Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

aspon

New member
Dżon Bondżoe napisał:
WOW - TO JEST LEPSZA ODE MNIE albo ten dekoder ma uszkodzony dysk - ja hdd nie słyszę...
uszkodzony nie jest, mi nie przeszkadza, słychać owszem, aje jak się do niego podejde, jak każdy inny dysk...

mówisz o fioletowej czerni, mnie też ona drażni, co nie zmienia faktu że lcd nie biorę pod uwagę, nadal nie wiem czy plazma czy lcd.
Zaczynam poważnie myśleć o LG 50PS8000 z racji ceny, bo zostanie na blu-ray, w sklepie wyglądał przyzwoicie, ale narazie za mało o nim wiem. A jak lcd to chyba będzie Sony 46Z5500.
 
Ostatnia edycja:

Kasper_B

New member
witam
co do wieszaka do tego tv to polecam cos na wzor takiego:

allegro: aukcja nr 832821075

ten co prawda byl zrobiony do sony 40ex1, tv wygladal jak przyklejony do sciany ale do samsunga niestety nie bedzie pasował!

zalezy mi na bardzo cienkim tv i bardzo powaznie zastanawiam sie nad ps50b850.
po przezyciach z sony mam juz chyba dosc tej firmy i lcd
troszke przeraza mnie ten bzyk o ktrym tu sie rozpisujecie ale wczoraj ogladalem ten tv life i jakis szum wydobywal sie z tego tv ale zeby bylo go slychac z ok 1m to nie powiem.
pozdrawiam
 

Kowal2k

New member
Powiem tyle Dzon ze wygladasz mi na fanatyka plazmy B850 i innej opcji poza tym Tv nie widzisz, ja natomiast mialem Sama, w tej chwili mam Sony i to co pisze to sa moje odczucia ktore widze. Mam porownanie bo Sama mialem 3 tygodnie i nie pisz mi ze obraz jest nie doskonaly bo nie jest - jest bardzo dobry ale B850 daleko tez do rewelacji - pisze co widze. Po to zamontowli obrotowa podstawe ze jak ogladasz pod katem to sobie Tv obracasz tam gdzie siedzisz. Ja widze ta czer i pamietam jaka byla w Samie i uwiez mi ale roznica jest prawie niezauwazalna. Piszesz tez ze biel jest sztuczna, gdyby B850 tak mial to inaczej pisal bys na tym forum (rewelacyjna, czysta itp.) ale to juz Twoja indywidualna sprawa. Jak pisalem wczesniej B850 uwazam za super TV z ta roznica ze bzyczenie nie bylo dla mnie do zaakceptowania. Zdania nie zmieniam ale W5500 ktory ogladam z 3,5 m. uwazam pod wzgledem obrazu na rowni z nim.
 

Kowal2k

New member
Pisza tez ze W5500 Input Lag ma duzy - no to super bo gram w Tekkena 6 i nic takiego nie zaobserwowalem - nie gram na ustawieniach GRA tylko zwyklych. Jezeli ktos mi powie ze Tekken jest wolna gra na ktorej go niewidac to parskne ze smiechu. Problemow z wyczuciem nacisku na pada nie mam i zadnych opoznien nie zaobserwowalem (bo ich nie ma). Tylko teraz mi nie pisz ze LCD smuzy:D
 

piter8848

New member
mario_many napisał:
Masz racje Piter ,jak bzyczy tak ze zona to slyszy i pakuj i oddawaj! Moj nie wydaje innych dzwiekow niz standardowe pracy plazmy a slychac to jedynie w srodku nocy z przodu panelu prawie na calej powierzchni,ale kompletnie ,kompletnie tego nie slychac siedzac na kanapie 3m od tel.A w dzien zeby to uslyszec to trzeba ucho przylozyc.Napisz czy u ciebie miga zielone swiatelko z tylu na dole widoczne przez otwory wentylacyjne?Obraz rozjebuje nawet na byle jakich fabrycznych ustawienia..

Zamknąłem się z Bzz850 w pustym pokoju i dopiero przy minimalnym ustawieniu głośności na 4, siedząc 1m od TV, udało mi się zrozumieć co facio mówi w programie... Poniżej 4-ki słychac tylko brzęczenie... A taki fajny moglby byc z niego TV...

Zielona diodka rownież u mnie miga.

Pozdrawiam
Piter
 

jgx

New member
Bez reklam
Kasper_B napisał:
po przezyciach z sony mam juz chyba dosc tej firmy i lcd

mógłbyś napisać coś szerzej jakie kłopoty miałeś z lcd sonym (jakim konkretnie) bo jestem zaiteresowany sony z i to mnie zastanawia?
pozdro
 

zinger

New member
JADĘ DZIś do sklepu kupić ten telewizor.
Powiedzcie mi proszę czy w sklepie usłyszę te brzęczenie? Gdzie przyłożyć ucho? :) Jakiej wersji sszukac aby była bez bzzzz ? Jak tą wersję sprawdzic?
 

svd.master

New member
Witam

W piątek kupilem ten wspanialy telewizor w euroagd za 5190. Nie bzyczy
! Wogole go nie slychac prawie. Mam szczescie.

Jednak ma wadę, która pojawila sie dopiero w domu (kupilem model z ekspozycji ktory swiecil 1 dzien zaledwie). Dodam ze zainstalowalem rdzenie ferrytowe na kablach oraz mam listwe przeciwprzepieciowa.

Objawia sie ona pionowymi pasami pikseli na calej wysokosci obrazu, czestotliwosc wystepowania totalnie losowa, czasem przez 2h nie ma jej a czasem w ciagu 5 min co 10 sek. Pojawia sie ona od polowy ekranu do 2/3 mniej wiecej.

Dzwonilem do serwisu, przyjedzie technik. Podobno pomaga reset telewizora (10 sek exit na pilocie) ale ta funkcja u mnie nie dziala. Nie moge tez pozbyc sie trybu sklepowego (po lewej stronie wyswietlaja sie funkcje tv po zmianie glosnosci np.). Konsultant serwisu powiedzial tez ze wejscie w tryb serwisowy wiaze sie z utraceniem gwarancji.

Nie chce wymieniac tv na inny bo obawiam sie ze dostane bzyczacy. Co byscie zrobili na moim miejscu? Mieliscie ta wade ? Dodam ze dokonalem aktualizacj FW - dlna teraz dziala tak ze mozna sobie zatrzymac i wznawiac film. :)

Ponizej zdjecie i film obrazujace usterke.
bestia.biz/samsung/ps50b850-pionowe-pasy.avi
bestia.biz/samsung/ps50b850-pionowe-pasy.jpg
 

Attachments

  • ps50b850-pionowe-pasy.jpg
    ps50b850-pionowe-pasy.jpg
    68,2 KB · Wyś: 275

Kowal2k

New member
W sklepie najprawdopodobnie nie, a tym bardziej jezeli dol tego TV bedzie w kartonie i steropianie (ja tam za nic nie bylem w stanie uslyszec), w domu dopuki go nie postawilem na stopce to tez bylo cicho. Jezeli w sklepie bedzie stal wystawiony to jest jakas szansa aczkolwiek nie duza ze uslyszysz.
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
Tak, w domu najwyraźniej słychać dopiero po całkowitym wyjęciu z pudła.

Moja plazma 50b850 wisi, ładnie tak wygląda, brzęczy mniej niż poprzedni 58'', ale przy ściszonym dźwięku słychać. Myślałem o jakiejś macie wygłuszającej na tył, ale chyba rzeczywiście brzęczy przez ekran. W sumie pewnie się przyzwyczaję, bo jest to w tym egzemplarzu na granicy akceptowalności, choć do fioletowej czerni może być łatwiej się przyzwyczaić. Też oglądam czasem pod sporym kątem, a powieszonego tv nie przekręcę. A, wspomnę, że szkoda mi tamtego 58'', bo ten wydaje się mały.. Ale mam awersję i nie chcę już 58'' Samsunga. Oglądam z 3m, ale ekran przestał być kinowy, a stał się bardziej zwykły, telewizorowy ;)

SZARA BIEL to pewna ciekawostka, tv jest w stanie wygenerować bardzo dobrą biel, jeśli mały obszar jest biały. Przy reklamach na białym tle, szczególnie gdy biały obszar zwiększa się powoli, widać stopniowe wyszarzanie bieli. To wygląda trochę jak jakieś ograniczenie prądowe. Bardzo białe sceny wyglądają brzydko, reszta świetnie.
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
Słowo jeszcze, nie udało mi się na szybko ustawić tv analogowej z kablówki Multimedia. W liście krajów w ustawieniach kanałów TV nie ma Polski (jest Słowacja, Czechy, Węgry..) a dla wyboru Inne TV nic nie znajduje. Ktoś coś wie? Może kraj nie ma znaczenia, albo ma znaczenie w przypadku DVB-T?
 

nbaraka

New member
svd.master napisał:
Nie chce wymieniac tv na inny bo obawiam sie ze dostane bzyczacy. Co byscie zrobili na moim miejscu? Mieliscie ta wade ? Dodam ze dokonalem aktualizacj FW - dlna teraz dziala tak ze mozna sobie zatrzymac i wznawiac film. :)
Twój egzemplarz jest uszkodzony. Bezwzględnie reklamuj tv w sklepie (lub necie, jeśli kupowałeś przez www). "Niezgodność towaru z umową". Powinni Ci od ręki go wymienić na inny egemplarz. Być może partia będąca w euro jest już naprawiona jeśli chodzi o bzyczenie, jeśli masz możliwość odsłuchaj najpierw drugi egzemplarz w sklepie. Jeśli załatwiasz to przez samsunga to odcinasz sobie możliwość reklamacji (szybkiej) w sklepie. Serwis zabierze Ci tv na kilka tygodni. Jesteś gotowy na brak go np. przez Święta?
 

cezy

New member
Kupiłem w Euro RTV(mieli jedna sztukę Made in Hungary)za 5190zl.Telewizorek jest super bzyczenie minimalne,tylko jak się przyłoży ucho do panela.Obraz super-hiper jak dla mnie numer 1.
 

depesz

Member
We wtorek

Byłem przed chwilą w RTVEuroAGD, mieli tylko sztukę na ekspozycji, ściągają mi z magazynu centralnego - odbieram we wtorek.
Przysłuchiwałem się temu na ekspozycji, przykładałem ucho - nic nie słychać... Z drugiej strony, w tym całym szumie tam panującym - ciężko było by coś tam usłyszeć:)

Stojący na ekspozycji egzemplarz wyprodukowano na Węgrzech, w październiku 2009.
 

mmx

New member
11mpp napisał:
Tak, w domu najwyraźniej słychać dopiero po całkowitym wyjęciu z pudła.

Moja plazma 50b850 wisi, ładnie tak wygląda, brzęczy mniej niż poprzedni 58'', ale przy ściszonym dźwięku słychać. Myślałem o jakiejś macie wygłuszającej na tył, ale chyba rzeczywiście brzęczy przez ekran. W sumie pewnie się przyzwyczaję, bo jest to w tym egzemplarzu na granicy akceptowalności, choć do fioletowej czerni może być łatwiej się przyzwyczaić. Też oglądam czasem pod sporym kątem, a powieszonego tv nie przekręcę. A, wspomnę, że szkoda mi tamtego 58'', bo ten wydaje się mały.. Ale mam awersję i nie chcę już 58'' Samsunga. Oglądam z 3m, ale ekran przestał być kinowy, a stał się bardziej zwykły, telewizorowy ;)

SZARA BIEL to pewna ciekawostka, tv jest w stanie wygenerować bardzo dobrą biel, jeśli mały obszar jest biały. Przy reklamach na białym tle, szczególnie gdy biały obszar zwiększa się powoli, widać stopniowe wyszarzanie bieli. To wygląda trochę jak jakieś ograniczenie prądowe. Bardzo białe sceny wyglądają brzydko, reszta świetnie.

Że niby ten TV ma fioletową czerń, czy źle zrozumiałem?
 
Do góry