Ps4 czy warto

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chodzi Ci o to że YT poprzez swoją słabą/zamazaną jakość,kamufluje niedoskonałości obrazu ? ;)
 

Kolos28

New member
Nie, koledze chodzi chyba o to, że gry z YT często ogląda się na małych ekranach a gra się na dużych TV gdzie niby to wtedy dużo gorzej wygląda ☺☺☺
Ja YT oglądam na konsoli podłączonej do 48" i zawsze gameplay z YT wygląda gorzej niż włączona przeze mnie gra. Faktem jest, że na małym ekranie filmy na YT wyglądają lepiej niż filmy z YT na dużym ekranie ale nie prawdą jest, że gry na PS4 odpalone na dużym ekranie wyglądają brzydko ☺☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To normalka,tylko że ja dostrzegłem lepszą grafikę z YT w U4 na tle większości pozycji PS4 (też z YT),na takiej samej przekątnej...i na tej podstawie to oceniłem ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja YT oglądam na konsoli podłączonej do 48" i zawsze gameplay z YT wygląda gorzej niż włączona przeze mnie gra.
O matko :D
Jak może wyglądać lepiej gameplay z YT puszczony poprzez konsole na tym samym tv w którym możemy odpalić docelowo tą samą grę?
Proste i logiczne, że zawsze lepiej będzie wyglądać gra z konsoli.
Widzę, że czytamy ze zrozumieniem ; )


Faktem jest, że na małym ekranie filmy na YT wyglądają lepiej niż filmy z YT na dużym ekranie ale nie prawdą jest, że gry na PS4 odpalone na dużym ekranie wyglądają brzydko ☺☺

O tym właśnie piszę. Dlatego często YT na małym ekranie PC często nijak ma się potem do tego co widzimy na dużym ekranie.
Przecież mam konsole i widzę.
No, ale tak ,tak, gry wyglądają cudownie, do czasu jak nie odpalisz tych samych także w FHD na PC.
48" to mała przekątna, tam to jeszcze wygląda, problem zaczyna się od 55".
Zresztą o czym my piszemy, podłączoną miałem konsole do monitorów i tv 60" czy 80".
Na małym monitorze wygląda to najlepiej, nie ma wrażeń płynących z dużych przekątnych, ale też nie widać wszystkich niedoskonałości. Sporo gier wygląda zwyczajnie BRZYDKO jak na obecne standardy.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Pozbierałem już szczenę z podłogi, więc napiszę coś od siebie, chociaż nie wiem czy wniosę jeszcze jakąś nowinkę, bo wszystko jest już napisane w recenzjach.
W moim odczuciu Uncharted 4 to zdecydowanie najładniejsza gra jaka kiedykolwiek została wyprodukowana na konsole. Przebija wszystko, nawet The Order, który wyglądał fenomenalnie (pomimo że to korytarz, a U4 pół otwarty świat). Widać że konsola ma jeszcze trochę mocy ale najwidoczniej developerzy nie chcą z niej skorzystać. Chciałbym aby każda gra na PS4 wyglądała tak jak Uncharted. Postacie wyglądają pięknie. Zostały zaprojektowane z najdrobniejszymi szczegółami, a mimika ich twarzy jest po prostu genialna. Czegoś takiego w grach jeszcze nie widziałem. Ruszają się bardzo płynnie, dosłownie jak żywi ludzie. U4 to najpłynniejsze 30 FPS jakie kiedykolwiek widziałem. Gra świateł to kolejny szczegół dopracowany do perfekcji. Grafika otoczenia. Pierwszy plan bomba widać wszystkie najdrobniejsze szczegóły. Drugi i trzeci plan trochę gorzej co nie znaczy że jest źle bo nadal jest pięknie. Trzeba się przypatrzyć aby zauważyć jakieś rozmycie tekstur, ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Widać że Naughty Dog odrobiło lekcje i pomimo tego że bardzo chcieli, nie mogli wycisnąć z tego urządzenia już niczego więcej z uwagi na taką a nie inną moc obliczeniową. Ktoś w tym momencie może znowu zacząć swój monolog o wyższości PCtów nad konsolami ale niech ktoś uruchomi na nowym markowym blaszaku za 1100-1200 zł grę, która będzie wyglądała i działała tak jak Uncharted 4. Niewykonalne.
Doszedłem do 5 rozdziału i jestem zachwycony. Widać też, że twórcy czerpali w tym przypadku bardzo dużo z TOLU. Gra jest warta każdej wydanej złotówki. Jeżeli PS4 "Neo" powstanie, to ND powinno jak najszybciej wydać remastera z pełnym wykorzystaniem mocy nowej konsoli, a wtedy to posikamy się z wrażenia.
Arcydzieło i godne pożegnanie z serią Uncharted. Pozostaje czekać na The Last of Us 2.
 
Ostatnia edycja:

Whistler00

New member
Oczywiście że można uruchomić grę tak wyglądającą. Przykładem jest tu Crysis powiedzmy 2. Jeśli liczysz pod uwagę koszta to weź również to że na konsoli gry są 2-3 razy droższe w porównaniu z PC.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Oczywiście że można uruchomić grę tak wyglądającą. Przykładem jest tu Crysis powiedzmy 2. Jeśli liczysz pod uwagę koszta to weź również to że na konsoli gry są 2-3 razy droższe w porównaniu z PC.

Litości. Wiem, że Crysis pomimo swoich lat posiada bardzo dobrą oprawę graficzną ale z czym do ludzi. Najpierw zobacz na żywo Uncharted 4 i dopiero potem porównaj go z Crysisem. Uncharted, Driveclub czy The Order biją Crysisa na pysk pod względem oprawy wizualnej. Zreszta każda gra na PS4 wygląda lepiej niż Crysis, nawet sandbox typu MGS V TPP. Poza tym, bardzo chciałbym zobaczyć jak Crysis śmiga na czymś takim: Lenovo IdeaCentre 300s G1840 4GB 500GB W10 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Że niby gry 2-3 razy droższe? Nie wiem w jaki sposób dokonujesz takich obliczeń ale dla przykładu:
Dark Souls 3, PC - 184zł klucz, PS4 - 229 zł płyta
Wiedźmin 3, PC - 118, PS4 - 139 zł
ceny z ultima.pl

Nie hejtuje tutaj PCtów, ale bzdury piszesz.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie widziałem jeszcze Uncharted, ale dałbym sobie uciąć rękę, że Crysis 2 na full detalach nie wygląda gorzej, a obie gry różni kilka lat:D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dodatkowo 3 obrazki
 

Attachments

  • zTjX2U4.jpg
    zTjX2U4.jpg
    20,2 KB · Wyś: 47
  • 8Emaq0d.jpg
    8Emaq0d.jpg
    25,4 KB · Wyś: 33
  • ZGjEOs1.jpg
    ZGjEOs1.jpg
    18,5 KB · Wyś: 35

Seizo

Active member
Bez reklam
Pakolo, to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.
Ex to Ex. Sony już tam wyłożyło odpowiednią sumkę :) ale na takim mocnym piecyku, U4 w 4K i ultra zmiażdżył by dosłownie wszystko. Liczę jeszcze, że na PS4 NEO wyjdzie dopieszczona wersja :)
 

Kolos28

New member
No a ja nie widzę aż takiego powodu do zachwytu. Chyba spodziewałem się czegoś lepszego, ładniejszego. Fakt, gra wygląda ładnie, pewnie najładaniej z całej współczesnej generacji konsol ale dla mnie to jeszcze nie to. Sama gra wygląda fajnie ale scenki filmowe nie wszystkie są ładne. Dodatkowo studio ND chciało stworzyć jak najbardziej realną grę a przez to wyszło to tak na prawdę śmiesznie. Głównie chodzi o zachowanie postaci w grze. W momentach kiedy bohater przechodzi koło ściany i chce się o nią oprzeć ręką a tak na prawdę brakuję mu trochę do tej ściany. Śmiesznie wyglądają animację wspinaczki, ruch dłoni, palców na zawieszonym obiekcie. Drugi plan już nie jest taki ładny - widać, że konsoli brakuję mocy a całokształt to sztuczki studia aby zachwycić nas ogólnym wyglądem.
Śmiesznie słucha się dialogów między bohaterami, kiedy idą i coś do siebie mówią. Nie robi to na nich różnicy jak się oddalą od siebie, dalej mówią tak jakby szli koło siebie. Najbardziej śmieszne jest to jak jest prowadzony dialog a my sobie w tym czasie skaczemy po skałach, przeskakujemy przeszkody itp. a dialogi nie są przerywane tylko trwa dalej rozmowa tak, jakbyśmy szli sobie spokojnie obok ☺ (wiem to tylko gra i pewnie w innej grze bym na to wszystko nie zwrócił uwagi ☺ )
To tylko mała ilość opisanych przez zemnie spostrzerzeń a jest ich ciut więcej. Sam gameplay jest fajny, jest to jedna z lepszych gier ale ja bym nie dał jej 10/10 ☺
Co by nie mówić tylko w negatywach to całokształt jest jakmś krokiem w przód i pewnie jest to max. co można wycisnąć z PS4, mało tego, ja uważam, że ta gra przerosła możliwości konsoli i dlatego momentami wygląda to tak jak to opisałem czyli komicznie.
Ostatnio ogrywany przeze mnie Dark Souls 3 pomimo słabszej grafiki wywarał na mnie lepsze wrażenie, spędziłem z tą grą ponad 80h i jeszcze mam jednego opcjonalnego bossa do pokonania. Ciągle mam ochotę do tej gry wracać. Póki co dla mnie DS3 jest lepszy od U4. Zaobaczymy, może to się zmieni bo jestem praktycznie na początku gry, chyba rozdział 6sty, pomimo, że grę mam od premiery ☺☺☺


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
No a ja nie widzę aż takiego powodu do zachwytu. Chyba spodziewałem się czegoś lepszego, ładniejszego. Fakt, gra wygląda ładnie, pewnie najładaniej z całej współczesnej generacji konsol ale dla mnie to jeszcze nie to.
W takim razie pozostaje ci mocny PC i ultra to z PS4 więcej wycisnąć już się nie da. Wg mnie jest ładnie, baaa jest pięknie.

Sama gra wygląda fajnie ale scenki filmowe nie wszystkie są ładne. Dodatkowo studio ND chciało stworzyć jak najbardziej realną grę a przez to wyszło to tak na prawdę śmiesznie. Głównie chodzi o zachowanie postaci w grze. W momentach kiedy bohater przechodzi koło ściany i chce się o nią oprzeć ręką a tak na prawdę brakuję mu trochę do tej ściany. Śmiesznie wyglądają animację wspinaczki, ruch dłoni, palców na zawieszonym obiekcie.
Ja nie zauważyłem w tym niczego śmiesznego. Uncharted to nie symulator wspinaczki, więc nie oczekujmy tutaj linki i czekana :p

Śmiesznie słucha się dialogów między bohaterami, kiedy idą i coś do siebie mówią. Nie robi to na nich różnicy jak się oddalą od siebie, dalej mówią tak jakby szli koło siebie. Najbardziej śmieszne jest to jak jest prowadzony dialog a my sobie w tym czasie skaczemy po skałach, przeskakujemy przeszkody itp. a dialogi nie są przerywane tylko trwa dalej rozmowa tak, jakbyśmy szli sobie spokojnie obok ☺ (wiem to tylko gra i pewnie w innej grze bym na to wszystko nie zwrócił uwagi ☺ )
Czy w w jakiejkolwiek innej produkcji dialogi są przerywane z takich powodów Chociaż masz racę to można by ogarnąć i oskryptować w każdej produkcji :wink:

Ostatnio ogrywany przeze mnie Dark Souls 3 pomimo słabszej grafiki wywarał na mnie lepsze wrażenie, spędziłem z tą grą ponad 80h i jeszcze mam jednego opcjonalnego bossa do pokonania. Ciągle mam ochotę do tej gry wracać. Póki co dla mnie DS3 jest lepszy od U4.
To są dwie zupełnie różniące się od siebie produkcje, więc nie porównywał bym tych gier w ocenie co jest lepsze. Równie dobrze mógłbym napisać że Driveclub jest lepszy od Fify, bo wyścigi samochodowe wywarły na mnie większe wrażenie niż kopanie piłki :p Pewne jest natomiast to, że Uncharted zjadł na śniadanie ostatniego Tomb Raidera i nawet mu się po tym nie odbiło:grin:

Zaobaczymy, może to się zmieni bo jestem praktycznie na początku gry, chyba rozdział 6sty, pomimo, że grę mam od premiery ☺☺☺
I to by tłumaczyło to co tutaj napisałeś . Toż to jest sam wstęp do gry Nie wiem, czy grałeś w poprzednie części Uncharted, ale każda część musi się rozkręcić. Taka natura tej gry i budowanie fabuły. Nie wyobrażam sobie rozpierduchy już na samym wstępie. Takie rzeczy to tylko dla gimbazy. Rozdziały 8+ przekopią ci doopsko. Uwierz.
Dla mnie Uncharted 4 to arcydzieło i godne pożegnanie z serią. 10 należy się tej grze jak świni koryto. Szacunek należy się również ND za zakończenie przygód Nathana bo marka na topie i można by było zrobić z tego tasiemca tak jak to robi Ubisoft wypuszczając kolejne asasyny.
Jak dziękuję ND za tak wspaniałą przygodę i czekam na The Last of Us 2. Mam nadzieję że będzie jeszcze lepsze niż Uncharted, a pamiętamy jak to było w przypadku pierwszej odsłony:grin:
 

Attachments

  • PN3c5JS.jpg
    PN3c5JS.jpg
    31,1 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Używa ktoś tutaj konsoli w połączeniu z projektorem i ekranem 120"?
Zastanawia mnie jak różne tytuły wyglądają na takiej przekątnej, czy konsole mają w ogóle sens na takiej przekątnej. Od siebie dodam, że podłączałem u rodziców xone do Samsunga UE65JS9000 i było zdecydowanie na plus w porównaniu do mojego UE48H6400.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chyba na modach :p:D
Zrzuty z gameplaya U4. Ostatnie fotki domku na plaży i jego wnętrza miażdżą wszystko. A uwierz, że na żywo i w ruchu wygląda to zdecydowanie lepiej.
http://i m g u r.com/a/2f8HG
i m g u r w adresie pisany razem, bez spacji .Inaczej nie dało się umieścić linka.

Przejrzałem te screeny i w mojej ocenie,również te w domku są najładniejsze :D
(rozumiem,że są to przerywniki filmowe,gdyż nie widać na nich postaci,jednak są one na takim samym silniku,jak w czasie poruszania się w grze...? :wink:)

Qhm4n_T2.png

IUeatz_O.png

Ile57w0.png
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo,
To zdecydowanie za duża przekątna na obecną generację. Może wyjątkiem jest Fifa czy pozycje jeżdzone, ale to też na spotkaniach towarzyskich, ot pokazać znajomym coś nowego, duży ekran, efekt wow. Na dłuższą metę męczące, czytaj pixeloza.
Że wszystkich gier na 120" największe wrażenie zrobił na mnie Dirt Rally, widok z maski, ale to był max settings z PC. Wrażenia które biją wszystkie U4 razem wzięte.
Tam po za świetną, wręcz fotorealisyczną (nie cukierkową) grafiką doszla adrenalina z tytułu przekątnej.
Jak myślisz stricte o konsolach i grach "fabularnych", to średnio polecam, nie zapominajmy jednak, że dojdą zapewne seanse filmowe, w tym wypadku czapki z głów.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje,że najbardziej denerwujące (przynajmniej dla mnie) na przekątnej 120 cali i podłączonym PS4,może być ząbkowanie (brak odpowiedniego antialiasingu).
Np. na drugim screenie w moim poprzednim poście,już je widać na górnej krawędzi komody stojącej pod oknem.
Domyślam się jednak,że kiedyś w grach na PS4 wyglądało to o wiele gorzej :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałem o tym kilka stron wcześniej i nie tyczy się to 120" a o wiele mniejszych przekątnych.
Gry którymi się niektórzy podniecają jakby się przespali ostatnie lata postępu, wyglądają momentami wręcz archaicznie.
Dziwi mnie, że akurat Ty, onanizator ząbkowania, wysokich rozdzielczości i szerokopojętej jakości łykasz wszystko jak Pelikan ;)

Kupiłbym U4, ale wiem, że będzie tak jak pisał Kolos28.
Całe lata robiłem się na te kwieciste entuzjastyczne i zdrowo przesadzone opisy wrażeń.
Nie umniejszam pozycji, ale bez przesady.
Tak czy inaczej na dniach przetestuje, ale kupno raczej się nie zdecyduje. To nie GTA5.
 
Ostatnia edycja:
Do góry