Ps4 czy warto

Seizo

Active member
Bez reklam
Te edycje cyfrowe nowości masz na myśli z Alle, czy PSstore?
Doprecyzuję. 3 nowości, albo nawet 10 starszych produkcji (allegro + PSS). Nie 10 nowości za 600 zł :)
Na PSS często zdarzają się mocne obniżki, nawet o 50-70%. W zeszłym miesiącu kupiłem np Knack za 29 złociszy, Tomb Raider Definitive Edition za 30 z hakiem i Little Big Planet 3 również za 30 z groszami.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że doprecyzowałeś.
Owszem, można i kupić 10 nowości, ale są to lewe konta, a nie PSS.
Btw. Taki gniot jak Knack powinien być dorzucany gratis (ja dałem swojego czasu ok. 200zł), a to co widzę obecnie (ceny) za nowości na PSS to absurd znany od zarania dziejów.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dobrze, że doprecyzowałeś.
Owszem, można i kupić 10 nowości, ale są to lewe konta, a nie PSS.
Btw. Taki gniot jak Knack powinien być dorzucany gratis (ja dałem swojego czasu ok. 200zł), a to co widzę obecnie (ceny) za nowości na PSS to absurd znany od zarania dziejów.
Te lewe konta to w ogóle nieporozumienie. Nie wiem jakim desperatem trzeba być zeby sie na takie coś zdecydować. Ceny cyfrówek faktycznie wysokie a powinny być co najmniej 30% tańsze niż wersje pudełkowe. W dodatku pudełko zawsze można odsprzedać a cyfrówki nie.
Co do Knacka spodziewałem się tego, dlatego też nie kupiłem wcześniej a 29 zł za tego typu grę to nie dużo. Więcej bym nie dał :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te lewe konta to w ogóle nieporozumienie. Nie wiem jakim desperatem trzeba być zeby sie na takie coś zdecydować.

Rzekłbym przewrotnie, że takim samym desperatem jak ci co kupują gry po 220zł ;)
Dodam, że sam tyle płaciłem, ale polityka cenowa zadziwia po dzień dzisiejszy.
Żal mi zwyczajnie chłopaków (graczy z krwi i kości) których omija cały ten hype przy okazji premiery i muszą odkładać zakup na lepsze czasy (czyt. spadek cen).
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Rzekłbym przewrotnie, że takim samym desperatem jak ci co kupują gry po 220zł ;)
Dodam, że sam tyle płaciłem, ale polityka cenowa zadziwia po dzień dzisiejszy.
Żal mi zwyczajnie chłopaków (graczy z krwi i kości) których omija cały ten hype przy okazji premiery i muszą odkładać zakup na lepsze czasy (czyt. spadek cen).
Grę pudełkową zawsze możesz odsprzedać po jej ukończeniu (jeżeli nie kolekcjonujesz). Dużej straty na tym nie będzie. Dołożysz kilka złotych i kupujesz nową.
Co do polityki cenowej to faktycznie porażka. Moim zdaniem nowość nie powinna kosztować więcej jak 150 zł. O cenach gier na PC nie wspomnę bo te za niedługo dogonią ceny gier na konsole.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Grę pudełkową zawsze możesz odsprzedać po jej ukończeniu (jeżeli nie kolekcjonujesz). Dużej straty na tym nie będzie. Dołożysz kilka złotych i kupujesz nową.

Parę złotych powiadasz... (te pare zł, szło u mnie w setki, ba... tysiące).
Jako że wymieniam/sprzedaje od lat, to coś niecoś wiem na ten temat.
Przy odsprzedaży, to są często bardzo spore różnice cenowe.
Kupując grę w okresie tzw. premiery, a odsprzedając ją po 2-3tyg. tracimy kwoty rzędu (min.) kilkudziesięciu zł. Idąc dalej, chcąc kupić następną nową "topową" pozycje, tą samą kwotę musimy dołożyć. Często te kwoty oscylują w granicach 50-100zł.
Naturalnie, jest to jakiś sposób i ja tego nie neguję, ale to nie jest tania (opłacalna) zabawa.
Prędzej czy później i tak trafimy na bubla i sens odsprzedaży/wymiany traci finansowy sens.
Płyta zostaje, a my musimy ponownie zainwestować.

Co do polityki cenowej to faktycznie porażka. Moim zdaniem nowość nie powinna kosztować więcej jak 150 zł. O cenach gier na PC nie wspomnę bo te za niedługo dogonią ceny gier na konsole.

Otóż to, niższa cena = większe/częstsze zakupy.
W konsekwencji i tak więcej wydamy, radocha również niewspółmiernie większa.

Co do gier pecetowych, cóż. Osobny temat. Kiedyś to przeliczaliśmy.
Po zakupie PC chyba pierwszy raz mogłem sobie pozwolić na zakup kilkudziesięciu gier bez płaczu.
Mamy też do dyspozycji rewelacyjne pozycje po kilkadziesiąt zł. niedostępne na konsolach.
To są inne światy, nie ma sensu zestawiać.
Życzyłbym sobie tylko niższych cen na konsolowych skrzynkach.
Obecnie bardziej mi to przypomina zakup taniej drukarki, a potem płacz przy zakupie tuszy ;)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Parę złotych powiadasz... (te pare zł, szło u mnie w setki, ba... tysiące).
Jako że wymieniam/sprzedaje od lat, to coś niecoś wiem na ten temat.
Przy odsprzedaży, to są często bardzo spore różnice cenowe.
Kupując grę w okresie tzw. premiery, a odsprzedając ją po 2-3tyg. tracimy kwoty rzędu (min.) kilkudziesięciu zł. Idąc dalej, chcąc kupić następną nową "topową" pozycje, tą samą kwotę musimy dołożyć. Często te kwoty oscylują w granicach 50-100zł.
Naturalnie, jest to jakiś sposób i ja tego nie neguję, ale to nie jest tania (opłacalna) zabawa.
Prędzej czy później i tak trafimy na bubla i sens odsprzedaży/wymiany traci finansowy sens.
Płyta zostaje, a my musimy ponownie zainwestować.
Nie do końca się zgadzam. Dla przykładu U4 na premierę szło wyhaczyć już za 189 zł. Była nawet aukcja po 169 zł i to 100 sztuk. Na chwilę obecną używki chodzą w granicach 190-200 zł. Warunek jest taki, że aby za dużo nie stracić trzeba szybko ograć i jak najszybciej sprzedać. Jeżeli masz dużo wolnego czasu ok, jeżeli nie to tak jak mówisz jest to mało opłacalny interes. Ja np. w Wiedźmina 3 gram już chyba ze 4 miesiące. Trzeba szukać i kombinować, ale myślę że jeżeli działasz szybko, to strata nie powinna być większa jak 20-30 zł na grze.
Życzyłbym sobie tylko niższych cen na konsolowych skrzynkach.
Obecnie bardziej mi to przypomina zakup taniej drukarki, a potem płacz przy zakupie tuszy ;)
Drogi interes. Za niedługo to będzie luksus :p
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem cyfrowe wersje powinny kosztować 50% taniej. Instalujesz>ograsz>usuwasz. Wersje pudełkowe można wymieniać. Ja nie zbieram gier na półkę bo wiem, że do nich nie wrócę. Od jakiegoś czasu praktycznie w ogóle nie wydaje kasy na gry bo je wymieniam 1 do 1. Teraz kończę Primala to pójdzie na wymianę za The Division:D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem cyfrowe wersje powinny kosztować 50% taniej. Instalujesz>ograsz>usuwasz. Wersje pudełkowe można wymieniać. Ja nie zbieram gier na półkę bo wiem, że do nich nie wrócę. Od jakiegoś czasu praktycznie w ogóle nie wydaje kasy na gry bo je wymieniam 1 do 1. Teraz kończę Primala to pójdzie na wymianę za The Division:D
Cyfrówkę możesz odpłatnie wypożyczać to tzw pobrania i zainstalowania na HDD :grin:
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wypożyczać wersje cyfrowe? Masz na myśli, że mogę jakiemuś kumplowi legalnie wypożczyć swoją wersję cyfrową za opłata Xlive?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nie napisałem że to jest legalne :p Udostępniasz komuś za opłatą dane do swojego konta, a ten po zalogowaniu się pobiera grę i instaluje u siebie na dysku. Takich aukcji na allegro jest multum. Można też ze znajomymi kombinować, np. zrobić zrzutkę na grę i wtedy wychodzi taniej.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Aaa to miałeś na myśli. Ogólnie to nie kupiłbym takiego konta na alle.
Działa to tak, że np ja kupię cyfrówkę fifa 17, udostępnie konto znajomemu, on pobierze i możemy sobie razem pylić po sieci?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W zasadzie to na półce mam Wiedźmina 3 do którego nie mogę się zebrać i fifę, którą kupuje co rok i tak trzymam je od września do września. W momencie pojawienia się nowej fify stara leci do empiku na sprzedaż>dopłata i nowa wersja:D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Aaa to miałeś na myśli. Ogólnie to nie kupiłbym takiego konta na alle.
Działa to tak, że np ja kupię cyfrówkę fifa 17, udostępnie konto znajomemu, on pobierze i możemy sobie razem pylić po sieci?
Szczegółów nie znam bo nigdy z takiej opcji nie korzystałem, ale na to by wychodziło że tak właśnie to działa. Grasz niby na swoim koncie z tym że po usunięciu gry z dysku nie masz już do niej dostępu.

W zasadzie to na półce mam Wiedźmina 3 do którego nie mogę się zebrać
Jak się już zbierzesz, to nie będziesz mógł przestać :p
 

Seizo

Active member
Bez reklam
ponad 100 h sama podstawka, do tego dochodzą jeszcze 2 duże dodatki wiec myślę że w 200 h da się to zamknąć. Ja męczę Wieśka już 4 miesiąc. Gra jest fenomenalna.
 
Do góry