Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

janosh

New member
pilocik

dyndas napisał:
Chcesz zeby telewizor sam sie przelaczal na odpowiednie zrodlo? To dziala tylko na laczach SCART/EURO. Po HDMI tego nie uzyskasz.
Alternatywnie proponuje Logitech Harmony - sam uzywam.

pzdrw
//T
Mam pytanie czy ktos testowal tego pilota pod hd boxem "n"
czy jest kampatybilny i czy ma wszystkie funkcje :rolleyes:
 

dyndas

New member
janosh napisał:
Mam pytanie czy ktos testowal tego pilota pod hd boxem "n"
czy jest kampatybilny i czy ma wszystkie funkcje :rolleyes:

To nie ma prawa nie dzialac. Pilota programuje sie przez internet z bazy w ktorej jest kilkadziesiat tysiecy urzadzen. Jesli w bazie nie ma tego urzadzenia Harmona mozna rowniez 'nauczyc' przy pomocy oryginalnego pilota.

pzdrw
//T
 

gorz_ow

New member
To nie ma prawa nie dzialac?

dyndas napisał:
To nie ma prawa nie dzialac. Pilota programuje sie przez internet z bazy w ktorej jest kilkadziesiat tysiecy urzadzen. Jesli w bazie nie ma tego urzadzenia Harmona mozna rowniez 'nauczyc' przy pomocy oryginalnego pilota.

pzdrw
//T

To nie ma prawa nie dzialac??? takie urządzenia nie istnieją:-D
każde urządzenie ma prawo "nie działać"
więc jak kolega pyta, czy ktoś testował, to ma na myśli konkretne zagrożenie: być może jakieś negatywne doświadczenia z "samoprogramującymi się pilotami"
 

lov

New member
Pytanie

Witam mam pytanie mam zamiar kupic UE40B7000 wiem ze ma on wejscie lan i mam takie pytanko sa takie strony jak np. kino pecetowiec gdzie mozna ogladac filmy bezposrednio z neta czy da sie w tym tv zrobic tak by wejsc na te strone i wlaczyc film ???
 

Mireczek

New member
Jak ktoś napisze odpowiedni gadżet, to może takie coś będzie możliwe.

Aktualnie z Internetu, w polskiej wersji można oglądać tylko pogodę, YouTube, wiadomości z Gazeta.pl.
Poprzez LAN możesz przeglądać i odtwarzać wszystkie zgodne i udostępnione multimedia z Twoich komputerów w sieci.

Nawet aktualizacji firmware nie idzie jeszcze zrobić bezpośrednio poprzez Internet.
 

dyndas

New member
gorz_ow napisał:
To nie ma prawa nie dzialac??? takie urządzenia nie istnieją:-D
każde urządzenie ma prawo "nie działać"
więc jak kolega pyta, czy ktoś testował, to ma na myśli konkretne zagrożenie: być może jakieś negatywne doświadczenia z "samoprogramującymi się pilotami"

Wiecej optymizmu.... Uzywam Harmona ( wlasciwie to nawet dwa ) od kilku lat. Kilku znajomym polecilem i pomagalem programowac. Wsrod obslugiwanych urzadzen byly bardzo egzotyczne tunery satelitarne, konsole do gier, NMT i inne cuda. I nie zdarzylo sie zeby cos nie dzialalo.
Jesli dekoder 'n' posiada pilota na podczerwien nie bedzie zadnego problemu. Jesli dekoder 'n' jest na tyle egzotyczny ze posiada pilota na radio potrzebny jest jeden kontkretny model ( Harmony 895 chyba... ) ktory oprocz podczerwieni obsluguje wlasnie radio. Niestety cena jest dosyc nerwowa...
Ostatecznie mozna zostac z piecioma pilotami na stole.

pzdrw
//T
 

dyndas

New member
lov napisał:
Witam mam pytanie mam zamiar kupic UE40B7000 wiem ze ma on wejscie lan i mam takie pytanko sa takie strony jak np. kino pecetowiec gdzie mozna ogladac filmy bezposrednio z neta czy da sie w tym tv zrobic tak by wejsc na te strone i wlaczyc film ???

Nie da rady.... Ale biorac pod uwage ze to tylko kwestia oprogramowania byc moze kiedys bedzie to mozliwe.

pzdrw
//T
 

grzegorz_33_33

New member
Kupiłem Edimax EW-7718Un i mój telewizor 32b7000 jej nie widzi. W ustawieniach sieci nie da się "przeskoczyć" na sieć bezprzewodową, jest tylko przewodowa...
Może macie jakiś pomysł?
Karta na 2 komuterach działa

Pozdrawiam G.
 

grzegorz_33_33

New member
Podobno jest też inne rozwiązanie aby podłączyć ten TV do sprzętu audio bez wejścia optycznego.
Ten sposób to SCART (euro złącze). Ma możliwość wejścia i wyjścia sygnału wizyjnego i dźwiękowego. Oczywiście trzeba chyba dokupić odpowiedni przewód (taki z przełącznikiem in/out).
Prośba do osób, które posiadają ten TV o próbę takiego podłączenia.[/quote]


Owszem, ja mam taki przerobiony kabel Euro (dolutowane i wyciągnięte kabelki od wyjścia audio) i po podłączeniu do kina domowego mam dźwiek z telewizora. Tak więc potwierdzam, działa :)

Pozdrawiam G.
 

iwba

New member
witam
nie mam zbytnio czasu żeby przeczytac całośc , mam pytanie odnośnie b6000 mam go od maja odbieram na zwykłym kablu -polsat cyfrowy i wszystko jest ok, poza tym że skacze mi obraz co jakiś czas, proszę o pomoc -może są jakieś ustawienia żeby to wyeliminowac
 

Lyyar

New member
Przerywanie wyswietlania filmow

Witam,
przeczytalem od deski do deski ten watek. Udalo mi sie wyelimonowac wiele niewiadomych n/t mojego UE467000, pozostala mi chyba ostatnia rzecz i chyba nie do przeskoczenia. Wspominane to juz bylo, ale ze wzgledu ze nie ma zadnej strony z zebranymi informacjai dotyczacymi tv LED sama to zapytam.

1. Czy Wam tez telewizor przestaje wyswietlac film po okolo 30-60 minutach ? Glownie okladalem filmy w .mkv 1080 i na tym samym filmie w roznych miejscach potrafi zerwac wyswietlanie. Jesli ktos wie w czym problem prosze (jeszcze raz) o napisanie.

2. Czy ktos z Was uzywa do streamingu filmow do tego tv poprzez DLNA serwera plikow jakim jest np. WESTERN DIGITAL ShareSpace NSS 4TB ??? Czy to komus dobrze dziala ?

L
 

prof2k

New member
oliwer69 napisał:
witam
co lepiej kupic czy UE46B7000 czy dodac troszke i kupic UE46B8000
prosze o opinie

Moim zdaniem nie warto.
Różni się wyłacznie posiadaniem 200Hz, a te systemy poprawiania obrazu powodują, że obraz jest zbyt sztuczny (jak z kamery).
Dużo większa jest różnica pomiędzy 6000 a 7000 (net, DLNa itp).
 

dedusdd

New member
arkoz napisał:
Witam.
Czy jest sens wydawac 1500 wiecej za serie 8000 czyli 200hz i nic wiecej ?

Witam
Mam przy okazji pytanie
Ja równiez zastanawiam sie nad kupnem wersji 8000 jednak po obejrzeniu tego tv stojacego obok wersji 7000 zauwazyłem znaczne smużenie na 8000.
Jestem malo doświadczony w tej materii więc prosze o podpowiedź.
Czy problem tkwi jedynie w kalibracji ?
Faktem jest ze sygnał podłaczony do tv był sklepowy jednak wersja 7000 nie miała tak dużego smużenia jak 8000.
 

dedusdd

New member
dedusdd napisał:
Witam
Mam przy okazji pytanie
Ja równiez zastanawiam sie nad kupnem wersji 8000 jednak po obejrzeniu tego tv stojacego obok wersji 7000 zauważyłem znaczne smużenie.

Jestem malo doświadczony w tej materii więc prosze o podpowiedź.
Czy problem tkwi jedynie w kalibracji ?
Faktem jest że sygnał podłaczony do tv był sklepowy jednak wersja 7000 nie miała tak dużego smużenia jak 8000.

Jeszcze jedno:bober:
Zorientowałem się już w sklepie ,że głos z tv 7000 jest kiepski co oczywiście potwierdziło się w waszych wypowiedziach.
Dorwałem jednak katalog Samsunga gdzie doszukalem sie dodatkowych glośników do tego typu tv.
Ten głośnik ma symbol SAMSUNG HT-SB1R
Mam pytanie do Szanownych kolegów czy któryś z was przetestował to rozwiązanie.
Mam dużą chęć na tego sama ale te opisywane przez was problemy bardzo mnie stopują.
Mam obecnie lcd Sony i dżwięk w tym tv jest naprawde ok.
Myślę że wydając prawie 7k można oczekiwac lepszego dźwięku.
Mam nadzieję że nowa linia Samsunga prezentowana na targach bedzie miała lepsze głośniki.
Konkretnie mam na mysli modele UN46B7000 i UN46B8000
 

thugnigga

New member
dedusdd napisał:
Jeszcze jedno:bober:
Zorientowałem się już w sklepie ,że głos z tv 7000 jest kiepski co oczywiście potwierdziło się w waszych wypowiedziach.


jedna z wypowiedzi na temat kiepskiego dzwieku byla moja... telewizor na szczescie mi sie popsul i musieli wymienic na nowy bo nie zdazyli naprawić.. przywiezli nowy i bylem zdziwiony - glos w koncu jest na prawdę na poziomie nie ma trzeszczczenia, jest nawet jakis bass, wyraznie i bez zniekształceń.
musisz trafić po prostu na dobry egzemplarz.
aha teraz glosniki grają duzo lepiej niz w 52' LE700 Sharpa co mnie kompletnie zaskoczylo
 
Do góry