Ps4 czy warto

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig
Właśnie to mnie ciekawiło czy jest pikseloza. Za jakiś czas będę się budować i rzecz jasna projektor na pierwszym planie. Jeszcze mam trochę czasu więc przy następnej generacji konsol trzeba będzie się poważnie zastanowić czy nie iść w stronę blaszaka bo szczerze powiedziawszy póki co żadna gra na konsoli nie zrobiła na mnie takiego wrażenia(pod względem graficznym) jak Seria Crysis, którą ogrywałem jeszcze kończąc studia na Asusie G73JH. Dla zainteresowanych dodam, że tego lapka używa mój ojciec i nadal dobrze radzi sobie z nowymi tytułami.

Nigdy nie zapomnę mini kolegi, który wyładował 7k na Alienware, a ja za G73JH dałem 3,5k jakieś pół roku po jego premierze, pomijając FPSY na obu gry działały na takich samych ustawieniach płynnie i musiałbym chyba być onanizatorem fpsowym żeby wydać 4k więcej:D
 
Ostatnia edycja:

Kolos28

New member
Panowie ale U4 wygląda na prawdę dobrze. Tak jak napisałem te małe uchybienia są skutkiem jakości tej gry względem możliwości PS4 ale to co zostało nam podane przez studio ND może zaswstydzić większość gier nawet na PC.
Widzicie, ludzie narzekają na to, że rozdzielczość za mała na PS4 i na dużych ekranach nie wygląda to ładnie a tym czasem PCtowcy mają te swoje 4k a grają na monitorach max. 30" siedząc nosem w grze - gdzie tu logika? Na takich monitorkach to i fullHD będzie wyglądać identycznie. Kto z graczy PC tak na prawdę gra na projektorach 120"?
Największa przewagą PC nad konsolą nie jest rozdzielczość a moc obiliczniowa dająca więcej efektów graficznych. FPS? Tak jak być może na monitorach widać różnice między 30 a 60, tak na konsolach podłączonych do TV wystarczyłoby stabilne 30 klatek i zagrywanie w gry było by bardzo przyjemne.
Nie zapominajmy o tym do czego konsole zostaly stworzone a więc do grania kanapowego a nie do małych sal kinowych o przekontnych 120" ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Przejrzałem te screeny i w mojej ocenie,również te w domku są najładniejsze :D
(rozumiem,że są to przerywniki filmowe,gdyż nie widać na nich postaci,jednak są one na takim samym silniku,jak w czasie poruszania się w grze...? :wink:)
Są to screeny z gameplaya, kamerę można przybliżyć. Przerywniki są na silniku gry, tak jak w The Order. Różnicy w zmianie grafiki nie ma żadnej.

[youtube]WiRc-cwDOb8[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig
Właśnie to mnie ciekawiło czy jest pikseloza. Za jakiś czas będę się budować i rzecz jasna projektor na pierwszym planie. Jeszcze mam trochę czasu więc przy następnej generacji konsol trzeba będzie się poważnie zastanowić czy nie iść w stronę blaszaka bo szczerze powiedziawszy póki co żadna gra na konsoli nie zrobiła na mnie takiego wrażenia(pod względem graficznym) jak Seria Crysis, którą ogrywałem jeszcze kończąc studia na Asusie G73JH. Dla zainteresowanych dodam, że tego lapka używa mój ojciec i nadal dobrze radzi sobie z nowymi tytułami.

Wiesz,ze starszymi grami na PC jest tak,że mają one wszystko powygładzane i często możemy w nie grać nawet w 4K,jednak już po poniższym gameplayu widać,że poprzez małą ilość detali,kanciastych (nie ząbkowanych) przedmiotach,słabych cieniach itd.,"Crysis 2" to nie za nowa gra :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=gN9vGyZmAnA
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Mi się wydaje,że najbardziej denerwujące (przynajmniej dla mnie) na przekątnej 120 cali i podłączonym PS4,może być ząbkowanie (brak odpowiedniego antialiasingu).
Np. na drugim screenie w moim poprzednim poście,już je widać na górnej krawędzi komody stojącej pod oknem.
Domyślam się jednak,że kiedyś w grach na PS4 wyglądało to o wiele gorzej :wink:
Czepiasz się :) Jak grasz to na takie szczegóły praktycznie nie zwracasz uwagi

Że wszystkich gier na 120" największe wrażenie zrobił na mnie Dirt Rally, widok z maski, ale to był max settings z PC. Wrażenia które biją wszystkie U4 razem wzięte.
Tam po za świetną, wręcz fotorealisyczną (nie cukierkową) grafiką doszla adrenalina z tytułu
Widziałem Dirta na ultra i moim zdaniem Driveclub na PS4 praktycznie w niczym mu nie ustępuje
Zobacz np. na te szczegóły
2:41-3:00


[youtube]UWcOKQGPINE[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem Dirta na ultra i moim zdaniem Driveclub na PS4 praktycznie w niczym mu nie ustępuje
Zobacz np. na te szczegóły
2:41-3:00

Mam Driveclub na PS4 i Dirta na PC.
Te pierwszy to ładnie opakowany cukiereczek, Dirt z maski to fotorealistyczne wrażenia podczas jazdy.
Zresztą sam w sobie Dirt, to inny target. Od stonowanej naturalnej kolorystyki, do fizyki.
Jak chcesz podziwiać krzaczki, to odpal pierwszą lepszą grę na PC.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, przez kilka miesięcy (na monitorze) grałem w konsolową GTA5, całkiem przyjemnie.
Potem mieliśmy premierę na PC, a po odpaleniu w natywnej monitora w wysokich (nie max, bo poprzednia karta nie pozwalała) zobaczyłem nowy produkt. Dymki, latające muszki, dodatkowa trawa, wygładzanie, zresztą tych ustawień jest tam cała masa, ale największa różnica to 60fps.
Nawet nie ma co porównywać.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To wiadomo,dobry PC przewyższa :wink:

Swoją drogą,karty nowej architektury "Pascal" miały być takie super wydajne (niektórzy mówili że kilkukrotnie -jasne :wink:) a się okazuje,że topowy GTX 1080,będzie jakieś 20-30 % szybszy niż GTX 980 TI (podobna cena) :wink:
No ale to było raczej do przewidzenia :wink:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
20-30x szybsza od GTX 980Ti? Przecież to fizycznie nie możliwe ;)

Edit: A Ty cwaniaku, zmieniłeś "x" na "%". No... ;)
 
Ostatnia edycja:

Kolos28

New member
Panowie temat o PS4 a tu porównania do PC ☺
Ja tam wolę grać na mojej PS4. Dla mnie laptop do pracy a konsola do grania ☺

Widziałem porównania Dirta PC vs PS4 i dużej różnicy nie widziałem a na moim TV ta gra wygląda po prostu pięknie. Pewnie na monitorze wygląda to jeszcze lepiej ale wolę mieć moje PS4 podłączone do TV ☺
Tyle ode mnie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znalazłem starszą fotkę z GTA5 na PS4 i na 120":

ggta5.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Panowie temat o PS4 a tu porównania do PC ☺

A w temacie "PC" można porównywać do PS4 ? :p:grin:;)

Widziałem porównania Dirta PC vs PS4 i dużej różnicy nie widziałem a na moim TV ta gra wygląda po prostu pięknie. Pewnie na monitorze wygląda to jeszcze lepiej ale wolę mieć moje PS4 podłączone do

Czasami na kanale "Candyland" oglądam takie porównania i dalej jestem przekonany,że jeżeli na YT ewentualnie najbardziej rzuca się w oczy słabe wygładzanie krawędzi,czyli jest to największa bolączka (poza kl/s) :wink:
Jednak z czasem,jest z tym coraz lepiej :wink:

https://www.youtube.com/results?q=candyland+pc+vs+ps4&sp=CAI%253D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak chcesz podziwiać krzaczki, to odpal pierwszą lepszą grę na PC.
Na PC za 1200 czy 2,5-3k, bo to jest różnica? Piszemy tutaj o tym co potrafi pudełko warte 1200 zł i w mojej opinii Dirt na komie za 4k wygląda praktycznie tak samo jak Driveclub na PS4. Że oprawa cukierkowa, co z tego skoro gra wciąga i jest przyjemna. Nie każda trasa w Driveclubie jest cukierkowa. Poza tym Driveclub to arcade'ówka, a Dirt to symulator, więc wiadomo że będzie bardziej realistyczny.
Poczekajmy jeszcze trochę na to. Tutaj nie będzie cukierkowych wybryków, a z racji ze to Ex to graficznie będzie miazga.
 

Attachments

  • 26915378506_ed64a0b12a_b.jpg
    26915378506_ed64a0b12a_b.jpg
    17,1 KB · Wyś: 24

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig
Wyznaczamy Cię na naszego forumowego porównywacza jakości grafiki gier PC i PS4 na 120", na pewno twój wątek miałby duże zainteresowanie!!!

Piramida
masz na myśli łączyć konsole jak w filmie Chappie?
 
Do góry