Samsung F6770/F6650

Lenio FullHD

New member
ja właśnie się bawię któryś tam dzień :)

co do pixeli jeszcze nie sprawdzałem ale też nie zauważyłem :)

właśnie ustawiłem (korzystając z niektórych podanych tutaj ) parametry i clauding praktycznie niewidoczny. Nawet na wyłączonym eco.

Właśnie ściągnąłem kac vegas 3 w 720p. Obraz jeszcze nie jest idealny. Miałem pewien problem, który sam się rozwiązał, Mianowicie rozchodzenie się dźwięku w stosunku do obrazu ( opóźnienie ). No i próbowałem ustawień w tv ( opoźnienie dźwięku ) i zero reakcji... Dźwięk w filmie sam się wyrównał a ja nie wiem do jakiego źródła jest ustawienie opóźnienia dźwięku?
 

Lenio FullHD

New member
film przewijałem i właśnie myślałem, że dysk nie nadąża. Ale to nie to.

Póki co tylko jeden taki przypadek, sam nie wiem co się stało. Przesunięcie było spore, bo ok 2 sekund. Rozumiem, że opcja w TV dotyczy podłączonego kina domowego?

Z innej beczki...
1. Na dekoderze multimedi ( bo taki mam ) ustawiam sygnał 1024i a po włączeniu jakiegoś programu na górze ekranu mam parametry:1920x1080/ 50i
I właśnie te 50i mnie zastanawia. Choć obraz nawet ostry ( na kanałach HD ).

2. czy przez dlna mogę przesłać film w 3D? Bo wydaję mi się że nie ( nie mam takich opcji )

3. chmurka wciąż widoczna... z daleka to chmurka a z bliska to pionowe paski, szerokie w kolorze chmurki. jest niezauważalna w 100% jeśli patrzę pod kątem z góry na obraz.

4. Jaki sygnał lepszy? 720p czy 1080i ? :)

5. Co do opinii odnośnie tv... wkurza mnie pilot, ten metalowy, czasami wogóle nie reaguje. Czy dodany przedłużacz podczerwieni poprawi to?

6. jeszcze nie doszedłem do czego są te plastiki, które przyszły z tv? jakieś zaślepki okrągłe dwie i jedna kwadratowa
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ad 1 nie widze pytania :)
ad 2 jak w fromacie sbs to tak, w Fp nie
ad 3 ad1
ad 4 720p
ad 5 może czas wymienić baterie
ad 6 do wieszania na śnianie
 

INTseed

New member
Ktoś wie jak w youtube zrobić aby filmy były w HD
Nie widze żadnej opcji do zmiany jakości.

Wysłane z mojego Faea-F1 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
z webbroswera odpal YT i tam masz możliwość ustawienia rozdzielczości, dla muzyki dużo fajniejsza jest aplikacja vevo....
 

gemini4all

New member
Ostatecznie jako drugi tv kupiłem UE40F6640 w Saturn, matryca samsunga, 0h użytkowania, ogólnie nówka. Obraz dobry (moduł CI UPC), banding niezauważalny ale to na pewno z racji wielkości matrycy, clouding też niezauważalny. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Szczęśliwie nie będzie potrzebny wymiany ;-)
 

damian1711

New member
Czy istnieje możliwość że ten tv będzie wspierał software decoding h265? Albo alternatywny soft który może to przynieść? I czy procek w tym tv to uciągnie
 

Lenio FullHD

New member
no właśnie, stąd moje zaskoczenie :)

a są jakieś opcje związane z miro dimming? włączyć/wyłączyć?

albo może w MS jest gdzieś regulacja podświetlenia matrycy?

oczywiście wszystko ma na celu zlikwidowanie tej chmurki;/
czytałem też o "głaskaniu matrycy" i poluzowaniu śrubek. Pomaga?
 

tdx

New member
Bez reklam
ustaw wg faq dla trybu film 9pobaw się podświtleniem ale tym w normalnym menu bo w MS oczywiście że jest ale tam nie radze niczego zmieniać

masować mozesz, poluzowanie śrub to wtedy jak masz wyraźną latarkę
 
Do góry