Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak pisałem, ale po zakupie i obcowaniu - a co za tym idzie także zmianie odległości z uwagi na wielkość ekranu, nieco się zmienło i też o tym pisałem : ) "Wzorzec"... dobre ; )
Mniejsza z tym, po prostu postaw sobie 42" 4K i 48" 4K sam oceń przed zakupem, żebyś nie zrobił wtopy. Zobaczysz o czym pisze, a ja uważam, że nie powinno się nic skalować.
Często na YT widzę recenzje tych 42" Oledów, tylko szkoda, że większość to jakieś gierki, filmy i inne duperele, a my potrzebujemy do pracy, www itd. i mało kto na tym się skupia, a w takim wypadku ja bym nic nie skalował, bo tak robi większość tych "recenzentów". U niektórych widziałem nawet 150% skalowania na 42", a to jakiś dramat.
Nie uważam też, że 42" jest zły, ale mimo wszystko trzeba się od niego trochę odsunąć i wzorzec się zmienia ; )
Warto sprawdzić 100% skalowania na 42" 4K i jak przypasuje, to super i się cieszyć, ale jak ktoś weżmie to przeskaluje do 125%, bo jest ślepy, to porażka taki zakup.

Koniec tematu ; )
Zdjęcia są i jest porównanie co się dzieje przy skalowaniu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Racja, racja. Nie ma nic lepszego niż testy we własnych warunkach. 7 mnie temat ucichł, bo nie udało się kupić tego 48" za 2800 zł. Poczekam na spadek cen to znowu pomyślę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Della 21:9 U4021QW w 5K bym wziął na testy z 140PPI, ale kogoś tu lekko pogrzało z tą ceną.
W ogóle posucha jest z monitorami 37-40" 16:9, podobnie z 21:9 w jakiś ciekawszych rozdzielczościach i większych przekątnych.

Swoją drogą, ciekawe by ile wytrzymał mój Oled, biorąc pod uwagę, że teraz obecny monitor potrafi być włączony przez 12-15h dziennie z monitoringiem w tle i statycznym obrazem.
Szczerze mówiąć, to nie wiem czy bym już chciał Oleda pod monitor, mimo świetnej jakości... (jak nie ma odbić) zobaczymy w którym kierunku to pójdzie.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy , jakie 2-3 modele 85/86 cali jest godne uwagi ?
Nie interesują mnie żadne multi media itp .
Tylko jakość obrazu .

1 ...
2 ...
3 ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście, dla siebie dziś brałbym QN90 - do moich warunków i potrzeb.
Smarta pomijam, tu i tak idzie Shield.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Za 10k, to już by u mnie dawno stał ; )
Mac, tak B.
Właśnie sprawdziłem i był po 12800 najmniej w Vobis. Mój TV na gwarancję do października 2023. Może ktoś chętny na 82" NU8002 na gwarancji? :D

Armani pisz do Kikiego czy sprzeda nam w dwupaku za 11k za sztukę i biorę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z dobrych jeszcze :
  • Philips 86PUS8807 za 10.999 zł
  • Sony 85X90K za 10.999 zł
  • LG 86Qned863 za 11,899 zł
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Byłem dzisiaj w Euro,ale mało tam widać... tzn. udało mi się wyłączyć górne światła,jednak i tak było jasno od telewizorów ;)
 
Do góry