Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Mireczek

New member
Ja mam coś takiego jak na aukcji nr "812797319 - UCHWYT LCD/PLAZMA30-60 2,9od ściany+POZ+K.FISCHER" i w 100% spełnia to swoje zadanie, ale niestety nie mogę dodawać linków. :(
Nie radzę korzystać z wbudowanej poziomicy!
Cieńszych lepiej nie kupować, bo już u mnie ciężko dostać się do gniazdek w TV.
 

dyndas

New member
lelus1 napisał:
Witam.
Mam podobny problem jak ten zaawizowany już wcześniej na tym forum i w związku z tym pytanie jak udało się z nim poradzić i czy wogóle się udało. Chodzi o kartę sieciową EDIMAX, mój Samsung UE46B7000 jej nie widzi. Po wejściu w opcje sieci podpala mi się tylko sieć kablowa. Czy to możliwe że są produkowane różne rodzaje kart sieciowych o tym samym symbolu, z których jedne współpracują z TV a inne nie, a może TV o średnicy 40 cali (tak wynika z postów na forum) kontaktują się bez problemów z kartą a większe i mniejsze nie. Czy ktoś podmieniał EDIMAXA w punkcie zakupu i ten inny zadziałał. Będę wdzięczny za podpowiedzi i rady.

Wydaje mi sie ze ktos wspominal za karta zaczela dzialac po uruchomieniu 'Plug'n'Play'....

//T
 

zpoe

New member
2 dni użytkowania UE40B6000 i jest OK...wczoraj Black Hawk Down i Transformers 2 w BR obejrzałem i tv sprawował się świetnie...tzn. połowa z oglądania to były konfigi tv :) ale po tym Blach Hawk Down robił wrażenie... przy zgaszonym oświetleniu czarny jest czarny i to mnie zadowala...

powracam do mojego postu z wczoraj gdyż "przeszedł" bokiem

mam pytanie czy zmiany softu, grzebanie w menu serwisowym jest gdzieś logowane?
czy drzemie gdzieś rejestr wszelkich zmian?
jak się to ma do gwarancji producenta?

i jeszcze pytanie o podłączenie zestawu kina domowego...jest to już leciwy zestaw (ampli Technics, głośniki Jamo) ale póki co musi wystarczyć...brak w nim wejścia optycznego...i teraz jak spiąć całe te ustrojstwo z tv? chodzi mi o xbox 360, odbiornik Toya (scart + RCA) i wspomniany ampli ?

do tego dochodzi jeszcze notebook HP DV5-1060ew który ma wyjście hdmi i tak jest podłączony do tv, w panelu Nvidia ustawiona rozdziałka na 1920x1080 i czy film w 1080 włączony np. na allplayerze wyświetli się w pełnej rodziałce i czy będzie to jakość obrazu jak np. ze stacjonarnego odtwarzacza blu-ray?


posiada ktoś spis z objaśnieniami funkcji menu serwisowego?
 

lelus1

New member
dyndas napisał:
Wydaje mi sie ze ktos wspominal za karta zaczela dzialac po uruchomieniu 'Plug'n'Play'....

//T
Dzięki za podpowiedź. Z tej opcji jeszcze nie korzystałem, aby jeszcze raz uruchomić "Plug & Play". Szczerze mówiąc wyczytałem wszystko co na ten temat było na forum i w zasadzie wniosek jest jeden. Wielu użytkowników ma ten sam problem, Ci co go nie mają zaklinają się, że EDIMAX musi działać, a jaka jest rzeczywistość to każdy widzi u siebie na ekranie. Zastanawiam się jeszcze czy w grę nie wchodzą czasem zabezpieczenia samej sieci. Moja sieć jest zabezpieczona. Spróbuję podłączyć mojego EDIMAXA po usunięciu zabezpieczeń. Może jednak ktoś odkrył przyczynę dla której poszczególne EDIMAXY zachowują się tak kapryśnie i u jednych działają bez problemów a na innych się "wypinają".
 

w_brat

New member
Może ci koledzy u których EDIMAXY nie działa podadzą wersje oprogramowania telewizora. Moze w nowszym sofcie zablokowano możliwość korzystania z "podróbek". Ale chyba bardziej prawdopodobna jest zmiana chipsetu w samej karcie. Moja karta ma coś około dwu lat. Wojtek
 

scifo

New member
jaka maks. pojemność pamięci usb ?

Czy podłączał ktoś "większą" pamięć usb do B6000? Chciałem na stałe podłączyć przez usb archiwum ze zdjęciami- najlepiej gdyby to było 16GB ale nie wiem czy telewizor poradzi sobie.
 

goya10

New member
Różnica między modelami UE40B7000 a UE40B7020

Potrzebuję informacji czym różnią się model UE40B7000 od UE40B7020?
Na stronie samsunga nie ma żadnych a na ceneo różnica w cenie jest bardzo duża.
 

ares333

New member
mam pytanie czy zmiany softu, grzebanie w menu serwisowym jest gdzieś logowane?
czy drzemie gdzieś rejestr wszelkich zmian?
jak się to ma do gwarancji producenta?

i jeszcze pytanie o podłączenie zestawu kina domowego...jest to już leciwy zestaw (ampli Technics, głośniki Jamo) ale póki co musi wystarczyć...brak w nim wejścia optycznego...i teraz jak spiąć całe te ustrojstwo z tv? chodzi mi o xbox 360, odbiornik Toya (scart + RCA) i wspomniany ampli ?

do tego dochodzi jeszcze notebook HP DV5-1060ew który ma wyjście hdmi i tak jest podłączony do tv, w panelu Nvidia ustawiona rozdziałka na 1920x1080 i czy film w 1080 włączony np. na allplayerze wyświetli się w pełnej rodziałce i czy będzie to jakość obrazu jak np. ze stacjonarnego odtwarzacza blu-r

Na pytanie o grzebaniu w menu serwisom ciezko odpowiedziec ,
najlepiej by bylo zapytac kogos z serwisu .
Mysle ze sama zmiana softu nie przyczynia sie do utraty gwarancji bo przeciez sa one ogolnie dostepne na stronie samsunga i do tego sluza .
Ja u siebie w menu serv. zamienilem Modele z B6.. na B7... i mam funkcje Movi ON + PiP , bez zmiany softu .
Czy to ma na cos wplyw i moze spowodowac jakias uszkodzenie ciezko wyczuc i tego pewnie nie wie nikt - zobaczymy :) .

Odnosnie audio to u siebie wykorzystuje wyjscia z tunera satelitarnego pomijajac telewizor .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Mireczek

New member
goya10 napisał:
No to już nic nie kumam, bo to 7020 jest droższy o ok. 1500 zł.
Why ?????
Widocznie 7020 nie załapał się na obniżki / promocje cen. Poniżej dość szczegółowe porównanie parametrów ze sklepu Euro:
euro.com.pl/product-comparison.ltr?p1=75114840&p2=73649170&p3=73700154
Jedyne różnice, to kolor. :)
Z przodu linka trzeba dodać znaną formułkę, żeby przeglądarka go otworzyła.
 

lelus1

New member
w_brat napisał:
Może ci koledzy u których EDIMAXY nie działa podadzą wersje oprogramowania telewizora. Moze w nowszym sofcie zablokowano możliwość korzystania z "podróbek". Ale chyba bardziej prawdopodobna jest zmiana chipsetu w samej karcie. Moja karta ma coś około dwu lat. Wojtek
Moja karta to nówka, kupiłem ją w zeszłym tygodniu i teraz walczę o jej uruchomienie. Z odpowiedzi od uczestników forum wynika, że faktycznie może to być sprawa chipseta użytego w karcie. Spróbuję jeszcze z zabezpieczeniem sieci i oddaję kartę tam skąd ją wziołem.
 

goya10

New member
Dzięki MIRECZEK.
Przyznaj, że troszeczkę jest to chore. Ale cóż zrobić.
Będę musiał się jeszcze raz przyjrzeć modelowi 7000, gdyż nie do końca odpowiada mi ten odcień czerwieni, ale z drugiej strony szkoda mi przepłacać taką kasę za kolor. Jeżeli już to wolałbym kupić 200 HZ model 8000 za ok. 6000 zł. na ceneo.
 

denis997

New member
Witam mam pytanie zmieniłem w swoim ty samsung ue40b7000 ustawienia serwisowe przez przypadek mogłby mi ktoś podac jakie powinne być w pierwszej zakladce options
type.....
model....
tuner.......
region....
Zmienił mi sie kolor menu i ikony nie wiem co mam zrobic
 

Krzychu1

New member
denis997

Ja w 40/7000 mam:

type: 40A1UF0E
model: UB7000
tuner: ALPS
region: PANEURO

mike23

W B7000 jak najbardziej, natomiast w B6000 też, ale musisz zastosować "myk" opisany we wcześniejszych postach
 
Ostatnia edycja:

Jump

New member
Eski napisał:
Jestem ciekaw czy chodź widziałeś taki na oczy czy tylko na wystawie w sklepie przez szybe ? U mnie czerń jest niesamowicie Czarna!! ...
Niestety tak się składa, że wielokrotnie widziałem w różnych lokalizacjach i wiem co mówię, niestety wszyscy naciągnięci na reklamę nowych TV niby LED nie chcą widzieć wad tych telewizorów! Twoje wypowiedzi o niesamowicie czarnej czerni są śmieszne... zapraszam chociażby do testów KIKIEGO.
 

denis997

New member
Dzięki Krzychu1 wprowadziłem takie ustawienia ale nadal menu jest troche zmienione i menu głośności tez inaczej wygląda mam wrazenie ze tv gorzej odbiera :( cos musiełem niechcący przestawić moze ktoś wie co zmienic zeby spowrotem menu było jak wczesniej próbowałem zrobic upgrade ale mam najnowszy i sie nie da. Może ktos ma jakieś pomysły:(
 
Do góry