PS3 złamana (ponownie)?

Peek

New member
Bez reklam
Carbon ma 100% racji.

Akurat przez rzeczywistość i fakt obalone są Twoje wywody i teorie, bo piractwo jest jak najbardziej rzeczywiste i faktyczne.

Ale to ty piszesz, że piractwo jest dobre bo obniża ceny gier... Czy rzeczywistość jest taka, że ceny gier na Xboxa się obniżyły po złamaniu go?

Ceny gier są obniżane, głównie ze względu na piractwo i konkurencje rozumiesz? Jeśli nie to kupuj oryginały w najdroższych sklepach - im też daj zarabiać.
Po raz kolejny podaję przykład Xboxa (konsola złamana dawno, ceny takie same) a ceny gier na PC są tanie ponieważ tak jak ktoś napisał niższe są koszty licencyjne.

Jeżeli dla Ciebie gry to luksus, super, dla mnie nie - dlatego kupno gry za 200 to przegięcie, gdzie na kompie tą samą grę z milion razy lepszą grafiką mam za połowe ceny.
LOL, bo cena wchodzi ci w zakup nowej karty graficznej, procesora itd. a w konsoli wkładasz płytke i grasz - za to płacisz.

Mądralo, a Ty w ogóle zadałeś sobie na tyle trudu, żeby pomyśleć/przemyśleć czemu gry na pc są tańsze?
Odpowiadam po raz kolejny - niższe koszty licencyjne, tańsze koszty produkcji.

Nie rozumiem jaki sens ma propagowanie piractwa (a z właszcza przez - rzekomo - prawnika), zwłaszcza, że jak większość czytelników tematu uznała, że działa one na naszą wsolą niekorzyść...
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
Akurat przez rzeczywistość i fakt obalone są Twoje wywody i teorie, bo piractwo jest jak najbardziej rzeczywiste i faktyczne.

Ceny gier są obniżane, głównie ze względu na piractwo i konkurencje rozumiesz? Jeśli nie to kupuj oryginały w najdroższych sklepach - im też daj zarabiać.

Jeżeli dla Ciebie gry to luksus, super, dla mnie nie - dlatego kupno gry za 200 to przegięcie, gdzie na kompie tą samą grę z milion razy lepszą grafiką mam za połowe ceny.

Mądralo, a Ty w ogóle zadałeś sobie na tyle trudu, żeby pomyśleć/przemyśleć czemu gry na pc są tańsze?

sorry kolego ale twoje rozumowanie ma sie nijak do rzeczywistosci.

Po pierwsze ceny gier na PC sa nizsze przedewszystkim ze wzgledu na o wiele nizszy koszt produkcji takich gier, gdzie nie trzeba kupowac licencji i narzedzi developerskich od firm trzecich takich jak sony czy microsoft.

Po drugie gry i wszystko z ta branza zwiazne sa to dobra LUKSUSOWE, bez ktorych czlowiek sie moze obejsc bo nie sa potrzebne mu do zycia jak chleb/woda/srodki czystosci/lokum. Tak wiec przyjmijmy ze jest to pasja czy tez hobby, za ktore trzeba placic extra. Stac Cie na TV?konsole? to jakim cudem nie stac Cie na gry?

Po trzecie piractwo nie obniza cen gier bdb przyklad masz wlasnie na xklocku gdzie cena jest na praktycznie tym samym poziomie co gry na ps3, powiem wiecej ceny gier na PC nie poszly by tak w dol w okresie ostanich 10 lat gdyby nie ogromne powiekszenie sie rynku elektronicznej rozrywki, samo piractwo mialo marginalny wplyw na ten fakt.

Rob co chcesz pirac lub nie mnie to rybka ale nie rozmijaj sie z faktami.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
obalone są Twoje wywody i teorie
Tzn. które, bo nie wiem czy zauważyłeś, ale napisałem tylko 1 post w którym odniosłem się i wypunktowałem Twoje brednie. To samo zrobił przykładowo debeef i nawet nie raczyłeś odpowiedzieć. Zamiast nazywać mnie mądralą proponuję przeprosić się z rzeczywistością, bo chyba długo się do siebie nie odzywacie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Vasyndrom ma racje.

Rzeczywistość jest taka, że cały przemysł multimedialny byłby dzisiaj o wiele do przodu gdyby nie piractwo, które jest rakiem dla niego.

A tu Fatal1ty opowiada takie bajki, że dzięki niemu gry staną się tańsze... Zwlaszcza, że podany został przykład innej złamanej dawno konsoli i tego konsekwencji.
 

Klisman1987

New member
Skąd wam się biorą te ceny. Owszem gra kosztuje 200 zł ale to nowość i to jeszcze z zamówieniem przed premierowym. A ceny gier zaczynają się już od 30zł (używana) tak jak napisał Carbon. Więc w czym problem ? Czy to jeszcze za duża kwota ? Każdy kto kupił konsole wiedział jakie są ceny gier. Najlepiej zamknąć ten temat bo szkoda nerwów.
 

Fatal1ty

New member
Carbon ma 100% racji.



Ale to ty piszesz, że piractwo jest dobre bo obniża ceny gier... Czy rzeczywistość jest taka, że ceny gier na Xboxa się obniżyły po złamaniu go?

Po raz kolejny podaję przykład Xboxa (konsola złamana dawno, ceny takie same) a ceny gier na PC są tanie ponieważ tak jak ktoś napisał niższe są koszty licencyjne.

LOL, bo cena wchodzi ci w zakup nowej karty graficznej, procesora itd. a w konsoli wkładasz płytke i grasz - za to płacisz.

Odpowiadam po raz kolejny - niższe koszty licencyjne, tańsze koszty produkcji.

Nie rozumiem jaki sens ma propagowanie piractwa (a z właszcza przez - rzekomo - prawnika), zwłaszcza, że jak większość czytelników tematu uznała, że działa one na naszą wsolą niekorzyść...


Nie miałem zamiaru propagowania piractwa, co do cen podzespołów... zmiłuj się! Kupujesz sprzęt raz a potem grasz, na dzień dzisiejszy np. mafia 2 wyglada znacznie lepiej na pcta z najniższymi detalami niż na ps3. Mam pc i ps3 więc nie mów że jest inaczej - nie jest tak tylko w przypadku jednego tytułu.

Konsola była dobra jak wchodziła w czasach gf 6800, a na dzień dzisiejszy bardzo odstaje.
Jezeli już mówimy o kosztach, to bardziej przemawia do mnei argument że np. nvidia łoży kase żeby tytuły lepiej chodziły na jej kartach.

Wracając do piratów, to co opowiadasz to bajki, bo na zachodzie gry i filmy bd są zdecydowanie tańsze. Popatrz na ceny i odpowiedz sobie na pytanie skoro te licencje są takie drogie to dlaczego ja mogę kupić grę metro za 35% wartości rynkowej, oryginalną zafoliowaną z polskiej dystrybucji, legalną???

Jesteście jak dzieciaki, które chcą chwalić się oryginałami, a prawda jest taka że sony ma dokładnie politykę Gilette - tanio maszynkę, drogo ostrza, tylko błagam nie mówcie że jest droższa od xboxa, ale ma blu-ray'a w zestawie.

Co do kosztów gier, xbox ma tańsze gry niż ps3.


Uważam że PIRACTWO jest ZŁE, jednak ceny gier do konsol także pozostawiają wiele do życzenia stąd szerzące się piractwo.

Jeden przykład, w PL teraz coraz popularniejsze jest kupowanie kluczy do gier, które ściąga sie z internetu, gra jest tańsza o ponad 50% i to się sprzedaje, jest to bardzo dobry sposob walki z piractwem i w przeciwności do Ciebie, producenci chyba chcą zrobić coś w tym zakresie, zamiast bezczelnie opluwać ludzi którzy nie godzą się na wysokie ceny gier.

Producent/wydawca itp. najchętniej podniósłby ceny trzykrotnie, wyssałby ostatni grosz z klienta, a czasami nie daje nawet dobrej gry za to, np. mafia 2 która na ps3 jest totalnym szrotem.
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
To sprzedaj konsole i graj tylko na pc skoro uważasz że gry są za drogie. Nie rozumiem po co jeszcze trzymasz w domu ps3. Żeby narzekać na ceny gier ?
 

Fatal1ty

New member
Niestety nie jestem sam w domu. To nie tak, że nie mogę pozwolić sobie na grę - ja po prostu mam świadomość jaką marżę ta gra zawiera.
 

pa3

New member
Bez reklam
Zobaczcie, mimo że na PC

- jest o wiele niższy koszt produkcji gier,
- opłat licencyjnych
- gry są o polowe tańsze względem choćby ps3
- grafika prezentuje się o wiele lepiej

to jednak dużo hiciorów wychodzi tyko na konsole (i nie chodzi mi tu o exclusivy) pomijając blaszaki, właśnie przez masakryczne piractwo.
Proste, niema zysku to developerzy olewają ten rynek.
 

Peek

New member
Bez reklam
U! Ceny gier na Xboxa są niższe niż PS3? To dopiero ciekawostka...

Ale to, żeby kupić dobrą kartę graficzną to trzeba wywalić ok 1500zł (jeśli chcesz na high detalach to raz na dwa lata) to juz ci umknęło.

Jak dzieciak to jesteś niestety ty, wymyśliłeś sobie teorie, sam w nią uwierzyłeś i próbujesz wmówić ją innym, obudź się i pogódź z rzeczywistością bo jak pisał carbon chyba dawno się do siebie nie odzywaliście.

Zobacz jak rynek PC jest olewany przez piractwo - jakie gry mogłyby na niego wyjść a nie wyszły: Red Dead Redemption, God of War III czy Uncharted 2.
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
Oczywiście że są tańsze, ostatnio tak spadły ceny gier na Xboxa że producenci zdecydowali się dodawać je do kolorowych gazet zamiast filmów dvd :p
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Panowie, niektórzy nie zrozumieją że producenci konsol zarabiają główni na grach, stąd i wysokie licencje. Historia pokazuje, że dopłacano czasami tak dużo / długo do swoich maszynek by były przystępne i konkurencyjne, że bankrutowały całe projekty a i firmy je produkujące.

PlayStation 2 od początku było piracone na potęgę. Podobnie inne, wcześniejsze konsole, a ceny gier były na tym samym poziomie. Od tamtego czasu koszty produkcji mocno poszły w górę. Twierdzenie, że piractwo obniża ceny nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest po prostu naiwne.
 

Fatal1ty

New member
U! Ceny gier na Xboxa są niższe niż PS3? To dopiero ciekawostka...

Ale to, żeby kupić dobrą kartę graficzną to trzeba wywalić ok 1500zł (jeśli chcesz na high detalach to raz na dwa lata) to juz ci umknęło.

Jak dzieciak to jesteś niestety ty, wymyśliłeś sobie teorie, sam w nią uwierzyłeś i próbujesz wmówić ją innym, obudź się i pogódź z rzeczywistością bo jak pisał carbon chyba dawno się do siebie nie odzywaliście.

Zobacz jak rynek PC jest olewany przez piractwo - jakie gry mogłyby na niego wyjść a nie wyszły: Red Dead Redemption, God of War III czy Uncharted 2.

To poleciałeś...... Takie gry jak Crysis 2 na ps3 będą tak cienko wyglądały, że z miejsca kupie na pc. Wiele gier wygląda o lata świetlne lepoiej na pctach, metro 2033, Lost planet 2 (w dx11, call of juarez, NFS shift. Faktycznie uNcharted jest super zrobioną grą albo God of War, ale te gry dedykowane na ps3 podobnie jak gran turismo.

Na PC gry będą wychodziły coraz lepsze, bo nvidia, AMD i wreszcie INTEL będą je promować. Fizyka w grach, detale, grafika i jeszcze raz fizyka.
Co do kart graficznych fakt są drogie, ale ja np. do gtx 480 dopłaciłem ok. 500zł sprzedając gtx 285.

Uncharted 2 i GOW III to ekskluziwy które są super - ok, ale umówmy się - bad company 2 na ps3 to szrot za 3 razy tyle co na kompa (z milion razy lepsza grafą), mafia 2 - to samo, shift - niezły na ps3 ale na kompa lepszy.

Powtarzam, na kompach gry zawsze będą wychodziły lepsze ponieważ w tym rynku jest Microsoft, Intel, AMD z Ati, Nvidia plus mase sprzętu dla graczy plus producenci płyt głównych itp - Asus, Gigabyte, Sparkle, Evga, DFi, Logitech, Razer, Roccat, steel etc. i to przede wszystkim gracze nakręcają im sprzedaż.

Tylko na tą platformę są gry dla entuzjastów. Nie mów mi, że coś jest okrojone... bo okrojone są tylko konsole.

PS3 dla miłośników blu-ray i hobbystów i Xbox dla hobbystów, oraz tych którym zależy na łatwości i prostocie obsługi, oraz powierzchnią miejsca.


I jeszcze jedno... gry na konsole są 100% droższe, a niestety oferują znacznie mniej niż gry na pc. A stworzenie gry na konsole jest prostsze... wystarczy przykład crysis'a 2 - który opóźnił premierę w związku z dx11


I ten STEREOTYP... karta graficzna high end... tylko że te karty ciągną gry w max detalach z aa i anizo w rozdziałce full HD, a ps 3 w 720p. Gtx 280to koszt ok. 500zl i uwierz mi że pograsz w każdą grę na bardzo wysokich detalach w full hd.
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
to teraz zadaj sobie pytanie ile kosztowalo stworzenie narzedzi developerskich do pisania gier na xa i ps3? crytek musial niezle sie nameczyc by takie cos powstalo. i myslisz ze na czym sobie odbija taka inwestycje? na czym bardziej zarobia? Na sprzedazy crysisa na pc? czy moze na konsole. skoro tworzenie gier jest takie proste moze uruchom swoja wyobrazne i zacznij tworzyc a nastepnie swoj wywtor sprzedaj za 50zl majac nadzieje zeby tylko sie koszty produkcji zwrocily.

"Powtarzam, na kompach gry zawsze będą wychodziły lepsze ponieważ w tym rynku jest Microsoft, Intel, AMD z Ati, Nvidia"

akurat te same firmy dostarczaja podzespolow do konsol, tak wiec to zaden argument

i znow co do cen gier .... sa takie same w pl jak i w uk gdzie mieszkam nie moja wina ze zlotowka jest tak slaba waluta, a pensje sa jakie sa.
 

Fatal1ty

New member
no sorrry......... te same firmy poza microsoftem mają gdzieś konsole bo tam nie mają żadnego biznesu, wręcz przeciwnie.

Stworzenie gry na pc jest znacznie bardziej skomplikowane, przecież jest tam lepsza grafika, fizyka efekty plus najnowsze dx11 - to jest kawał roboty - ja nie mogę....pograj sobie choćby w metro albo bc a o mafii już nic nie powiem i jakoś sprzedają po stówce.

Co do cen... bardziej opłaca mi się ściagac z amazon niż kupować u nas.
 

Peek

New member
Bez reklam
Fatal1ty

Tylko widzisz tu podam ci moją sytuacje. Wymieniałem w 2008 roku PC na na tamten czas "wypasiony". Zakupiłem wtedy Radeona HD4870 i jeśli się nie myle kosztował ok 700zł, a teraz niestety odpaliłem niedawno na PC GRIDA. I niestety przy high detalach na Full HD już mi szarpało, a niestety nie kupie 2 lata po wymianie PC nowej grafiki - to właśnie lubię w konsolach, wkładam płytke i gram.

Wiem, że gry na PC z reguły wyglądają lepiej - nie mówie, że nie - jednak konsole są fajne bo niektóre gry, które na nie wychodzą na PC nie uświadczysz w ogóle, a takie jak Uncharted 2, GoW III czy GT5 grafiką są tak dopracowane, że mocne PC by się nie powstydziły.

Tyle mam do powiedzenia nie chce dalej prowadzić jakiś tam kłótni każdy ma inne zdanie i tyle, dlatego ty pewnie będziesz grał dalej na PC a ja na konsolach.
 

vasyndrom

New member
Lepsza grafika na PC pewnie ze tak, lepsza fizyka rowniez sie znajdzie (kit ze i na konsole jak i pc najczesciej jest uzywany havok, no ale sa tez i twory wlasne albo o moj boze physx), no i ten dx-11 ....

to nie developerzy gier stworzyli biblioteki directx ot wymusza je nasz kochany microsoft, przeciez nie tak dawno temu gry byly pisane zarowno w dx jak i opengl.

Zacznijmy od tego co jest latwiejsze .... wyzylowanie do maximum sprzetu o danych parametrach i osiagniecie zadowalajacych producenta jak i graczy efektow czy tez pisanie gier na platforme gdzie praktycznie nic ich nie ogranicza? a jesli cos staje sie ograniczeniem to za chwile wychodzi nowy podzespol ktory je niweluje? Nie problemem jest przeciez zrobic modele i tekstury ktore zerzra cala dostepna pamiec vram a jak za malo to i ram .... sztuka jest by te same tekstury niewiele tracily na jakosci przy jak najmniejszym zuzyciu zasobow i zachowaniu akceptowalnego frame-rate'u.

Zapomnialem jeszcze wspomniec o samych silnikach gier ktore na pc, nie ukrywajmy przechodza praktycznie same upgrady, w koncu niewiele jest autorskich silnikow. wiekszosc gier ostatnio byla pisana pod ue3, gdzie prostota obslugi narzedzi jak i ich cena odegraly znaczaca role w jego popularnosci (to rowniez odnosi sie do konsol). w koncu zadaj sobie pytanie czemu tworcy gier nie zaczeli uzywac cryengine, ktory notabene jest na rynku od 2006/2007 roku? i przewyzsza pod kazdym wzgledem ue3? no moze poza optymalizacja :D
 
Ostatnia edycja:

Fatal1ty

New member
Tu się z wami zgadzam. Dodam nawet plus konsol, że w momencie kiedy wchodzi nowa konsola, gry bardzo tanieją i wtedy można sie zaopatrzyć.

Jedyne co po prstu mi się nie podoba - to fakt, że wolałbym aby gra kosztowała powiedzmy tyle co dziś god of war czyli 120-140zł jako nowość i przez konkretny czas trzymała cenę, a nie tak jak dziś gra wchodzi z ceną 189-199zł. Gdyby gry było o 20/30% droższe niż na pc myślę że CI co chcą bardzo ściągać by ściągali dalej, ale pewna grupa kupiłaby oryginał i potem wymieniła sobie na inna w drodze wymiany.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja bym chciał wrócić jednak do zbawiennego wpływu piractwa na rynek gier na ps3 i ich ceny, chciałbym żebyś napisał jakiś argument jaki za tym przemawia, bo ja nie widzę żadnego, a na tym twoim wspaniałym blaszaku to już mało co wychodzi, zachód odwraca się od tego rynku, przecież nawet Microsoft przeszedł na stronę konsol, a Ty piszesz o hobbystach, zresztą nie ma sensu pisać, bo i tak nie odpowiadasz, gdzie nie masz argumentów vide mój poprzedni post...
 

Fatal1ty

New member
Ja bym chciał wrócić jednak do zbawiennego wpływu piractwa na rynek gier na ps3 i ich ceny, chciałbym żebyś napisał jakiś argument jaki za tym przemawia, bo ja nie widzę żadnego, a na tym twoim wspaniałym blaszaku to już mało co wychodzi, zachód odwraca się od tego rynku, przecież nawet Microsoft przeszedł na stronę konsol, a Ty piszesz o hobbystach, zresztą nie ma sensu pisać, bo i tak nie odpowiadasz, gdzie nie masz argumentów vide mój poprzedni post...

Co Ty w ogóle chłopaku opowiadasz... zastanów się nad sobą.

co na tym twoim wspaniałym blaszaku to już mało co wychodzi

eeee?? MY chyba nie mamy o czym już rozmawiać ze sobą.
 
Do góry