Samsung PS42A451 i pokrewne

brendon10

New member
Witam
Chciałbym podzielić się opinią na temat Samsunga PS42A451. Kupiłem go w neonecie ale jeszcze za 2100. Sytuacja u mnie wyglądała nieco inaczej ,a mianowicie najpierw jeżdziłem po sklepach za tv a dopiero potem trafiłem na to forum. Chciałem kupić coś wielkości 40-42 cale do 2300zł. Szczerze się przyznam że miał być to LCD. No i stały właśnie w neo LG, PHILIPS-dwa modele oczywiście LCD. Wszystkie podłączone pod kablówkę na tym samym programie. Obraz był taki sobie , nic nadzwyczajnego smużenie itd. No i właśnie obok stał A451 i to było to czego szukałem obraz poprostu piękny bez smużenia i te kolory...
Wcześniej polecano mi plazmy ale panasonica ale jakoś to olałem.
W tym sklepie stał też panasonic pv8 jak dobrze pamiętam ale po mimo regulacji obraz był o wiele gorszy . Tak więc liczy się pierwsza myśl i tak kupiłem SAMA A451. Troche przerażał mnie ten pobór mocy bo aż 380W ale dla mnie liczyło się coś innego jak obraz.
Pozdrawiam
 

wojtek675

New member
Potwierdzam słowa Arts'a zakupiłem ten telewizorek (451) w piątek w Będzienie w Neoencie za 1899 zł :)

Aktualnie posiadam zwykłą antene siatkową i tu jak na plazme tv zaskoczył mnie dośc dobrym odbiorem wiec jestem zadowoony z zakupu na lcd wygląda to dużo gorzej...

Ogólne odczucie na temat tego tv bardzo pozytywne :)

Jutro mam zamiar podłączyć tv do komputera kablem HDMI/HDMI z przejściówką HDMI/DVI mam nadzieje że będzie wszytsko dobrze działało.

Może ktoś z forumowiczów już tak podłączał ten tv i może napisze cos o swoich odczuciach ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pobór 380W jest poborem maksymalnym, na jaki jest ten telewizor zaprojektowany. Kiki robił pomiary dla wersji 551 i przy ustawieniach dynamicznych pobór mocy jeszcze sporo odstawał od znamionowego. Przy trybie filmowym sięgał bodajże 50-60%. Mam 451 od pół roku. Gra średnio 3-4 godziny na dobę i nie zauważyłem jakichś różnic w płaconych rachunkach. Ustawienia mam jednak bardzo umiarkowane.

Generalnie uważam, że to był dobry wybór.

ArtS :)
 

brendon10

New member
Witam
Dzięki ArtS007 za wyjaśnienie, tak też się domyślałem że taka różnica między samsungiem a panosoniciem w poborze mocy to nic innego jak zagrywka firmowa, u jednych średnia a u drugich maksymalna.
Mam dwa pytanie , posiadam dekoder polsatu bez wyjścia hdmi czy jest sens wymiany na ten z wyjściem cyfrowym jak będę oglądał tylko kanały SD, bo cyfrowe to opcja płatna.
Czy odtwarzacz samsung hd870 ma naprawdę możliwość skalowania obrazu sd do hd
Pozdrawiam
 

ppkrzysztof

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Sama 42a451 mam od tygodnia i temat poboru prądu mnie bardzo interesował więc zrobiłem szybkie pomiary. Minimalny pobór jaki uzyskałem to włączone oszczędzanie na max:tryb film od 120w do 150w. tryb standard: 145-190 i dynamiczny 180-230w. Ustawienia kontrast itp. fabryczne. Pomiary robiłem zaraz po zakupie więc zbyt wiele nie zdążyłem poustawiać aha regulowałem tylko jasność. Także te wyniki mnie w pełni zadowalają.
Napiszcie jak wam się podoba jakość dźwięku, podłączyłem głośniki 2.1 od komputera, jeden zestaw zagrał ładnie(niestety pożyczony i to stary model,trudno go kupić) drugi tani ze sklepu zagrał gorzej niż głośniki tv. Kino domowe na razie nie wchodzi w grę. Może jakieś pomysły?
pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowych wesołych Świąt.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sympatyczne te wyniki. U mnie będzie pewnie mniej, gdyż mam niskie ustawienia jasności i kontrastu. Fabryczne to coś koło 70-90.

Jakość dźwięku z głośników jest moim zdaniem poprawna do oglądania publicystyki, dokumentu, czy podrzędnych seriali z lektorem. Do oglądania filmów z DVD nie ma dla mnie telewizora, który spełniałby minimum potrzeb. Tutaj tylko kino domowe. Ale to moja ocena.

Alternmatywą może być zakup głośników komputerowych, choćby takich, jakie pożyczyłeś do testu. Nie napisałeś jednak, jakie to są głośniki. Zawsze jest to jakieś wyjście.

Jak będziesz miał więcej czasu, to może mógłbyś zmierzyć wpływ trybu oszczędzania energii na pobór mocy. Powiedzmy Tryb Filmowy, ustawienia na około 50% i cztery tryby oszczędzania energii. Ciekaw jestem, na ile one wpływają na zużycie energii.

Tak przy okazji, czym robiłeś pomiary?

ArtS :)
 

ppkrzysztof

New member
Pomiary robiłem miernikiem Voltcraft kupiony w Conradzie. Co do wyników to wpływ na pobór prądu ma wiele ustawień a także od tego co oglądamy więc traktujmy je jako orientacyjne.Ten miernik chyba wylicza średni pobór to jak znajdę instrukcję od niego to zmierzę średni dzienny pobór prądu.Pomiary mnie uspokoiły bo tv jest włączony ok 10godz. dziennie. Sygnał z kablówki jest lepszy niż sie spodziewałem. Dostosowałem tryb standard do oglądania w dzień a tryb film na wieczór(poprzedni tv crt sam regulował jasność i dźwięk miał rewelacyjny także w tym tv mam mieszane uczucia). Jak dobiorę dobrze grający zestaw głośników to napiszę, chociaż liczę że może ktoś już przetestował takie rozwiązanie.
 

LRUSZKIE

New member
Witam ponownie.

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem TV z serii 450 (dokładnie PS42A457).
W sklepie byłem trochę przerażony, bo obraz SD miał okropną pikselozę - ale pomyślałem - zobaczymy w domu - zawsze można oddać w ciągu 7 dni
W domku podłączyłem i obraz z dekodera Polsatu po EURO-RGB całkowicie mnie satysfakcjonuje.
Nie ma pikselozy (wyłączyłem uwydatnianie krawędzi i w ogóle wszystkie dopalacze).
Oczywiście mocno zmniejszyłem kontrast i jasność - ale nie z powodu docierania tylko ustawienia fabryczne jak dla mnie biją po oczach.
W ogóle puki co nie zauważyłem żadnej przypadłości, która mogłaby mnie denerwować...
Teraz muszę jeszcze kupić lepszy kabel i podłączyć DVD - zobaczymy co będzie...

Pozdrawiam
 

seaner

Member
przeczytałem cały ten temat, od 3 dni siedze i myśle co by kupić, kiedy juz byłem w 99% zdecydowany na pv80 pojawił sie ten samsung.. i zgupiałem juz całkiem, warto dopłacać 200 zł i kupić tego pv80 czy lepiej iść do Avans'a i wziąc tego samsunga za 2000zł?

ps. nie ma u mnie w mieście neonet, na interenecie tez nic na ten temat nie wyczytałem, czy dalej jest do kupienia ten samsung za 1900zł?
 

lsborek

New member
Witam.
Kupiłem ps42A451 mojej dziewczynie 3 tygodnie temu i mam problemy z podłączeniem do niego sprzętów za pomocą kabla HDMI. Kino domowe samsunga HT-Z310 działa tylko po podłączeniu do portu na panelu bocznym (HDMI3), kiedy wtykam kabel do tylnych portów telewizor albo nie wykrywa, że cokolwiek jest podłączone, albo wyświetla komunikat "brak sygnału". Co ciekawe dokładnie taki sam problem mam ze swoim telewizorem ps42Q91 (mam go pół roku) - kino domowe przez HDMI działa tylko po podłączeniu do portu na panelu bocznym. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego???
Czy ktoś ma podłączonego ps42A451 do dekodera "n" za pomocą kabla HDMI??? U mojej dziewczyny to nie działa, facet który zakładał jej n-kę stwierdził, że z tym telewizorem dekodery n-ki nie działają podłączone przez kabel HDMI. Nie było mnie przy instalacji dekodera ale podobno przy pierwszym podłączeniu pojawił się komunikat, że telewizor nie ma jakichś zabezpieczeń więc obraz nie będzie wyświetlany, więc dekoder jest podłączony przez euro. Facet instalujący n-kę twierdził, że trzeba podłączyć dekoder przez komponent, zrobiłem to no i telewizor wykrywa, że coś jest podłączone ale nie ma sygnału.
Czekam na opinie i pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze to dekoder ma niezgodność z protokołem zabezpieczeń HDCP i zawsze mnie bawi komunikat o tym, że to telewizor nie ma zabezpieczeń.

W dekoderze, bodajże przy pomocy przycisków na obudowie, można wymusić tryb pracy HDMI, jako DVI. I wówczas wszystko będzie działać.

ArtS :)
 

AfricaTwin

New member
Witam, dzisiaj zanabyłem samsunga ps42a451 i podłączyłem swój dekoder satelitarny ferguson fx6600 i telewizor nie wykrywa mi sygnału. Połączenie przez component, przez euro działa normalnie.
Co może być przyczyną ?
Pozdrawiam



EDIT.
Sorki za ten post, problem rozwiązany.
Przypomniałem sobie że soft octagon nie obsługuje połączenia component :-D
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@AfricaTwin
... a może jest tak jak w fergusonie 8900HD że po wybraniu w menu scart RGB (nie musisz uzywać wystarczy, że tak jest ustawione w menu) przestaje być aktywne wyjście component, wybież np: CVBS i sprawdź, wiem,że macie tez kłopoty z wyświetlaczem na tych softach ( na oryginalnych działa) ale sprawdzić można a nóż. Pozdr
 

Toni_K

New member
Problem z oglądaniem meczy.

Witam wszystkich.

Po lekturze tego forum zakupiłem plazmę Samsunga A457. Mam kablówkę z dwoma rodzajami sygnałów SD i analogowym. Na sygnale analogowym rewelacji nie ma, ale da się oglądać, na SD jest o wiele lepiej i generalnie jestem zadowolony, ale jest jeden denerwujący mnie mankament. Chodzi o oglądanie meczy piłkarskich na Polsacie Sport przez SD, problem polega na tworzeniu się dziwnych otoczek wokół zawodników (rozjeżdża się obraz w tych miejscach i bardzo kiepsko to wygląda), na sygnale analogowym nie ma takich ‘efektów’.
Prawdopodobnie taki wątek się już tutaj pojawił, ale trochę przeraża mnie ponowne wertowanie kilkudziesięciu stron, dlatego proszę o podpowiedź jak i czy w ogóle można te otoczki zniwelować. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Małe sprostowanie. SD oznacza sygnał standardowej rozdzielczości (PAL, NTSC). Ty posiadasz sygnał cyfrowy i analogowy. Oba są SD.

Winę za otoczki dookoła zawodników ponosi najpewniej mocny stopień kompresji sygnału cyfrowego.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pewno nie zaszkodzi sprawfzić jakości połączenia dekodera cyfrowego z telewizorem (jaki rodzaj kabla i jego jakość). Jeśli to jednak wina jakości nadawania tego kanału, to raczej nic się nie da zrobić. Sprawdź jeszcze na innych kanaach cyfrowych, jak wyglądają mecze. Będziesz miał jakieś porównanie.

ArtS :)
 

zmiennik82

New member
Witam, jestem nowy na tym forum. Czytałem różne wątki od grudnia, kiedy szukałem telewizora. Po przeanalizowaniu różnych czynników wybór padł na Plazmę Samsung 42" A457 lub LG LCD 42" 5000. W obu wątkach na forum wszyscy zachwalali oba telewizory, więc się skusiłem. Pojechałem do sklepu i wziąłem Samsunga 42" A457, obraz piękny, soczyste kolory, polsat cyfrowy SD wyglądał super, prawie jak filmy z DVD. Brave Heart na kinie domowym super, piękne żywe kolory natury. Jedyne co mnie wkurzało na początku to trochę szara biel jak wyskakiwała cała biała plansza, potem sobie z tym poradziłem. Następnego dnia wkurzały mnie odbicia światła i to, że czasem siebie widziałem w tv. (miałem wszystko na 50% by wypalić) Coś mnie naszło, wkurzyłem się, spakowałem tv i oddałem i w zamian wziąłem LCD LG 42" 5000.
Zadowolony wróciełm do domu, odpalam tv a tu szok. Cyfrowy polsat wyglądał tragicznie, nie dało się oglądać, smugi, pikseloza, słabe kąty widzenia. Ok, pomyślałem, że to Full HD to pewnie kino domowe pokaże pazurki, odpalam Brave Heart a tu sraczka w lesie, trawa szara, pikseloza. Siadłem i się załamałem, bo w sklepie powiedzieli, że już mi nie wymienią jak ten mi się nie spodoba. Spakowałem, pojechałem i się dogadałem, że wezmę ten sam co oddałem wczoraj. Poszli na układ i dziś mogę się cieszyć super obrazem i nie pluć sobie w brodę. Jednak co firma to firma. Dziwi mnie tylko, że tu ludzie tak te LG chwalą skoro to taka porażka.
 
Do góry