Samsung PS50B650

kaswajcha

New member
Witam
TV mam od kilku miesięcy, docierałem do 300 godz i powiem wam że powidoki utrzymują się do 2 minutek potem ich już nie ma, to zjawisko fachowo jest opisane na tym forum, ustawienia mam pod moje oko i obraz super! granie na ps3 zajefajnie ;)
LG lepszy obraz? dobre :D wiem co pisze bo kolega ma LG
 

saso

New member
MOTYLA NOGA!!! No to się nacieszyłem... Telewizor kupiłem w zeszłym tygodniu i było całkiem ok. Dziś rano włączam i kreska przez całą wysokość ekranu, mniej wiecej na środku. Nie jest to powidok. Kreska jest ostra, widoczna różnie w zależności od koloru, który ma być akurat w tym miejscu (np. na zielonym jest czarna a na niebieskim różowa). Pozostaje mi tylko serwis? Orientuje się ktoś co to za typ usterki (padnieta matryca ,elektronika ...)? Od nowości telewizor bzyczał ale "uznałem", że tego nie dostrzegam :) Niestety tego nie da się niezauważać.
 

markatan

New member
saso napisał:
No to się nacieszyłem... Telewizor kupiłem w zeszłym tygodniu i było całkiem ok. Dziś rano włączam i kreska przez całą wysokość ekranu, mniej wiecej na środku. Nie jest to powidok. Kreska jest ostra, widoczna różnie w zależności od koloru.
Jak na mój gust to tylko serwis. Pierwsze słyszę o czymś takim.
Fantazyoosh napisał:
Chciałbym zapytać, czy ktoś gra na tym TV i jak się sprawy mają z powidokami ?.... A jeśli powidoki są, to czy są widoczne z 2-3 m. czy może tylko w przypadku wodzeniu nosem po ekranie?
Powidoki pojawiają się faktycznie ale znikają ( u mnie dość szybko )
Nie wiem jak bardzo szybko bo nie przyglądam się im. Widać je tylko z bliska pod pewnym kątem i to tylko na ciemnym ( czarnym szarym ) tle.
Wypala się nawet samo menu telewizora.
Jak się pojawi normalny obraz to wcale wypaleń nie widać.
Jednak podejrzewam że w grach XBOX albo innych może być gożej bo statycznego obrazu jest więcej.
Moim zdaniem do gier to trzeba mieć LCD-ka.
kazanek napisał:
Witam
Zauważyłem , że na bardzo jasnych scenach - planszach ( o zupełnie białej nie wspomnę ) mam X przez cały ekran :niewiem: czy to normalne ? Taka budowa matrycy ? Przypomniały mi się monitory Sonego i Neca z drucikami na ekranie :confused:
Jak o tym co piszesz nie wiedziałem to tego nie widziałem.
Ale jak się przyjrzałem to proszę:
 

Attachments

  • 2009_12_10_3240b.jpg
    2009_12_10_3240b.jpg
    88,3 KB · Wyś: 145
  • 2009_12_10_3244b.jpg
    2009_12_10_3244b.jpg
    304,1 KB · Wyś: 124

Pokles

New member
jaśniejsze miejsce

witam, mam jeszcze raz pytanie do forumowiczów- czy u Was jest na zupełnie czarnym tle jakby efekt jasniejszego miejsca, u mnie akurat w narożniku, czy cały ekran jest idealnie równo czarny ?
Tak jak już pisałem serwis Samsunga odpowiedział mi że to normalne i może być nawet do 30% jasniej w niektorych częsciach ekranu więc i tak mi nie uznają reklamacji
 
Ostatnia edycja:

kazanek

Member
markatan napisał:
Jak o tym co piszesz nie wiedziałem to tego nie widziałem.
Ale jak się przyjrzałem to proszę:

Dokładnie chodzi o to . Widać nie tylko mój tak ma - może wszystkie tak mają ?! :eek:
Co do nierównego podświetlenia to u mnie dotyczy to całej prawej strony , aczkolwiek jest to akceptowalne a cały ekran jest pokryty jakgdyby pionowymi smugami - nie jest to może bardzo widoczne ale jednak jest ( mój brat tego nie zauważa )
 

kaswajcha

New member
saso nie serwis tylko sklep!!!
Do pół roku od zakupu masz największe prawa na zasadzie niezgodności towaru z umową, prosto do sprzedawcy! możesz dodać, że domagasz się wymiany towaru na nowy albo oczekujesz bezpłatnej naprawy.

bubusia na inne marki też narzekają, kolega ma sama i pionka w jednym jak i drugim coś przeszkadza...
 

markatan

New member
wielki X

Dopóki kazanek nie wspomniał o X na ekranie to go nie widziałem.
Poza tym w czasie normalnego oglądania tv ani na różnych demo fullHD jakie posiadam ani tez na fotkach z USB czy DLNA nie widać tego zjawiska.
Wkurza mnie za to , że zarówno w trybie USB jak i DLNA niektóre pliki filmowe dają się przewijać do przodu i do tyłu a niektóre nie i nie wiem jak to przewidzieć. Nie zależy to od tego czy jest to avi czy mkv czy ts.
 

79tomi

New member
Witam, ciagle sie zastanawiam nad PS50B650 a LG 50PS300. Proszę fachowców o informacje jaka jest jasnośc w cd/m2 w tej plaźmie bo nigdzie nie moge znaleźc tych danych ( Lg ma 1500 cd/m2 ) i w jaki sposób ten parametr wpływa na jakosc obrazu.
 

Pokles

New member
1300 cd/m2

SAMSUNG PS50B650 ma 1300 cd/m2 a poniżej link dla potwierdzenia:
samsung.com/au/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS50A650T1FXXY/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F


 
Ostatnia edycja:

Pokles

New member
PS50B650 = 1500 cd/m2

79tomi napisał:
dzieki Pokles, powiedz te dane dotycza wersi A, czy wersja B ma tak samo ?

Wcześniej się pomyliłem i podałem że B ma 1300 a link był do A stąd moje sprostowanie poniżej:
PS50A650 ma 1300 cd/m2 a PS50B650 ma 1500 cd/m2

oto link do PS50B650:
samsung.com/au/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS50B650S1FXXY/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F
 
Ostatnia edycja:

spanker

New member
nie wazne co podaja, wazne ze kazdy kto widzial bezposrednie porownanie do b5xx i b4xx oraz bawil sie ustawieniami powie ze b650 osiaga gora 50-55% jasnosci slabsysz modeli... ale przynsjmniej czern lepsza ma
 

Pokles

New member
naklejki na obudowie c.d.

Chciałbym wrocić jeszcze do rozpoczętego kiedyś wątku braku naklejek reklamowych na obudowie TV. Ja rozpakowałem bez naklejek ale żadnych rysek ani śladów uzytkowania nie było. Nawet zapach jak sie rozgrzewał był jak nowy. W menu serwisowym - 0 godz. użytkowania
W Samsungu powiedzieli mi, że naklejki powinny byc a w internetowym sklepie Euro Agd gdzie kupiłem tv powiedzieli ze nówka prosto z centralnego magazynu i innych nie posiadają i najwyraźniej taką partię od samsunga dostali - Bądź tu teraz mądry :)

Co Wy na to ???
 

79tomi

New member
spanker, mi tez wydaje sie ciemny obraz. Właścicieli tv prosze o komentarz, czy w warunkach domowych jest wszystko ok ? Jesli obraz jest tak ciemny to czy podczas docierania plazmy i ustawiniach na 50% parametrów , jasność jest do zaakceptowania ? Czarny jest czarny, ale czy biały nie jest szary ?? Nie chcuabym wydac 4000 i oglądac szary snieg w górach :)
 

79tomi

New member
Koledzy-właściciele tv i fachowcy, ponieważ czasu do świat jest coraz mniej a ja musze miec 50" na świeta to prosze o jeszcze kilka odpowiedzi.
1. Tak jak wczesniej pisałem martwi mnie ta ciemnośc obrazu, słaby biały, ale moze sie przesadzam.
2. Jak to jest z auto-zumem, czy ten tv posiada cos takiego ? Nie lubie pasow na dole i górze okranu, da sie cos z tym zrobic w tym tv ? i cze te ustawienia sa zapamietywane, czy trzeba je za kazdym razem zmieniac jak wyczytałem ze jest w LG50PS3000.
3. I na koniec który z tv poleciliście jesli chodzi o jakośc obrazu, kolory i ostrość PSB650 czy LG 50PS3000. Tv bedzie służył tylko do oglądania cyfry+ i moze czasem jakis divix

dziekuje
 

kazanek

Member
79tomi napisał:
spanker, mi tez wydaje sie ciemny obraz. Właścicieli tv prosze o komentarz, czy w warunkach domowych jest wszystko ok ? Jesli obraz jest tak ciemny to czy podczas docierania plazmy i ustawiniach na 50% parametrów , jasność jest do zaakceptowania ? Czarny jest czarny, ale czy biały nie jest szary ?? Nie chcuabym wydac 4000 i oglądac szary snieg w górach :)

Tak podczas docierania ( wszystko na pół , podświetlrnie 4 ) obraz jest słaby ( szaro-ciemny) ale akceptowalny ( chyba jednak warto się trochę pomęczyć ). Ja zapuszczam płytę z planszami , zostawiam na noc i już teraz po 150h jestem zadowolony z mniejszych powidoków i lepszego obrazu (?!)

... jeszcze mała dygresja dotycząca porównania z 850-ką ( kupił ją mój kolega kierując sie opinią zaczerpniętą przezemnie na tym forum ;-) . Padały (ją) tutaj stwierdzenia , że to ta sama matryca tylko inny filtr i cienka obudowa , więc obraz powinień być(jest) porównywalny ...
Panowie ... 850 masakruje :!: 650 i basta . Jeśli tylko możecie to warto dopłacić - ja teraz tak bym zrobił nawet kosztem odczekania i dozbierania kasy .
 

bubusia

Member
Z moich obserwacji rowniez wynika ze 850 ma obraz o klase lepszy. Ciemnosc 650 jednak troche przeszkadza. Z tego co widziałem po odp. nastawieniu( sam probowałerm również) jest duzo lepiej i mozna na to nie zwracac uwagi. Jednak, oprócz ewidentnie lepszej czerni, obraz nie wydaje mi sie lepszy od 550. Dlatego wybralem 550, chyba. Gdyby nie halas skusilbym sie na 850.
 

Miczq

New member
850 - owszem masakruje ale jazgotem elektroniki, nie do wytrzymania slyszalne nawet z paru metrow, do tego doplacac ponad 1kzl? Czyste szalenstwo. (Nie chce nikogo urazic, poprostu tak to czuje)
 
Ostatnia edycja:
Do góry