Samsung PS42A451 i pokrewne

ivf

New member
o jakich paskach mowa? na ekranie nie ma prawa być nic poza wyświetlanym obrazem. jak sygnałem jest biała planasza to taki ma być obraz.. w przeciwnym wypadku tv do reklamacji, każdej firmi trafiają się wadliwe sztuki..

głośniki są niestety marne w prawie wszystkich cienkich TV

wejście do menu musi działać, też początkowo miałem problem z odpowiednim wciskaniem przycisków - niby to taka prosta kombinacja, a nie za każdym razem współpracuje.. (czasem wciska się za szybko, czasem za wolno..)
 

sołtys85

New member
ivf napisał:
o jakich paskach mowa? na ekranie nie ma prawa być nic poza wyświetlanym obrazem. jak sygnałem jest biała planasza to taki ma być obraz.. w przeciwnym wypadku tv do reklamacji, każdej firmi trafiają się wadliwe sztuki..
Na ekranie wyskakuja paski o grubosci około 1-2 mm jedna sa ciensze drugie szersze. Czasem zniknie ich czesć, a potem stopniowo pojawi sie ich coraz wiecej. Są dobrze widoczne i nie możan przez nie ogladać tv odciagja uwage od audicji televizyjnej.
Jak najlepiej rozegrac wymiane TV sprzedawca powinien mi to wymienic na sprawny czy serwis moze tylko cos takiego zrobić? Ile maja czasu na taką operację?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do reklamacji. Albo niezgodność towaru z umową (tyle, że tu sprzedawca ma 2 tygodnie na odpowiedź), albo z gwarancji Samsunga (generalnie Samsung pozytywnie rozpatruje tego typu roszczenia, tylko, że sklep czasami może być wredny - jeśli idzie przez sklep np. zwrot kasy)...
 

barburian

New member
Bez reklam
No i kupiłem

Zdecydowałem sie na kupno 50A451 w cenie 2999,00 zł ,cena chyba dobra a czy dobrze zrobiłem czas pokaże po dotarciu. Zastanawialem sie nad kupnem
50X10Y Panasonica, ale doszedłem do wniosku że tyner MPEG-4 i tak mi nie potrzebny a zawsze ponad 1000 zeta jestem do przodu. Czy macie koledzy jakieś optymalne ustawienia do tego Sama... Bede miał podpietą kablowke prosto ze sciany zwykły kabel antenowy ,tuner satelitarny HD po HDMI i Blu-Ray po HDMI, poradzcie coś na poczatek new nabywcy Sama... Dzieki za pomoc i posty.
 

uQuad

New member
Moze jest tu ktos madry i wytlumaczy mi pewna rzecz.
Mam tego sama A451 i jako taki problem z nim - judder, jesli dobrze to nazywam. Chodzi o dublowanie ruchomych obiektow lecacych w bok. Czyli np. w jakiejs grze jak sie obracam bardzo szybko zamiast jednego drzewka widze dwa. :p
I teraz - dlaczego w np. Call of Duty 4 albo Ninja gaiden Sigma ktore z tego co wiem leca w 60fps, tego efektu nie ma ani odrobiny? No poprostu cudo obraz, zadnych problemow. Moge sie obracac ile galka dala a obiekty sa sztywne bez zadnych podwojen czy innych bzdur. Co ciekawe gralem w mase gier a tylko te dwie nie maja tego problemu. Filmy i cokolwiek innego z jakiegokolwiek innego zrodla tez maja maja ten problem.

Wiec pytanie - co tu nie gra i dlaczego? Z tego co rozumiem to nie tv sam w sobie ma problem z wyswietlaniem obrazu tylko jakies mechanizmy elektroniczne maczaja mi w obrazie go psujac. Ktos sensownie wyjasni co z tym zrobic? Albo czy ten TV tak poprostu ma. Na samsungu crt 100hz widze to samo zjawisko, samsung daje ciala od lat w taki sam sposob? -_-
 

bartek.zet1

New member
Problem z niebieskim podswietleniem pod logo

Witam,
Mam taki problem swój tv PS42A451 posiadam od około roku. W ostatnim czasie zauważyłem, że niebieskie podświetlenie pod logo Samsunga znikło. Nie wiem czy jest to powszechna usterka, niespecjalnie jej brak mi przeszkadza, a jeszcze mniejszą ochotę mam na załatwianie tego przez serwis. Ale być może lepiej to zrobić, przez końcem gwarancji. A może po prostu wyłączyłem ją w jakiś sposób. Pozdrawiam
 

krzych1963

New member
Ja mam problem z PS42A457 w prawym dolnym rogu pojawiła się czerwona kropka,próbowałem przewijania biały kolor nic nie pomaga szcególnie widoczna jest na biłym tle i jeszcze co zauważyłem podczas zmiany programów na czarnym tle z prawej strony jasniej podświetla jest taki pasek ok.10 cm. widoczne jest także podczas ciemnych akcji.niewiem co z tym zrobić tv mam od lutego 09, chyba tylko serwis pozostał
 

M@peT

New member
Witam! Mam Sama PS42A457. Grafika. GeForce7600
Mam pytanko zapewne już takie padło ale 57 stron czytania mnie dobija.
No wiec moj TV robi mi również za monitor i tutaj mam starszny problem z ustawieniami kolorow, jasnosci.... Nie jestem w stanie ustawic kolorow kontarstu z zdjeciach ( kolory sa w warstwach) nie przechodza płynnie. :(

Filmy nie wiem dlaczego mam starsznie ciemne jak juz rozjasnie w ustawieniach to robia sie bardziej czerwone jak kolorowe.

Mam tez pytanie dlaczego po podlaczeniu kablem DVI/HDMI obraz okzal sie totalna porazka? Dopiero po podłaczeniu kablem VGA obraz jest w miare wyrazny.

Wasz TV tez robi za grzejnik w pokoju? Moj strasznie sie grzeje.

Wiem ze jest licznik wychodzonych godzin lecz probil bym o jakies wskazowki jak do tego dojsc ;P

Dzieki
 

pejotpe

New member
Bez reklam
M@peT napisał:
Nie jestem w stanie ustawic kolorow kontarstu z zdjeciach ( kolory sa w warstwach) nie przechodza płynnie. :(
Mam tez pytanie dlaczego po podlaczeniu kablem DVI/HDMI obraz okzal sie totalna porazka? Dopiero po podłaczeniu kablem VGA obraz jest w miare wyrazny.
Ten typ tak ma. Kolory nie są perfekcyjne (chociaż znacznie lepsze niż na LCD z matrycą SIPS). Niestety porównując 50" z 19" czy 22" widać przejścia (szczególnie na płynnym niebieściutkim niebie). Pierwszym ustawieniem jest odtwarzanie pełnego RGB/HDMI na urządzeniu wejściowym (u mnie PS3 chodzi tylko w takim trybie, bo inaczej przejścia są nieznoście), drugim stonowanie jasności i kontrastu - u mnie żre ok 150W (ale obraz dosyć ciemny) do 250W (jasno), ale oglądam tv raczej po zmroku. Jeśli ten tv ciągnie przy białym więcej niż 300W, to znaczy, że jasność jest zbyt mocna). Ustawienia silnie zależą od oświetlenia (i gustu).
VGA z definicji, jako sygnał analogowy, bardziej rozmywa obraz, co może przekładać się na ładniejsze przejścia tonalne (i gorsze krawędzie).
 

stoodwa

New member
guziki na obudowie

jarczew77 napisał:
witam mam wersje 42 cale i wczoraj zdarzyla sie rzecz dziwna tzn guziki na obudowie ( po prawej u dolu ) przestaly dzialac :( . Naciskam na nie ale nie moge wlaczyc tv zadnego pikniecia nic zero reakcji i to wszystkie . Strasznie podejrzane . Czy ktos mial ten problem lub ma sposob na jego usuniecie ??
Witam.
Mam to samo - przyciski na obudowie nie reagują - widać duża wada tego telewizora. Któregoś pięknego dnia po prostu przestały działać. Na razie to nie przeszkadza bo jest pilot, ale jak i on padnie to tv już nie włączę:)
Mam pytanie - to zadanie tylko dla serwisu? Ma ktoś już jakieś doświadczenia z serwisem? Plazmę trzeba do nich wysyłać? czy serwisują na miejscu?
 

joeblack78

New member
Błyski na ekranie przy zmianie kanału/źródła sygnału

Mam PS42A457. Przy zmianie kanałów lub źródła sygnału na środku ekranu przez całą wysokość na szerokości ok.20cm i prawym brzegu ekranu również przez całą wysokość, szerokość ok5cm pojawiają się jasne błyski. Po roku użytkowania powoli we wskazanym miejscach obraz jest nieznacznie jaśniejszy niż reszta ekranu. Czy mogę to reklamować?
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno, czy do reklamacji Samsung wymaga paragonu?
 

janusz288

New member
Telewizor SAMSUNG ps42a456p2d to telewizor HD-Ready/1080p czy HD-Ready/720p
Zamierzam kupić telewizje N i jestem ciekaw jak wygląda obraz w HD
 

Simon1869

New member
Witam mam samsunga PS42B451 jest tam wejście USB lecz jest ono tylko do aktualizacji systemu i teraz nasuwa się pytanie czy jest możliwość oglądania filmów przez USB tak jak np. w samsungu LE40C550?
 
Do góry