Samsung F6770/F6650

tdx

New member
Bez reklam
Ściągasz soft ze strony rozpakowujesz na pendrive tak żeby był katalog z nr softu w nim folder image a w nim plik upgrade

odpalasz TV wkładasz pena do usb czekasz chwilę dajesz pomoc aktualizacja aktualizuj teraz
 

jarjar82

New member
Mój 6770 nie pobiera tej nowej aktualki...czyli będzie trzeba wgrać go na USB. Od aktualizacji 1118 trafiają się same kwiatki w obsłudze, a raczej braku reakcji na pilota :/ wczoraj nie mogłem go wyłączyć ...choć dioda sygnalizowała odbiór syg. z pilota .
 

kingdom

New member
Pilot samsunga (model tv 6770) + n box recorder

Witam,

Skonfigurowalem pilota Samsunga zeby moc uzywac go do sterowania n boxem, ale cos jest nie halo kiedy chce otworzyc EPG (guide na pilocie). Czasami wystepuje zupelny brak reakcji, czasmi EPG pojawia sie po kilkudziesieciu sekundowej zwloce, a czasami odpala od razu. Tez tak macie? Jakies podpowiedzi co by ta przypadlosc naprawic? Wszystkie inne przyciski dzialaja normalnie.
 

Lenio FullHD

New member
ja jestem po dwóch dniach zabawy z 46f6770. Matryca samsunga więc ok. Czas pracy 0 h.

Jednak największy problem, z którym walczę to niebieska chmurka poniżej środka matrycy - dość spora, ok 1/3 całej szerokości TV.

Niedoświetlone narożniki oczywiście też są, ale nimi się nie przejmuję. Choć są denerwujące za dnia, a wieczorem znowu ta chmurka niebieskawa. Ustawienia podane przez Kolegę tdx, trochę pomogły ale jak jest ciemno w pokoju i się przyjrzę to zobaczę. Nie wiem czy oddawać telewizor czy jeszcze próbować...

Co do pilota ( tego metalizowanego ), faktycznie czasami ma zawiechy i nie reaguje na guziki, szczególnie wspomniany guide.

Jeszcze sporo mam do okrycia, bo funkcji mnogo ale skupiłem się na tej chmurce ( clouding ). Jakieś wskazówki?

Acha, tv dostałem z aktualizacją już 1118 więc dość świeży, jeszcze nie aktualizowałem do 1119. Może by pomogła?
 

tdx

New member
Bez reklam
Moze wlacz eko na minimum soft mozesz aktualixowac

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Lenio FullHD

New member
funkcja eko, faktycznie trochę pomogła... a czujnik eco włączony czy nie? chmurka wciąż widoczna, niestety

przy rozpakowywaniu softu jest jakiś błąd na samym końcu...
 

trek21

Member
Witam,
mam pewny problem podczas ogladania SMART TV, np. TVN Player.

Przy oglądaniu programów co chwilę wyskakuje mi wygaszacz ekranu (ciemny obraz i latające logo Samsung).

Sprawdzałem różne ustawienia, ale jednak nie wiem jak to wyłączyć.

Czy wiecie co zrobić by nie wyskakiwał wygaszacz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jesli masz wylaczona ochrone przed wypalaniem a na tvnp nadal wlacza sie wygaszacz jest to bug aplikacji

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

trek21

Member
Witam,

a jak sprawdzić czy mam włączoną ochronę przed wypalaniem?

Ewentualnie czy można zainstalować tvn player ponownie lub aktualizować aplikację?
 

Lenio FullHD

New member
nie wiem czemu tv nie widzi pliku z aktualizacją... folder image wg systemu jest pusty a w rzeczywistości jest tam plik...

sprawa claudingu... trochę ustawień i już prawie niewidoczny, ale jest; choć jeszcze możliwości są. To chyba taktyka samiego, matryce różnej jakości i szereg ustawień aby z każdej matrycy wyciągnąć obraz. Ale nie wiem jak jest w innych tv ( innych marek )
 

tdx

New member
Bez reklam
Ściągasz soft ze strony rozpakowujesz na pendrive tak żeby był katalog z nr softu w nim folder image a w nim plik upgrade

odpalasz TV wkładasz pena do usb czekasz chwilę dajesz pomoc aktualizacja aktualizuj teraz

Może być potrzebny inny pen albo jego format jak nie widzi aktualizacji
 

Lenio FullHD

New member
za krótko czekałem chyba, teraz poszło normalnie. właśnie czekam, dzięki tdx

póki co nie widzę znaczących różnic w obrazie. poczekam aż się ściemni :)
dźwięk jest wyraźniejszy, faktycznie
 
Ostatnia edycja:

Robsonik20

New member
Jak tam się wam sprawują F6770? Zastanawiam się nad tym modelem ale dzisiaj bylem w sklepie, włączyłem test i naliczyłem 6 wypalonych pixeli :( Sprzedawca mówił że to normalne i prędzej czy później po zakupie wypalą się w domu.
 
Do góry