Samsung PS42A451 i pokrewne

oski13

New member
To chyba nieczytałes dokładnie. To te same TV, chyba że Ci sie przyda DVB-T z mpge2 który dodatkowo posiada 457. Ale to było w tym wątku
 

rominus

New member
A457

Witam. Wkoncu zakupiłem dzisiaj plazme Samsunga PS42A457 powiem że telewizorek robi wrażenie ale mam problem ponieważ ogladając kanały z C+ po prawej stronie ekranu wystepuje dziwny pasek (tylko kanały cyfry)na pozostałych jest ok czy to wina dekodera Upc.Jest to starego typu ,pasek jest grubości 4mm i jakby schodził na dół czyżby obraz nadawany jest za krótki.Prosz o jakieś info co mam robić
 

szejg

New member
ps50 a 551

W piątek dojechał do mnie ps50a551.Byłem przekonany ,że jest full hd,taki znaczek jest na kartonie a na telewizorze napisali hd ready.O co chodzi?Ale to i tak mały pikuś,bo przysłali mi zepsuty egzemplarz.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli to rzeczywiście 551, to zwróć uwagę, że wpisujesz się w wątku o 451. Ale pomijając już tę pomyłkę. 551 jest modelem spełniającym normy standardu Full HD. Rzecz w tym, że nie ma tu jednoznaczności w nazewnictwie i niektóre firmy zamiast określenia Full HD używają HD Ready 1080.

ArtS :)
 

DziubekR6

New member
Witam. To moj pierwszy post na forum :) Stalem sie posiadaczem Samsunga PS42A457, ktory byl w promocji 30x62zl w Saturnie. Czy jestem posiadaczem szczesliwym, czy nie, to sie jeszcze okaze, bo narazie to mam TVP1,2,3, Polsat i TVN podpiete przez zwykla, badziewna antene ;) Ale i tak obraz jak na cos takiego jest dobry.
Mam natomiast jeden problem z tym telewizorem. Bzyczy, buczy czy jak to nazwac jak jest cicho... (noc itp.). Buczenie/bzyczenie jest zwiazne z poborem pradu, bo gdy jest jasno, to jest glosniej, gdy ciemno to ciszej. Nie jest to absolutnie nic glosnego, ale ja poprostu jestem bardzo wyczulony na punkcie takich dzwiekow i nie wiem co teraz zrobic.
Telewizor kupilem w sobote, wiec teoretycznie moge go oddac... ale... no wlasnie jest kilka ale. Nie chce go oddawac, bo poza tym mantamentem telewizor jest ok, nie widze zadnych martwych pixeli, zadnych paprochow itp. Ogolnie wszystko gra. Poza tym, to nie chcial wejsc do auta, wiec musialem zgiac pudelko w na pol, jest oczywiscie cale, ale teraz juz raczej i tak by nie przyjeli.
Chcialem spytac czy moge oddac im cos takiego na gwarancje do zrobienia, czy moze zrobic to samemu u elektryka w miescie. Zrobilby to pewnie za 30zl, wiec na jedno mnie wyjdzie niz jak bym mial jechac do Wrocka i sie z tym tachac wszystkim. Tylko czy wtedy nie ma utraty gwarancji... Plomb niby nie widac. Co myslicie, czy cos takiego moga przyjac do zrobienia, jak bym to zaniosl ? Czy moze by wymienili nawet z tym zgieciem pudelka ? Gwary jeszcze nie podbijalem, bo w Saturnie najpierw sie testuje sprzet przed pobciciem.
Z gory dzieki za odpowiedz
 

LRUSZKIE

New member
Witam wszystkich.
Na wstępie chciałbym się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na forum.
W końcu przebrnąłem przez cały wątek (nie ukrywam że bardzo ciekawy) i zwróciłem uwagę, że kilkukrotnie był poruszany temat poboru mocy sama a451 vs. Pana pv80.
Otóż nie wiem czy nikt nie zwrócił uwagi, że Panasonic na polski rynek zastosował pewien marketingowy chwyt?
Zwyczajnie w parametrach technicznych napisał wartość mocy (ale nie napisał jakiej).
Żeby było śmieszniej model PV80 jest wysyłany również na niektóre azjatyckie rynki. Dla porównania ten sam model (PV80) wg producenta (dane z oficjalnej strony panasonic Singapur) pobór mocy ma coś koło 340W a nie magiczne 255W.
Wydaje się że te 255W to był dobry chwyt bo ludzie to kupili i powszechnie mówi się że ten panas to najoszczędniejsza plazma... Także nie należy chyba zbytnio ufać wypocinom producentów w tym względzie i przyjąć zdroworozsądkowo, że plazma jak to plazma swoje skonsumować musi i nie trzeba mieć wyrzutów sumienia, że ma się prądożernego samsunga zamiast oszczędnego panasia...
PS. Mam nadzieję że wkrótce również stanę się szczęśliwym posiadaczem Sama A451.

Pozdrawiam wszystkich
LRUSZKIE
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że nie tylko ja jestem pod wrażeniem tak realistycznych przeżyć. Mam jednak prośbę, abyś wyjął zapałkę spod klawisza Caps-Lock. I jeszcze jedno. To nagminny błąd, ale zwrócę na to uwagę. Po polsku słowo plazma pisze się tak, jak się wymawia. Więc plaSma jest pisownią niepoprawną.

Jeśli zaś chodzi o pobór mocy, to rzeczywiście wiele wskazuje na to, że Panasonic podaje moc średnią, a Samsung maksymalną. Kolega Kiki robił pomiary mocy dla Sama 551 i przy umiarkowanych ustawieniach ekranu pobór kształtował się na poziomie trochę przekraczającym połowę mocy znamionowej. Wszystko zależy od ustawień obrazu i jego charakteru. Jaśniejsze sceny = większy pobór prądu.

ArtS :)
 

BrK88

New member
Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Samsunga PS42A457 i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nurtuje mnie jednak kwestia częstotliwości odświeżania tego telewizorka. Jak wiadomo opcja Demo Real 100 Hz dostępna jest jedynie jako samsungowska prezentacja z płyty Blu-Ray i nie można jej uruchomić w domowych warunkach, czy więc wychodzi na to, że opcja 100 Hz jest niejako cały czas włączona i nie mamy wpływu na jej włączenie/wyłączenie?
Pozdrawiam
 

BrK88

New member
A mam jeszcze jedno pytanko odnosie PS42A457, mianowice mam platforme "n" i oglądając niektóre kanały w tym kanały hd obraz nie jest na całym ekranie tv, u dołu i góry ekranu są czarne paski tak jakby obraz nie był 16:9, czy mogę jakoś ustawić żeby mieć obraz na całym ekranie? Dodam, że w TV mam ustawione parametry 16:9. Ps. Próbowałem już oglądać na funkcji "Powiększenie" i wtedy obraz jest minimalnie przeciągnięty, chciałbym jednak mieć obraz naturalny.
Pozdrawiam
 

oski13

New member
BrK88 napisał:
A mam jeszcze jedno pytanko odnosie PS42A457, mianowice mam platforme "n" i oglądając niektóre kanały w tym kanały hd obraz nie jest na całym ekranie tv, u dołu i góry ekranu są czarne paski tak jakby obraz nie był 16:9, czy mogę jakoś ustawić żeby mieć obraz na całym ekranie? Dodam, że w TV mam ustawione parametry 16:9. Ps. Próbowałem już oglądać na funkcji "Powiększenie" i wtedy obraz jest minimalnie przeciągnięty, chciałbym jednak mieć obraz naturalny.
Pozdrawiam
Na jedno jush Ci koledzy odpowiedzieli a co do naturalniejszego obrazu to zostaw sobie TV na 16:9, a zmien sobie na "N" rozmiar obrazu Pod guzikiem OPT jak dobrze pamietam.
 

BiG BoSs

New member
Martwi mnie jedna rzecz w mojej 451 czy u was też podczas zmiany kanału widać taki miały błysk zauważyłem ze to chyba zależy od jasności kolejnego kanału bo nie zawsze widać migniecie

w Neonecie teraz jest ten telewizorek za 1899 zł :roll:
 
Ostatnia edycja:

wojtek675

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Witam!

przymierzam się właśnie do kupna tego telewizora no i moje pytanie - skąd wiesz o takiej cenie tego tv w Neonecie bo szukam na internecie i nie mogę nic znaleźć na ten temat :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ciapekxx

New member
TV samsung tryb dom

witam mam pytanie jak wlaczyc w telewizorze tryb dom ....ktos napisal ze nacisnac przycisk glosnosci a potem przez 5 sek przycisk menu ...i mam pytanie ktory to przycisk glosnosci jest
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, że dopiero teraz, ale miałe zerwane łącze. Widziałem wczoraj tęeklamę i rzeczywiście Neonet reklamuje Sama 42" za 1899 zł. Ze zdjęcia wynika, że to 451 lub krewniak z serii (może 457).

ArtS :)
 
Do góry