Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

ANS

New member
Eski napisał:
Zastanawia mnie na jaki zestaw sie zdecydować ? Mianowicie jak pewnie wiecie firma Logitech wypóściła dość dawno na rynek model glośników Z-5500 które posiadaja optyczne wejscie.

Czy może polecacie jakieś zestaw kina domowego średniej klasy ? który będzie podłączony kablem HDMI ?

I ostatnie pytanie. Jaką jakość dzwięku daje ten kabelek OPTYCZNY ? Bo jakoś nie jestem przekonany do tego.

Jakość jak jakość, identyczna jak kabelek elektryczny :) Przynajmniej jak dla mnie :) - sygnał tam idzie cyfrowo więc...
Mam właśnie takim kablem podpiety TV do głosników Logitecha Z5500 - gra bardzo dobrze. Co do polecenia czegoś innego to sie wstrzymam, zauważ jednie że tv serii 7000 mają jednie wyjscie optyczne (oj biednie...) i jak ktos wspomniał- jakąś możliwość wyciągnięcia sygnału ze SCART (Euro)
 

Eski

New member
ANS napisał:
Jakość jak jakość, identyczna jak kabelek elektryczny :) Przynajmniej jak dla mnie :) - sygnał tam idzie cyfrowo więc...
Mam właśnie takim kablem podpiety TV do głosników Logitecha Z5500 - gra bardzo dobrze. Co do polecenia czegoś innego to sie wstrzymam, zauważ jednie że tv serii 7000 mają jednie wyjscie optyczne (oj biednie...) i jak ktos wspomniał- jakąś możliwość wyciągnięcia sygnału ze SCART (Euro)


Powiedz mi bo mam dylemat a chce kupic te glosniki. Czy warte sa swojej ceny ?
 

Peterhof1

New member
hubi97 napisał:
Witam. Zainstalowałem program do udostępniania plików z kompa do telewizora bardzo bym prosił o jakąś instrukcje (b 7000)

Odhaczasz co zamierzasz udostępnić, potem "ustaw zmieniony stan" i wszystko...:hihi:

no i trzeba poczekać aż sie przetrawi, u mnie przy 40 GB ok. 40 min
 

maxxio27

New member
zonk :)

scifo napisał:
Jak pisałem u mnie (i pewnie nie tylko)funkcja WISELINK MOVIE jest nieaktywna.


Witam , oczywiście że nie działa już , bo Samsung wprowadził małe zabezpieczenie :) w softach począwszy od xx.2003 funkcja wiselink jest nieaktywna ale jeśli wgramy stary soft do Samsunga i aktywujemy tę funkcje a potem zrobimy nakładke na soft najwyzszy to bedziemy mieli te funkcje nieaktywną ale włączoną cały czas :)

w razie potrzeby służe starym softem na którym można przestawić funkcje wiselink na włączoną

a propo a zmiana modelu z b6000 na b7000 nie pomaga ??

pozdrawiam


maxxio27
 

Jump

New member
zmija5 napisał:
Witam wszystkich .
Czy ktoś może słyszał , że Samsung ma dawać 5-cio letnią gwarancję ?
Czy to prawda i od kiedy ?
Pewnie mogliby coś takiego wprowadzić bo jedyne głosy ze sklepów (m.in. MM, Saturn) o seriach B (cienkich, krawędziowych LED) są takie, że to bardzo awaryjne modele, czerń granatowa, tragiczny dzwięk (to Samsung miał zawsze) Niestety marketing robi swoje i biedni klienci daja się nabrać, że LED Samsunga to "świetny" telewizor, nowy gatunek itd ;) a to tylko krawędzie... i w dodatku zero szczegółów i detali na obrazie. Niestety masówa wygrywa...
 
Ostatnia edycja:

Eski

New member
Jump napisał:
Pewnie mogliby coś takiego wprowadzić bo jedyne głosy ze sklepów (m.in. MM, Saturn) o seriach B (cienkich, krawędziowych LED) są takie, że to bardzo awaryjne modele, czerń granatowa, tragiczny dzwięk (to Samsung miał zawsze) Niestety marketing robi swoje i biedni klienci daja się nabrać, że LED Samsunga to "świetny" telewizor, nowy gatunek itd ;) a to tylko krawędzie... i w dodatku zero szczegółów i detali na obrazie. Niestety masówa wygrywa...


Jestem ciekaw czy chodź widziałeś taki na oczy czy tylko na wystawie w sklepie przez szybe ? U mnie czerń jest niesamowicie Czarna!! a nie granatowa Filmy BLU-RAY piekne , Gry ps3 śliczne . ( Dzwik Kijowy wiec kupuje głośniczki ) co wiecej Ci trzeba ?
 

robekowal

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum :eek:
Wczoraj wgrałem nowy soft do UE40B7000 i nie zauważyłem żeby coś zmienili. Może to tylko jakieś zmiany kosmetyczne?

Mam pytanko, czy w polskim Internet@TV, dodali jakieś nowe widgety?, bo zanim zmieniłem na kraj UK (yahoo wigdet) to nie wszystko chodziło i było biednie. Nie działała prognoza pogody (cały czas był błąd w połączeniu ). Czy oprócz YouTube, wiadomości gazeta.pl i nie działającej pogody jest coś więcej?
 

sebeq76

New member
bonzo napisał:
W tych tv w ogóle nie będzie Smart Led i Local Dimming.
Ja akurat nad tym nie ubolewam, bo LD nie jest idealnym sposobem na zwiększenie kontrastu, może lepiej szukać innych rozwiązań.

a jaki jest lepszy sposób?
 

lelus1

New member
prof2k napisał:
Przejrzyj ten wątek - pisałem wcześniej o sofcie do konwersji DTS do AC3.
Lub zaguglaj: Popcorn MKV Audio Converter.

Pozdrawiam
Prof2k

Mam małe pytanko. Skorzystałem z rady aby przekonwertorować dzwięk z DTS na AC3 przy użyciu Popcorn MKV Audio Converter. Film był nagrany w jakości Blue Ray, ale w TV nie mogłem uzyskać głosu. Po wykonaniu konwersji głos się pojawił, ale szlag trafił napisy w języku polskim, które pokazywały się wcześniej. Czy coś wykonałem nie tak. Proszę o radę jak zadziałać żeby był dżwięk i napisy jednocześnie. Z góry dziękuję za wszelkie rady.
 

lisekg

New member
Krzychu1 napisał:
Wgrałem >>> TEN <<< nowy soft do mojego UE40B7000, i............ nic nowego nie zauważyłem.... ale może źle patrze ... :eek:
... acha, wszystkie ustawienia w TV pozostały.

Ja mam problem bo praktycznie nie działa mi juz sterowanie sprzętem SONY poprzez ANET+ wiec pewnie zmienie to oprogramowanie na wersje starszą ... 2004 bo tam to śmigało poprawnie :D Pewnie sie Sony dopatrzyło i licencji chciało ;)
 

lisekg

New member
Krzychu1 napisał:
Wgrałem >>> TEN <<< nowy soft do mojego UE40B7000, i............ nic nowego nie zauważyłem.... ale może źle patrze ... :eek:
... acha, wszystkie ustawienia w TV pozostały.

Ja mam problem bo praktycznie nie działa mi juz sterowanie sprzętem SONY poprzez ANET+ wiec pewnie zmienie to oprogramowanie na wersje starszą ... 2004 bo tam to śmigało poprawnie :D Pewnie sie Sony dopatrzyło i licencji chciało ;)
 

scifo

New member
maxxio27 napisał:
a propo a zmiana modelu z b6000 na b7000 nie pomaga ??
maxxio27

Działa oczywiście- jak pisałem w pierwszym poście na str. 84 tego tematu ;)Swoją drogą może wrzuciłbyś ten starszy sofcik na jakiś serwer? Pewnie wielu by skorzystało, ja pierwszy :)
 

ANS

New member
Eski napisał:
Powiedz mi bo mam dylemat a chce kupic te glosniki. Czy warte sa swojej ceny ?

Jak najbardziej. Początkowo uzywałem ich do komputera, teraz do kina domowego- i za tą cenę nie znalazłbym niczego lepszego od Logitechów. Ma wszystko co potrzebuję i jeszcze więcej- przyjmuje sygnał z 3 żródeł, ma dekoder DTS, efekty chociaz proste to są, regulacja osobno dla subwoofera, centralnego i całości, regulacja surround... i najwazniejsze - bardzo dobrze grają (przynajmniej mój egzemplarz- i nie pierdzą jak słabsze głosniki :)
 

ares333

New member
Dziekuje wlasnie doszedlem do tego nie co wczesniej , ale wlasnie
o to mi chodzilo .
Teraz pojawil sie jeszcze jeden problem odnosnie odtwarzania filmow
na Ue46B6000 przez port Usb robilem sposobem opisanem tutaj przez kolegow ,czyli :

TV w trybie "stand by"
kolejno wcisnąc na pilocie:
INFO, MENU, MUTE, POWER
włączy się tv z menu serwisowym, więc strzałką w dół i wybierasz:
CONTROL , SUBOPTION ...pojawiają się 3 kolumny z różnymi ustawieniami..więc nic nie zmieniasz i wciąż strzałką w dól na pilocie zmieniasz 3 opcje: WISELINK MOVIE na ON, WISELINK WRITE na ON i HIGH DEVI na ON..wyłączasz tv za pomocą klawisza POWER i po włożeniu w gniazdo USB pendriva lub dysku zewnętrznego w media player masz dodatkowo dostępną opcję MOVIE ))...


ale opcja WISELINK MOVIE jest zablokowana i lipa ,
a ustawienie dwoch nastepnych na On nic nie daje .
Wersje oprogramowania mam 2009/09/01_0025005 moze ta
wersja jest za swieza i cos blokuje lub cos robie zle .

Jesli to wina softu to mam prosbe moze jezel ktos ma jaki starszy "dzialajacy" i mogl by go gdzies zapodac , bylo by super .

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry