Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Dżon Bondżoe

New member
Po to Kolego kombinujemy ze u kazdego z nas kto lubi porządek i ma w domu kilka komputerow a w tej chwili to juz norma jak zauwazyles u siebie (laptop i stacjonarny) dołóż do tego TV

nie wiem jak moja żona to toleruje - 2xPC, laptop, ampli, 5 kolumn, n rekorder, no i samsung 850.

dołóż do tego TV - w pewnym sensie komputer
jak się dowiedzieliśmy nawet jakby prawdziwy komputer z procesorkiem ARM i niezlymi możliwościami modyfikacji (SAMSUNG MOD?? :)
GŁÓWNY ROUTER w układzie gwiazdy
dlatego staram się te wszystkie blaszaki WiFi połączyć bo kabli są tony i czasami ciężko je ukryć

, nie mówiąc o tym gdzie ten kabel schować i jak go poprowadzić.
szczególnie jak się mieszka w pokomunistycznych Spaniałych blokach z betonowej wielkiej płyty :) - bez młota pneumatycznego nie ma co walczyć z betonem - oni po prostu wylewali betonowe podlogi :)
położe przy TV
no to pojawi się problem wyglądu - o ile Antec z serii p180/p190 będzie wyglądał jak piękny stylowy kolos - o tyle inne badziewne obudowy już nie - pozostanie HTPC - a te obudowy to masakra jeśli chodzi o wydajność, ciszę i wętylację :) ja mam thermaltake dh101 i żeby toto bylo nieslyszalne - musialem sporo kasy wrzucić - gdzie w antecu nie było to potrzebne bo sama obudowa jest najcichszą jak jest :)
pojawią ci isę problemy - najlepiej mieć takiego anteca jako serwer multimediów - a małą obudowę HTPC jako klienta - polączonego WiFi z serwerem przez router.
Słyszalęm że PS3 nadaje się jako klient - ale muszę poczytać czy to prawda


chyba 300Mb klasa N,

musialbyś kupić drogi sprzęt - ja dałem 200PLN za router i kartę i nie śmiga mnie toto z tą prędkością - nie udało mi isę osiągnąć przepustowości Nki

bawiłęm się tez internetem w naszym samsungu i działo to nieźle - sterowanie proste i szkoda tylko, że nie ma innych serwisów tylko to jutub.
DLNA nie odpalałęm
 

WasabiCougar

New member
Witam Wszystkich.
Z racji, że to mój pierwszy post wypada mi się w pierwszej kolejności przywitać i przedstawić co czynię (w przyszłości piszcie do mnie poprostu Wasabi :) nick był już zajęty)
Od wczoraj, czyli dnia kiedy pierwszy raz zajrzałem na ceneo w poszukiwaniu b850 i zobaczyłem opinie wiele w moim zyciu się zmieniło :) gdyż trafiłem na to forum.... Jednym słowem mogę określić mój stan nie tylko ducha BZYKANIE i nie chodzi wbrew pozorom o miłe doświadczenia życiowe :) Już nie mogłem się doczekać, aż skończę czytać ten temat , a jest to 41 strony czyli od 7:00 do obecnej godziny bo chciałem się podzielić własnymi spostrzeżeniami, a są one takie, że zaryDZykowałem i kupiłem 850 na ceneo za dobre 5300 pomimo buczenia, bzykania, migotania, serwisu itp itd (pewnie będę klął za jakieś 6 dni jak będę miał sprzęt w domu).
Byłem w niedzielne popołudnie w MM i miałem szczęście bo rozmawiałęm z kolesiem, któy ma 850 ale 58 (ja zdecydowałem sie na 50"), pytałem go buczy? on na to, że buczy, ale się przyzwyczaił, mówił mi również, że ktoś wyczaił, że jakieś gąbki podkładane pomagają itp... wiadomo już jak "pomagają".
Jedno co już zrobiłem by zminimalizować prawdopodobieństwo dostania modelu z "darmowym wkur.....czem" to poprosiłem sprzedającego by w miare możliwości wysłał mi model made in hungary z listopada b.r.
Sczerze powiem wam, że cholernie mnie przestraszyliście i pomimo, że nie mam jeszcze tv w domu już mi w nim buczy i brzęczy czy też jak kto woli bzzzzczy. Chciałbym również zaznaczyć, że bardzo podoba mi się droga ewolucji kolegi Dżona, któy od spokojnego człowieka przerodził się w bestię zjadająco na żywca serwisantów samsunga :) mam nadzieje, że ja nie będę musiał tyle melisy wypijać co On (POZDRAWIAM -szacun). Ok na chwile obecną cieszę się z zakupu tego modelu (świadomy wybór), mam nadziej,że buczenie jeżeli wystąpi to nie będzie bardzo uciążliwe, bo wtedy samsung i jego serwisanci poznają upierdliwość moją, z którą moja żona kochana boryka sie 6 lat.
P.S.
Od dwóch lat posiadam LCD Samsunga 26r8 czy jakoś tak i po załączeniu go jest efekt piszczenia, coś jakby w uszach piszczało jest to słyszalne poniżej progu głośności 6, przyzwyczaiłem się więc modle się by bzykanie nie było gorsze od piszczenia ;) Pozdrawiam wszystkich i z pewnością napiszę co i jak po dostarczeniu mi mojego cudeńka
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
Na model z listopada raczej nie licz, nie z ceneo i nie za taką cene :), raczej wrzesień,październik. Z tego co tutaj ludzie przedstawiają to bzyczenie jest z różnych partii TV, u mnie ewidentnie z tyłu, więc te pianki czy cotam do wyciszenia moze by troche pomogły, chociaz osobiscie wole wymiane na nową i cichą elektronike.
Podziel sie wrazeniami i zachwytem, sle dopiero po tygodniu użytkowania tego TV. Im wiekszy pokój i bardziej zagracony tym bzyczenie pwenie mniej uciążliwe.
Ja jak narazie nie moge sie zmobilizowac do wezwania serwisu, moja dziewczyna jest sceptyczna i mówi zebym dupy serwisowi nie zawracal, chociaz slyszy bzycznie ale na sciszonym TV. Może jutro wezwe jak sie spręże, i musze sie po Engliszu produkować :( .
Dzon, a wiesz co to za części z Chin Ludowych lecą??, bo może ta są noweczesne, super wyciszające gąbki :), weź kilka więcej to mi podeślesz :).
 
Ostatnia edycja:

WasabiCougar

New member
wiem wiem, jak wspomniałem prześledziłem KAŻDY post tego tematu przez co mam wrażenie jakbym znał piszących lata :) Z pewnością odczekam z pełnym komentarzem jak dziala tv ale jak dostane dostawe do domu napewno pierwsze spostrzeżenia pojawią się na forum w moim poście.
Skąd to przekonanie, że cena ma wpływ na to gdzie i kiedy 850 jest wyprodukowana, przecież jednoznacznie nie jest udowodnione, że z Węgier sztuki nie są lepiej zrobione od tych z Chin
 

jawrob

New member
b850 a b650

Witam!

Mozecie podac powody oprocz grubosci i powloki ekranu dla ktorych warto doplacic do b850?Modele te maja te same specyfikacje ...a roznica cenowa okolo 1,4k PLN...
Niestety nie widzialem jeszcze b650 a b850 vs UE46b7000 wypadl rewelacyjnie na korzysc b850 oczywiscie.. Jesli b650 ma taki sam obraz to moim zdaniem nie warto doplacac tyle do b850....Moze ktos z Was porownywal je w sklepie i moze sie podzielic swoimi uwagami... Czytalem poprzednie posty na temat i b850 i b650 ale brakuje tej kropki nad i.....

Pozdrawiam!

Jawrob
 

Prof1906

New member
850

ja myślałem o 650 ale powiem szczerze że 850 za bardzo mi się podobała ;] a różnica w cenie wyniosiła 800 zł więc sięnie zastanawiałem ;] tak że polecam

mój tv jest ze mną już ponad miesiąc i jak widzę inne TV u znajomych to jakby były z innej epoki takie grube ;]
 

Dżon Bondżoe

New member
Dzięki Wasabi. Wiesz - 5,5 tys piechotą nie chodzi. - Trzeba walczyć z patologiami - a traktowanie mnie przez serwis Samsunga uważam za patologię

Modele te maja te same specyfikacje
uwierz mi - nie mają - weź se laptopa do jakiegoś marketu i porównaj oba - zobaczysz o czym mówię - 850 jest o klasę lepszy i wg mnie WARTO dopłacić

Jesli b650 ma taki sam obraz
650 też rozwali LCDka ale 850 rozwali 650 ::)

Moze ktos z Was porownywal je w sklepie i moze sie podzielic swoimi uwagam
stały obok siebie - odpalałem pilę jedynkę na tych samych ustawieniach - czerń czarniejsza - lepszy obraz - ciężko jest opisać - po prostu lepszy obraz na 850tce - musisz to zobaczyć -

ale tak jak pisalem wcześniej - miliony postów temu - nawet samsung ps50b550 mial bardzo dobry obraz - 650 jeszcze lepszy a 850 szczena opada. Tamte 2 modele bez emocji - ale obraz OK - na prawdę super - ale szczęka jakoś nie opada - a odpalasz 850 i już go chcesz :) - tak to działa :)
Inni co porównywali na tym forum podzielą moje zdanie zapewne - bo wczesniej o tym byłą mowa - ja te 3 modele porównywałem OBOK siebie w "NEPTUNIE" :) w Pasage della Grunwald we Wrocławiu - tylko nie kupuj tam bo ceny z kosmosu (jak ja dałęm 5,5tys to tam byl za 9,3 tys PLN !!
Czytalem poprzednie posty na temat i b850 i b650 ale brakuje tej kropki nad i.....
to ja Ci może pomogę:
-masz kasę na 850? to kupuj - nawet się nie zastanawiaj
-masz ograniczone fundusze? - postaw je obok siebie w markecie jakimś - to nagle Ci się "ograniczą" i kupisz se 850 :) - u mnie było właśnie tak - że 5,5 tys za tele to była bardzo duż kwota bo jak można dać tyle za tele - szczególnie że nie oglądałem tele od czasu jak kaczory wygrały wybory parę lat temu. teraz nie żałuję !!!!!!!!!! kochamy z żoną ten tele i daje na prawdę dużo przyjemności w polaczeniu z high definition telewizji n !!

1508PLN roznicy
jak my z prof1906 kupowaliśmy to była różnica ok 1000PLN


Dzon, a wiesz co to za części z Chin Ludowych lecą??, bo może ta są noweczesne, super wyciszające gąbki :), weź kilka więcej to mi podeślesz :).
Z tego co Wielki Elektron(ik) wyczaił na odległość - i z mojego googlowania wynika że to to badziewie:

gummipufferyfq5.jpg

kolega wcześniej dawał to zdjęcie albo podobne - leży toto w górnym lewym rogu TV - czyli od naszej strony górnym prawym. Te gumy to niby tam miały tłumić to bzyczenie - ale nie o nie chodzi - chodzi oczywiście o kawał płyty krzemowej - to to bzyczy u mnie - jeszcze raz pokreślam - przyzwyczaiłęm się ja maniak ciszy i tylko czekam na tego ELEKTRONIKA jak mu doślą te tajemnicze części.
Poniżej leżące bebechy - góra jest po lewo a nasz brzęczek na dole:

insidesamsung2.jpg
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
Mi bardziej chodziło o jakąś pianke która by przykryla te elektronike i stłumila troszke bzyczenie, gdzies to widzialem, ale nie wiem jak z chlodzeniem potem tej elektroniki.

A teraz odnosnie wyboru 650 czy 850, jak TV jest tylko dla ciebie i nikt cie nie odwiedza to bier 650, bardzo duzo osob twiedzi ze nie ma różnicy w obrazie, lepszy dzwiek na 650 i nie bzyczy jak 850, ale ja jak mialem wybierac to wolalem juz isc z duchem czasu i wziasc cienką plazme, kolega przyszed i jego stwierdzenie( mialem włączoną gre PANDA na X-boxie-dziecku) i powiedzial, no teraz ta gra wygląda, no i fajnie że ten TV jest cienki :), i po to w sumie wybiera sie 850, bo fajnie wygląda w pokoju na ścianie i obraz ma rewelka, a dla mnie 1500 zł różnicy to nie różnica za nowy desing. Oczywiscie grubośc plazmy nie jest najważniejsza, ale obraz ma rewelka wiec jak mozna to doplacam ze wygląd, za 2 lata odwiedzi cie znajomy i powie ci, e ja to mam juz nowy TV cienki, a ty kiedy wymienisz swój??.
U mnie po obejżeniu obrazu i wyglądu, zapyta gdzie go kupić.
Pozdro dla bzyczących.
Włączam Polsat i Hellboy leci, no i to juz jest czas kiedy bzyczenie zaczyna mocno denerwować :(, na szczęście ide do pracy :)
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
ale nie wiem jak z chlodzeniem potem tej elektroniki
nie ma co tu dywagować - zagotuje się i przetopi :) jako maniak ciszy komputerowej wiem -że tylko sprawne chłodzenie jest gwarantem sensowności wyciszania komputera. Powyłączać wentylatory każdy głupi potrafi - prawda....

wg mojego skromnego zdania nie należy utrudniać wentylacji w tym tele.
krzem nie lubi pracować w wysokich temperaturach.

P.S. moj jest z Sierpnia z Węgrów (z Madziarii)
 

mmx

New member
Jak wygląda sprawa powidoków na B850? Ostatnio oglądałem w domowych warunkach B650 i powidoki dosłownie pojawiały sie jak grzyby po deszczu. Wystarczylo wlaczyc to dolne menu z widgetami youtube, yahoo itd. aby po 5 minutach cale menu wypalilo sie na matrycy. Co prawda szybko znikaja ale jednak widzę ze to bedzie nie do wytrzymania. Ciekawe co by bylo gdybym grał w coś 2 godziny majac np wyswietlony HUD w grze ;/
 

daruddg

New member
Powidoki wychodza faktycznie jak grzyby po deszczu, ale szybko znikają i mi raczej nie przeszkadzają, czasami włącze PANDE synkowi i gra w nią 5 godzin, zostaje hub ale w miare szybko znika, jak cos to jade go programikiem i jak narazie wszystko pieknie znika wiec mi nie przeszkadza.
 

WasabiCougar

New member
pamiętacie jak napisałem, że prosiłem sklep, w którym kupiłem 850 aby wysłali mi model składany przez hungarów w październiku lub listopadzie? Dostałem odpowiedź:
"Szanowny Panie Dominiku,

W naszym magazynie przydział produktów do zamówienia odbywa się
automatycznie. Ze względu na ogromne zainteresowanie Klientów wybrany przez Pana model posiada wysoką rotację. Obawiam się, że nie jest możliwe wyznaczenie do Pana zamówienia modelu o specyficznej dacie produkcji.

Chętnie odpowiem na każde pytanie.


Serdecznie pozdrawiam, ....."

No i dupa... :sad:
 

nbaraka

New member
Nowy soft 3000.g

Jest nowa wersja firmware do B850 o numerze 3000.g dostępna na stronie samsunga (z dzisiejszą datą):
Kod:
downloadcenter.samsung.com/content/FM/200911/20091124160819718/T-CHU7DEUC.exe
Oczywiście nie ma listy zmian, ale myślę że chłopaki z projektu samygo sprawdzą jakie pliki się zmieniły.
Ściągam i zaraz instaluję.
 

nbaraka

New member
Dżon Bondżoe napisał:
nbaraka daj znać co i jak
Bez wnikliwego sprawdzania udało mi się znaleźć jedną zmianę - poprawa programowania fonii dla analogowych kanałów. Teraz prawidłowo wchodzi D/K zamiast B/K.
Test kilku plików filmowych nie ujawnił jakichkolwiek oczekiwanych zmian (DTS, napisy, ...). Może ktoś znajdzie jeszcze coś ciekawego.
 

Maksuss@vp.pl

New member
Wczoraj widziałem ta plazme w MM, w porówaniu do plazy panasa V10 stojącej obok, wypadała lepiej pod wzgledem czarnego koloru.
Wie może ktoś czy bedą oferowane mniejsze rozmairy tych telewizorów ??
 

Dżon Bondżoe

New member
Wie może ktoś czy bedą oferowane mniejsze rozmairy tych telewizorów ??

po co ? uwierz mi - 2,5 metra + Nka i ten tele masakruje - obraz piękny -a kanały HD powalają - wczoraj jak oglądałem mecz interu z barceloną + dolby digital (ściszyłem centralny głośnik aby 4 pozostałe (stadionowe) przeniosły mnie na stadion) - myśląlęm że zdziczeję - tak to można mecze oglądać!

mniejszy tele Ci tego nie da - to już zostało przetestowane nie tylko na tym forum: 50" - obraz HD z 1,5 - 2.m - kanały SD (te lepszej jakości jak na platformie n - bo nka ma najlepszy obraz) - z 2,5-3m. Kablóki nie testeowałęm ale z tego co pisali inni - trzeba by z dalej oglądać bo obraz jest słaby z kablówki.

Ale ten tele z nka po proastu masakruje obrazem (plus dobre kino domowe)

nie ma co brać mniejszego - a osobiście wątpię by Samsung zrobił wersję 42" - ale kto wie
 

Kowal2k

New member
Witam Panowie po krotkiej nieobecnosci - jestem zmuszony porzegnac Wasze grono i zyczyc wszystkiego naj z "zbykaniem" :D , zmieniam TV!!
Nie wiem czy wyjdzie mi to na dobre ale co tam (mam dosc wiecie czego - bzzzzzzzzzzz) i przechodze na LCD (juz slysze wasze buuuuuuuu). W testach jakie znalazlem TV (Sony 52W5500) wypada bardzo dobrze, nawet w niektorych lepiej niz SAM. Napewno nie bede mial tak fajnej czarnej czerni pod katem ale za to bielsza biel (rownowaga sil w naturze musi byc!!).
Telefoniczne BOA w Euro RTV AGD jest wprost cudowne - sprawe zalatwili w ciagu kilku minut na co w sklepie czekalem 2 tygodnie. To jest zaje....isty + dla tego sklepu (co gora kaze to dol musi).
Gdyby serwis Sama byl w stanie naprawic ta usterke to bym pozostal przy nim ale sami wiecie - prawdopodobnie tego nie beda w stanie zrobic, a czekac z nadzieja ze cos sie zmieni sorry to nie dla mnie.
Bede sledzil to forum i jezeli sie okaze ze jednak Sony nie jest az tak suuuuper a Sam nauczy sie naprawiac bzykanie to bede plul sobie w brode. Natomiast jezeli jednak Sony okaze sie tak dobry jak to podaja zewnetrzne zrodla to bede haaapy:krol: i napewno podziele sie opinia.
 
Do góry