Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

daruddg

New member
pytanie

skruf poczekaj pare dni, ja tez na poczatku nic nie slyszalem, po 3 dniach zaczela lekko bzyczec elektronika, zaznaczam że bzyczenie jest cichsze niż wiatraki w laptopie :).

A teraz ważniejsza sprawa, nie czyta mi MKV po USB :(, lipa, ale bez tragedii bo mam w lapku HDMI i tak też łącze się z TV, a teraz pytanko jaki program jest najlepszy do plików MKV??, Odtwarzam Best playerem i jakoś obrazu jest ok, nic nie przycina, czasami delikatnie ale dzwiek jest lipny strasznie, moze jak pobawie sie ustawieniami w audio to bedzie lepiej, nastepnie odpalilem MKV w AVS Media Player i dzwiek był bdb ale cięło obraz nie strasznie ale zauważalnie, i odpalilem jeszcze All playera i również lipa tym razem z dziekiem i obrazem, best player najlepiej sobie radzil z obrazem, a czym wy odtwarzacie MKV, potrzebuje najlepszego darmowego programu :), albo prawie darmowego :). Bardzo prosze o propozycje, moze byc na poczte, bo lekko nie na temat :).

I nastepne, za diable nie moge wlaczyc cinem smooth, jak to włączyć i co to daje??, probowalem na kazdym trybie i lipa !!!.

I najważniejsze jak uruchomić tryb gra na konsoli i kompie??, nawet nie mam takiej opcji, czy wogole istnieje??
 

mario_many

New member
Witam,czy ktos spotkał sie z przypadkiem zakupu samsunga b850 bez nalepek reklamowych na ramie plazmy? Jest taki egzemplarz w jednyz ze sklepow i tak mnie to zastanawia.
 

Dżon Bondżoe

New member
no wrocławski serwis Samsunga chyba dostał opr z góry - ładnie zadzwonili i powiedzieli, że płyta główna do wymiany - najprawdopodobniej tele będzie w poniedziałek - płytę ściągają z Holandii.

samsunga b850 bez nalepek reklamowych na ramie plazmy

po prostu był wypakowany... jeli nie ma śladów uzytkowania i nie był odpalany to ja bym go brał.
na forum masz podane jak sprawdzić czy był odpalany
 

arkjec

New member
daruddg napisał:
skruf poczekaj pare dni, ja tez na poczatku nic nie slyszalem, po 3 dniach zaczela lekko bzyczec elektronika, zaznaczam że bzyczenie jest cichsze niż wiatraki w laptopie :).
potwierdzam u mnie też nie było słychać ok 2 tygodnie - wczoraj wieczorkiem ;) 23:59 jak wszyscy spali włączyłem TV (nie odpaliłem jeszcze kina) i ku mojemu zdziwieniu z odległości 3-4m było słychać delikatne bzyczenie. podszedłem bliżej osłuchałem z 20cm, podociskałem obudowę i faktycznie to nie obudowa tylko elektronika delikatnie bzyczy - nie ma zmian bzyczenia przy zmianie jasności tylko jak ekran robi się zupełnie czarny to przestaje. Po włączeniu fonii (cichutko jak do oglądania gdy jest zupełna cisza - wszyscy śpią ;)) w zasadzie nie było by tego słychać z 3m i tylko gdy ekran robi się czarny i powtórnie wskakuje obraz jak dobrze się wsłuchać to można wyłapać bzyczenie. Biorąc pod uwagę jakość obrazu - jak dla mnie jeśli nie będzie tego słychać głośniej - nie jest uciążliwe i jak ktoś nie czytał forum i nie zna tej przypadłości to nie słyszy.
 

kazim11

New member
Dzisiaj mój sprzęt oddałem również do serwisu (o ile pamięć mnie nie myli to chyba jestem drugi na tym forum :-(). Będę dzwonił do nich w przyszłym tygodniu i zobaczymy jaki zapadnie werdykt.

PS w moim przypadku raczej nikt kto oglądał ten egzemplarz nie musiał się specjalnie wsłuchiwać, ani czytać forum by stwierdzić, że TV nieznośnie buczy.
 

crocom

New member
tesla74 napisał:
@skruf
@crocom

Po co Wam DLNA??? Pisze na tym forum od jakiegoś czasu, że jest to największy niewypał w samungu. Filmów puszczanych z kompa nie da się przewijać. Wyobraźcie sobie sytuację gdy musicie przerwać film w połowie, albo poprostu coś się zatnie. Czeka Was oglądanie jeszcze raz pierwszej połowy filmu. Nie da się w żaden sposób przeskoczyć do miejsca gdzie skończyliście oglądać.
Zamiast tracić kasę na router (jak niestety ja najpierw zrobiłem :() kupcie zewnętrzny dysk na usb i podepnijcie bezpośrednio pod TV.

Zgadzam się z Tobą w kwestii filmów, na razie puszczam filmy z pena i rozglądam się za jakimś fajnym dyskiem na usb. Ale filmy to nie wszystko mam bardzo dużo zdjęć, które oglądane na dużym ekranie wyglądają zupełnie inaczej :)

Kartę wifi do tv kupiłem zanim dowiedziałem się, że na wifi G rwie filmy w hd i że nie da się przewijać filmów. Za to youtuba pooglądać można i nie zwisa mi dodatkowy kabel LAN :)

mario_many napisał:
Witam,czy ktos spotkał sie z przypadkiem zakupu samsunga b850 bez nalepek reklamowych na ramie plazmy? Jest taki egzemplarz w jednyz ze sklepow i tak mnie to zastanawia.

W momencie zamówienia swojego tv sklep nie miał już tego modelu na stanie i czekałem na dostawę. Mimo to mój egzemplarz był bez tych nalepek na ramie, zdziwiłem się, a nawet na początku pomyślałem, że używany.
Mimo to rozpakowałem go sprawdziłem czy nie ma na min śladów użytkowania, dodatkowo sprawdziłem ile czasu już "chodził" i wszystko było ok. Telewizor gra bez zarzutów oprócz opisywanego tu na forum dość namiętnie bzyczenia, brzęczenia, czy jak to zwał.

Czekam tylko na info od naszych pionierów którzy swoje tv oddali już do serwisu, jak wszystko będzie ok to tez oddaje :)

Pozdrawiam
crocom
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
Mój Sam dostałem wczoraj. 58 cali też brzęczy (!!!), w sumie to ja bym to nazwał jakimś cykaniem. Wieczorem słychać z ponad 3 metrów. Generalnie chyba rzeczywiście można się przyzwyczaić, okaże się w ciągu 10 dni czy tak jest. To nawet nie jest kwestia przyzwyczajenia, mam w domu mnóstwo rzeczy hałasujących, jak np. lodówka, a tv robi to mniej denerwująco i ciszej. Choć z drugiej strony jest to chore, seria 8 za największą kasę powinna zapewniać 100% komfortu. Jeśli się nie przyzwyczaję, zwrócę ten tv, nie zrywam folii i nie wyjmuję nic z worków, jakoś się przemęczę do podjęcia decyzji.

Obraz fantastyczny i uważam, że ta wielkość jest idealna do mojego 18 metrowego pokoju przy oglądaniu z 3m. Kanały SD z Multimedii (Warszawa) wyglądają dobrze, niektóre rewelacyjnie. HD jest niesamowite, choć odnoszę wrażenie, że pozostałe kanały to wciskany nam bubel - więcej HD!!
 

Kowal2k

New member
Witam.
W ponidzialek nabylem w/w TV i co moge powiedziec to to ze u mnie bzzzyczy masakrycznie!! Ogladam go z odleglosci okolo 3,5 m. W nocy praktycznie nie da sie ogladac. Jedynie co slychac to ten "dzwiek z elektroniki".
Obraz - 1 klasa, choc ustawienia odnosnie podswietlenia musialem ustawic prawie na maxa aby bialy wygladal jak bialy a nie jak szary.
Moj stary LG 42PC1R kiedys wydawal mi sie ze jest glosny ale porownujac go do Samsunga to LG wcale nie slychac.
W czwartek albo w piatek jade go wymienic na nowy (mam nadzieje ze beda mieli nowy na stanie w EURO - moze to cos pomoze (gdybym mial pewnosc ze serwis jest to wstanie naprawic, calkowicie pozbyc sie tego drazniacego dzwieku to bym go zostawil - ale pownosci nie mam. Czytajac wypowiedz jednego z kolegow ze po odebraniu z serwisu znow po 30 min bzyczy to troche sie boje, inni znowu czekaja na odbior i w koncu nie wiadomo jak to sie skonczy - OBY SUKCESEM)
Najgorsze jest to ze niewiem na co innego moglbym go wymienic w tej klasie cenowej.

PS. Jak wejsc do MENU serwisowgo?? Uzywalem kombinacj Mute->1->8->2->Power on i w momencie nacisniecia 1 odrazy wlancza mi sie TV, ale bez w/w menu!! Czy robie cos nie tak??
 

Kowal2k

New member
aha z tego co zauwazylem to bardziej i glosniej bzyczy przy ciemnym obrazie. W trakcie przeskakiwania po kanalach jak wchodzi czarne tlo da sie slyszec najbardziej, aczkolwiek slychac go tez na jasnych. Ogolnie bzyczy caly czas tylko tyle ze raz slabiej (ta wartosc natezenia dzwieku byla by do zaakceptowania) a raz glosno (w sumie wiecej glosno niz cicho - i tego dzwieku niestety nie da sie akceptowac). Ten dzwiek wydobywa sie od srodka ekranu do samego dolu, czyli tam gdzie usytuowana jest elektronika.
Gdyby nie to, to poziom mojego zadowolenia z zakupu tego TV wyniosl by 100%, a tak niestety jezeli nic sie z tym nieda zrobic to bede zmuszony wymienic go na cos innego, bo mimo ze obraz przepiekny to bzyczenie powoduje ze nieda sie go ogladac (w dzien jeszcze jakos idzie to zniesc ale noc - to juz inna bajka - totalna porazka!!)
 

Kowal2k

New member
aha z tego co zauwazylem to bardziej i glosniej bzyczy przy ciemnym obrazie. W trakcie przeskakiwania po kanalach jak wchodzi czarne tlo da sie slyszec najbardziej, aczkolwiek slychac go tez na jasnych. Ogolnie bzyczy caly czas tylko tyle ze raz slabiej (ta wartosc natezenia dzwieku byla by do zaakceptowania) a raz glosno (w sumie wiecej glosno niz cicho - i tego dzwieku niestety nie da sie akceptowac). Ten dzwiek wydobywa sie od srodka ekranu do samego dolu, czyli tam gdzie usytuowana jest elektronika.
Gdyby nie to, to poziom mojego zadowolenia z zakupu tego TV wyniosl by 100%, a tak niestety jezeli nic sie z tym nieda zrobic to bede zmuszony wymienic go na cos innego, bo mimo ze obraz przepiekny to bzyczenie powoduje ze nieda sie go ogladac (w dzien jeszcze jakos idzie to zniesc ale noc - to juz inna bajka - totalna porazka!!)
 

mario_many

New member
Cos jest nie tak z tym tv jesli chodzi o to buczenie-bzeczenie elektroniki,kupilem ten telewizor w Euro nowka sztuka nie ruszany i po pierwszym odpaleniu takie bzyczenie ze po nastepnych 5 minutach sprzet był juz z powrotem w pudle w bagazniku mojego auta! Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale moj byl kupiony sklepie Rtv euro i był bez nalepek na ramce.Oddalem tego samego dnia z wielkim zalem poniewaz przymierzalem sie do niego dobre z pol roku i nie widze alternatywy jakosc /cena.
 
Ostatnia edycja:

skruf

New member
daruddg napisał:
A teraz ważniejsza sprawa, nie czyta mi MKV po USB :(, lipa, ale bez tragedii bo mam w lapku HDMI i tak też łącze się z TV

Powinien bez problemu MKV odtwarzać, u mnie idzie z pendrive'a. Jedyny problem jest z dzwiękiem DTS (można to rozwiązać konwertując dźwięk pliku MKV do Dolby Digital 5.1 i śmiga).

Spróbuj zrobić update softu, może pomoże.
 

11mpp

New member
Właśnie najgorszy jest brak alternatywy przy tym stosunku jakość/cena.

Mam czasem ochotę wymienić to na lcd, choćby led Samsunga, żeby był płasko na ścianie. Będzie mniejszy niż te 58 cali, ale domyślam się, że cichy. Zastanawiam się czy nie poświęcić jakości obrazu dla świętego spokoju.

W najbliższych dniach go powieszę, może to go ciut wyciszy. Na dzień dzisiejszy niestety nie poleciłbym nikomu plazmy Samsunga.

Ech, żeby tak spieprzyć taki fajny telewizor... W sumie pozostałe problemy, jak samowłączanie do aktualizacji lub niezauważone jeszcze zrywanie pikseli przy ruchu kamery w lewo, to żadne problemy, wywołałyby u mnie jedynie uśmiech. Brzęczenie to wada nieakceptowalna, wydaje się, że nawet jeśli teraz machnę na to ręką, po 3-4 latach będę chciał go wymienić na nowy.
 

jgx

New member
Bez reklam
11mpp napisał:
Właśnie najgorszy jest brak alternatywy przy tym stosunku jakość/cena.

Mam czasem ochotę wymienić to na lcd, choćby led Samsunga, żeby był płasko na ścianie. Będzie mniejszy niż te 58 cali, ale domyślam się, że cichy. Zastanawiam się czy nie poświęcić jakości obrazu dla świętego spokoju.

W najbliższych dniach go powieszę, może to go ciut wyciszy. Na dzień dzisiejszy niestety nie poleciłbym nikomu plazmy Samsunga.

Ech, żeby tak spieprzyć taki fajny telewizor... W sumie pozostałe problemy, jak samowłączanie do aktualizacji lub niezauważone jeszcze zrywanie pikseli przy ruchu kamery w lewo, to żadne problemy, wywołałyby u mnie jedynie uśmiech. Brzęczenie to wada nieakceptowalna, wydaje się, że nawet jeśli teraz machnę na to ręką, po 3-4 latach będę chciał go wymienić na nowy.

całkowicie cię rozumiem również miałem ochote na ten tv ale również nie zaakcetowałbym brzęczenia w nowym tv, samsung strzela sobie w kolano nic z tym problemem nie robiąc, przecież nie wierze że nie można zrobić pożądnej elektroniki - ledy też są cieniutkie a ciche
pozdro
 

11mpp

New member
Warto zauważyć, że w wątku o plazmach Pioneer też mówi się o brzęczeniu. Niektórzy z tego powodu zwracają także Kuro. Domyślam się, że w Samsungu problem jest nasilony z powodu fantastycznie małej grubości tv. Być może wiedzieli co robią ryzykując, że duża część osób zwróci tv, a jednocześnie znacznie więcej osób zainteresuje się samym telewizorem.
 

arkjec

New member
jgx napisał:
całkowicie cię rozumiem również miałem ochote na ten tv ale również nie zaakcetowałbym brzęczenia w nowym tv ...

jgx - jak na pewno czytałeś trafiają się "sztuki" które nie bzyczą albo bzyczą na tyle przyjemnie, że z 3m tego nie słychać ;-) - ja osobiście jestem tego przykładem (najpierw nie było słychać, po 2 tygodniach przy zupełnym wyciszeniu dało się coś usłyszeć). Ponieważ co do jakości obrazu wszyscy są zgodni, że jest rewelka to może rozwiązaniem będzie zamawiać i zwracać, aż dostaniemy egzęplarz, który będzie nap pasował.;-)
ps. jeszcze odnośnie naklejek, czytając teraz dopiero sobie uświadomiłem, że mój też ich nie miał - choć wszystko w komplecie było "dziewicze" :confused:
 

Kowal2k

New member
Ja w tej chwili czekam na wypowiedz osob ktore oddaly TV na serwis. Jestem bardzo ciekawy czy jest mozliwe naprawienie tego defektu.
 

Dżon Bondżoe

New member
Na dzień dzisiejszy niestety nie poleciłbym nikomu plazmy Samsunga.
oszalałeś :)

Warto zauważyć, że w wątku o plazmach Pioneer też mówi się o brzęczeniu. Niektórzy z tego powodu zwracają także Kuro. Domyślam się, że w Samsungu problem jest nasilony z powodu fantastycznie małej grubości tv. Być może wiedzieli co robią ryzykując, że duża część osób zwróci tv, a jednocześnie znacznie więcej osób zainteresuje się samym telewizorem.

może i tak być - czasami nie przeskoczy się problemów

to może rozwiązaniem będzie zamawiać i zwracać
ale cwany jesteś :) ja juz nie mam tydzień tego tele i zara mnie szlag trafi :) po prostu chcę już oglądać filmy na moim piknym supero tele - tęsknię :)

Ja w tej chwili czekam na wypowiedz osob ktore oddaly TV na serwis. Jestem bardzo ciekawy czy jest mozliwe naprawienie tego defektu.

przede mną oddał go ktoś parę dni wcześniej ale go wcieło :) chyba ogląda tele nie marnując czasu na forum :)

ja zadzwoniłem do serwisu w centrali i z leksza ich pogoniłem - to się odezwali do mnie ci z Wrocławia i powiedzieli że wymieniaja płytę główna i pono tele ma byc na poniedziałek - jeszcze 4 dni zostały - jak nie będzie na poniedizałek albo wtorek to nie będę taki dobry :)
 

11mpp

New member
A nie wiesz Dżon czy wymiana płyty jest związana z trybem PC, czy z brzęczeniem? Mówili coś? Co do polecania - polecam tylko sprawdzone rzeczy, które nie mają uciążliwych wad. To pierwsza rzecz w moim przypadku, kiedy zastanawiam się czy oddać i zapomnieć, choć żal oddać. Mocno to gasi przyjemność korzystania i nie życzę tego nikomu.

Koszt kuriera w jedną stronę to w moim przypadku 60 zeta. To trochę odstrasza od zwracania do skutku.
 

Dżon Bondżoe

New member
A nie wiesz Dżon czy wymiana płyty jest związana z trybem PC
ha to Wy mi powiedzcie...

a Wam jak pc działa - nie migocze?
które nie mają uciążliwych wad
jak dla mnie maniaka ciszy - co wcześniej opisywałem, żeby pokazać jak bardzo wyciszma peceta - ta wada brzeczenie nie była uciązliwa - oddałem do serwisu, bo jestem odważny a dwa że mi migotał jak pc podłączałem
choć żal oddać
sesesese :) wiem co czujesz - bo obraz jest cudny

acha słuchajcie oglądałem se filma na monitorku lcd - i cieło na białym - teraz wiem co to jest :) ale zaklinam się na wszysktei świętości że 850tka nie cieła !!!!!
 
Do góry