Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oj tam,oj tam,4k to jeden średni melanż ;)

Przyjrzałbym się tam jeszcze temu bloomingowi i ABL...

W moim najbardziej wq... mnie ruch,bo lubię upłynniacze i widać artefakty.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Idealem byłoby trafić QN90B w cenie 10-11k.
15k za 85" w 2023r. to sporo.
Gwarancja 5 lat w cenie?
Najlepsze ceny będą za jakiś czas. Modele B były w tych okolicach, ale nie miałem klienta na swój. Teraz mam klienta, ale ceny takie sobie. Jedynie ten 85C się broni ceną. Chyba trzeba poczekać na rozwój wydarzeń i lepsze ceny :D
 

wucash

Active member
Bez reklam
Może sie powtarzam ale naprawdę nigdzie nie ma nawet recenzji (o teście nie mówiąc) tego TCL 98p745? Materiały reklamowe czy jakies pierdy na YT mnie nie interesują. Wiem, że to mimo wszystko model budżetowy ale jednak rozmiar budzi spore zainteresowanie (moje również) i pewnie jak innych zdecydownych na ten rozmiar interesuje czy jest sens czekac i dopłacać kolejne 5-10 tysięcy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy którzy kupili są mocno zadziwieni jakością wyższą niż oczekiwali.
Test będzie w tym tygodniu.

A kiedy planujesz zakup ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może sie powtarzam ale naprawdę nigdzie nie ma nawet recenzji (o teście nie mówiąc) tego TCL 98p745? Materiały reklamowe czy jakies pierdy na YT mnie nie interesują. Wiem, że to mimo wszystko model budżetowy ale jednak rozmiar budzi spore zainteresowanie (moje również) i pewnie jak innych zdecydownych na ten rozmiar interesuje czy jest sens czekac i dopłacać kolejne 5-10 tysięcy.

Też mnie to zastanawia, czy już nawet śmieszy. Ba, zaczyna powoli żenować.
Jedno z większych wydarzeń ostatnich lat (cena/wielkość) i nikt się nie kwapi do jakiegoś testu.
Przecież ten tv kosztuje 10k, a nie 100k. Gdybym miał warunki lokalowe - czyli bezproblemowy wjazd, brame itd. to już dawno bym wziął go na testy, a gdyby nie spełnił warunków, to równie łatwo z nim wyjechał do zwrotu. Nie interesowały by mnie już żadne recenzje.

"B The Installer" testował któryś bliżniaczy model, ale też nie wiadomo czy to jest odpowiednik, bo już się pogubić można w tym bałaganie z nazewnictwem u TCL'a.

Tymczasem możemy sobie pooglądać jak się wiesza to bydle ; )

 

wucash

Active member
Bez reklam
tak na serio test/recenzja 98c735 na konkurencyjnym forum zachęca bardziej mimo sporej różnicy w cenie, problem w tym że go za bardzo nie widać w sprzedaży a nowe modele w 2024 znów pewnie zbliżą się do 20k
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, ale my tu o serii "P", a to inny model i cena niemal 2x niższa... prawie.
Co innego 16-17k, a co innego 10k.

Każdy podchodzi indywidualnie do zakupów, ja już mam wypracowany swój model zakupowy.
Gdybym miał dać za TCL 16k-17k, to wolałbym już dołożyć do Samsunga 98" 80C - bo tu widzę coś, co mi pasuje bardziej.
Miałem okazje pobawić się tą 98" i gdybym był na zakupie, to brałbym. Jest ten feeling który mi się podoba.
Takie samo mam wrażenie, patrząc na serię QN90x. Pomijając zupełnie testy i tabelki.

Natomiast 98" P745 jest z zupełnie innej bajki, ten zakup cieszy głównie z uwagi na niską cenę - aspekt pscyhologiczny ; )
Przymykamy oko na jakieś minusy - bo zapłaciliśmy 10k, sprzedajemy bez stresu - nie ma dużych strat, zepsuje się po 2 latach - nie tracimy 16-20, a "tylko" 10k. Ja to tak widzę, a płacić dziś 16-20k bez 5 letniej gwarancji? No nie wiem, ja już to przerabiałem i nie wiem czy chciałbym po 2 latach za każdym razem zastanawiać się czy tv się włączy.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tymczasem możemy sobie pooglądać jak się wiesza to bydle ; )
Pomocny film, ale...
No właśnie .Jeśli jak dobrze widzę to wieszają ten telewizor na ścianie regipsowej ,lub zrobionej z czegoś podobnego.
Odważni są. Mimo wszystko. Nawet mimo tego ,że gościu testuje zamocowanie wieszaka .
To bydle bez podstawy waży ponad 50 kg.Z wieszakiem jak na filmie, pewnie ok.60 kg.
Telewizor na nastawnym wieszaku powieszony na regipsie?Ja bym się bał.
Druga sprawa ,to chyba dość wąski rozstaw na mocowanie szyn wieszaka do telewizora. Przy tym gabarycie telewizora te szyny chyba powinny być nieco bardziej rozstawione. Szerszy rozstaw zapewniłby lepszą stabilność telewizora na wieszaku .Gdy facet przykłada ;poziomicę , telewizor przy próbie regulacji cały się kołysze.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Zgadza się, ale my tu o serii "P", a to inny model i cena niemal 2x niższa... prawie.
Co innego 16-17k, a co innego 10k.

Każdy podchodzi indywidualnie do zakupów, ja już mam wypracowany swój model zakupowy.
Gdybym miał dać za TCL 16k-17k, to wolałbym już dołożyć do Samsunga 98" 80C - bo tu widzę coś, co mi pasuje bardziej.
Miałem okazje pobawić się tą 98" i gdybym był na zakupie, to brałbym. Jest ten feeling który mi się podoba.
Takie samo mam wrażenie, patrząc na serię QN90x. Pomijając zupełnie testy i tabelki.

Natomiast 98" P745 jest z zupełnie innej bajki, ten zakup cieszy głównie z uwagi na niską cenę - aspekt pscyhologiczny ; )
Przymykamy oko na jakieś minusy - bo zapłaciliśmy 10k, sprzedajemy bez stresu - nie ma dużych strat, zepsuje się po 2 latach - nie tracimy 16-20, a "tylko" 10k. Ja to tak widzę, a płacić dziś 16-20k bez 5 letniej gwarancji? No nie wiem, ja już to przerabiałem i nie wiem czy chciałbym po 2 latach za każdym razem zastanawiać się czy tv się włączy.
Zgoda w 100% - cena/gabaryt jest tu najważniejszym argumentem. Na papierze niewiele odbiega od mojego sony 85xg8596 który tez nie jest najwyższym modelem a daje dużo radości z oglądania, mimo pewnych słabości. Kupiec na mojego sony dopytuje regularnie czy juz :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej skorzystać z montażu osób , które to robią już wielokrotnie.
Każdy model jest z pakietem, a tam montaż gratis.
Wówczas nie ma stresu.
 
Do góry