PS3 złamana (ponownie)?

pkomp

New member
narazie pewnie nie za wiele udostepnionych ale jak sie to stanie popularniejsze to się pojawią

ciekawe czy dzięki temu będzie mozna uruchomić linuksa na wersji slim - jesli tak to będzie świetny sprzęt na media center bo samo w sobie ps3 bardzo średnio się nadaje z racji mikrej ilości obsługiwanych formatów a korzystanie z dlna i transkodowanie to żadne wyjście z sytuacji
 

pa3

New member
Bez reklam
Co do Linuxa, jeśli można będzie odblokować taką funkcję, to pewnie z pełnym wykorzystaniem mocy ps3 (a nie okrojonej jak do tej pory), a wtedy odstawiam PC na bok :) Czytałem że mają być przymiarki do emulacji psx i ps2 - w tym wypadku biorę JB (tańszy zamiennik) w ciemno.

Po za tym każda konsola Sony to 6 lat kadencji, więc ps3 ma jeszcze przed sobą ok 2 lat - to już najwyższy czas na jakieś porządny homebrew
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Kolega na poprzedniej stronie napisał ciekawy tekst, szkoda tylko, że ma poważne problemy z odróżnianiem co jest kradzieżą a co nią nie jest. Dalej tak jak zawsze.. na początku każdy z ukrycia, skrywając myśli, delikatnie.. a gdy jeden daje zielone światło natychmiast pojawia się chęć otwarcie popierająca i deklaracje zakupu. Każdy robi to co chce i niech tak zostanie, ale usprawiedliwianie zwykłego złodziejstwa odklejoną od rzeczywistości pokrętną logiką jest śmieszne i żenujące. Rzekłem.
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie pisząc już o tym, że tak paserstwo jak i kradzież są w jednym katalogu przestępstw, także nie wiem co to niby ma zmieniać. Złapią cię masz paragraf i życzę powodzenia w znalezieniu pracy z zabrudzoną kartą karną...no lae jak dla kogoś odpalenie linuxa jest ważniejsze...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)
Myślę ze dla większości to nie są "żadne rozmiary" no chyba że tutaj każdy posiadacz ps3 ma min 20 mb/s i gra na Kuro plaźmie :eek:k:
Ja mam akurat kolego zwykle symetryczne 3 mbit/s za 49 zł i w kontekście tego pisałem, jak ktoś ma łączę jeszcze 8 razy szybsze ode mnie to tylko pogratulować tego w sensownych pieniądzach.
Już przy 3 mbit/s można w dobę pobrać prawie 30 GB i nie jest to żaden wyczyn.
A co tu Kuro ma do tego to nie rozumiem.

Pozdrawiam,
 

pa3

New member
Bez reklam
Rozumiem że kupujecie oryginale filmy BD, gdzie akurat w naszym kraju są jedne z najdroższych, w przeciwieństwie do innych państw, gdzie zarobki są o wiele większe. Dlatego np na hdpolska, tak dużo ludzi narzeka, że wydawcy nas oszukują i to oni są złodziejami!

W dziale "sprzęt" jest masa tematów odnośnie odtwarzaczy HDD, które służą przede wszystkim do oglądania w formacie mkv czy BD, czyli "piratów" wiec zapraszam aby tam głosić swoje poglądy- "że to jest beee, tak się nie powinno robić".

Również dużo osób ściąga FW typu hamebrew aby zwiększyć możliwości odtwarzaczy (np. Youtube HD, inne formaty plików, itp) co dla was jest złe, bo powinno się używać tylko oryg. okrojonego oprogramowania, tak samo jak "piracki" linux na ps3, który da możliwość np. szybkiego przeglądania stron www, oglądania filmów HD, odpalania kopi gier (które posiadacie) z dysku - więc rozumiem że również nie skorzystacie - tak?

Podsumowanie jest takie, że każdy ma własny rozum i robi to co mu się podoba :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
filmy BRay wypożyczam MKV nie używam, do internetu mam kompa, kopii gier nie odpalam, argument, że wielu piraci jest dla mnie głupi, bo w Chinach wielu je psy, a w Afryce wielu wycina łechtaczki dziewczynkom, ale to jeszcze nie znaczy, że ja mam to robić. Jest to wbrew prawu więc tego nie robię proste.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozumiem że kupujecie oryginale filmy BD, gdzie akurat w naszym kraju są jedne z najdroższych, w przeciwieństwie do innych państw, gdzie zarobki są o wiele większe. Dlatego np na hdpolska, tak dużo ludzi narzeka, że wydawcy nas oszukują i to oni są złodziejami!

Podsumowanie jest takie, że każdy ma własny rozum i robi to co mu się podoba :eek:k:
Tak długo, jak jest to niesprzeczne z obowiązującym lokalnie prawem.
Nikt nie zabrania kupować płyt BD czy CD w UK (jak tak robię i finansowo się to opłaca).
 

feromann

Member
co do sciągania to raczej nie bedzie problemów--ja już od dawna zrobiłem się wybredny i divx czy mkv już mnie nie kręcą i sciągam tylko filmy Blu-Ray choćby z hdbt.
Przy łączu 10 w dziń i20mb w nocy róznie to bywa,ale można przyjąć,że sciągnięcie filmu trwa ok 1 dnia.
jeśli chodzi o spiracenie PS3 jeśli chcecie coś więcej się dowiedzieć to już 2 gośći handluje tym na allegro, a jeden odbiera nawet telefon i odpowiada na wszystkie nurtujące pytania.
szanuje uczciwych graczy jednak mysle,że troche byliście nabijani w butelke łykając teksty typu że to przez piratów gry są drogie-- i co?--piratów nie byo, a gry na ps3 i tak były najdroższe.Wydaje mi się że właśnie dzięki tej maszynce gry będą tańsze-
bo teraz wszyscy bedą już mysleć czy to aby się opłaca wyskakiwać ponad 200zł za gierke.
 

pa3

New member
Bez reklam
pejotpe,
Spoko, tylko nie każdy "szprecha po ichnemu" a filmów z napisami PL niema zbyt wiele.

debeef,
A co ma piernik do wiatraka, czy ja napisałem że masz robić to co ktoś? - nie, chodziło mi oto że są osoby, które chcą wycisnąć max ze swojego sprzętu, oraz o wydawców, którzy okradają nas (cenami z kosmosu).
Po za tym patrz na to wszystko bardziej ogólnie, a nie pod kątem tego, że u ciebie jest wypożyczalnia BD, ciebie stać na gry.

P.S. Nikt mi nie wmówi, że nigdy nie oglądał DivX'ów, czy nie słucha ściągniętych MP3, więc jeśli samemu nie jesteś w porządku, to po cholerę zwracasz innym uwagę - i na tym zakończę, bo końca nie widać :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak jak mówią koledzy wcześniej. Starganie ok 30GB nie jest żadnym problemem. Ja np te filmy na BD które nie maja polskiej wersji, ściągam i dodaje sobie napisy sam :)
 

debeef

New member
Bez reklam
pejotpe,
Spoko, tylko nie każdy "szprecha po ichnemu" a filmów z napisami PL niema zbyt wiele.

debeef,
A co ma piernik do wiatraka, czy ja napisałem że masz robić to co ktoś? - nie, chodziło mi oto że są osoby, które chcą wycisnąć max ze swojego sprzętu, oraz o wydawców, którzy okradają nas (cenami z kosmosu).
Po za tym patrz na to wszystko bardziej ogólnie, a nie pod kątem tego, że u ciebie jest wypożyczalnia BD, ciebie stać na gry.

P.S. Nikt mi nie wmówi, że nigdy nie oglądał DivX'ów, czy nie słucha ściągniętych MP3, więc jeśli samemu nie jesteś w porządku, to po cholerę zwracasz innym uwagę - i na tym zakończę, bo końca nie widać :)

Patrząc w ten sposób codziennie jesteś okradany w piekarni, sklepie z częściami samochodowymi, a nawet u fryzjera. Patrząc na średni krajowy zarobek Polaka stać średnio na 10 nowych tytułów miesięcznie, a kiedy poszperasz to na 40 używanych, miesiąc na grę...tyle przeważnie przeznaczam, kupując dwie używki i jedną nowość na kwartał zamkniesz się w około 300 zł na kwartał, jeśli to dla Ciebie za dużo, to nie wiem skąd masz tv do swojej konsoli, bo on kosztuje dużo więcej. Zresztą link Peeka ładnie podkreśla ważne aspekty tej sprawy, ale wybór należy do Ciebie
 

feromann

Member
Ja tam się ciesze,że w końcu złamali PS3.
tak sobie mysle,że gry beda tańsze i przyspieszy to prace nad PS4.
Teraz problem mają dystrybutorzy gier-bo jak przesadzą z ceną co robili do tej pory-
to stracą wielu potencjalnych klientów.
 

Peek

New member
Bez reklam
Co zmieni złamanie PS3?

Tego chcecie? Mniej gier po polsku? Siedzienia w tym 3 świecie? Braku jakiegokolwiek dojścia do reszty Europy?

Ja tam się ciesze,że w końcu złamali PS3.
tak sobie mysle,że gry beda tańsze i przyspieszy to prace nad PS4.

No i właśnie przez takich ludzi Polska jest ciągle krajem 3 świata...

Czy złamanie Xboxa zmieniło ceny jego gier?
Czy od złamania Xboxa pojawiły się zapowiedzi nowej konsoli Microsoftu?
Widać tu kolega cieszy się, że będzie mniej gier po polsku i nadal nasz rynek będzie traktowany po macoszemu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ale niestety nasz kraj jest pełen dzieciaków, które ściągają sobie piraty i myślą, że wszystkich dym...ją a tak naprawde same są dym...ne, ludzie obudźcie się! Przecież kupując grę nie tylko wzbogacacie kolekcję, ale też płacicie za to, że kontynuacja będzie jeszcze lepsza! Ta kasa jest inwestycją dla was samych! Placicie za lepsze gry w przyszłości.

Chociaż tak naprawdę jaki jest sens kupowania PS Jailbreak? Ściągniesz Fife - online nie zagrasz, ściągniesz FPSa - online nie zagrasz, gry ani dema na PSN nie ściągniesz, także życzę powodzenia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leonidas18

New member
Peek ma rację. Moim zdaniem fakt, że złamali (a raczej ukradli klucz) konsole prędzej spowoduje większe wydatki niż oszczędności:

- brak możliwości grana online na używkach (dopiero po wykupieniu kodu)
- ceny gier napewno nie spadną
- przyspieszenie wjeścia PS4 nie jest dobre dla graczy, koszty zakupu konsoli nowej generacji będą pewnie takie jak w przypadku PS3 (ponad 2 tysiące), lepiej żeby dopracowali tworzenie gier na obecną platformę patrz U2, GOW III lub MGS 4
- być może w przyszłości brak dem i innych gratisów na PSN bez wykupienia PlayStation Plus
- mniej gier w naszym języku, wiem starsza grupa graczy bez problemu rozumie język angielski ale miło jest usłyszeć dobry polski dubbing

Oby tylko ten magiczny klucz nadal kosztował prawie połowę wartości nowej konsoli bo piractwo najbardziej uderzy w graczy grających na oryginałach.

Zaraz pewnie ktoś napisze, że będzie używał klucza tylko aby odblokować pozostałe funkcje konsoli ale ja nie wierzę, że w żadnego pirata nie pogra.
 

Peek

New member
Bez reklam
Jak chcesz możesz mnie nazywać fanatykiem, pracownikiem a nawet prezesem Sony. Bambo i ja to akurat 2 inne postacie. Tak naprawde chodzi mi o dobro wszystkich tutaj. Z cenami i nową konsolą podałem ci rozsądne argumenty. Piractwo jest na dłuższą metę niekorzystne dla wszystkich.

Kto to wógóle jest ten Peek?

Tylko, że z moim zdaniem parę graczy się zgadza, a ty tutaj nie dość, że nie odpowiadasz na moje argumenty to jeszcze wyskakujesz z moją matką? Litości...
 
Do góry