Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

mmx

New member
Ktoś tam narzekał na brak DTS, ale co z tego skoro i tak z telewizora jedyne co może wyjść do dźwięk w dwóch kanałach? No chyba że o bitrate chodzi.
 

python636

New member
Witam.
Stoję na progu zakupu TV, zdecydowany byłem w 100% na plazmę lecz po wypowiedziach znawców tematu mam dylemat związany z wyborem plazma , LCD czy może LED.
Wiąże się to z tym , że też grywam trochę na konsoli PS3 i zastanawiam się czy problem wypalania powidoku obrazu statycznego nie będzie mi dokuczał w przypadku plazmy???
Stąd cytat kolegi, który pisał o konsoli i plażmie.
Wypowiedzcie się proszę co w takim wypadku lepiej kupić, na co się zdecydować bo jestem w kropce.
Dzięki i pozdrawiam.


Ja swoją wygrzewałem 270h a teraz mam hmmmm, nie sprawdzam bo mi sie wszystkie kalibracje stracą, ale pewnie ponad 1000h minimum bo chodzi TV na okrągło, literki z menu to nawet po 5 sek zostają na ekranie, taki krótki shadow jak to ktoś napisał i wcale to nie przeszkadza, gram na konsoli po 10h z wyswietlanym jednym elementem przez te 10h i fajny powidok zostaje, ale poczestuje go programikiem i szybko znika, może po to sie dba z początku aby sie luminofor dobrze ułożył, a w rezultacie szybko powidoki znikały, bo powidoki na plaźmie byly są i pewnie będą :), już mi przeszedł strach że nie znikną po grze na konsoli, znikają ładnie nawet po 10h grania w jedną gre i wyświetlania statycznego obrazu np. mapki, życie.
A roztrząsanie czy to mit czy nie, nie ma wogóle sensu. Każdy robi jak chce, jak nie zaszkodzi to czemu nie zastosować, nic nie stracisz. Kilka osób wypowiadało sie że już nie ptrzeba plazm wygrzewać(docierać), ale to tak jak z nowymi samochodami, kupisz funkiel nówke, niby są docierane silniki na hamowni podczas produkcji, ale ja nie wyobrażam sobie zaraz po zakupie testować możliwości auta i 220 na blacie :), raz mialem nowy samochód i pierwsze 10k km jeździłem z szacunkiem, a potem BUT :).
Pozdro - troche tu cicho ostatnio :(
 

smiglostopy

New member
Witam.
Stoję na progu zakupu TV, zdecydowany byłem w 100% na plazmę lecz po wypowiedziach znawców tematu mam dylemat związany z wyborem plazma , LCD czy może LED.

Nie obawiaj sie powidokow/wypalania w samsungu. Oczywiscie sa (bo plazmy tak maja), ale znikaja bardzo szybko. Wczoraj przycinalem 4 godziny w Dirt 2. Po zakonczeniu, na czarnym tle widac bylo obrotomierz w prawym dolnym rogu. Nie jakos strasznie, ale bylo widac. Wlaczylem opcje redukcji powidokow w TV i jak reka odjac. Zero sladu. Ta opcja jest o tyle fajna, ze po skonczeniu, TV sam sie wylacza. Tak wiec jesli np grasz w nocy. Wylaczasz konsole. Wlaczasz redukcje powidokow i idziesz spac. Rano nie masz sladu.
 

XentrixPL

New member
Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie odległości oglądania. Bardzo spodobał mi się ten Samsung, oglądam z odległości 2,5 - 3.0m czy 50" nie będzie dla mnie za duży? Głownie oglądam tv sd ale również HD z cyfry+HD i z PS3. Obecnie posiadam Philips 7862D LCD 32". Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na żadnym z tych portów nie działa - nie wyświetla się zawartośc pen'a choć samo podłączenie do TV jest zauważone przez Plazmę. Macie jakies koncepcje co z tym zrobić - może w menu jest jakaś opcja do klinięcia/odkliknięcia?
Witajcie;
Wracam do tematu: dzisiaj bawiłem się tym TV. Po podłączeniu pena pokazuje ile miejsca wolnego/zajetego jest na penie ale nie wyświetla plików w poszczególnych folderach - co za tym idzie nie można ich odtworzyć. Czy mieliście takie doświadczenia - czy tylko pozostaje serwis??
 

janek10

New member
1080p

Witam, wrzuciłem na twardy dysk przenośny film w formacie 1080p i mam komunikat,że nie obsługuje tego formatu, można to jakoś obejść?:eek:
 

mmx

New member
Witam, wrzuciłem na twardy dysk przenośny film w formacie 1080p i mam komunikat,że nie obsługuje tego formatu, można to jakoś obejść?:eek:

Film jest zapisany w mkv?

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie odległości oglądania. Bardzo spodobał mi się ten Samsung, oglądam z odległości 2,5 - 3.0m czy 50" nie będzie dla mnie za duży? Głownie oglądam tv sd ale również HD z cyfry+HD i z PS3. Obecnie posiadam Philips 7862D LCD 32". Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Tak, bedzie zbyt duży. 3,5m jest znośne, chciało by się aż dalej usiąść.
 
Ostatnia edycja:

Prof1906

New member
50"

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie odległości oglądania. Bardzo spodobał mi się ten Samsung, oglądam z odległości 2,5 - 3.0m czy 50" nie będzie dla mnie za duży? Głownie oglądam tv sd ale również HD z cyfry+HD i z PS3. Obecnie posiadam Philips 7862D LCD 32". Z góry dziękuję za odpowiedzi.

!!!!! NIE BĘDZIE ZA DUŻY !!!!!!!!!
Ja używam TV też do takich celów jak Ty oglądam z 2,5 m
i uwierz nie będzie za duży a po 2 tyg sam będziesz myślał że i 58" był by dobry.

Tak że nie słuchaj "dobrych rad" bo mój sąsiad tak zrobił i teraz bardzo żałuje.

!!!! JAK SIĘ ZDECYDUJESZ I MOŻESZ TO BIER 50" !!!!
 

mmx

New member

Być może chodzi o format audio? Bo jeśli tak to film najprawdopodobniej ma dźwięk w DTS. mkvmergeGUI + mkvextractGUI + eac3to i konwertujesz dźwięk do ac3. Jeśli chodzi o video to nie mam pojęcia co może być nie tak.

!!!!! NIE BĘDZIE ZA DUŻY !!!!!!!!!
Ja używam TV też do takich celów jak Ty oglądam z 2,5 m
i uwierz nie będzie za duży a po 2 tyg sam będziesz myślał że i 58" był by dobry.

Tak że nie słuchaj "dobrych rad" bo mój sąsiad tak zrobił i teraz bardzo żałuje.

!!!! JAK SIĘ ZDECYDUJESZ I MOŻESZ TO BIER 50" !!!!

Pamiętaj że to tylko twoje spostrzeżenia. Jeden może oglądać z 1m drugi dopiero z 4m. Ja nie narzekam, mam super TV. Jednak kiedy siądę w odleglości 2,5m od TV to momentalnie zaczyna mnie głowa boleć. Na 3,5m do 4m jest ok. Także ja radze koledze przed zakupem TV iść do kogoś kto ma 50" i posiedziec troche przy nim, tak jak byś był u siebie. Sam tak zrobiłem i wiedziałem że można brać 50".

PS: Jeden wyjątek, jak gram to mam skłonność do przysuwania się do ekranu. Nie wiem czemu.
 

ryki67

New member
Ktoś tam narzekał na brak DTS, ale co z tego skoro i tak z telewizora jedyne co może wyjść do dźwięk w dwóch kanałach? No chyba że o bitrate chodzi.

Witam
Z TV jak najbardziej wychodzi dźwięk DD 5.1
tak że nie opowiadaj bzdur, konwertuje go do 2.0 jedynie z wejścia HDMI
po USB leci FULL AUDIO :)
 

bubu54142

New member
Witam
Z TV jak najbardziej wychodzi dźwięk DD 5.1
tak że nie opowiadaj bzdur, konwertuje go do 2.0 jedynie z wejścia HDMI
po USB leci FULL AUDIO :)
Chyba jednak piszesz bzdury.Jak po usb idzie dźwięk?Jedyne wyjście dla wielokanałowego DD 5.1 to cyfrowe audio (optyczne).Można uzyskać z wbudowanego tunera DVB-T lub z podpiętego dysku lub pendriva.
 

crocom

New member
Witajcie;
Wracam do tematu: dzisiaj bawiłem się tym TV. Po podłączeniu pena pokazuje ile miejsca wolnego/zajetego jest na penie ale nie wyświetla plików w poszczególnych folderach - co za tym idzie nie można ich odtworzyć. Czy mieliście takie doświadczenia - czy tylko pozostaje serwis??

Strzałkę do góry i tam zmieniasz folder, który ma wyświetlać (nie pamiętam jak to dokładnie było ale rozwiązałem ten problem). Standardowo wyświetla (w moim przypadku zdjęcia) z pierwszego napotkanego katalogu na penie, aby zobaczyć kolejne trzeba kliknąć strzałkę do góry na pilocie tam strzałkami w bok zmienić na folder (lub coś w tym stylu) i dopiero wtedy mamy możliwość zmieniania katalogów.

PS dawno już tu nie zaglądałem i jestem ciekaw jak skończyła się batalia z serwisem i brzęczenie 850-tki.

Pozdrawiam
crocom
 

ryki67

New member
Chyba jednak piszesz bzdury.Jak po usb idzie dźwięk?Jedyne wyjście dla wielokanałowego DD 5.1 to cyfrowe audio (optyczne).Można uzyskać z wbudowanego tunera DVB-T lub z podpiętego dysku lub pendriva.

Widze ze na mniej kumatych trafilem i skrótowo się nie da pisać:D

zarówno HDMI jak i USB są wejściami a nie wyjściami, więc po pierwsze w jaki sposób możesz z nich jakikolwiek sygnał odbierać powiedz mi, a napisałem w skrócie bo uważam że
Forumowicze juz sa na tyle kumaci że to wiedzą że do USB podłącza się nośniki a nie :hihi: głośniki
 

bubu54142

New member
Widze ze na mniej kumatych trafilem i skrótowo się nie da pisać:D

zarówno HDMI jak i USB są wejściami a nie wyjściami, więc po pierwsze w jaki sposób możesz z nich jakikolwiek sygnał odbierać powiedz mi, a napisałem w skrócie bo uważam że
Forumowicze juz sa na tyle kumaci że to wiedzą że do USB podłącza się nośniki a nie :hihi: głośniki
Niedość że nie rozumie to nie umie czytać.Nie pisałem że dźwięk wychodzi przez usb ani przez HDMI a tylko przez wyjście dla wielokanałowego DD 5.1 - cyfrowe audio optyczne.To taka kwadratowa dziurka na tylnej ściance gdzie są wszystkie gniazda.Tam się podłącza amplituner przewodem optycznym.Jaśniej już nie można.Do tego telewizora nie można w żaden sposób podłączyć samych głośników.
 

Prof1906

New member
moduł CAM

Czy może ktoś używa modułu CAM ?? jak się sprawdza?? kończy mi się umowa na Polsat i będę coś brał (jeszcze nie wiem co) i tak myślę czy nie pominąć dekodera i wybrać bezpośrednie podłączenie pod TV
Jeżeli ktoś ma proszę o opinie jak się sprawdza (jakość obrazu, dźwięk czy można dać później pod ampli)
 

ryki67

New member
Niedość że nie rozumie to nie umie czytać.Nie pisałem że dźwięk wychodzi przez usb ani przez HDMI a tylko przez wyjście dla wielokanałowego DD 5.1 - cyfrowe audio optyczne.To taka kwadratowa dziurka na tylnej ściance gdzie są wszystkie gniazda.Tam się podłącza amplituner przewodem optycznym.Jaśniej już nie można.Do tego telewizora nie można w żaden sposób podłączyć samych głośników.

JESZCZE RAZ DLA MNIE KUMATYCH
sygnał z wyjścia optycznego z TV downmixowany jest do DD 2.0 wtedy gdy pozyskiwany jest z urządzenia podłączonego do TV poprzez HDMI niezależnie czy źródło ma DD.5.1 czy 2.0

NATOMIAST PO PODŁĄCZENIU NOŚNIKA ZEWNĘTRZNEGO TYPU (pendrive, HDD, współdzielenie plików przez DLNA, lub poprzez NFS,) ORAZ sygnał z tunera DVB-T DVB-C wychodzi
w standardzie DD.5.1 ;) jeżeli w takim standardzie stworzone jest źródło
 

mmx

New member
JESZCZE RAZ DLA MNIE KUMATYCH
sygnał z wyjścia optycznego z TV downmixowany jest do DD 2.0 wtedy gdy pozyskiwany jest z urządzenia podłączonego do TV poprzez HDMI niezależnie czy źródło ma DD.5.1 czy 2.0

NATOMIAST PO PODŁĄCZENIU NOŚNIKA ZEWNĘTRZNEGO TYPU (pendrive, HDD, współdzielenie plików przez DLNA, lub poprzez NFS,) ORAZ sygnał z tunera DVB-T DVB-C wychodzi
w standardzie DD.5.1 ;) jeżeli w takim standardzie stworzone jest źródło

Aha, no to zwracam honor. Tego to nie wiedziałem.
 
Do góry