Samsung PS50B650

markatan

New member
edyp napisał:
Czy ktoś podłączał TV pod wzmaczniacz stereo? Nie będzie to kino ale już lepiej niż z głośników TV.
Chcę kupić kabelek, ale nie do końca wiem jaki, wg mnie to 2x2chinch.
Wyjście dźwięku z tv jest po optyku , chinch albo przez EURO.
Kabelek o którym piszesz może być.
 
Ostatnia edycja:

79tomi

New member
chyba za duzy ???!!!

Witam, nareszcie jestem posiadaczem B650. Długo sie zastanawiałem pomiedzy nim a Panasem s10, ale wybrałem Samsunga. Byłem tak napalony, ze pojechałem po niego pozyczonym busem w nocy z 23/24 i kupiłem go o 01:00 juz w wigilie w makro :).Bałem sie o ciemny obraz, ale chyba sie myliłem. Wszystkie parametry ustawiłem na 50 % i obraz wygląda super, jest wystarczajaco jasny i po pierwszych godzinach jestem nim oczarowany. Telewizor jest z listopada i byl wyprodukowany na Wegrzech. Był fabrycznie nowy, wszystko w foliach, styropianach i co najwazniejsze czas pracy to 0 godz. Teraz mam juz 3 godz :) ( bałem sie zebym nie dostał jakiejs szt z wystawy sklepowej, ale sie udało ).
Po pierwszej wieczornej "randce" z tv mam jednak watpliwosc, czy aby na pewno nie przesadziłem z rozmiarem.
Czytałem na forach ze mozna przeliczac 10" na 1 m, ja mam 50" i oglądam go z odległosci 5 m i 20 cm., pokój mam 6 na 4. Obraz wydaje mi sie ogromny !!! Żona ogladala wczoraj m jak miłosc i uciekła do starego ctv 21" bo rozbolały ja oczy. Ja sam nic nie mówie, ale tez sie z tak wielkim obrazem dziwnie czuje :shock:.
Powiedzcie prosze z jakiej Wy odległości ogladacie tv, i czy ten szok kiedys minie i sie do tego wielgachnego ekranu przezwyczaje ?
Prosze jeszcze o podpowiedz, jak mozna sprawdzic jaki soft jest wgrany do tv, i czy jak nie bede tych softów aktualizował to strace gwarancje ?? Tv bedzie mi głównie słuzył do ogladania Cyfra + a nie chciałbym stracic ustawien po wgrywaniu nowych softów ( no chyba ze tak sie nie dzieje i ustawienia sie zapamietuja ) ??
Na koniec moje spostrzeżenie po 3 godz uzytkowania.
Bardzo głosno sie włącza i wyłącza tv , słychac taki dziwny trzask, potem jest ok, ale czy tez tak macie ??
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to wszystko się dopracuje.
Najważniejsze jest przystosowanie się do wielkości.
Aby ułatwić sobie ten problem poproś o kalibrację obrazu , co znacznie łagodzi obraz :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Następnie oglądaj najbardziej ulubione programy i to extra jakości. Najlepiej Blu ray ( Sharp kosztuje 450 zl )
Lub programy HD oraz Filmy które Cie najbardziej wciągają w akcję.
Po miesiącu dojdziesz - najpóźniej do wniosku - że przecież to żadna wielkość.
 

edyp

New member
do 79tomi

Witam,
Ja mam ten model i pokój 6x5 i jakoś nigdy nie pomyślałem że jest za duży, wręcz przeciwnie, zazwyczaj oglądam z około 5m, ale kilka razy byłem zmuszony z około 2-3m (razem z żoną) i jak najbardziej pozytwne wrażenia, może wzrok już nie ten. Też posiadam CYFRĘ+, nigdy nie mieliśmy ochoty wrócić do mniejszego i starszego CRT, oczy też nigdy nas nie bolały, ogólnie bardzo jesteśmy zadowoleni.
Dźwięk/trzask przy wł/wył jest, ale jakoś mało dokuczliwy.
Pozdrawiam
 

exekutor

New member
Witam,
79tomi nić się nie martw to kwestia przyzwyczajenia, ja oglądam u siebie z odległości ok.3.8m i po tygodniu stwierdziłem że następny telewizor jaki kupię to 58" :D
Pozdrawiam.
 

79tomi

New member
Witam,
dziś siedziałem pół dnia oglądając tv. Widzę, że macie racje i tv wcale nie jest za duży, zaczynam się już do niego przyzwyczajać. Nawet moja żona zaczyna już się bić sie o pilota :D. Mój pierwszy post, był napisany pod wpływem szoku, jaki ten ogromny obraz zrobił na mnie pierwszego dnia oglądania :) , szoku oczywiście pozytywnego !!!
Zmierzyłem dziś pole powierzchni ekranu w starym 21" i w nowej plaźmie 50". Wiedziałem ze jest wiekszy ale okazuje sie ze jest 5,2 raza wiekszy niz na starym tv :):):)
Już nie mogę się doczekać gości, bo szczeka im opadnie jak zobaczą moje cudo.
Proszę Was koledzy o pomoc w wyjaśnieniu mojego wcześniejszego pytania odnośnie softu.
Urodził mi się jeszcze jeden problem: Wcześniejszy stary tv ctr wyłączałem na noc z prądu, jak odłącze B650 to kasują mi się ustawienia. Tv wraca do ustawień fabrycznych. Czy to oznacza, że musi być cały czas zostawiany na stand-by ?, żeby zapamiętywał ustawienia ??
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku.

p.s. zaczynam żałować, że idę na sylwestra, mogłem go sobie spędzic z moim telewizorkiem :cool:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Witam,
dziś siedziałem pół dnia oglądając tv. Widzę, że macie racje i tv wcale nie jest za duży, zaczynam się już do niego przyzwyczajać.

p.s. zaczynam żałować, że idę na sylwestra, mogłem go sobie spędzic z moim telewizorkiem :cool:

Za pol roku zaczniesz sie zastanawiac czy nie wymienic go na wiekszy, zobaczysz. A twoja zona jak zobaczy wszystkie zmarszczki na gebach mmmilosnikow to tez szybko zmiani zdanie ;)
 

edyp

New member
Niestety wychodzi na to że ten typ tak ma, u mnie również po wyjęciu wtyczki z gniazdka traci ustrawienia, ale chyba nie od razu, dopiero po jakimś czasie. Trzeba TV trzymać w standby. Tylko co zrobić jak nie będzie dłuższy czas prądu? Trzeba od nowa ustawiać, nie ma wyjścia
 

Pokles

New member
Witam, nareszcie jestem posiadaczem B650. Długo sie zastanawiałem pomiedzy nim a Panasem s10, ale wybrałem Samsunga. Byłem tak napalony, ze pojechałem po niego pozyczonym busem w nocy z 23/24 i kupiłem go o 01:00 juz w wigilie w makro :).Bałem sie o ciemny obraz, ale chyba sie myliłem. Wszystkie parametry ustawiłem na 50 % i obraz wygląda super, jest wystarczajaco jasny i po pierwszych godzinach jestem nim oczarowany. Telewizor jest z listopada i byl wyprodukowany na Wegrzech. Był fabrycznie nowy, wszystko w foliach, styropianach i co najwazniejsze czas pracy to 0 godz. Teraz mam juz 3 godz :) ( bałem sie zebym nie dostał jakiejs szt z wystawy sklepowej, ale sie udało ).
Po pierwszej wieczornej "randce" z tv mam jednak watpliwosc, czy aby na pewno nie przesadziłem z rozmiarem.
Czytałem na forach ze mozna przeliczac 10" na 1 m, ja mam 50" i oglądam go z odległosci 5 m i 20 cm., pokój mam 6 na 4. Obraz wydaje mi sie ogromny !!! Żona ogladala wczoraj m jak miłosc i uciekła do starego ctv 21" bo rozbolały ja oczy. Ja sam nic nie mówie, ale tez sie z tak wielkim obrazem dziwnie czuje :shock:.
Powiedzcie prosze z jakiej Wy odległości ogladacie tv, i czy ten szok kiedys minie i sie do tego wielgachnego ekranu przezwyczaje ?
Prosze jeszcze o podpowiedz, jak mozna sprawdzic jaki soft jest wgrany do tv, i czy jak nie bede tych softów aktualizował to strace gwarancje ?? Tv bedzie mi głównie słuzył do ogladania Cyfra + a nie chciałbym stracic ustawien po wgrywaniu nowych softów ( no chyba ze tak sie nie dzieje i ustawienia sie zapamietuja ) ??
Na koniec moje spostrzeżenie po 3 godz uzytkowania.
Bardzo głosno sie włącza i wyłącza tv , słychac taki dziwny trzask, potem jest ok, ale czy tez tak macie ??
Pozdrawiam

Mam pytanie odnośnie oryginalnego zapakowania - czy TV miał również przezroczystą folijkę ochronną na ramce plastikowej wokół ekranu ?
 

MateoPatryk

New member
Migotanie gamma

Witam,
Czy zauważyliście na swoich 50b650 jak telewizor sam zmienia ustawienia gamma przy ciemnych scenach. Raz obraz jest jaśniejszy, raz ciemniejszy, zmiany ustawień są czasami szybkie ( migotanie).Problem zacząłem zauważać po 2-3 miesiącach użytkowania (albo wtedy się pojawił). Zjawisko występuje nawet przy BD (Harry i Potter i Książe półkrwi). W jednym z polskim czasopism (Płaskie ekrany) też to zauważyli. Na forach zagranicznych również jest o tym mowa. Mam do Was pytanie: czy też to u Was występuje. Po drugie czy może to by podstawą do wymiany w ramach gwarancji.
 

79tomi

New member
do Pokles

Mam pytanie odnośnie oryginalnego zapakowania - czy TV miał również przezroczystą folijkę ochronną na ramce plastikowej wokół ekranu ?

Witam, moja sztuka nie miała takiej foli.
Powiedz kolego gdzie moza sprawdzić jaki soft jest wgrany aktualnie do tv, bo jakoś nie mogę się nikogo doprosić o rade.
 

Pokles

New member
Witam, moja sztuka nie miała takiej foli.
Powiedz kolego gdzie moza sprawdzić jaki soft jest wgrany aktualnie do tv, bo jakoś nie mogę się nikogo doprosić o rade.

dzieki za odpowiedź. Mój też nie mial i sie trochę tym martwiłem bo ktoś mi powiedział że powinien. Najwyrazniej ten model takiej folii nie posiada.
Odnosnie softu:
menu - pomoc techniczna - kontakt z firmą Samsung - i tu jest w info o produkcie podana wersja oprogramowania.

Pozdrawiam !!!
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
Witam,
Czy zauważyliście na swoich 50b650 jak telewizor sam zmienia ustawienia gamma przy ciemnych scenach. Raz obraz jest jaśniejszy, raz ciemniejszy, zmiany ustawień są czasami szybkie ( migotanie).Problem zacząłem zauważać po 2-3 miesiącach użytkowania (albo wtedy się pojawił). Zjawisko występuje nawet przy BD (Harry i Potter i Książe półkrwi). W jednym z polskim czasopism (Płaskie ekrany) też to zauważyli. Na forach zagranicznych również jest o tym mowa. Mam do Was pytanie: czy też to u Was występuje. Po drugie czy może to by podstawą do wymiany w ramach gwarancji.


Tez zauwazylem ostatnio ten problem. Teraz oprocz "piszczenia" denerwuje mnie ten skok czerni :-/
 

Wilczy

New member
Witam,
Czy zauważyliście na swoich 50b650 jak telewizor sam zmienia ustawienia gamma przy ciemnych scenach. Raz obraz jest jaśniejszy, raz ciemniejszy, zmiany ustawień są czasami szybkie ( migotanie).Problem zacząłem zauważać po 2-3 miesiącach użytkowania (albo wtedy się pojawił)....

A jaki masz wgrany firmware? Planuje zakup tej plazmy i zaniepokoił mnie Twój post.

Czy masz może włączoną opcję Cinema Smooth??
 
Ostatnia edycja:

MateoPatryk

New member
A jaki masz wgrany firmware? Planuje zakup tej plazmy i zaniepokoił mnie Twój post.

Mam najnowszy firmware 2005. Ten telewizor ma jeszcze wadę, której nie można się pozbyc - zrywanie linii pionowych przy ich poziomym ruchu. Problem nie występuje zawsze jednak czasami jest widoczny - pisałem o tym dość obszernie w innych moich postach. Problem ze zrywaniem linii zauważyłem jeszcze przed zakupem - mimo, że zauważalny (nie występuje tylko przy 24p) nie denerwuje specjalnie. Natomiast zmiana jasności jest problemem, widocznie czasami elektronika stwierdza, że obraz jest za ciemny i rozjaśnia (tzn. zmienia gammę o ile dobrze rozumiem). Nie występuje u mnie irytujący dźwięk, o którym piszą inni. Poza tym obraz jest bardzo dobry i robi lepsze wrażenie niż w Panasonicu. Generalnie w tej chwili ze względy na ww. problemy nie kupiłbym go drugi raz.
 

Wilczy

New member
Mam najnowszy firmware 2005. Ten telewizor ma jeszcze wadę, której nie można się pozbyc - zrywanie linii pionowych przy ich poziomym ruchu. Problem nie występuje zawsze jednak czasami jest widoczny - pisałem o tym dość obszernie w innych moich postach. Problem ze zrywaniem linii zauważyłem jeszcze przed zakupem - mimo, że zauważalny (nie występuje tylko przy 24p) nie denerwuje specjalnie. Natomiast zmiana jasności jest problemem, widocznie czasami elektronika stwierdza, że obraz jest za ciemny i rozjaśnia (tzn. zmienia gammę o ile dobrze rozumiem). Nie występuje u mnie irytujący dźwięk, o którym piszą inni. Poza tym obraz jest bardzo dobry i robi lepsze wrażenie niż w Panasonicu. Generalnie w tej chwili ze względy na ww. problemy nie kupiłbym go drugi raz.

Może to wina ustawień oszczędności energii? Co do elektroniki to trudno mi uwierzyć, że elektronika mogłaby rozjaśniać obraz (bo i po co...). Jeśli już, to mogłaby obniżać poziom jasności gdyby ten był za wysoki. Nieciekawie to wygląda.
A jeśli już miałbyś już kupić inny tv to jaki byś kupił? (w tym samym przedziale cenowym)
 

MateoPatryk

New member
Może to wina ustawień oszczędności energii? Co do elektroniki to trudno mi uwierzyć, że elektronika mogłaby rozjaśniać obraz (bo i po co...). Jeśli już, to mogłaby obniżać poziom jasności gdyby ten był za wysoki. Nieciekawie to wygląda.
A jeśli już miałbyś już kupić inny tv to jaki byś kupił? (w tym samym przedziale cenowym)

Sprawdzę czy jest jakieś oszczędności energii, które mogłoby to powodować, ale bardziej za zasadzie "tonący brzytwy się chwyta". Co do Twojego pytania co bym kupił to zastanawiałem się nad tym i gdyby mi się śpieszył to chyba Pansa s10 albo g10/15. Jeżeli bez pośpiechu to nic bym nie kupował i poczekał na nową generację plazm Samsunga, która nie będzie miała tych wad (cho oczywiście mogą schrzanić coś innego). W sklepie obraz na Panasie (S/G) prezentował się gorzej niż na Samsungu (obraz był mniej 'żywy'). Jednak dochodzę do wniosku, ze mając Panasa w domu byłbym z niego zadowolony, a nie wkurzałbym się z powodu np. zmiany jasności obrazu.
 

Miczq

New member
A to nie jest czasem dynamiczny kontrast?

Ustawcie takie ustawienia i napiszcie czy dalej wystepuje ten problem:

--Picture menu
Mode: Movie
Cell Light: 10
Contrast: 99
Brightness: 48
Sharpness: 0
Color: 48
Tint: G50/R50
Advanced settings submenu
Black tone: Off
Dynamic contrast: Off
Gamma: 0
Color space: Auto
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off
White balance submenu
R-Offset: 25
G-Offset: 25
B-Offset: 25
R-Gain: 25
G-Gain: 21
B-Gain: 21
Picture options submenu
Color tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital NR: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
1080 Full HD Motion Demo: Off
Film mode: Off**
Blue only mode: Off
--Setup menu
Game Mode: Off
Energy saving: Off
BD Wise: Off
 
Do góry