Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

kapsell

New member
Bez reklam
SamvJVCvToska

W przyszlym tygodniu jestesmy umowienie na prezentacje domowa Samsunga PS50B850 (tak wiec o buczenie nie obawiam sie:D), JVC LT-47DV1 BU i Toshibe 47ZV635 wiec zobacze jak wyjda w "praniu" i ktory okaze sie najlepszy...
 

sielus

New member
No i niestety, bardzo dobrze ktoś to ujął, przy głośności 15, czyli wcale nie tak cicho z 4m słychać jakby bąk latał po pokoju, a jak dynamicznie zmienia się obraz na ekranie to dziwięk niczym bąk odbijający się od szyby okna :(, czyli niestety wycieczka do Euro i wymiana ... :(
Aha, jeśli kogoś to interesuje to Listopad 2009.
 

Dawidowski1000

New member
Moj PS58B850 chodzi juz 4 godzine i nic nie buczy. Nie wiem czy ma to znaczenie ale moje glosniki w TV sa wylaczone i dzwiek idzie po ampli, ale na poczatku bawilem sie na glosnikach TV i tez nic nie buczalo. Produkcja Pazdziernik 2009. Loteria z tymi TV :-(

P. S Sorry za brak polskich znakow, glupi PC....
 

sielus

New member
No dokładnie, czysta loteria, tylko się cieszyć z dobrego egzemplarza, ja na wymianę dopiero mogę liczyć około 20.01, bo nie mają już na stanach. Mam nadzieje że produkcja styczniowa nie okaże się trefna na jeszcze inny ciekawy sposób :rolleyes:.

Dźwięk jest straszny, mój stary tv crt zaczął wydawać podobny po 6 latach użytkowania ...
 

ryki67

New member
Witam
Koledzy a spytam z ciekawości bo nosze się z zakupem i nie wiem czy wybrać sklep internetowy jakiś z ceneo?
czy stacjonarny typu EURO AGD, możecie podpowiedzieć
jak to jest z przepisami dotyczącymi zwrotu, bo wiadomo chodzi o buczenie
prosze o info tych którzy kupowali z ceneo i ze sklepów.
A widział ktoś może te modele gdzieś taniej niż na ceneo?
pozdrawiam
 

karolbe

Member
No dokładnie, czysta loteria, tylko się cieszyć z dobrego egzemplarza, ja na wymianę dopiero mogę liczyć około 20.01, bo nie mają już na stanach. Mam nadzieje że produkcja styczniowa nie okaże się trefna na jeszcze inny ciekawy sposób :rolleyes:.

A nie robia problemow z wymiana? Wlasnie dzisiaj pytalem w Euro o ten model i mowili (w kolejnym zreszta sklepie), ze nie bylo ani jednego zwrotu zwiazanego z buczeniem...Ale sam nie wiem czy im wierzyc :)

Ja poczekam do 20 stycznia na nowa dostawe, dzisiaj mieli jeden egzemplarz w magazynie centralnym, i to prawie na 100% z pazdziernika 2009.

K.
 

sielus

New member
Przypuszczam iż przy zakupie internetowym nie ma tak dobrze. Ja uruchomiłem TV, zaczął buczeć, więc pojechałem do Euro i mówię, panowie dostarczyliście mi TV z wadą fabryczną, proszę go zabierać i dostarczyć wolny od wad. Na prawdomówność sprzedawców bym nie liczył ;). Ale można zrobić ciekawy manewr w Euro, oni tam mają jakieś zbójnickie prowizje chyba od tych rozszerzonych gwarancji , bo dwoją się i troją aby coś takiego wcisnąć. Więc po prostu zapytać, "co Pan myśli o awaryjności tej serii bo może bym wziął gwarancję na 5 lat" :D Daję głowę że w życiu by Wam takie wady i mankamenty TV do głowy nie przyszły :D
 

Dawidowski1000

New member
Osobiscie swojego PS58B850 kupilem we Wroclawiu na ul. Kruczej :) Obsluga, doradztwo i dowoz do domu - proffesional. Przed przyjazdem poprosilem aby go sprawdzili na sklepie, gral 2 godz. i bylo ok i u mnie tez jest ok :) Moim zdaniem data produkcji nie ma wiekszego znaczenia. Moj jest z pazdziernika 2009 i jest ok a drugi z listopada i ma zonka :( Ciekaw jestem czy modele 58 calowe sa mniej awaryjne czyt. "nie bucza" ?
 

Delta

New member
Po 24 godzinach użytkowania mam następujące spostrzeżenia na tamat buczenia:

1. Buczenie ma różne natężenie w zależności od koloru powyżej 80% białego słychać głośniej. Buczenie zmniejsza się i prawie w ogóle ginie jeśli ciemniejszy obraz jest na ekranie powyżej godziny. Tak więc np po obejrzeniu połowy horroru w ogóle nic nie słychać nawet przy ustawieniu głosu 4.

2. Przyczyną jest jakaś część znajdująca się po prawej stronie od wejśćia CI tuż pod obudową. Poejrzewam że wytłumienia dałoby jakoś się zrobić.

3. Zaaferowanie oglądanym materiałem powoduje, że człowiek w ogóle przestaje zwracać uwagę na to czy buczy czy nie.

Teraz kilka pytań do ludzi, którzy mają ten TV:

1. Ustawiłem sobie świetny obraz według mojego wyczucia kolorów. Wszysko jest ok poza tym, żę kolor biały jezt zbyt szary. Nie jest to efekt przyciemnienia obrazu. Co w paramaetrach mam zrobić, żeby biały był biały??? ( od razu mówie, że nie ma mowy o zmianie np temperatury koloru na ciepłą bo wtedy biały robi się razej żółty)

2. Czy reset obrazu resetuje ustawienia w danej kategorii np film eco itp czy raczej całość?????

3. Pójdę do EURO podbić gwarancję na wszelki wypadek. Czy gdyby mi jednak przyszło do głowy zareklamować to buczenie to będę musiał targać tv do EURO czy mogę zadzwonić gdzieś do Samsunga i napodsawie podstęplowanej gwarancji oni sami przyjadą???

To na tazie tyle
 

fotokrak

New member
Dziś odwiedziłem dwa supermarkety i chyba tak jak wszyscy mam totalny mętlik w głowie, do tej pory moim liderem był Samsung LED E55B7020 po prostu przynajmiej w sklepie obraz mnie rozłożył choć powiem ze obok stały nowsze modele serii 8 i delikatnie było widać różnice w obrazie, ale że są tylko małe wiec jednak seria 7.

Ale potem zaplątałem się w dział Plazmy i kurcze zglupiałem gdy zobaczyłem właśnie PS55B850 oraz PS50B850.
Cena w markecie bardzo podobna z Led, po przyjsciu do domu znalałem niedalego domu inną sieć oferującą PS55B850 po bardzo atrakcyjnej cenie, £1799.95 z roczną gwarancją lub 1999 z 5 letnią gwarancją że w razie awarii dostaje nowy.(rodzaj ubezpieczenia)
muszę jeszcze raz zobaczyć tą plazmę na żywo :[
I teraz mam zgryz, LED czy Plazma!
 

fotokrak

New member
Kiki, hm, no niby tak ale stałem przed Samsung LED E55B7020 chyba z 15 minut, ogladałem film na HD nie wiem jak wyglada na SD bo na tym stanowisku nie było takiego sygnału (pobawiłem się pilotem) ale powiem ci że kropelki wody na kwiatach i w ogóle obraz rewelacyjny, NIE rzuciło mi się w oczy ziarno, po prostu obraz piękny niczym fotografia z lustrzanki Pro :) , natomiast szukam powodu by go NIE kupić i kupić powyższą plazme, dziś po pracy wybiorę się i pooglądam i pobawię się plazmą .
Sprawdzę też aktualność promocji cen, bo w S. marketach cena za obydwa modele waha się od 2100-2400Funtów
 

sielus

New member
Po kilku godzinach spędzonych przed TV stwierdzam iż obraz jest niesamowity, po prostu żyleta :D, bawiłem się tylko i wyłącznie na USB i jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony jak to wszystko śmiga. Najwyższa rozdzielczość jaką widziałem to 1280 na 7xx i byłem wgnieciony w fotel :D, filmy z youtuba HD - po prostu miodzio.

Tylko to bzyczenie, próbowałem się przekonać, ale nie ma szans, w nocy oglądaliśmy coś z małżonką, bidulce się przysnęło, więc przyciszyłem dźwięk, to bzyczenie ją obudziło :sad:
 

Dawidowski1000

New member
Ja zapuściłem na Blu-ray epoka lodowcowa 3 i Batman mroczny rycerz - obraz jest mega ! , no ale mały judder niestety jest :( Ale na drugim TV 46X4500 też nie jest idealnie.

Proponuję dotrzeć plazmę poprzez zmniejszenie warunków kontrast , ostrość, jasność na 50 i nie przesiadywanie na jednym kanale ( np. TVN ) w okresie docierania tj okołp 300 +/- 50 godzin / po kilka godzin codziennie.
 

karolbe

Member
Ja zapuściłem na Blu-ray epoka lodowcowa 3 i Batman mroczny rycerz - obraz jest mega ! , no ale mały judder niestety jest :( Ale na drugim TV 46X4500 też nie jest idealnie.

Czy ktos moze jak laikowi wyjasnic o co chodzi z tym "judderem"? Prosze o potwierdzenie czy to jest to cos co ponizej postaram sie opisac.

Mianowicie, jakis czas temu (w 2008) ojciec kupil sobie LCD Samsunga, jakis tam model 42 cale. Bedac u niego ogladalem troche filmow z tv sat (n'ka) i sie nie moglem nadziwic czemu obraz u niego jest taki dziwnie plynny i sztuczny, zupelnie jakbym zamiast filmu z Hollywood ogladal teatr telewizji nagrany kamera dzialajaca w 60i. Po sprawdzeniu ustawien okazalo sie, ze w TV byla wlaczona opcja "Smooth movie", po jej wylaczeniu odetchnalem, bo wreszcie filmy zaczely wygladac normalnie, tj. widac bylo, ze sa odtwarzane blizej 24 klatek na sekunde niz 60. Widac bylo charakterystyczny brak plynnosci, ktory rowniez mozna zobserwowac w kinie (widac to najlatwiej na przykladzie pierwszego planu, ktory przesuwa sie szybciej i charakterystycznie skacze).

No i teraz pytanie, czy jak kupie nowy telewizor (poki co planuje wlasnie PS50B850) to czy owy judder oznacza taki efekt jak opisalem powyzej? Czy moze chodzi o cos zupelnie innego? BARDZO bym nie chcial takiej sytuacji, ze te nowe tv interpoluja obraz i zamiast 24p wyswietla mi sygnal a'la teatr telewizji :)
 

Dawidowski1000

New member
Judder to brak płynności obrazu, obraz delikatnie skacze np. judder najczęściej widać podczas oglądania filmów na Blu-ray, tam film jest nagrywany w 24 klatkach i tu judder występuje najczęście, co nie znaczy że nie występuje gdzie indziej.
W celu wyeliminowania juddera w TV LCD firmy wprowadziły różne odmiany 100HZ.
Obraz ala "teatr" to synonim dzisiejszych LCD i ich "100HZ" Ustawienie 100HZ na maxa daje nam efekt "teatru" więc ustawiamy na normal i powinno byc ok. Oczywiście są firmy które lepiej sobie radzą ze 100HZ a niektóre gorzej, niemniej jednak narazie jedyny TV który jest bliski ideałowi to Sony seria Z4500/5500 ma 200HZ, tam na normal jest prawie idealnie.
 
Ostatnia edycja:

karolbe

Member
Judder to brak płynności obrazu, obraz delikatnie skacze np. judder najczęściej widać podczas oglądania filmów na Blu-ray, tam film jest nagrywany w 24 klatkach i tu judder występuje najczęście, co nie znaczy że nie występuje gdzie indziej.
W celu wyeliminowania juddera w TV LCD firmy wprowadziły różne odmiany 100HZ.

OK, dzieki za wyjasnienie, czyli potwierdza to moje obawy, nowe telewizory wprowadzaja sposoby wyswietlania, ktore de facto psuja zamierzenia rezysera/operatora kamery :)
Ja osobiscie nie wyobrazam sobie ogladania filmu, ktory nie skacze, tak filmy sa wyswietlane w kinach i zreszta to wynika z faktu, ze sa filmowane z wykorzystaniem 24p a 24p MUSI lekko haczyc.
No ale luz, jak komus to odpowiada to spoko, grunt, zeby sie to dalo wylczyc :) Jak rozumiem w PS50B850 to mozna wylaczyc (jeszcze sie upewnie przed zakupem).

Obraz ala "teatr" to synonim dzisiejszych LCD i ich "100HZ" Ustawienie 100HZ na maxa daje nam efekt "teatru" więc ustawiamy na normal i powinno byc ok. Oczywiście są firmy które lepiej sobie radzą ze 100HZ a niektóre gorzej, niemniej jednak narazie jedyny TV który jest bliski ideałowi to Sony seria Z4500/5500 ma 200HZ, tam na normal jest prawie idealnie.
Tak, to jest ten motionflow, wlasnie o tym poczytalem i odpowiada to tej opcji w Samsungu. Nie wiem, moze do sportu to sie to idealnie nadaje, ale moim zdaniem radosc z ogladania filmow skutecznie psuje...

K.
 
Do góry