Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

dedusdd

New member
thugnigga napisał:
jedna z wypowiedzi na temat kiepskiego dzwieku byla moja... telewizor na szczescie mi sie popsul i musieli wymienic na nowy bo nie zdazyli naprawić.. przywiezli nowy i bylem zdziwiony - glos w koncu jest na prawdę na poziomie nie ma trzeszczczenia, jest nawet jakis bass, wyraznie i bez zniekształceń.
musisz trafić po prostu na dobry egzemplarz.
aha teraz glosniki grają duzo lepiej niz w 52' LE700 Sharpa co mnie kompletnie zaskoczylo
No to szanowny kolega miał w tym trochę szczęścia.
Czy może któryś z kolegów na forum ma wiedzę czy wersja 9000 będzie miała wprowadzone jakieś usprawnienia w tej materii i czym się będzie różniła od znanej juz nam serii 7000?
Jakaś data premiery?
 

dedusdd

New member
thugnigga napisał:
jedna z wypowiedzi na temat kiepskiego dzwieku byla moja... telewizor na szczescie mi sie popsul i musieli wymienic na nowy bo nie zdazyli naprawić.. przywiezli nowy i bylem zdziwiony - glos w koncu jest na prawdę na poziomie nie ma trzeszczczenia, jest nawet jakis bass, wyraznie i bez zniekształceń.
musisz trafić po prostu na dobry egzemplarz.
aha teraz glosniki grają duzo lepiej niz w 52' LE700 Sharpa co mnie kompletnie zaskoczylo
Może zastosowanie tego głośnika centralnego SAMSUNG HT-SB1R jest rozwiązaniem przy modelu 7000?
Jest to wprawdzie głośnik centralny ale jednak może rozwiązał by problem dżwieku.
 

mario124

New member
ustawione coś sie wyświetliło ale teraz to już lipa po angielsku są u dołu ekranu foldery ale youtube jak nim a tak nima a we wszystkich tych folderach jest jakiś trujkąt żółty coś chyba jeszcze trza zrobić
 

lisekg

New member
dedusdd napisał:
Może zastosowanie tego głośnika centralnego SAMSUNG HT-SB1R jest rozwiązaniem przy modelu 7000?
Jest to wprawdzie głośnik centralny ale jednak może rozwiązał by problem dżwieku.

Głośnik jak głośnik.....centralny+ subwoofer ... lepiej zestaw 5+1 kupić lub 7+1 :D a tak kupisz głośnik i sobie jednyne wyjście optyczne zajmniesz
 

dedusdd

New member
Pomysł na słaby dźwięk w 7000

lisekg napisał:
Głośnik jak głośnik.....centralny+ subwoofer ... lepiej zestaw 5+1 kupić lub 7+1 :D a tak kupisz głośnik i sobie jednyne wyjście optyczne zajmniesz
To fakt tyle tylko że ja mam kino domowe Yamahy z zestawem głośnikowym Bose ale całkowicie mi to nie potrzebne przy oglądaniu dziennika czy innych programów oglądanych przez moją żone w ciągu dnia.
Kino odpalam jedynie przy filmach szczególnie że moja żona nie jest zachwycona działaniem dość mocnego subwofera,który jej dudni jak twierdzi:D
:bober: Dlatego podpytuje czy ktoś z Szanownych kolegów może sprawdził juz działanie w/w głośnika szczególnie że zostaje on uruchomiony automatyznie wraz z właczeniem TV.( głośnik ma pobór prądu około 35W a domyślcie się jaki może mieć kino z mocniejszym wzmacniaczem i zestawem głośników)
 
Ostatnia edycja:

zmija5

New member
Gwarancja Samsunga na 5 lat ?

Witam wszystkich .
Czy ktoś może słyszał , że Samsung ma dawać 5-cio letnią gwarancję ?
Czy to prawda i od kiedy ?
Dzisiaj czyli 21.10.2009 byłem W RTV Euro AGD i pan mi powiedział ,Ze Samsung ma niedługo wprowadzić 5-cio letnią gwarancję .
Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat , to bardzo proszę o informację .
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Eski

New member
Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczow :)

Od okolo Tygodnia jestem posiadaczem TV LED Samsung 40cali seria 6.


I mam takie male pytanie ;-)


Czy ta moja seria po podlaczeniu Pendrive pod port usb z filmem. Bedzie go odtwarzalo czy tez nie ??

Wyczytalem brnac przez 83str. ze jest to mozliwe w formacie MKV czy cos takiego.

Prosil bym kogos obeznanego o szczegolowy opis jak to wlaczyc i uzywac tego.

I kolejna prosba czy w waszych TV podczas ogladania Filmu Blu-Ray wciskacie STOP widac szumy ?? mowie o filmie Black Hawk Down.
 

scifo

New member
Najprościej w menu serwisowym zmienić na serię 7000 i będzie działało odtwarzanie filmów i PIP. Czytałem na tym forum że ktoś zmieniał jedynie trzy opcje w tym menu odpowiadające za odtwarzanie, ale w moim przypadku nie dało się ponieważ jedna z tych opcji była nieaktywna czyli niemożliwa do zmiany.
 

dyndas

New member
Zerro napisał:
Trzeba ustawić w TV adres IP kompa, bramę i maskę... wtedy powinno śmigać

W TV IP komputera? Bzdury opowiadasz.... Trzeba po prostu wybrac konfiguracje DHCP. Jesli router jest prawidlowo skonfigurowany wszystko powinno od razu zadzialac. Poza tym w menu jest mozliwosc przetestowania polaczenia z internetem.

pzdrw
//T
 

Krzychu1

New member
Eski
Przeróbka wersji 6 do 7...
TV w trybie "stand by"
kolejno wcisnąc na pilocie:
INFO, MENU, MUTE, POWER
włączy się tv z menu serwisowym, więc strzałką w dół i wybierasz:
CONTROL , SUBOPTION ...pojawiają się 3 kolumny z różnymi ustawieniami..więc nic nie zmieniasz i wciąż strzałką w dól na pilocie zmieniasz 3 opcje: WISELINK MOVIE na ON, WISELINK WRITE na ON i HIGH DEVI na ON..wyłączasz tv za pomocą klawisza POWER i po włożeniu w gniazdo USB pendriva lub dysku zewnętrznego w media player masz dodatkowo dostępną opcję MOVIE ))...
 

Eski

New member
Krzychu1 napisał:
Eski
Przeróbka wersji 6 do 7...



Bardzo dziekuje Ci za pomoc wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem dokladnie co jak mam zrobic.

Jeszcze gdybys mogl napisac mi jak to jest z formatem filmu. Oraz jesli film posiada napisy.


OK udalo mi sie to ustawic :)

Gdyby ktos napisal mi jeszcze jak z tymi formatami jest.
 
Ostatnia edycja:

lisekg

New member
dedusdd napisał:
:bober: Dlatego podpytuje czy ktoś z Szanownych kolegów może sprawdził juz działanie w/w głośnika szczególnie że zostaje on uruchomiony automatyznie wraz z właczeniem TV.( głośnik ma pobór prądu około 35W a domyślcie się jaki może mieć kino z mocniejszym wzmacniaczem i zestawem głośników)

Pewnie przy normalnym słuchaniu dziennika pobiera z 55Wat :D musze sprawdzić z ciekawości mojego Soniacza ( 5+1 ) w trakcie faktów na TVN-e :razz:
 

dedusdd

New member
Głośnik do 7000

thugnigga napisał:
jedna z wypowiedzi na temat kiepskiego dzwieku byla moja... telewizor na szczescie mi sie popsul i musieli wymienic na nowy bo nie zdazyli naprawić.. przywiezli nowy i bylem zdziwiony - glos w koncu jest na prawdę na poziomie nie ma trzeszczczenia, jest nawet jakis bass, wyraznie i bez zniekształceń.
musisz trafić po prostu na dobry egzemplarz.
aha teraz glosniki grają duzo lepiej niz w 52' LE700 Sharpa co mnie kompletnie zaskoczylo
Udało mi się dzisiaj posłuchać podłączonego głosnika centralnego dedykowanego do serii 7000 gra bez porównania lepiej niz głośniki tv.
Problem w tym że jest to głośnik wzorowany na 7000 więc z obramówka czerwoną.:cry: Jesli ktoś będzie chciał nabyc 7020 lub 8000 bedzie miał problem kolorystyczny.
 

maly_szcz

New member
Szybkie pytanie - jak się podłącza ten głośnik, lub zestaw głośników, o których wspominacie?
Ktoś pisał, ze na EURO ma dźwięk na wyjściu - czy oby nie tylko podczas ogladania telewizji (analogowej/cyfrowej)? Nie ma dźwięku w innych przypadkach (DLNA, HDMI, itp).
 

Eski

New member
A ja się podpinam do pytania o głośnikach.



Zastanawia mnie na jaki zestaw sie zdecydować ? Mianowicie jak pewnie wiecie firma Logitech wypóściła dość dawno na rynek model glośników Z-5500 które posiadaja optyczne wejscie.

Czy może polecacie jakieś zestaw kina domowego średniej klasy ? który będzie podłączony kablem HDMI ?

I ostatnie pytanie. Jaką jakość dzwięku daje ten kabelek OPTYCZNY ? Bo jakoś nie jestem przekonany do tego.
 
Do góry