Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

mario_many

New member
Jest kupilem,w euro za 5190 zł.Przywiozlem ,narazie stoi w pudle ale w nocy sie pobawie w montaz ,mam nadzieje ze nie w demontaz.Model october 2009 ,w sklepie nic nie bryczało jedynie delikatnie w gornym lewym rogu.Ale obsluchalem wszystkie plazmy obok(sam,lg) i wszystkie duzo głosniej dawały szczegolnie sam 450.Panasonic s10 tez glosniej pracuje,wiec zobacze jak go w nocy odpale ale nie sadze zeby to bylo przeszkoda w ogladaniu ,mam nawt wrazenie ze nie bedzie tego wogole slychac nie przystawiajac ucha do obudowy.W tej czesci sklepu gdzie go sprawdzalem obsluga wylaczyla wszystko i bylo naprawde cicho i po kolei wszyscy robili to co ja czyli nasluchiwali i cala obsluga twierdzila ze nic nie slysza,ale zobaczymy w nocy.Przy tej cenie bylo zainteresowanie na sklepie(mieli 2 sztuki jedna wystawili i ta moja z magazynu,obie ciche ale moja zero bzz moze jeszcze sie nie rozkreciła:lol: ) ,w koncu 800zł taniej jak wczoraj i najtaniej w necie!N-ka juz trzy lata u mnie lata i w koncu zobacze na co ja stac!
 
aspon
Dostales w tym watku mnostwo pozytecznych info. Ludzie kupili B850 i za wlasne ponad 5 tysi zafundowali sobie akustyczno-wizualny element wystroju mieszkania, ktory w parametrach technicznych powinien miec dodany akapit o ciaglym "bzyczeniu" z samsungowa norma 30dB, po to,zeby ludzie zostali ostrzezeni przed zakupem. I tu watpliwosci powinenes miec juz rozwiane :) co do tego modelu. Nawet jesli gra ladnie, to jednak zakup tego tv to jak wziasc sobie na wyposazenie kobiete ladna ale goscinna w kroku - bedziesz sie wiecznie napinal ;). Samsung ma pozbawiony wady bzyczenia model B650 - ale jest to model ktory musisz sam obejrzec, poniewaz ma mala jasnosc, a jak ma mala jasnosc, to w jasnym pomieszczeniu przelozy sie to na straty w "odbiorze". Jak ma mnala jasnosc, to beda tez problemy z biela np, co w wysokich modelach plazm samsunga jest tak normalne jak jasne wlosy u fina. Paradoksalnie, np w starszej linii PS samsunga lepiej swiecily modele z nizszej polki, bo nikt na sile, bez poparcia w technologii, nie zmuszal je zeby graly podobnie do kuro, jak te z wyzszej serii.
Jesli Twoim zrodlem obrazu jest tylko i wylacznie br, to moze i mozesz kupic lcd, ale jesli nie, to pamietaj o tym, ze nawet nasze polskie HD z satelity to imitacja, i tylko kilka programow daje skok jakosciowy. Takie np HBO w wersji HD wyglada najwyzej jak dvd, a zwykle to jakosc sredniego sygnalu z kablowki. Co za tym idzie, przeniesiony z MM do domciu elcedek nie zagra Ci juz tak pieknie jak na preparowanych prezentacyjnych pliczkach w sklepie.

WasabiCougar: zadne docieranie plazmy nie uchroni jej przed powidokami. Ja docieralem swoja dosc dlugo, na niskich ustawieniach, a i tak ogladanie jednego programu dluzszy czas pozostawia wypalone powidoki (krolem jest eurosport). Z tym akurat pozostaje sie pogodzic, wodzenie po panelu nosem i sprawdzanie czy juz sa nie ma sensu - beda. Mozesz za to sobie odpalic co jakis czas na jakis czas z menu wybrany "snieg" i znikna. Profilaktycznie jednak docieranie przeprowadzic trzeba. Wczesniej pisalo sie o 200 godzinach.
Nie korzystaj z podanych w necie kalibracji. Bo okaze sie ze jakis umyslowy ekstremista skalibrowal obraz na film, cieply 2, podswietlenie na 5 lub 6 - i w niedzielke rano przy gotowanych jajkach usiadziesz do wiadomosci gdziebadz a jedyne co na tych ustawieniach zobaczysz to kot w galarecie. W moim przypadku tv najladniej swieci przy wlaczonym DNIe, i kontrascie dynamicznym. Podswietlenie na 7, kontrast na 85, jasnosc 45-50. To, czy suwaczek wzajemnego stosunku kolorkow do siebie bedzie o 2 kreski w jedna lub druga, ma sie tak dla Ciebie jako "patrzacego" w tv, jak bzyczenie B850 wplywa na poziom pokrywy snieznej w Andach i Kordylierach. Pilot do lapy i ustawienia tak jak Panu WasabiCougar raczy sie podobac ;)
 

aspon

New member
oj przyznam ze cała masę cennych informacji wyciągnąłem z tego wątku i nie tylko z tego... dziś po raz xxx zawitałem do sklepu popatrzeć na tv i tak sobie skacze między plazmami, a lcd, nie wiem jak to będzie w domu, ale w sklepie wykańcza mnie fioletowa czerń!!!, przy okazji wpadła mi w oko jakaś plazma LG, modelu teraz nie pamiętam, ale wyglądała ładnie. Co do jakości to wiem że demka są pięknę, a rzeczywistośc inna. Choć nawet na demie w sklepie widać różnice w LCD które są ostre jak brzytwa, a plazma która jest filmowa... lcd wyciąga wszystkie syfy z kompresji co mnie też dobija.. więc na dziś, stan od około godz. 20 znowu jestem za plazmą. Gdby nie to bzyczenie nie miałbym problemu...
Tymbardziej że w sypialni stanęła druga "n" (narazie pod stary sony crt) i mi żona w nocy mówi że nie może usnąć bo słyszy jak się dysk kręci w recorderze 3 m od niej!!!! to mnie z bzyczkiem chyba pogoni...

Więc co myślicie o innych plazmach? LG może? coś między 5000-6000 zł i najchętniej 46" maks 50"? Wiem że to nie dział innych marek ale napewno i tu są znawcy innych firm.
Acha... jak plazma odpadnie to będzie pewnie soniak 46z5500, chyba że trafi mi się tanio Philips 46PFL9704H, choć na go mam małe szanse.

Dodam że po cichu liczę żę możę modele z listopada będą ciche, to bym kupił w grudniu czy styczniu :)
 
Tez podoba mi sie ostrosc lcd z materialow "gestych", jednak plazma jest poprostu naturalniejsza. Przy ogladaniu Eurosportu HD, i tenisa ziemnego,pileczke widac doskonale mimo predkosci z jaka porusza sie nad siatka, widac praktycznie kazdy szczegol na widowni. Ale Eurosport HD jak na nasze warunki jest nadawany z duzym bitratem stad i jakosc. Ja nie jestem zwolennikiem obrazu lcd wiec nie zastanawiam sie nad ta technologia. Twoja zone rozumiem, moj recorder z c+ w trybie standby zyje sobie wlasnym zyciem i tez potrafi mnie zbudzic lub nie dac mi zasnac, i musze wylaczyc gada na twardo. Lg...a z panasonikami cos nie tak ? Wybor jest spory.
 

ryki67

New member
Witam
Panowie sprawdzaliscie roznice pomiedzy PS50b850 a PS58b850 w chwili obecnej to ponad 3200zł czy to nie lekka przesada?????

Popatrzcie na LED 9 cali różnicy pomiedzy 46 a 55 serii UE55B7000 i róznią się jakieś 2600zł.

Plazmy zawsze były tańsze od LCD więc i różnica samo przez się.
pozdrawiam
 

WasabiCougar

New member
aspon napisał:
Tymbardziej że w sypialni stanęła druga "n" (narazie pod stary sony crt) i mi żona w nocy mówi że nie może usnąć bo słyszy jak się dysk kręci w recorderze 3 m od niej!!!! to mnie z bzyczkiem chyba pogoni...

Powiem Ci, że do sypialni to i ja bym się nie odważył, bo faktycznie bzyczenie mogłoby wkurzać, ale że tv będę instalował w dużym pokoju to mam w d... czy będzie bzyczał czy nie i tak względnie żadziej będzie "chodził" od lcd z sypialni.

Powiedzcie mi koledzy czy tv ma wyjście na słuchawki?
 

aspon

New member
wielka.woda, nie mówię że z panasonikiem coś nie tak, też je biorę pod uwagę, ale nie wiem na jaki model patrzeć. Wstępnie rozważam LG 50PS8000 cena już ok 4500 czyli bardzo atrakcyjna, zostałoby jeszcze na BR, Panasonic to nie mam pojęcia, np: P50G10E jest za około 5000 zł, a ten P50V10E od 6500, ten P50S10E nawet kosztuje mniej niż LG, więc jak mają się do siebie te modele, czy warto dopłacać do najdroższego Panasonica? Jak mają się do siebie podobne cenowo Panasonic i LG, i jak się w ogóke mają te modle do sama bzyczka? Nie ukrywam że w LG podoba mi się bluetooth, często oglądam w nocy, wieć słuchawki bez kabla ułatwiły by mi życie.
 

Kowal2k

New member
11mpp napisał:
Podziel się wrażeniami po kilku dniach posiadania LCD Sony, please...

Sam mam mieszane uczucia. Napisz jeszcze jak załatwiłeś sprawę z wymianą w Euro.
Po zwróceniu bzyczącej 58'' przesłuchałem 50'' w tym sklepie i wydawał się pięknie cichy - w domu podobnie do czasu gdy wyjąłem dół z pudła i postawiłem przy ścianie. Bzyczenie jest o niebo mniejsze niż w tamtym 58'', ale po wyłączeniu dźwięku słychać dość wyraźnie. Ma też jakby trochę inny, łagodniejszy charakter, więc póki co akceptuję, ale procedury wymiany w tym sklepie chętnie wysłucham.

Po 1: zadzwonilem do telefonicznego biura obslugi klient, tam opowiedzialem swoja historie ityle - werdykt zapadl od razu. Tak jak pialem jak Pan lub Pani (w moim przypadku Pani) cos postanowi to sklep to musi wykonac.
Po 2: w sklepie mi zabardzo nie chcieli uwiezyc i dzwonili 2 razy do BOK a tam decyzja juz byla podjeta i dlatego wymienili mi TV
Po 3: Obraz z W5500 jest rewelacyjny, a dzwiek z glosniczkow duzo lepszy niz w Samie.

Dobre stronu W5500: siedzac na wprost (od Tv odchylenie nie mniejsze niz 30 stopni w lewo i w prawo) to czarny jest naprawde bardzo dobry, bialy jest taki jak bys wypral nowa sniezno biala koszule w Vizire - MASAKRA. Wypowiadajac sie o czarnym pisze po ogladaniu nocnym filmu na Cyfrze+. Ogladajc sygnal SD z 3 m. nie mozna sie do niego przyczepic - jest dobrze a nawet lepiej (52 cale)
Cisza a dokladniej mega cisza (Wlaczony Sony wydaje podczas pracy taki dzwiek jak B850 gdy jest wylaczony:D ). Teraz to ja slysze jak bucza trnsformatory od halogenow w kuchni oddalonej o 6 m.;)

Slaba strona LCD to kat boczny, owszem czarny staje sie jasniejszy (ale jak ogladasz cos to raczej nie latasz po calym pokoju tylko siedzisz przed tele, a wtedy obraz jest SUPER, na moj gust wcale nie ustepuje B850). No i ogladanie TV w sygnale SD z 1 m. nie wyglada imponujaco (ALE KTO OGLADA TEN ROZMIAR Z 1M.:hihi: ), Natomiast w HD to i 0,5m. jest rewelka.

Dzisiaj przetestuje go pod katem PS3, DVD i BD i pozniej (wieczorem) cos jeszcze dopisze.
 
Ostatnia edycja:

Kowal2k

New member
B850 i LG nie maja wyjscia sluchawkowego (LG poprzez BT) .
Naszukalem sie o LG ps8000 i jedyne co znalazlem to, ze nie jest to rewelacja i ze jest glosniejsza od innych plaz (na 99% daje ze chodzi o bzyczenie elektroniki pytanie tylko czy emituje dzwiek przez ekran jak to ma miejsce w Samie, czy zostaje z tylu tak jak w mojej poprzedniczce LG42PC1R. Jak przez ekran to dla mnie dyskwalifikacja, a jak z tylu to da rade zyc). Niestety nie widzialem LG tylko czytalem, wiec najlepiej bylo by sie przekonac na wlasniej skorze .
 

WasabiCougar

New member
aspon napisał:
Nie ukrywam że w LG podoba mi się bluetooth, często oglądam w nocy, wieć słuchawki bez kabla ułatwiły by mi życie.

Ależ wcale bluetooth nie jest bezwzględnie potrzebny by słuchać na słuchawkach bez kabla, są przecież słuchawki bezp. wifi (ja mam takie) i wszystko jest super
 

Kowal2k

New member
O jakich sluchawkach WiFi mowimy?? O bzprzewodowych slyszalem ale je trzeba podlaczyc do TV poprzez MiniJack`a , a B850 nie ma takiego wyjscia. Po drugie aby Sam mial wifi to trzeba dokupic takie male cacko za 300 zl. i dopiero mozna mowic o podlaczeniu na w/w sposob. Daj jakis namiar na te sluchawki bo przyznam sie ze jeszcze nieslyszalem o takich.;)
 

Kowal2k

New member
tyle co wczoraj wieczorem poogladalem to TAK, zadnych chmurek, bialych paskow krawedziowych itp. czarne to bylo czarne!! Pisze caly czas o ogladaniu na wprost TV. Dzisiaj jak zapodam filmy na BD to powiem wiecej.
Na chwile obecna nie zaobserwowalem jakiej kolwiek wady w obrazie poza tym katem bocznym
 

aspon

New member
no dobra bluetooth nie jest konieczny, ale i tak nadal nie wiem na co się zdecydować, czasmi myślę że trzeba było nie zaglądać na forum kupić i mieć z głowy ;)
 

mario_many

New member
Rozpakowalem ,podlaczylem do n-ki i obraz rewelka nawet sd jest b.dobrze.Ale na wnioski przyjdzie czas po paru dniach ogladania i wtedy opisze ,jedno mnie tylko zaciekawilo ; z tylu plazmy na dole tuz nad stopka przez kratke widac migajaca zielona cos jakby diode ,ma ktos cos podobnego bo jestem ciekaw czy to tak ma byc?
 

piter8848

New member
Bzz bzZ

Witam.

Rozpakowalem i podlączyłem świeżo zakupiony Bzz850... Niestety poziom bzyczenia jest za wysoki i nawet małżonka odrazu zwróciła na to uwagę. Jutro go spakuje i zwrócę.

Model wyprodukowany w sierpniu 2009 - Made in Hungary.

Pozdrawiam,
Piter
 

Dżon Bondżoe

New member
i mi żona w nocy mówi że nie może usnąć bo słyszy jak się dysk kręci w recorderze 3 m od niej!!!!

WOW - TO JEST LEPSZA ODE MNIE albo ten dekoder ma uszkodzony dysk - ja hdd nie słyszę...

Kowal2k - widzisz podniecasz się doskonałym wg Ciebie obrazem a on doskonały nie jest - jak sam podreślasz - i nie mów mi ze czerń jest czarna.... a ta Twoja biel jest sztuczna - bo toto świeci jak diabli i taka jest recepta na biel w LCD - wiem bo moi rodzice i znajomi mają LCD - swieci toto jak żarówa - a nie na tym polega realizm....

Z resztą mam nadzieję ze kazdy tutaj o zdrowych zmysłach wie, że obraz z plazmy jest poza zasięgiem dla LCD.

Dla Ciebie bzyczenie było nie do zaakceptowania - dla mnie fioletowa czerń LCD była by powodem wyrzucenia LCD przez okno - często bowiem oglądamy z żoną tv pod ostrym kątem - ponad 30 stopni nawet.

nie bzyczy Ci - to teraz gloryfikujesz LCD.... ech... jak można w ogole porównywac LCD do tej plazmy... jak ja w sklepie porównywałem to potem potrafiłem bez problemu odróżnić LCD od plazm nie patrząc na model - wystarczyło parę sekund i wiedziałem że to LCD albo plazma. LCd nadaje się na monitor komputerowy i tyle :)
 

mario_many

New member
Masz racje Piter ,jak bzyczy tak ze zona to slyszy i pakuj i oddawaj! Moj nie wydaje innych dzwiekow niz standardowe pracy plazmy a slychac to jedynie w srodku nocy z przodu panelu prawie na calej powierzchni,ale kompletnie ,kompletnie tego nie slychac siedzac na kanapie 3m od tel.A w dzien zeby to uslyszec to trzeba ucho przylozyc.Napisz czy u ciebie miga zielone swiatelko z tylu na dole widoczne przez otwory wentylacyjne?Obraz rozjebuje nawet na byle jakich fabrycznych ustawienia..
 

jgx

New member
Bez reklam
Dżon Bondżoe napisał:
WOW - TO JEST LEPSZA ODE MNIE albo ten dekoder ma uszkodzony dysk - ja hdd nie słyszę...

Kowal2k - widzisz podniecasz się doskonałym wg Ciebie obrazem a on doskonały nie jest - jak sam podreślasz - i nie mów mi ze czerń jest czarna.... a ta Twoja biel jest sztuczna - bo toto świeci jak diabli i taka jest recepta na biel w LCD - wiem bo moi rodzice i znajomi mają LCD - swieci toto jak żarówa - a nie na tym polega realizm....

Z resztą mam nadzieję ze kazdy tutaj o zdrowych zmysłach wie, że obraz z plazmy jest poza zasięgiem dla LCD.

Dla Ciebie bzyczenie było nie do zaakceptowania - dla mnie fioletowa czerń LCD była by powodem wyrzucenia LCD przez okno - często bowiem oglądamy z żoną tv pod ostrym kątem - ponad 30 stopni nawet.

nie bzyczy Ci - to teraz gloryfikujesz LCD.... ech... jak można w ogole porównywac LCD do tej plazmy... jak ja w sklepie porównywałem to potem potrafiłem bez problemu odróżnić LCD od plazm nie patrząc na model - wystarczyło parę sekund i wiedziałem że to LCD albo plazma. LCd nadaje się na monitor komputerowy i tyle :)

moim zdaniem grubo przesadzasz w tym zaslepieniu plazmami owszem mają zalety ale i kupe wad (szara czerń, brzęczenie, powidoki) A lcd to może dobrego nie widziałeś i dlatego je tak krytykujesz? Nie bronie lcd bo wiem że też (jak i plazmy) mają wady ale nie popadam w paranoje na rzecz jednej lub drugiej kategorii, a co do zalet to najlepiej każdy indywidualnie musi ocenić co mu bardziej odpowiada/przeszkadza
pozdro
 
Do góry