiście pisza w konteksie RIP filmów z BD, przy oglądaniu kanałów HD z N-ki nie stwierdziłem juddera.
 
Ostatnia edycja:

karolbe

Member
Ja nie zaobserwowałem efektu teatru na PS50b850, kolega pisał, że w LCD producenci stosują rozwązania eliminujące judder-a, a pogarszające jakość obrazu, w tej plazmie nie ma takiego rozwiązania, ale jest judder.
Nie wiem jak wygląda sprawa przy włączonym smoth cinema, bo nie mam blu-rey discu, a oglądam tylko MKV i judder występuje ale nie jest jakoś straszie uciążliwy i tłumacze sobie że to wina laptopa :), bo nawet chyba jest to wina laptopa.

Moja poczatkowa niepewnosc wynikala z faktu, ze judder mozna rozumiec na dwa sposoby. Jeden jako naturalny wynik filmowania w 24 klatkach na sekunde, a drugi jako blad konwersji sygnalu 24p na np. 50Hz.

Pierwsza sprawa - przynajmniej dla mnie - to akurat cos naturalnego, szybki ruch w 24FPS musi byc malo plynny, ale to cos sprawia, ze filmy maja owy "film look", cos co odroznia je od Klanu czy Kiepskich (bo te dwie pozycje nie sa filmowane w 24p). Inna sprawa, ze w kinach 24p przez projektor jest wyswietlany w troche inny sposob, mianowicie kazda klatka jest wyswietlana dwa razy, co daje w sumie prawie 48Hz i efekt nieplynnosci nie jest tak razacy (mimo, ze te same klatki sa wyswietlane dwa razy - mozg sam wstawia klatke posrednia we wlasciwe miejsce :). Poniewaz nie mam Blue Ray wiec nie bardzo mam jak porownac te kinowe 48Hz z tym co prezentuje np. taka plazma Samsunga razem z BR. Jesli jest to faktyczne 24Hz to ten efekt moze byc troche zbyt widoczny...

Natomiast drugie znaczenie judder to faktycznie blad w dzialaniu telewizora (a raczej oprogramowania), ktore zle konwertuje 24p do 50Hz (bo to nie jest wielokrotnosc 24Hz) i przy plynnym panningu kamery co chwila pojawia sie rwanie.

Tak jak to widze...ktos kto wie wiecej moze wyprostowac jesli napisalem nieprawde.

Karol
 

Delta

New member
I ja się przyłączam do groźby. Ciekawi mnie czy w ogóle w serwisie znają ten problem. Naprawa na miejscu w domu zachęciłaby mnie znacznie do zadzwonienia na infolinię. Pytanie tylko czy to nie jest tak, że to zależy od danego miasta....
 

GRajza

New member
Czy może ktoś używa modułu CAM ?? jak się sprawdza??
Ponawiam pytanie ;)
Zastanawiam się nad tym TV, bo panasonic V10 niedostępny i droższy się zrobił.
W panasonicu na CAM z Cyfrowym Polsatem nie chodzi Eurosport i Eurosport HD.
Jak jest tu?
z przyjemnością pozbyłbym się dekodera...
ktoś używa modułu CAM?
 

GRajza

New member
:oops: widziałem wejście CI, myślałem, że obsłuży moduł...
nie doczytałem, że nie ma DVB-S

więc nici z planu pozbycia się skrzynki...
 

ryki67

New member
Witam
Panowie bardzo proszę o kilka rad potrzebnych do w miarę efektywnego sprawdzenia PS50B850 przed zakupem w sklepie,
to znaczy na ile czasu go wlaczyc? jak sprawdzać to buczenie? jak matryce itp
na co jeszcze zwrócić uwage?
za wszystkie porady bardzo dziekuję
;)
 

Dawidowski1000

New member
Moim zdaniem główną wadą tego TV jest "buczenie" Napewno możesz poprosić o sprawdzenie (włączenie) TV w mniej gwarnym pomieszczeniu, jeżeli "buczy" to napewno to uslyszysz. Aby sprawdzić należy pobawić się ustawieniami kontrastu tego tradycyjnego jak i dynamicznego, ustawianie go wyżej, tym większy nieporządany efekt :(
Z mojej strony to tyle, napewno bym nie kupił tego TV bez uprzedniego sprawdzenia

Powodzenia
 

daruddg

New member
Małe spostrzeżenie do juddera, zapodałem właśnie filmy MKV z dysku twardego usb 500GB Samsung i nie stwierdziłem juddera, albo jest tak minimalny że prawie niewidoczny, te same filmy z kompa( fakt zapchanego na maxa, przeinstalowalem system właśnie) rwały strasznie.
MKV tylko z USB :), choć boli brak możliwości rozciągnięcia filmu na cały TV, jest rozciągnięcie , ale nie wystarczające, z kompa bez pasów puszczam filmy no i jakość obrazu jakby lekko gorsza z USB, ale na szczęście jest możliwość powrotu do ostatnio oglądanego momentu filmu.

A odnośnie głośników, wczoraj zapodałem sobie soundtruck z AVATARA(piękna muza!!) po 22 tak gdzieś na 80 ustawiłem po 20 minutach sąsiad puka mi do dzwi że spać nie może, mieszka w budynku obok, co prawda połączonym z moim ale między moim salonem a jego sypialnią jest jeszcze kuchnia i 2 ściany :).
 

roj74

New member
To u mnie sprawa wygląda tak z bzzyczeniem. Tv prawie tydzień w servisie. Czy ktoś się orientuje ile mogą trzymać TV i co jak przekroczą czas? Właściwie to nie wiem z kim podjąć walkę o wymianę, czy ze sklepem z tytułu wad ukrytych-tylko nie wiem jak długo mogłem z tym zwlekać, bo od kupna minęło prawie miesiąc.

Servis oczywiście nic nie słyszał o takiej przypadłości. Straszył mnie że mogą wysłać na pomiar głośności do Wa-wy, ale jak nie przekroczy 30dB to na mój koszt to będzie. Co do bzzyczenia to u mnie bzyczy najgłśniej w ciemnych scenach, natomiast w jasnych niemal nie słychać tego. Jakieś rady?
 

Dawidowski1000

New member
Małe spostrzeżenie do juddera, zapodałem właśnie filmy MKV z dysku twardego usb 500GB Samsung i nie stwierdziłem juddera, albo jest tak minimalny że prawie niewidoczny, te same filmy z kompa( fakt zapchanego na maxa, przeinstalowalem system właśnie) rwały strasznie.

Spróbuj zapodać film na Blu-Ray np. Batman -Mroczny Rycerz, Epoka Lodpowcowa 3, Posejdon, a zobaczysz judder, nie jakiś straszny ale zawsze.
Na innych źródłach sygnału tj. DVD, Cyfra+, judder jest prawie nie widoczny i tylko wprawne oko go zauważy, co innego materiały na dyskach Blu-Ray.

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

wofel

New member
U mnie jest podobnie - bzyczenie jest przy ciemnych scenach - z tym, że słyszę je tylko przy bardzo cichym odsłuchu.

U mnie też na ciemnych scenach buczy mocniej i do tego z przodu buczy mocniej niż z tyłu, nadal czekam na kontakt z serwisu po zamówieniu tych części ale nie moge się coś doczekać.
 

Delta

New member
U mnie też na ciemnych scenach buczy mocniej i do tego z przodu buczy mocniej niż z tyłu, nadal czekam na kontakt z serwisu po zamówieniu tych części ale nie moge się coś doczekać.

No to u mnie jest odwrotnie! Np ciężko ogląda się sporty zimowe przy głośności 6. Dziś sobie pożyczyłem profesjonalne urządzonko do mierzenia hałasu i zobaczymy ile tam mi pokaże. Problem tylko w tym, że wcale nie jest tak, że on bzyczy każdego dnia na tym samym poziomie......
 

roj74

New member
Dziś sobie pożyczyłem profesjonalne urządzonko do mierzenia hałasu i zobaczymy ile tam mi pokaże. Problem tylko w tym, że wcale nie jest tak, że on bzyczy każdego dnia na tym samym poziomie......
Właśnie on nie bzzyczy równie głośno. Poziom hałasu się zmienia od nagrzania i od ilości pobieranego prądu. Jakoś nie wierzę że srerwis zrobi pomiary rzetelnie. No i jak kolego Twoje pomiary hałasu? Jest te 30dB?
 
Do góry