Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

andrzej ch63

New member
dziwna przypadłość, zauważyłem że divx nie zawsze czyta mi napisy, nazwa filmu i napisów taka sama , a 50 % filmów nie widzi napisów, jeśli ktoś mi pomoże to będę wdzięczny.
POZDROWIENIA
 

kapsell

New member
Bez reklam
bzzz...

Cos od jakiegos czasu cisza (sic!) w sprawie szumienia, bzyczenia czy jak to zwal. Czyzby od Swiat wydarzyl sie jakis cud i nagle problem zniknal? :D

A na powaznie: czy pojawilo sie cos nowego w tym temacie?
 

wofel

New member
Cos od jakiegos czasu cisza (sic!) w sprawie szumienia, bzyczenia czy jak to zwal. Czyzby od Swiat wydarzyl sie jakis cud i nagle problem zniknal? :D

A na powaznie: czy pojawilo sie cos nowego w tym temacie?

Raczej nie, ja nabyłem TV po świętach i strasznie buczał, więc zajrzałem na internet i znalazłem to forum i się przeraziłem co piszą o tym buczeniu. Wczoraj wymieniłem TV w sklepie na nowy, ale niestety to samo. Jutro pójdę znowu do sklepu i się dowiem co dalej z tym fantem.
Obydwa TV były z październikowej serii.
 

zinger

New member
Cześć
Kupiłem sony kdl z 5500 :)
wydaje mi się, że to dobry wybór.
uwaga na raty 0 % w Euro (raty rzeczywiscie 0% ale TRZEBA wziac dodatkowe ubezpieczenie kredytu ktore wychodzi 1500 zl droze na 30 rat - lub wziac 6 rat tylko ale rzeczywiscie 0 %)
pzdr
 

VANT

New member
Cześć
Kupiłem sony kdl z 5500 :)
wydaje mi się, że to dobry wybór.
uwaga na raty 0 % w Euro (raty rzeczywiscie 0% ale TRZEBA wziac dodatkowe ubezpieczenie kredytu ktore wychodzi 1500 zl droze na 30 rat - lub wziac 6 rat tylko ale rzeczywiscie 0 %)
pzdr
nie trzeba brać żadnego ubezpieczenia...wystarczy to powiedzieć...a Ty dałeś się poprostu wydymać na 1500zł jeśli wziąłeś to ubezpieczenie.... :)
 

wolk13

New member
Bzyczenie

No to wszystko ok. Miałem wcześniej bzyczącego i oddałem na serwis. Bzyczenie zaznaczam było słyszalne w dzień pod czas normalnego oglądania i z odległości 4m. Koszmarem było oglądanie tv wieczorem Teraz przysłano nowy i cisza. Słychać bzyczenie ale tylko jak się stanie bardzo blisko telewizora i to koniecznie muszę się wsłuchiwać a 2 metry od tv kompletna cisza. Nareszcie teraz jestem w 100% zadowolony. Produkcja z października. :D
 

daruddg

New member
Po bodajże 4 miesiącach użytkowania 50b850 uważam, że popełniłem największy błąd w życiu!!!!, mam 2,7m do TV i z całą pewnością to był fatalny wybór, powinienem kupić 58b850 :p, ale na 99% kupie sobie w tym roku 58' model :D, a ten zawioze teściowej( poczekam na serie C ).
Najbardziej mnie boli to że sklepy jak MM czy Saturn nie promują tego TV w wersji 50', pare dni temu bylem w MM i widzialem model 58' za 13000 złotych, cena z kosmosu, a 50' wersji ani widu ani słychu, i jak widzialem tych ludzi oglądające LCD i słuchając tych sprzedawców debili polecających TV to nie mogłem tego słuchać, pełno badziewia w kosmicznych cenach dla Idiotów.Mity o odległościach od TV przy kanałach HD tracą sens.
Bzyczenie jest, ale go nie ma ( pomijam modele faktycznie wadliwe i głośnie bzyczące)

Ubezpieczenie nigdy nie jest obowiązkowe, kiedys bralem kredyt 12k i udalo mi sie wziąść bez ubezpieczenia, a dodatkowo zawsze do 7 lub 14 dni można zrezygnować z ubezpieczenia i kase odzyskać.
 
Ostatnia edycja:

zinger

New member
.

nie wzialem ubezpieczenia. wzialem na 6 rat tylko bez.
lecz niestety , Pani z rat powiedziala ze jezeli tv powyzej 5tys to ubezpieczenie jest obowiązkowe - więc , no wybacz , wierzę jej :) chyba, że jesteś jej kierownikiem :)
 

jarek70

New member
Witam,jestem po lekturze tego tematu ,oglądałem ten TV w euro-agd i podchodzi mi zupełnie w sklepie niestety nie usłyszałem tego opisywanego bzzz (głośno było)model był z października 09 .Powiedzcie mi czy jest prawdopodobieństwo ze w modelach z tego roku samsung wyeliminował ta usterkę? (widziałem petycje do samsunga w tej sprawie ...jaki był odzew ?)czy trzeba liczyć na szczęście i ewentualne boje z serwisem ;-).
2 pytanie do ludzi którzy przeszli z tego modelu na sony lcd w5500 w rozmiarze 46 cali ...chodzi mi o "porównanie" typowego użytkownika czy w5500 moze byc alternatywą dla samsunga jeśli można to tak nazwać .
 

evo3x

New member
ustawienia sieci

Witam,

Jestem nowy na forum, przed świętami kupiłem Ps50b850 pomimo godzin spędzonych na forum i czytania o bzzzz zdecydowałem się na ten model. Jest Ok teraz chcę wykorzystać jego dalsze możliwości ale nie mogę sam sobie dać rady....
proszę o pomoc w sprawie wifi ....
kupiłem ten adapter samsunga do sieci wifi i myślałem że tylko go włożę w gniazdo usb i będzie śmigać .... niestety nie mam pojęcia jak to skonfigurować.

Mam w domu internet po wifi normalnie jak używam to włączam kompa i wciskam sieć i robię "napraw" łapie mi adres IP i net śmiga

jak zrobić teraz żeby tv połączył się z netem??

chciałbym też jakoś podłączyć po wifi tv z kompem jak to zrobić??

może ktoś mi pomóc??

z góry dziękuję
 

andip

New member
Powiedzcie mi czy jest prawdopodobieństwo ze w modelach z tego roku samsung wyeliminował ta usterkę? (widziałem petycje do samsunga w tej sprawie ...jaki był odzew ?)czy trzeba liczyć na szczęście i ewentualne boje z serwisem ;-).

Nadal w telewizorze PS50B850 występują problemy z bzyczeniem. Końcem grudnia, w euro-agd, wymieniałem bzyka na model z grudnia. Miałem to szczęści, że w sklepie były 3 szt. Po sprawdzeniu 2szt. jedna była cicha - jak ktoś ma wyczulone ucho i wcześniej słyszał ten wkurzającu jazgot w domu, to spokojnie potrafi odróżnić cichy egzemplarz od bzyczącego.
Jak widać Samsung w dalszym ciągu nie uporał się z usterką. Choć w egz. grudniowych przez otwory w tylnej obudowie widać z tyłu maty wygłuszające - widać ze coś robią w tym temacie.
Egzemplarz tv sprzed wymiany był z października.

Jeśli trafi się model niebzyczący to telewizorek rewelka - wart swojej ceny. :)

Co się tyczy zakupu na raty w euro-agd (30rat) i wspomnianego ubezpieczenia, to spokojnie można się z niego wycofać pisząc pismo do banku o rezygnacji z ubezpieczenia. Wszytko jest dokładnie opisane w umowie kredytowej §2 pkt2.
 
Ostatnia edycja:

Delta

New member
Witam!

Może to głupie pytanie ale po przeczytaniu testu nasunęła mi sie taka kwestia. Skoro dźwięk jest kiepski a ja nie dysponuje wzmiaczniaczem z wejściem optycznym to jak mam do tego TV podłączyć np 2 wolnostojące głośniki stereo, które mają w sobie normalny kabel 2 żyłowy i dwa druty na końcu???
 

eclipse

New member
Witam!

Może to głupie pytanie ale po przeczytaniu testu nasunęła mi sie taka kwestia. Skoro dźwięk jest kiepski a ja nie dysponuje wzmiaczniaczem z wejściem optycznym to jak mam do tego TV podłączyć np 2 wolnostojące głośniki stereo, które mają w sobie normalny kabel 2 żyłowy i dwa druty na końcu???

Masz dwa wyjścia - kupić przetwornik DAC lub traktować TV jako monitor. U mnie jest to drugie wyjście, to znaczy sygnał audio z tunera HD podawany jest bezpośrednio na wzmacniacz a video do TV. Podobnie z DVD czy Arivy

Wszystko ładnie gra i (nie) buczy :)
 

roj74

New member
No to wszystko ok. Miałem wcześniej bzyczącego i oddałem na serwis. Bzyczenie zaznaczam było słyszalne w dzień pod czas normalnego oglądania i z odległości 4m. Koszmarem było oglądanie tv wieczorem Teraz przysłano nowy i cisza. Słychać bzyczenie ale tylko jak się stanie bardzo blisko telewizora i to koniecznie muszę się wsłuchiwać a 2 metry od tv kompletna cisza. Nareszcie teraz jestem w 100% zadowolony. Produkcja z października. :D
Jak to oddałeś na serwis i zwrócili nowy? Czy po prostu wytłumili Ci te bzzzyczenie? Serwis nie daje tak po prostu nowego telewizora przecież. Ciekawi mnie to bo jutro dzwonię do serwisu i oddaję do naprawy.
 

Prof1906

New member
dźwięk

Nie przesadzajcie z tym dźwiękiem ;] znaczy jak ktoś ogląda filmy to i tak tylko na 5.1 (ja tak robię) ale do zwykłego oglądania ten TV ma wystarczające głośniki !!!!
 

Delta

New member
Masz dwa wyjścia - kupić przetwornik DAC lub traktować TV jako monitor. U mnie jest to drugie wyjście, to znaczy sygnał audio z tunera HD podawany jest bezpośrednio na wzmacniacz a video do TV. Podobnie z DVD czy Arivy

Wszystko ładnie gra i (nie) buczy :)

Hmm A nie ma jakiś problemów z synchronizacją???? Zresztą co ja mówie. Ja chcę podłączyć te głośniki bezpośrednio i raczej telewizor potrakować jak wzmaczniacz podłaczając do niego wszystko inne co sie da........
 
Do góry