Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

kazim11

New member
Szczerze mówiąc też tęsknię za swoim LCDkiem – zwyczajnie nie miałem z nim żadnych problemów i oglądanie filmów mnie nie wkur....

Wracjąc do tematu, wygląda na to, że moja przygoda z serwisem Szajsunga na razie dobiegła końca. Po dwukrotnej wizycie TV w serwisie jest tak jak było na początku – nieznośne buczenie cały czas występuje. Powiedzieli, że wszystko jest ok. i otrzymałem zaświadczenie na piśmie z następującym podsumowaniem: „Stwierdzam, że zgłoszona wada nie występuje. Sprzęt jest sprawny i zgodny z jakością deklarowaną przez producenta” !!!

Obecnie nie pozostaje mi nic innego jak wysłać reklamację do Samsunga i się z nimi boksować. Jeśli mają takie zajebiste normy to moją normą będzie – nie kupuj nigdy nic Samsunga (no chyba, że coś na poziomie komplikacji budzika).
 

Dżon Bondżoe

New member
i przechodze na LCD

tylko zebyś potem nie narzekał na jakosc obrazu

nawet w niektorych lepiej niz SAM
sceptycznie ciekawi mnie w jakich...

ale za to bielsza biel
confused... bielszą biel na lcd..... skoro tak piszesz - nie będę się sprzeczał a swoje wiem

prawdopodobnie tego nie beda w stanie zrobic,

to zajrzyj tu za miesiąc albo napisz mi na priva - jeśli nie usuna mi tej usterki to pochylę czoła i przeproszę - ja mojego Sama na nic innego zamienić nie mam zamiaru - bzyczenie mi nie przeszkadza a obraz powala

„Stwierdzam, że zgłoszona wada nie występuje. Sprzęt jest sprawny i zgodny z jakością deklarowaną przez producenta” !!!

mi na szczęście ani razu norm nie pokazywali i nic nie mierzyli - także licze na rozwiązaie problemu - na pewno mój tv już do serwisu nie pojedzie - z prostego powodu - bez niego trudno mi wytrzymac oglądając tele na lcd!!!! ) PLZAMA TO PLAZMA tylko OLED ją zastapi!
 

Jorik69

New member
kazim11 napisał:
Obecnie nie pozostaje mi nic innego jak wysłać reklamację do Samsunga i się z nimi boksować.
Czy na pewno?

Co prawda ja jestem na razie na etapie dyskusji z serwisem - podczas ostatniej wizyty Najjaśniejszy Serwisant deklarował że bliżej nieokreślone "coś" się w tej sprawie dzieje, jednak zastanawiam się nad tym, co dalej?

I wychodzi mi na to, że nie czekając należy złożyć na piśmie sprzedawcy (tu: Saturn) formalne żądanie usunięcia niezgodności towaru z umową. Owszem, mogę akceptować, że kierują mnie do serwisu, jednak pod warunkiem, że będzie skuteczny. Jeżeli nie, będę chyba musiał dochodzić swojego prawa właśnie od nich, a nie od szajsunga.

Muszę to jeszcze sprawdzić, ale o ile wiem, każdy konsument może korzystać wedle własnego wyboru z tych uprawnień. Przy tym gwarancja producenta (lub np. importera) jest opcjonalna i może zawierać właściwie dowolne klauzule. Natomiast odpowiedzialność sprzedawcy wynika wprost z ustawy i nie może być wyłączona (np. zastąpiona gwarancją).

Jednak jest tam haczyk - nabywca zobowiązany jest do zgłoszenia niezgodności towaru z umową w ciągu 2 miesięcy od ujawnienia wady! Jeżeli tego nie dopełni, to prawnik sprzedawcy może później się na to powołać i zgodnie z prawem kazać się nabywcy wypchać.

Dlatego - choć nie chcę twierdzić że świadomie i celowo - zgrany team rozgrywa koncertowo taką zagrywkę: sprzedawca oficjalnie nie przyjmuje zawiadomienia o pojawieniu się problemu, tylko kieruje klienta do serwisu. Serwis gra na zwłokę przez dwa miechy, po czym oświadcza, ze zgodnie z normami producenta wszystko jest Ok, bo producent przewiduje, że czerwone może być zielone, stacje nie muszą być odbierane a odbiornik może nie tylko bzyczeć ale nawet huczeć i podskakiwać. I może mieć rację! Bo normy zakładowe zakładu szajsunga w zadupiu dolnym gdzieś na końcu świata to ich sprawa!

Natomiast powołanie się na niezgodność z Polską Normą będzie traktowane jako stwierdzenie niezgodności towaru z umową, ale tu sprzedawcę może uratować powołanie się na par. 22 cytowany wyżej.

Dlatego proponuję niezwłoczne złożenie (za potwierdzeniem) stosownych pism do sprzedawców.

Powinno to mieć jeszcze jeden pozytywny skutek:

Sprzedawcy z pewnością nie chcą zwracać pieniędzy i odbierać bubli z powrotem. Więc jak zobaczą co się święci, to nie będą mieli wyboru i sami nacisną na szajsunga żeby zrobił porządek :)
 

Kadia

New member
zapytanie???

hej !!!

czy ktos mi może pomóc

zastanawiam się nad prezentacja telewizora w domu i chciałam sie dowiedziec czy juz ktos z Was korzystał ?? Jeli tak to jakie wrazenia???

czy telewizory sa nowe i czy ktoś z po takiej prezentacji kupił telewizor , jak wyglada forma płatności czy trzeba odrazu zapłacic czy sie trzeba umówić na inny dzień i czy jest to bezpieczne , bo w dzisiiejszych czasach róznie bywa;)

dzieki za odpowiedż i pozdrawiam
 

kazim11

New member
Jorik69 napisał:
Natomiast powołanie się na niezgodność z Polską Normą będzie traktowane jako stwierdzenie niezgodności towaru z umową, ale tu sprzedawcę może uratować powołanie się na par. 22 cytowany wyżej.

A wiesz jaka jest/czy jest Polska Norma w powyższym zakresie?

PS sprawdzę sobie jeszcze czy można iść w kierunku o którym piszesz.
 

Jorik69

New member
PN odnośnie telewizorów

Nie, nie znam właściwej PN, co więcej nie jestem pewien, czy reguluje takie kwestie. Jestem o tyle spokojny, bo albo je reguluje - ale wtedy ohydny odgłos, jaki wydaje mój odbiornik z pewnością nie będzie się mieścił w normie - albo nie, ale to nie oznacza, że wszystko jest dopuszczalne. Norma z pewnością też nie reguluje ilości płynów, jakie mogą wyciekać z odbiornika, ale to nie znaczy, że dopuszczalne jest, aby z odbiornika wypływał co godzinę litr wody ;)

Jeżeli dojdzie do sporu i nie będzie można rozstrzygnąć go polubownie, to zapewne sąd powoła biegłego a wtedy jego opinia rozstrzygnie sprawę. Fakt, że o biegłych nie mam dobrego zdania, ale ostatecznie nie ryzykuję zbyt wiele. Zresztą pytanie jak cały spór będzie wyglądał od strony sprzedawcy, któremu ostatecznie przysługuje regres do szajsunga. Jeżeli więc będzie musiał mi zwrócić pieniądze, to nie ze swojej kieszeni, a z cudzej zawsze łatwiej ;-)

W każdym razie pismo, jakie chcę złożyć dziś nic nie kosztuje, a może zabezpieczyć możliwość wykorzystania tej drogi w przyszłości, więc decyzja wydaje się prosta. Ponadto łudzę się, że może w ten sposób zyskam stronnika w sporze z szajsungiem, bo oczywiście z punktu widzenia sprzedawcy najlepiej będzie, jeżeli szajsserwis rozwiąże problem bez ich udziału.
 

11mpp

New member
Kowal2k napisał:
Witam Panowie po krotkiej nieobecnosci - jestem zmuszony porzegnac Wasze grono i zyczyc wszystkiego naj z "zbykaniem" :D , zmieniam TV!!

Podziel się wrażeniami po kilku dniach posiadania LCD Sony, please...

Sam mam mieszane uczucia. Napisz jeszcze jak załatwiłeś sprawę z wymianą w Euro.
Po zwróceniu bzyczącej 58'' przesłuchałem 50'' w tym sklepie i wydawał się pięknie cichy - w domu podobnie do czasu gdy wyjąłem dół z pudła i postawiłem przy ścianie. Bzyczenie jest o niebo mniejsze niż w tamtym 58'', ale po wyłączeniu dźwięku słychać dość wyraźnie. Ma też jakby trochę inny, łagodniejszy charakter, więc póki co akceptuję, ale procedury wymiany w tym sklepie chętnie wysłucham.
 

WasabiCougar

New member
siemanko

kurcze wybrałem się wczoraj na zakupy do nowo otwartego hiper super duper marketu w bielsku-białej, chodze sobie chodze patrze Euro RTV AGD a tam stoi co? bzzyk bzzzyk za jedyne 5190zł!!!!!!! szok! - przypominam, że kupiłem na necie za 5300 + przesyłka 150zł Momentalnie byłem w środku sklepu i pytam co i jak dlaczego? FAcet mi na to, że promocje mają na 239szt do połowy grudnia (made in hungary), ale się wkur......m Chciałem zrezygnować z zakupu na necie ale już dzisiaj patrząc po statusie paczki będzie tv u mnie, a zgodnie z przepisami prawa moge owszem zrezygnować z przesyłki, ale musiałbym pokryć koszty transportu czyli w tym przypadku 300zł!
 

mario_many

New member
Tez wczoraj znalazlem na ceneo samsunga Bzzz850 za 5190zł i dzis obsłucham go w prawym gornym i jak bedzie w miare znosnie to przy tej kwocie wezme go,zawsze mozna odwiezc do 10 dni.
 

nbaraka

New member
Z ostatnich postów widzę że atmosfera bojowa opada i szykuje się kapitulacja...
Niektórzy uciekają do lcd, inni do v10, kolejni zwracają tv, jeszcze inni poddają się po nieudanych naprawach. Co więcej, również na forach zagranicznych brak jasnego i udanego rozwiązania naszego problemu. Samsung już pewnie nastawia linie produkcyjne na przyszłoroczną serię C (bez budzenia, z dtsem, itp). Kilku świadomych użytkowników tego forum nie wskóra wiele przy tysiącach sprzedanych odbiorników i klientów, którzy nawet nie wiedzą że nasze forum istnieje....

Dla zainteresowanych uzupełniam jeszcze któryś wcześniejszy post z 'wyciszeniem' elektroniki (wklejki gąbek):

backsite8508stwa.jpg
2ebeufc.jpg
 

kazim11

New member
Rzeczywistość wydaje się nieubłagana. Nawet na zagranicznych rynkach gdzie naciski klienta mają zdecydowanie większe przełożenie, nie widać światełka w tunelu. Samsung ewidentnie wszystko zlewa i nie znalazłem żadnego !!! postu w necie informującego, że telewizor udało się komuś naprawić i kwestia buczenia została wyeliminowana.

PS Dżon - z tego co pamiętam to ktoś ma Tobie dokonać skutecznej naprawy i to w domu. Niestety raczej w to wątpię, chyba że znajdziesz prawdziwego magika (obym się mylił).
 

Newion

New member
Panowie, przylaczam sie do Waszego klubu milosnikow bzzzzzyczacej elektroniki. Mam Samsunga LCD A850 i bzyczy jak ta lala. Widac tak juz jest z seria 850 :). Pozdrawiam
 

Dżon Bondżoe

New member
Z ostatnich postów widzę że atmosfera bojowa opada i szykuje się kapitulacja...
Niektórzy uciekają do lcd, inni do v10, kolejni zwracają tv, jeszcze inni poddają się po nieudanych naprawach.

Wydaje mi się, że zapomniałeś o ludziach mega zadowolonych i zakochanych w tym tv - ja tez do nich nalezę - a że zamówiłem serwis - mam do tego po prostu takie prawo.

Wydaje mi się także, że nazywanie tego na prawdę cudownego modelu bzz850 jest przesadą. paru niezadowolonych na masę zadowolonych!
Każdy ma prawo do włąsnego zdania - więc piszcie sobie co chcecie - ja swojego Samsunga nie zamienię na nic innego - bo i tak nie ma na co :)
Ja tylko walcze z patologią w serwisie i tyle

kazim11 jak mogłeś zapomnieć Wielkiego Elektronika Pana Technika - Magika (Magicka) - ostał mu się jeszcze tydzień - po tym czasie nie chcialbym być w jego skórze bo nie lubię jak mi się bajki opowiada
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego

Dżon Bondżoe napisał:
Wydaje mi się, że zapomniałeś o ludziach mega zadowolonych i zakochanych w tym tv - ja tez do nich nalezę - a że zamówiłem serwis - mam do tego po prostu takie prawo.

Wydaje mi się także, że nazywanie tego na prawdę cudownego modelu bzz850 jest przesadą. paru niezadowolonych na masę zadowolonych!
Każdy ma prawo do włąsnego zdania - więc piszcie sobie co chcecie - ja swojego Samsunga nie zamienię na nic innego - bo i tak nie ma na co :)
Ja tylko walcze z patologią w serwisie i tyle

kazim11 jak mogłeś zapomnieć Wielkiego Elektronika Pana Technika - Magika (Magicka) - ostał mu się jeszcze tydzień - po tym czasie nie chcialbym być w jego skórze bo nie lubię jak mi się bajki opowiada
-----------------------------------------------------------------------
Mam pytanie a z kalibrowaleś ten TV? walcz nie poddawaj się-powodzenia!
 

kravietz007

New member
Witam wszystkich!
Tydzień temu dołączyłem do grona użytkowników tego modelu.
Niestety, również i u mnie występuje efekt specjalny w postaci bzyczenia.:(
Usytuowanie mojego tv na ścianie, pomiedzy meblami, pozwoliło mi na przeprowadzenie małego eksperymentu. Obłożyłem telewizor szczelnie z każdej strony styropianowymi przekładkami tak, żeby dźwięk z żadnej strony nie mógł się przedostać do wnętrza pokoju.
Niestety, nie pomogło to nawet w najmnieszym stopniu. Bzyczenie całkowicie dochodzi od strony ekranu.
W związku z tym nie sądzę, żeby wygłuszenie fragmentu elektroniki, bez wymiany wadliwego podzespołu, przyniosło jakikolwiek pozytywny skutek.
Narazie staram się do tego przyzwyczaić, ale prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka mnie również batalia z serwisem.
Pytanko do Dżon'a:
Udało Ci się może ustawić sygnał z dekodera N-ki jako główne żródło tak, żeby po nastawieniu tele na automatyczne włączenie, uruchamiał się obraz zamiast śniegu z gniazda antenowego? Zawsze używałem tv zamiast budzika, stąd mój nietypowy problem..
 

aspon

New member
stoję przed wyborem właśnie tv i był moment że byłem zdecydowany na ten model, ale bzyczenie skutecznie mnie zniechęca, choćby nie wiem jaki był piękny... chyba padnie na wybór na jakiś lcd...
szkoda, bo gdby był cichy to miałbym problem z głowy, a tak to szukam ciągle i nie mam pojęcia jaki wybiorę tv.
 

WasabiCougar

New member
A jednak udało mi się wycofać zamówienie ze sklepu internetowego bez konsekwencji finansowych i dzisiaj kupiłem tv w RTV Euro AGD za niecałe 5200 jutro sprzęt będę miał w domu. Tutaj mam prośbę by w jednym poście bądź na prv podał mi ktoś informacje niezbędene dla mnie gdyż wszystko jest dość mocno porozrzucane po tym temacie:
1) czy 300h ma tv być włączony na 50% kontraście jakie ogólnie mają być ustawienia przez te pierwsze 300h?
2) jak i kiedy zrobić kalibracje?
3) gdzie znajde najnowszy soft do tv i jak go wgrać?
4) jak wchodzi się w tryb serwisowy by sprawdzić czas wyświetlania tv
5) może inne ważne wskazówki od Was?

Z góry dzięki! Myślę, że odświeżenie tych informacji w jednym poście ułatwi również innym nowym użytkownikom 850tki "przygodę" z tv
:szukaj:
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
Udało Ci się może ustawić sygnał z dekodera N-ki jako główne żródło tak, żeby po nastawieniu tele na automatyczne włączenie, uruchamiał się obraz zamiast śniegu z gniazda antenowego? Zawsze używałem tv zamiast budzika, stąd mój nietypowy problem..

generalnie z leksza jestem po smirnoffie moim ukochanym ale odpowiem co wiem :)

z tego co rozumiem - chodzi Ci o coś skomplikowanego :) - więc odopowiem jak ja odpalam tv i nkę to sobie sam odpowiesz - czy akurat o to Ci chodziło :)

Otóz wciskam czerwony przycisk na tele i i ten włączający na nce - no i jeszcze 3cim pilotem ampli - WOW - nic mi nie śnieży - budzik? to ten tele ma budzik? :)

nie wiem ja z tego nie korzystam - jak to jest dla Ciebie takie wazne to zapytaj się na priv - odpowiem jak zbiorę mysli :p
myśli analizuje..
z gniazda antenowego
nie mam anteny normalnej - mam tylko nkę i peceta podpiete pod ten tv


aspon nie zdziczej do końca - LCD? będziesz żałował - obraz jest do bani! uwierz mi - aj tez chciałem lcd!!!!

Bierz tego samsunga - zobaaczysz pokoasz go jak ja z zoną
za niecałe 5200
gratulacje - zobazysz oczadziejesz jak zobaczysz jaki piekny obraz ma ten tele - kup se nkę to oczadziejsz podwójnie :p ja ogladam teraz tv calymi dniami



1) ja tego nie robilem
2) najpier se pooglądaj tele najlepiej w movie - daj se black hdmi na low - i sam se poustawiaj (se - fajne słowo)
3) ze strony samsunga
4) jam nie właził i nie iwmem po co :p
5) ciesz się tv - sam sobie go kalibruj - ja skalibrowałem raz wg ustawien z neta i jakoś mi to nie odpowiadało - sam wiesz najlepiej - ten tele jet TWÓj wiec Ty wiesz jak go ustawić
 
Do góry