Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Krzychu1

New member
denis997
Pomoże tylko wgranie jakiegoś starszego softu ... /mam 2004 i 2008... gdybyś chciał to mogę Ci podesłać .. /mają prawie 50MB/
 

megon

New member
Jeśli posiadam tv smasunga połączonego kablem do rutera - czy będę mógł korzystać z DNLA w telefonie omnia 2.
Telefon będzie łączył się z ruterem przez wifi.

czy konieczny jest zakup modułu wifi do TV ?

nie mam jak tego sprawdzić po telefon jest w drodze
 

denis997

New member
Krzychu1 dzięki jak gdzies bys wrzucił to było by super. Ale nie wiem czy to coś da bo przywruciłem soft do 2008 (jest taka opcja w tv ) a pozniej jeszcze raz zrobiłem upload do najnowszegi i to nic nie dalo wydaje mi sie ze gdzies w menu serwisowym cos przestawilem jak by ktos zrobił foto z ustawieniami serwisowymi jakie ma :blagam:Tam gdzie zmienia sie w serii 6000 ustawienia żeby filmy z pendriva czytało tam cos zmieniłem niechcący:(
 
Ostatnia edycja:

Krist10

New member
Witam wszystkich,dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy UE46B7000 i po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi,potwierdzam spostrzeżenia:eek:braz bajka,dźwięk mógłby być lepszy ale dodali w promocji głośniczek i wszystko OK.Ale żeby nie było za dobrze to wyszedł na razie pierwszy problem a mianowicie:chciałem kupić 7020 ale wszyscy twierdzili że różni się od 7000 tylko kolorem ramki,więc się zdecydowałem na 7000.Porównując te dwa modele na stronie Samsunga podało dwie różnice:nie było odznaczone TAK przy Zegar&On/Off Timer i przy EPG(Elektroniczny Przewodnik po Programach)Dzwoniłem do Samsunga powiedzieli że to pomyłka różnią się te modele tylko kolorem ramki.Niestety u mnie nie działa w pełni EPG tzn.pokazuje mini przewodnik i pełny ale po wybraniu informacji np. o filmie wyskakuje puste okienko bez streszczenia filmu itp.Mam sygnał z kablówki dzwoniłem to powiedzieli że EPG jest wysyłane w pakiecie nierozłącznie z sygnałem i że to TV(u nich na starszym modelu Samsunga jest OK).Czy ktoś może potwierdzić działanie EPG a może coś nie załączam z góry dzięki za podpowiedź.
 

dyndas

New member
lelus1 napisał:
Moja karta to nówka, kupiłem ją w zeszłym tygodniu i teraz walczę o jej uruchomienie. Z odpowiedzi od uczestników forum wynika, że faktycznie może to być sprawa chipseta użytego w karcie. Spróbuję jeszcze z zabezpieczeniem sieci i oddaję kartę tam skąd ją wziołem.

Zabezpieczenia sieci nie moga miec wplywu na to czy karta jest widoczna czy nie. Przeciez dopiero podczas pozniejszej konfiguracji decydujesz do ktorej sieci bedziesz sie laczyc.

//T
 

Tellicous

New member
Oglądanie youtube przez edimaxa

Hej,

Czy użytkownicy Samsunga serii 7/8 korzystający z karty bezprzewodowej Edimax mogą wypowiedzieć się na temat oglądania filmów z youtube? U mnie transfer dochodzi do 1,4 Mbit/s ale pomimo tego filmiki muszą się dograć po kilkunastu sekundach odtwarzania. Taki sam transfer mam na laptopie i tam nie ma takiego zjawiska więc nic już z tego nie kumam :)

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Telewizor ma być do testowania a nie oglądania

Niestety, tak się składa, że ja tego telewizorka nie widziałem "wielokrotnie w różnych lokalizacjach" - u mnie stoi w pokoju o bardzo dużym nasłonecznieniu... i niestety.. czarny jest perłowo czarny w dzień, przy słoneczku i w nocy.... Co gorsza nie widzę żadnych prześwietleń w rogach (nie pamiętam już w którym rogu to powinno być).
Nie wspominając, że telewizor jest do oglądania a nie testowania, to mimo wszystko nie wytrzymałem i zrobiłem testy - u mnie czarne jest czarne :razz:
W ogóle to jestem wielkim fanem tych wszystkich wypowiedzi (wręcz prawie prac naukowych... pseudo..) o tym jak należy oglądać telewizor.. znaczy testować... :hihi:

Samsung 46B7000 :D



Jump napisał:
Niestety tak się składa, że wielokrotnie widziałem w różnych lokalizacjach i wiem co mówię, niestety wszyscy naciągnięci na reklamę nowych TV niby LED nie chcą widzieć wad tych telewizorów! Twoje wypowiedzi o niesamowicie czarnej czerni są śmieszne... zapraszam chociażby do testów KIKIEGO.
 

zpoe

New member
najśmieszniejsze jest to że wielu "pseudo" ekspertów (wycieczkowiczów MM, Saturnów itp. sklepów) wypowiada się widząc tv na półce...jak masz w domu to dopiero jesteś w stanie stwierdzić jak jest obraz wyświetlany (różne sygnały)...wiem że zaraz może mi ktoś zarzucić "każdy chwali swoje" lecz tak nie jest bo nie jestem ani fanem marki Samsung bo posiadam także inny LCD w domu a także oglądam inne tv różnych producentów w warunkach domowych (u teściów, brata, szwagra) i ja mogę z czystym sumieniem polecić jak to twierdzą "znawcy" pseudo-leda Samsunga (w moim przypadku UE40B6000)...nierówne oświetlenie matrycy może występuje w większych matrycach-w moim przypadku coś takiego nie występuje...chociaż Vaderus także twierdzi że u niego problemy z podświetleniem nie występują
 
Ostatnia edycja:

dyndas

New member
Popieram autorow 2 ostatnich postow.
Ja pojechalem do Saturna z zamierem kupna Samsunga 58B850 (plazma). Akurat obok stal 55B7000. Do obu telewizorow byl doprowadzony ten sam sygnal. Sprzedawca dal mi pilota i powiedzial zebym sie jeszcze zastanowil.
I wyszedlem ze sklepu z 55B7000. I nie mialem co do tego zadnych watpliwosci. Obraz plazmy B750 wygladal przy B7000 blado - i doslownie i w przenosni. Nie bylem w stanie nawet zblizyc kontrastu i jaskrawosci plazmy do LCD.

//T
 

lelus1

New member
Edimax

dyndas napisał:
Zabezpieczenia sieci nie moga miec wplywu na to czy karta jest widoczna czy nie. Przeciez dopiero podczas pozniejszej konfiguracji decydujesz do ktorej sieci bedziesz sie laczyc.

//T
Dziękuję wszystkim kolegom (zwłaszcza tym odpowiadającym na moje prywatne posty), którzy starali się mi pomóc w uruchomieniu karty EDIMAX. Niestety w moim przypadku to się nie udało. Zwróciłem urzadzenie do sklepu i teraz pozostaje mi zakup oryginalnego adaptera SAMSUNGA. Dla pewności mam tylko jeszcze jedno pytanko: czy ktoś nie miał też problemów z kartą zalecaną przez producenta.
 

hubi97

New member
Witam.Mam dwa telewizory w dwóch pokojach i mam dekoder N chcę podłączyć ten dekoder na dwóch telewizorach (nie chodzi mi o oglądanie innych kanałów jednocześnie) jak to zrobić i czy to jest możliwe
 

ares333

New member
Krzychu1 to o czym piszesz tyczy sie :

cyt : ZASTOSOWANIA PRZY ANTENIE TV NAZIEMNEJ JAK I PRZY TELEWIZJI KABLOWEJ.

Nie ma to nic wspolnego z dekoderami satelitarnymi .

---------------------------------------------------------

hubi97

jezel chcesz ogladac w jednym czasie dwa rozne programy napewno musisz miec drugi dekoder (+ karta N tu mozna by sie jeszcze zastanowic ) ,
jezel w jednym czasie chcesz ogladac takie same kanaly to wystarcza zwykly kabel (3 RCA (Cinch) A/V ) specjalne przejsciowka > EURO (SCART) - 3 RCA (Cinch) A/V stereo ktore podlaczasz np. do drugiego wyjscia euro video (bo pewnie sa tam dwa wyjscia euro) w dekoderze N i laczysz z drugim telewizorem ogladajac jednoczesnie to samo co na pierwszym telewizorze


pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Peterhof1

New member
ares333 napisał:
Krzychu1 to o czym piszesz tyczy sie :

cyt : ZASTOSOWANIA PRZY ANTENIE TV NAZIEMNEJ JAK I PRZY TELEWIZJI KABLOWEJ.

Nie ma to nic wspolnego z dekoderami satelitarnymi .

---------------------------------------------------------

hubi97

jezel chcesz ogladac w jednym czasie dwa rozne programy napewno musisz miec drugi dekoder (+ karta N tu mozna by sie jeszcze zastanowic ) ,
jezel w jednym czasie chcesz ogladac takie same kanaly to wystarcza zwykly kabel (3 RCA (Cinch) A/V ) specjalne przejsciowka > EURO (SCART) - 3 RCA (Cinch) A/V stereo ktore podlaczasz np. do drugiego wyjscia euro video (bo pewnie sa tam dwa wyjscia euro) .....


Albo kupić spliter HDMI za ciężką kase..., zakładając że na obydwu TV zamierzasz ogladać w HD
pozdr
 

lelus1

New member
hubi97 napisał:
Witam.Mam dwa telewizory w dwóch pokojach i mam dekoder N chcę podłączyć ten dekoder na dwóch telewizorach (nie chodzi mi o oglądanie innych kanałów jednocześnie) jak to zrobić i czy to jest możliwe
Jest to jak najbardziej możliwe. Osobiście stosuje to rozwiązanie, a dodatkowo na obu telewizorach mam obraz HD. Z dekodera masz wyjście dla podłączenia TV kablem HDMI i kablem Component. Kable można zakupić w sklepach RTV, specjalistycznych z tego rodzaju akcesoriami lub korzystając z internetu. Ważne jest dokładne wymierzenie odległości pomiędzy dekoderem a odbiornikami TV (weź zapas na zakręty i opuszcenie oraz podniesienie w górę kabla).
 

rufsiany

New member
nowy soft i widgety Yahoo

Witam,
wgralem najnowszy soft, pobrany ze strony Samsunga no i jedyna roznica jaka widze, to przy nacisnieciu Internet@TV na pilocie, wyswietlaja mi sie widgety Yahoo. Ponadto przy ich instalacji nie ma mozliwosci wybrania Polski jako lokalizacji. Skutkuje to tym, ze informacje odnosza sie do wybranego podczas instalacji kraju (wybralem UK ze wzgledu na jezyk), a youtube nie dziala.
Kompletna porazka!

Jak wrocic do starych ustawien z, co prawda tylko 3 widgetami (AccuWeather, Wyborcza i YouTube), ale dzialajacymi i to po polsku?
Powrot do starej wersji sofu nic nie dal.

(Ten temat pojawial sie wczesniej, i ktos ogolnikowo wspominal o wybieraniu opcji P&P (?), zeby przywrocic w/w widgety a ktos inny o zmianach w menu servisowym.
Jesli mozna, to o szczegoly prosze.
pozdr - G
 
Do góry