Samsung PS50B650

SAT-FAN

New member
To docieranie tych Plazm to chyba jakiś mit jest ! Ojciec ma 42 " Panasa jeden z pierwszych jakie wyszły,ma z 5 lat nigdy nie była docierana,bo nikt wtedy nie słyszał o tym ,i działa wszystko bez problemu .Kupiłem sam właśnie sobie nową plazmę i nie po to żeby się katować czarnym i nie ostrym obrazem przez 300h .
 

taurus01

New member
Witam

Znalazłem dzisiaj na niemieckiej stronie samsunga

firmware o oznaczeniu v.T-CHLCIPDEUC-2006.0


czy ktoś już go używał??


pozdrawiam
 

C7_4K

New member
kwazarr napisał:
@kazanek

Wszystko jest opisane tutuaj:
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Dodatkowo można dorobić virtualny USB po to aby nie trzeba było mieć wsadzonego PEN'a do TV aby działała SAMBA.

Ja zrobiłem to w/g opisu
sourceforge . net / apps / phpbb / samygo / viewtopic . php?f=5&t=113 <-usuń_spacje


Czyli
1. pobierasz biblioteki:
linux . zsolttech . com / Samsung / SamyGO-VirtualUSB-Extension-Addon-v0.01.zip <-usuń_spacje

2. Modifykujesz /mtd_rwarea/mount.sh
#!/bin/sh
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
if [ -f /mtd_rwarea/smb ];then
echo "Mounting SMB Shares on Virtual USB"
dd if=/dev/zero of=/dtv/vusb bs=512 count=4
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/dummy_hcd. ko
sleep 1
insmod /mtd_wiselink/SamyGO/lib/modules/treasure/g_file_storage. ko
sleep 10
#Load cifs. ko module
insmod /mtd_rwarea/cifs. ko
#UWAGA usuń_spacje przed .ko
#reszta pliku bez zmian zgodnie z tym co podałem w wątku 46222
#


3. Gotowe dyski zdalne będą montować się do naszego TV bez potrzeby wpinania PEN'a do portu USB

--
Pozdrawiam
Jacek
nie czaje tego wgrywam soft zmodyfikowany za pomoca skryptu z opcją y modyfikuje wpis jak wyzej wgrywam ponownie opcją A i smiga samo bez pndrive w napedzie - przydał by sie video manual
 

zirael

New member
007mg napisał:
bardzo dziwne, u mnie czyta wszystkie mkv jakie mu zapodaje! z pewnością nie jest to normalne:???:
Sprobuj może zapodać mu jakis film który orginalnie nie jest kodowany w dts tak żeby nie robić konwersji

uTorrent dociągnął kolejne pliki hd. Te nowe się uruchamiają bez problemu, niestety w pliku .avi [xvid] nie działa przewijanie. Nie wiem też czy to normalne, że nie da się odczytać wmuxowanych napisów. W pliku mam np. napisy eng i swe i widzi tylko krzaczki... po usunięciu napisów swe nie widzi już żadnych napisów. Nie ma możliwości zmiany wbudowanych napisów kiedy mamy kilka języków??
 

vandel

New member
zirael napisał:
uTorrent dociągnął kolejne pliki hd. Te nowe się uruchamiają bez problemu, niestety w pliku .avi [xvid] nie działa przewijanie. Nie wiem też czy to normalne, że nie da się odczytać wmuxowanych napisów. W pliku mam np. napisy eng i swe i widzi tylko krzaczki... po usunięciu napisów swe nie widzi już żadnych napisów. Nie ma możliwości zmiany wbudowanych napisów kiedy mamy kilka języków??
tak to normalne to jest TV a nie komputer i ma pewne ograniczenia. co nowy soft sa usuwane niektore. napisy musza byczew. niektorych plikow nie da sie przewijac pozdrawiam
 

milutki75

New member
Witam, mam problem z dostepem do aplikacji telewizja internetowa (you tube). Konfiguracja sieci automatyczna, test sieci zakończony powodzeniem, a po wlaczeniu aplikacji telewizja interetowa pokazuje "blad sieci". Dodam, ze to samo lacze podpiete do nboxa dziala poprawnie.
Slyszalem ze you tube sie wypial na telewizje n i ta usluga zostala zawieszona. Czy tak samo stalo sie w przypadku telewizorow samsung?
Czy uslyga ta dziala u Was?

Pozdrowienia
 

dunkis

New member
czy warto za tą cenę?

od tygodnia, czyli od otrzymania oferty, czytam o ps50b650 i trzy dni temu zrobiłem przelew z kurierem szarpneli mnie na 3128 zł dam znać czy w cenie było wniesienie.
 

suruwczak

New member
Czas zakupu

Witam jestem nowy na forum ale przeglądam je od kilu tygodni ponieważ chciałem kupić telewizor. Długo zastanawiałem się wyborem między TX-50G10E a PS-50B650. Zdecydowałem się na ten drugi. Teraz tylko mam pytanie czy kupić go w czasie przedświątecznym czy poczekać do nowego roku bo słyszałem i czytałem że ceny mogą spaść???

Pozdrawiam
 

kazanek

Member
Koledzy ... czy ktoś może pomóc ?! Męcze się z podłączeniem dzwięku po optyku do Denona 1909 . Z eNki amp przyjmuje po optyku a z Tv nie chce . Może uszkodzone wyjście w Samie ? Macie jakieś pomysły ?
Z góry dzięki

Ok . Już mam - trefny kabelek :eek:
 
Ostatnia edycja:

milutki75

New member
Witam ponownie i ponownie zapytuję licząc na dobre dusze.
1. Czy działa internet@tv ?
2. Mam soft 2005 i nie dziala odtwarzanie pliku .mkv - mam tylko demo oceanic life i nie dziala informuje o blednym formacie video - co moze byc przyczyna?
3. Skad sciagnac soft 2004 i czy warto zminic obecny najnowszy soft na ten 2004?

pozdrowienia
 

79tomi

New member
Witam, prosze posiadaczy o info jako to jest z autoformatowaniem obrazu w B650. W sklepie powiedziano mi ze tylko Panasonic i Philips posiadaja taka funkce w automacie. Czytałem jednak ze bajer autoscalowanie traci sens, jesli tv jest podłączony do tunera satelity kablem hdmi bo to tuner decyduje o formacie obrazu
Ponizej cytat kolegi z forum o Panasonicu :
"Natomiast tuner Aster podłączony przez HDMI wypuszcza obraz albo 16:9 (np. na polsacie mam czarne pasy na górze i na dole) albo 4:3 z pasami po bokach. Z tak podanym sygnałem TV nic automatycznie nie zrobi, ale można na szczęście proporcje ustawić ręcznie przyciskiem Aspect.
Nie wiem jak jest u Samsunga, ale mój kumpel ma plazmę LG i po HDMI nie ma możliwości zmiany proporcji. "
Jak Wy sobie z tym radzicie ? o ile pasu na dole i górze mógłbym ostatecznie znieśc ( choc wolałbym miec obraz na całych 50 " )to jesli bede miał pasy po bokach to chyba oszaleje. Tv bedzie współpracowal z Cyfra+, czy da sie to ustawic recznie i czy trzeba to robic za kazdym razem, czy tv pamieta ustawienia ?

I jeszcze 1 pytanie, moze sa takie tunery do satelity, w których mozna automatycznie ustawic autoformatowanie obrazu.
 

sebwiecz

New member
Mam dwa tunery Plszmatu i Fergusona i to tuner ma opcje scalowania obracu to się zowie letterbox.
Tutaj masz to bardziej opisane.
http://dervish.wsisiz.edu.pl/~waskowie/odbior_telewizji_cyfrowej_przy_istnieniu_roznych_formatow_obrazu.htm

Śwagier ma LCD LG nie pamietam modelu, ale tez ma opcje skalowania obrazu, tylko w przypadku tv to działa śmiesznie ponieważ obraz nadawany w 16:9 tv dadae mu jeszcze paski i przez to obraz jest taki trochę mniejszy. Dla mnie to bez sens żeby na tv 16:9 wyświetlać sobie paski, no ale akurat śwagier tak lubi, a z gustami się nie dyskutuje :)
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
milutki75 napisał:
Witam ponownie i ponownie zapytuję licząc na dobre dusze.
1. Czy działa internet@tv ?
Co rozumiesz przez tak postawione pytanie, sprecyzuj - bo u mnie działa, tzn działają widżety jakie są dostępne w TV (accuweather, wiadomości oraz Youtube)
milutki75 napisał:
2. Mam soft 2005 i nie dziala odtwarzanie pliku .mkv - mam tylko demo oceanic life i nie dziala informuje o blednym formacie video - co moze byc przyczyna?
musisz wrzucić dane pliku najlepiej odczytane przez mediainfo, może wówczas coś podpowiemy - niewykluczone, że jest on w profilu 5.1 a w takim przypadku nie ma zasady że plik zostanie odtworzony - wg mnie poprawnie odtwarza wszystkie pliki mkv w profilu 4.1

milutki75 napisał:
3. Skad sciagnac soft 2004 i czy warto zminic obecny najnowszy soft na ten 2004?

pozdrowienia
poszukaj kilka stron wcześniej, są podane linki. Przede wszystkim daje dostęp do telnetu (w skrócie zarządzanie TV z poziomu oprogramowania (poprawcie mnie specjaliści jeśli coś pokręciłem) - to dla zaawansowanych użytkowników, a z tej bardziej praktycznej strony pozwala na skalowanie obrazu odtwarzanego np z dysku zewnętrznego lub poprzez sieć na każdy format (normalnie masz tylko obraz "oryginal" i "powiększenie")
 

markatan

New member
milutki75 napisał:
1. Czy działa internet@tv ?
U mnie działa ale powiem szczerze że na PC jest bardziej elestyczne.
(W TV Youtube nie daje się przewijać )
milutki75 napisał:
2. Mam soft 2005 i nie dziala odtwarzanie pliku .mkv - mam tylko demo oceanic life i nie dziala informuje o blednym formacie video - co moze byc przyczyna?
U mnie to demo też nie działało i przerobiłem je na avi o rozdzielczości 1920x1080 - programem any video converter i efekt i tak jest super. - program nie obsługuje dźwięku DD5.1 ale akurat nie o dźwięk chodziło.
Jak chcesz jakieś dema to poszukaj w necie np.:
Kod:
any video converter : http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/
http://www.digital-digest.com/movies/movie_index.php?type=studio
http://www.hd-trailers.net/
 

Pokles

New member
markatan napisał:
U mnie to demo też nie działało i przerobiłem je na avi o rozdzielczości 1920x1080 - programem any video converter i efekt i tak jest super. - program nie obsługuje dźwięku DD5.1 ale akurat nie o dźwięk chodziło.

Mam pytanie - korzystam z any-video-converter od jakiegoś czasu ale nie wiem jaki Bitrate przy avi 1920x1080 ustawić ? Czy maksymalny 12000 ma sens ?
 

redshark

New member
hej mam dekoder ferguson ariva 200 i mam wlozona karte cyfry do niego, na pilocie mam wybrana opcje sklowania na 1080i bo niby taka ma byc dla cyfry i wszytko smiga jak nalezy bez zadnych paskow :) znaczy bez paskow na canal+ i HD i HBO natomiat czasem sie zdarzaja na zwyklych jak jedynka, dwojka...

hej jak wgraliscie ten soft co skaluje divixy to utraciliscie gwarancje co nie?? -> gdzie jest ten soft?
 

kapsell

New member
Bez reklam
suruwczak napisał:
Witam jestem nowy na forum ale przeglądam je od kilu tygodni ponieważ chciałem kupić telewizor. Długo zastanawiałem się wyborem między TX-50G10E a PS-50B650. Zdecydowałem się na ten drugi. Teraz tylko mam pytanie czy kupić go w czasie przedświątecznym czy poczekać do nowego roku bo słyszałem i czytałem że ceny mogą spaść???

Pozdrawiam

Istotnie, moga spasc... swieta to czas najwiekszych zniw (chociaz na "promocjach" tez niezle sie zarabia). Po nowym roku zaczynaja sie promocje, rozmaite "wietrzenia magazynow" itp. mozna ustrzelic wtedy jakas ciekawa okazje.
 

markatan

New member
Pokles napisał:
Mam pytanie - korzystam z any-video-converter od jakiegoś czasu ale nie wiem jaki Bitrate przy avi 1920x1080 ustawić ? Czy maksymalny 12000 ma sens ?
Ja zwykle sprawdzam jaki bitrate ma źródło tym programem
Kod:
http://mediainfo.sourceforge.net/pl
i ustawiam coś zbliżone ale zwykle jest to 12000.
Tylko ten any-video-converter nie radzi sobie z dźwiękiem DD5.1 niestety.
 

edyp

New member
Czy ktoś podłączał TV pod wzmaczniacz stereo? Nie będzie to kino ale już lepiej niż z głośników TV.
Chcę kupić kabelek, ale nie do końca wiem jaki, wg mnie to 2x2chinch.
Proszę o potwierdzenie lub o poprawę.
Z góry dziękuję
 
Do góry