Samsung F6770/F6650

sebol1988

New member
Jarjar82 przekonałeś mnie. Co do designu to rzeczywiście przykuł mą uwagę od razu. Zdecytowanie kręci mnie rozbudowany smart. Zostala jeszcze sprawa przędłużenia gwarancji, nie wiem czy to się opłaca. No i lepiej wziąć 40 czy 46? Telewizja będzie oglądana tak z 2-3m.
 

SDman

Banned
Jarjar82 przekonałeś mnie. Co do designu to rzeczywiście przykuł mą uwagę od razu. Zdecytowanie kręci mnie rozbudowany smart. Zostala jeszcze sprawa przędłużenia gwarancji, nie wiem czy to się opłaca. No i lepiej wziąć 40 czy 46? Telewizja będzie oglądana tak z 2-3m.

Witam,
na dzień dzisiejszy standard to 46" z tendencją wzrostową.
Nie kupuj TV sporo poniżej standardu.
Dołóż i weź 46" po pierwszym wow "jaki wielki" następuje jeszcze
szybciej drugie wow "za mały".

Pozdr.
 

nor3k

New member
Panowie oglądałem 40 calowy F6770 dziś na sklepie. Sprawdzałem na spreparowanym obrazku typ matrycy. Pod lupą widać że jest na subpixlach "skośna choinka" więc wygląda że matryca jest Samsunga S-Pva (porównywałem z fotami z zachodnich portali). Generalnie nie bawiłem się długo (kilka materiałów w różnych rozdzielczościach i z różnym stopniem kompresji) wszystko oglądałem w trybie kino. Generalnie nie najgorzej ale:

1. telewizor nie chciał odtworzyć 1080 MKV (9 GB) + audio DTS, pokazała się informacja że ten plik jeszcze nie jest obsługiwany, pytanie czy nadal nie czyta MKV czy są już aktualizacje. szczerze to troszkę by mnie zmartwił brak obsługi MKV
2. na białej planszy wyraźnie widać niedoświetlone narożniki, czy generalnie wszystkie modele Sama z tym podświetleniem tak mają czy nie koniecznie, i czy jest możliwość delikatnej korekty tego zjawiska.
3. na dole widać nieco cloudingu, w zasadzie podłużna belka, czy w normalnym użytkowaniu podczas nocnego seansu przy ciemnych scenach jest to widoczne?
4. jak z 3D? nie miałem materiału odpowiedniego i interesuje mnie czy często występuje crosstalk?
Witam wszystkich Forumowiczów. Wasze forum to kopalnia wiedzy. Szczególne podziękowania dla kolegi tdx:)
Mam pytanie. Jak spreparować taki obrazek żeby zobaczyć czy to matryca Samsunga S-Pva???
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Sebol...nawet sie nie zastanawiaj, 46 to minimum! Sam żałuję, że nie dozbieralem do choćby 50 cali. Jedyba zaleta 40 cali, to fakt iż programy SD będą "ładniejsze".
 

kundelek

New member
mam podłączony 46f6770 do dekodera CP Sagemcom ESI-88 obsługa za pomocą pilota Touch Smart i wszystko już rozpracowałem tylko nie wiem jak wejść w listę nagranych programów przez dekoder. Może ktoś wie?
 

perka111

New member
czekać czy kupować?

Witam mam pytanko do fachowców czy warto poczekać na jakąś obniżke ceny czy już nie opłaca sie czekac mam zamiar kupic smasung ue 46f6770 cena najniższa obecnie 3390 ? dzieki za sugestie pzd`

 

pyczkens

New member
Jak będziesz czekał na spadek cen to pojawią się nowe modele. Jak pojawią się nowe modele to będziesz czekał aż i one spadną w dół. Potem te nowe modele będą się starzały, będziesz czekał na kolejne obniżki i tak w kółko macieju:D
Ja np. nie czekam na spadek cen, tylko na dobrą sprzedaż poprzedniego modelu i lecę do sklepu!
No i muszę się zdecydować:]
 

jarjar82

New member
Perka ja w czerwcu wyłożyłem 3900 więc jesteś i tak sporo do przodu ...dobra cena a nie wydaje mi sie by były jeszcze tańsze ...znając życie od marca dołożą do nich jakieś BD lub sound bary :)
 

perka111

New member
kupiłem panowie tel i od razu problem 1 po konfiguracji piloty dołaczone obsługiwały mi tuner upc po jakims czasie przestały kilkukrotne ustawianie na nowo nic nie dało dwa nie moge sie z netem przez wfii połączyć mozliwe ze za daleko routrer hmmm i 3 to kilka razy sie mi wyłaczył ale to mysle ze przez zabawe z ustawieniami pilotow a pozatym rzeźnia obraz bez zadnych ustawien na to mam czas by sie pobawic :)ktos pomoze z pilotem i netem moze przez kabel ?
 

jarjar82

New member
Co do samoistnego OFFa, to powiedz czy się sam później włączył? Może pobrał aktualizcje :) ..z drugiej strony, nie jest jeszcze w sieci hmmm
 

jarjar82

New member
W temacie F6500 pojawiły się nowe nastawy...testuje je od 2 dni....hmmm sprawdźcie sami

Ja na swoim tv mam n tryb obrazu standardowy, na kinowym obraz jest lekko maślany.
a ustawione mam tak

tryb obrazu: Standardowy
podświetlanie: 9
kontrast: 91
jasność: 43
ostrość: 37 ja zjechalem do 10 w końcu pozbylem się dodatkowych konturow
kolor: 47
odcień Z/C: 56/44

zaawansowane
kontrast dynamiczny: wyłączony
tonacja czerni: najciemniejsze ...ja ustawilem "ciemna"
odcień skóry: -4

przestrzeń kolorów: Użytkownik
-czerwony: 49/19/0
-zielony: 41/49/7
-niebieski: 0/43/49
-żółty: 51/49/15
-cyjan: 0/50/50
-purpurowy: 48/45/49

balans bieli
przes.C/Z/N : 25/25/28
wzm. C/Z/N : 18/23/21
gamma 0

opcje obrazu
tonacja: Ciepły 1
czysty obraz: wył
mpeg: wył
poziom czerni HDMI: niski
motion plus: wył .....u mnie "wyraźny"
optymalizacja czerni: wysoko ....u mnie nisko

Fajnie było by popracować na tym. ..myślę że jako wyjście jest ok
 

pyczkens

New member
Stało się. Po wielu tygodniach decydowania, jezdzenia, czytania, pisania, oglądania, na szafce stanął F6770 w rozmiarze 55cali. Zastąpił cudownego 40" D6500.
Pierwsze wrażenie zastąpienia nowym, większym modelem wprost oszałamiające! Polecam takie przesiadki bo różnica jest kolosalna.
Sam obraz, prócz jego mocarnej wielkości, po kilku godzinach ustawiania, podglądania i oglądania wygląda zadowalająco. Filmy na BD wyglądają już świetnie, sygnał z dekodera na enigmie bajka ( chociaż wyraźnie widać różnice pomiędzy poszczególnymi audycjami i samymi kanałami ). Dvb-t. No cóż. Warto odnotować, że jest i działa poprawnie:D
Efekt 3D choć traktowany jako dodatek, sprawia bardzo dobre wrażenie, jednak LG ( mimo "pasków" jest głębsze ).
Jedyny problem jaki do tej pory zaobserwowałem to nieidealnie płynne paski informacyjne. Widać, że leciutko chrupią. Myślę jednak, że to kwestia ustawień. Chociaż wszelkie mołszon plusy i inne tego typu polepszacze to pierwsza rzecz jaką zawsze wyłączam. Trzeba jeszcze pogrzebać.
Clouding oczywiście występuje, chociaż tygodniowy LG brata ( 691 ) ma bardziej widoczne chmurki.
Banding jest, ale jak zrobi się stop klatkę. W trakcie oglądania praktycznie niewidoczny.
Ogromnym i osobistym minusem było ograbienie mnie i mojej partnerki z możliwości przeżycia tej radości rozpakowywania telewizora na spokojnie w domu.
Euro rtv ma taką zasadę, że telewizory i inne wybrane produkty należy otworzyć w sklepie i podłączyć do prądu! Chyba, że pisemnie zrzeknę się tego, wówczas jednak w razie rozpakowania w domu i stwierdzenia, ze tv nie działa, mam tak zwane pozamiatane.
Po trosze to rozumiem, jednak nie zgadzam się. Dlaczego inne sklepy nie praktykują tego? Dlaczego sklep pozbywa się odpowiedzialności gdy tylko zapłacę? Wygląda to na typowego focha zarządu. Nie dobierasz sobie dodatkowej gwarancji i transportu pod dom, więc martw się sam i licz, że szczęśliwie dojedziesz do domu! Głupota, ale cóż.
 

jarjar82

New member
Pyczkens gratuluje zakupu i przekątnej :) ...jednak martwi mnie to co napisałeś o procederze otwierania kartonu... Tez mam ten tv ( bo to model głownie dla EuroR.A) i nikt mi kartonu w sklepie nie otwierał ...dopiero po wniesieniu serwisanci rozcięli taśmy ( a były to takie z jakimi tv opuścił magazyn a nie sklep..zresztą wierząc lub nie każde zamówienie online realizowane jest z mag centralnych nie ze sklepów )
 

Paskuda78

New member
Witam.
Mój pierwszy raz na forum. :)
Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem który mnie trapi w związku z dokonaniem zakupu Samsung 46f6770. Mianowicie mimo poświecenia dużej ilości czasu na lekturę i bicia się z własnymi myślami o serii F6770 zdecydowałem się dokonać zakupu, niestety nie miałem przyjemności podłączenia TV przed zakupem w Euro rtv więc dopiero po dotarciu do domu okazało się co kupiłem. Po uruchomieniu rzuciły mi się w oczy dwie rzeczy: Clouding i ciemniejsze 4 rogi :(. Dałem sobie tydzień czasu na zabawę i konfigurację. Okazało się że warto było, Clouding jak by zmalał ( może to tylko moje wrażenie ale żona potwierdziła ), natomiast 4 rogi już tak nie rzucają się w oczy. Natomiast problem który się pojawił jest następujący : po wyjściu TV z Smart TV do przeglądania kanałów dokładnie z YouTube występuje brak dźwięku na głośnikach TV. Dodam tylko że kablówka jest z UPC i oglądam ją po analogu, z dekodera jest to samo. Dopiero restart TV pomaga. Może u kogoś wystąpił ten problem.
 

tdx

New member
Bez reklam
Hmm jak tylko na YT to ciężka sprawa możesz zrobić rest smart huba i sprawdzić czy problem nadal występuje
 
Do góry