Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

gorz_ow

New member
Który modem

zastanawiam się nad modemem w-lanowym do mojego b7000
polećcie mi, proszę, jakiś dobry i niezawodny...
z góry dziękuję bardzo za pomoc
 

ares333

New member
USB - DIVIX Ue46B6000

....u mnie w menu servisowym wersja oprogramowania jest nastepujaca :


T_CHELEUCIP-1016.0
T-CHL5CIPDEUC-2005.2
T-CHL5CIPDEUS-2007

i opcja WISELINK MOVIE jest zablokowana .
Zapytam jeszcze raz czy da rady ja odblokowac starsza wersja softu
moze ktos juz tak probowal ???
I posiada ten soft do Ue46B6000 .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

scifo

New member
Kolego ares333 gdyby chciało ci się przeczytać choćby ostatnie dwie strony tego tematu miałbyś gotową odpowiedź, ale ty wolisz zapytać dwa razy. Pisze tam, że starsza wersja softu załatwia problem, lecz kolega który twierdzi że ją ma narazie się nie odezwał. Innym przedstawionym sposobem jest zmiana w menu serwisowym na model B7000- i też działa odtwarzanie bez zmiany softu.
 

piotrkol

New member
jeśli kogoś interesuje to posiadam taki soft - już wysyłałem kilku użytkownikom tego forum. Proszę o mail na priv i wyślę. Pozdrawiam:bober:
 

ares333

New member
Kolego scifo przeczytalem i to nie tylko dwie ostatnie stron ,
i odpowiedz ktora znalazlem w moim przypadku nie dziala ,
czyli na niewiele sie zdala.
Wole sie i upewnic pare razy ,zeby czegos nie spieprzyc .
Odnosnie zmiany modelu to po zmianie na serie 7 odtwarzanie filmow
stalo sie mozliwe , ale obraz zrobil sie jakis bardziej ziarnisty ,
po zmianie powrotnej na model seri 6 odtwarzanie filmo zniklo a obraz pozosta jakis bardziej ziarnisty .



Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

scifo

New member
ares333 mnie to działa bez zmian, natomiast po wejściu w menu serwisowe resetują się ustawienia użytkownika i trzeba ustawiać raz jeszcze. Może przypadkowo coś jeszcze zmieniłeś? W tym menu jest też opcja resetu ustawień softu i powinieneś mieć tak jak wyszedł z fabryki.
 

ares333

New member
Kolego Scifo mi po powrocie na serie 6 znika opcja Movi ,
wiec zostawiam na seri 7 .
Na tym ustawieniu dziala mi rowniez PiP (obraz w obrazie)
mam nadzieje ze tak moze zostac , nie wiem czy to tylko nie przeszkadza przy aktualizacji oprogramowania .
Ja nie bede go aktualizowal chyba ze zrobi to sam automatycznie (z nieba).

Pozdr.
 

scifo

New member
Czekam na starszą wersję softu od kolegi, który oferował się wyżej. Jak pewnie czytałeś upgrade tego starszego softu nie powoduje dezaktywacji opcji "movie"- przynajmniej tak twierdził kolega powyżej. Było by to najlepsze rozwiązanie. Z nieba soft się nie zaktualizuje:)
 

bagzz

New member
Witam jestem nowym uzytkownikiem forum jak i 40B7000 :) prosił bym o pomoc jak najlepiej ustawić obraz, TV mam z dekodera HD UPC, i jeszcze jedno pytanie gdy podłączam USB z filmem w formacie mkv to pisze ze jest nie obsługiwany kodek audio jak zrobić,żeby działał dzwięk.Z góry dziekuje za pomoc Bagzz
 

thugnigga

New member
bagzz napisał:
Witam jestem nowym uzytkownikiem forum jak i 40B7000 :) prosił bym o pomoc jak najlepiej ustawić obraz, TV mam z dekodera HD UPC, i jeszcze jedno pytanie gdy podłączam USB z filmem w formacie mkv to pisze ze jest nie obsługiwany kodek audio jak zrobić,żeby działał dzwięk.Z góry dziekuje za pomoc Bagzz


Po pierwsze "jest napisane" a nie "pisze".
Po drugie przeczytaj poprzednie strony wątku bylo juz o tym kilka razy.
 

scifo

New member
Odpowiadając na pytanie kolegi: po wgraniu softu T-CHL5DEUC-2003.0 do B6000 dostępna staje się funkcja MOVIE w menu serwisowym, natomiast każda aktualizacja tego softu powoduje dezaktywację tej funkcji - wbrew temu co czytałem wcześniej.
 

ares333

New member
Koleg Scifo na PM podalem Ci link ktroy wyslal mi od kolega maxxio27 ,
jest to soft v. T-CHL5DEUC-1008.0 , ale nie wiem czy on tez cos pomoze .
Ja pozozostaje narazie na przestawieniu modelu z b6000 na b7000 ,
w sumie to rozwiazuje narazie caly problem z Movi + odblokowuje opcje PiP ,
wiec nie wiem czy zmiany softu maja wiekszy sens .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

wisnia

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem b7000 i mam pytanko do innych użytkowników tego tv . Czy można usunąć pionowe pasy bo bokach w niektórych divxach ogladanych z pamięci usb. Opcja dopasuj nie poprawia tego. Film na kompie odtwarzany jest prawidłowo.
 

zpoe

New member
witam. od wczoraj jestem posiadaczem UE40B6000 - czy zadowolonym? jeszcze nie jestem w stanie się określić chociaż pierwsze wrażenia pozytywne. u mnie przy 40 calach nie widać problemów z podświetlaniem matrycy, xbox 360 świetnie się sprawuje, podłączona TOYA SD też mnie zaskoczyła (pozytywnie), dzisiaj ciąg dalszy zabawy z ustawieniami...soft mam poprzedni do tego ze strony samsung.com więc opcja wislink nieaktywna....

mam pytanie czy zmiany softu, grzebanie w menu serwisowym jest gdzieś logowane?
czy drzemie gdzieś rejestr wszelkich zmian?
jak się to ma do gwarancji producenta?

i jeszcze pytanie o podłączenie zestawu kina domowego...jest to już leciwy zestaw (ampli Technics, głośniki Jamo) ale póki co musi wystarczyć...brak w nim wejścia optycznego...i teraz jak spiąć całe te ustrojstwo z tv? chodzi mi o xbox 360, odbiornik Toya (scart + RCA) i wspomniany ampli ?

do tego dochodzi jeszcze notebook HP DV5-1060ew który ma wyjście hdmi i tak jest podłączony do tv, w panelu Nvidia ustawiona rozdziałka na 1920x1080 i czy film w 1080 włączony np. na allplayerze wyświetli się w pełnej rodziałce i czy będzie to jakość obrazu jak np. ze stacjonarnego odtwarzacza blu-ray?
 
Ostatnia edycja:

lelus1

New member
Karta sieciowa EDIMAX

Witam.
Mam podobny problem jak ten zaawizowany już wcześniej na tym forum i w związku z tym pytanie jak udało się z nim poradzić i czy wogóle się udało. Chodzi o kartę sieciową EDIMAX, mój Samsung UE46B7000 jej nie widzi. Po wejściu w opcje sieci podpala mi się tylko sieć kablowa. Czy to możliwe że są produkowane różne rodzaje kart sieciowych o tym samym symbolu, z których jedne współpracują z TV a inne nie, a może TV o średnicy 40 cali (tak wynika z postów na forum) kontaktują się bez problemów z kartą a większe i mniejsze nie. Czy ktoś podmieniał EDIMAXA w punkcie zakupu i ten inny zadziałał. Będę wdzięczny za podpowiedzi i rady.
 

afick

New member
Witam

A ja tak z trochę innej beczki. Poszukuje wieszaka dl ue40b7000 i nie powiem rozpiętość cenowa jest olbrzymia ( od 50 - do 600zł ) i tak się zastanawiam czy taki zwykły

allegro.pl/item808792107_uchwyt_wieszak_tv_lcd_2cm_75kg_5lat_gwarancji.html będzie dobry czy może szukać czegoś lepszego/droższego a może macie panowie coś do zaoferowania.

Zależy mi żeby było maksymalnie blisko ściany.

Pozdrawiam
Rafał
 
Do góry