PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

DOMEL9

New member
Bez reklam
no dokładnie 1280x720 i 1920x1080 to pełne rozdziałki to sie tylko muxuje do struktury - reszte trzeba transkodować i potem muxowac do avchd - na ps3 oczywiście, a po drodze wiadomo czasem remux pliku mkv niestety :cool: no i profil musi byc 4.1 do konsoli i problemyz klatkami ref tez mogą ci zepsuc zabawę ale bądz dzielny
 
Ostatnia edycja:

drobson

New member
witam.poniewaz nie posiadam tak tak duzego pendrive a mam filmy po 6 gb i wiecej,czy mozecie podac mi ustawienia do mkv2vob,tak zeby po przerobieniu go na format ps3 przekopiowac go przez media server.oczywiscie + napisy przy malej utracie jakosci.aha,wyczytalem tez ze w niektorych przypadkach aby dodac napisy do filmu wystarczy samo muxowanie,w jakich?


aha,i wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka hehe.
to bedzie dla mnie prezent :)
 

drobson

New member
pomoze ktos?i druga sprawa dotyczaca napisow,czy daloby sie je umiescic na rowni z wyswietlanym obrazem,nie na czarnym pasie.bo wtedy w tv biore na rozciagniecie w pionie i jest cacy,bez czarnych pasow

pozdrawiam
 

drobson

New member
No tylko obcina Ci boki, tak jest cacy.

Pozdrawiam,


nie,no wlasnie nie obcina.w pionie tylko rozciaga,ale po kilku minutach ogladania mozna sie przyzwyczaic.lepsze to niz zmienianie rozdzielczosci.efekt taki sam a czasowo bez porownania.
ok, a co z pytaniem ktore wczesniej napisalem?konfiguracja mov2vob.prosilbym o pomoc,nie daje rady z tymi napisami
 

drobson

New member
no dobra,a pomijajac to rozciaganie moglbys mi podac konfiguracje z wklejeniem napisow,tak zebym mogl ten film pozniej przegrac przez media server.
1.)jak ustawic ze gdy film jest z pasami to zeby dodac napisy i od razu zeby byl na calym ekranie 2.)jak w niektorych przypadkach ustawic zeby film zmuxowalo tylko razem z napisami
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Stary pomóż sam sobie, pytasz o rzeczy, które tu są wałkowane od lat.
Poczytaj ostatnie 15 stron i będziesz wiedział.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
jesli chcesz ustawiać offset napisów to multiAVCHD do tego jest idealne i ogólnie tym powinieneś się bawić bo z tym rozciąganiem to jest właśnie problem - daj w mkv2vob overscan compensation i będzie git, zależy jak ci rozciąga mocno ale powinno być oki
zmuxowanie ( do pliku mkv to możesz sobie wszystko wmuxować ) do avchd tylko z napisami to wtedy kiedy masz pełne rozdziałki i nie trzeba transkodować żeby konsola odtwarzała oprawnie video, bo bez transu rozdziałki też zmuxuje do avchd ale nie obejrzysz bo firmware spieprzyli
opisuj dokładniej bo nie wiem czy zrozumiałem dobrze "o co ciebie idzie ":popcorn:
Masta - za kare dostajesz wirtualne "łapy" bądż pomocny hyhyhyhy
 

drobson

New member
ok,czyli jak zaznacze output type AVCHD i film bedzie w pelnej rozdz. ,to film z napisami zostanie tylko zmuxowany,tak?a bede mogl go przekopiowac na dysk konsoli przez media server,i bedzie to czytalo razem z napisami?a jaka jest roznica miedzy output type FILE a AVCHD?czemu akurat zaznaczac AVCHD?a output file extension co najlepiej wybrac,czy chodzi tu o wieksza lub mniejsza utrate jakosci?a jesli film nie jest w pelnej rozdz. to jak wtedy ustawic .bylbym bardzo wdzieczny jak zdolalbys odpowiedziec na te wszystkie pytania :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja przy filmach mkv na ps3 używam rekompresji Xilisoft Video Converter Ultimate 6, profil ps3 AVC HD Nvidia Cuda, jeśli ustawie bitrate na podobnym poziomie co plik wejściowy różnice są pomijalne i film wciąż wygląda idealnie. Łatwo dodać napisy (opcje w "effects") a szybkość takiej rekompresji z tym programem to około 40 min dla 3 godzinnego filmu (program wykorzystuje procesory strumieniowe nvidii stąd tak szybko koduje, na 580 pewnie w 15-20m by to przekodował o 590 nie wspominając). Odpowiada mi takie rozwiązanie gdyż : zero problemów z kompatybilnością, zero bawienia się z dodatkowymi opcjami i zakładanie się... pójdzie nie pójdzie, wciąż bardzo dobra jakość. Z kompa nie puszczam mkv na tv bo po pierwsze jakość kolorów jest w porównaniu z ps3 biedna a po drugie lepiej dla mnie przekodować film niż przestawiać komp pod tv. Jak ktoś więc szuka łatwego i wygodnego sposobu na filmy wysokiej rozdzielczości w ps3 to polecam takie rozwiązanie.
 

drobson

New member
ok,brzmi super,sprobuje zrobic tak jak mowisz.dzieki
z tego co wyszukalem w necie,to jest platny programik?

niewazne,juz sciagnalem z torrenta.
 
Ostatnia edycja:

drobson

New member
no tylko nie kazdemu tak szybko bedzie szlo jak u ciebie,przy mojej karcie ATI czas transkodowania 3gb film to ok 3h.Jak ktos ma karte Nvidii to dobre rozwiazanie
pozdrawiam
 

maciek1982

New member
witam.przeczytalem ostatnie kilkadziesiat stron i chcialem sie jeszcze dopytac.pare postow w tyl bylo podobne pytanie ale nikt nie odpowiedzial.a wiec tak ,chodzi mi dodanie napisow do filmu i zgranie go na dysk konsoli.z tego co wyczytalem output type avchd jest najszybszy,ale nie posiadam dysku zewn.,wolalbym miec wszystko na dysku ps3.i teraz tak ,jak dodac napisy,czy lepiej bedzie przez media server skopiowac film,czy zrobic to w mkv2vob?prosilbym o napisanie jak to poprawnie zrobic w ms poniewaz sa tam zawsze opcje transcode,tsmuxer i inne i nie bardzo wiem jak to zrobic.z gory dziekuje
 

przemwas

Member
Wytłumaczcie mi jak to jest. Niektóre mkv jak się ściągnie z neta to po przerzuceniu na dysk PS3 za pomocą PS3 Media Server plik zajmuje tyle co ściągnięty mkv a nieraz kilkanaście razy wiecej. Podobnie jest gdy na kompie konwertuje mkv na m2ts za pomocą tsMuxeR'a to po wrzuceniu na dysk ps3 plik ma ma ta samą wielkość lub PS3 mediaServer próbuje konwertować (co w tym przypadku konwertuje?) i znowu kilkanaście mega więcej jest.
Czy pliki mkv się w jakiś sposób różnią od siebie, bo jak dla mnie po wrzuceniu do tsMuxeR'a mają te same parametry audio/video...?
 

maciek1982

New member
Domel9 napisal :

zawsze sprawdzaj pliki video media info i wtedy dawaj transcoding - always ( niepełne rozdziałki ) albo automatic ( pełne rozdziałki ) a transkoduj mpeg2 zachowasz czas sobie na inne rzeczy - odpowiedz na zmartwienia z filmami na konsoli masz na privie, na końcu hyhhyh - ja tak zrobiłem i już nic nie przerabiam nie transuje tylko włączam i oglądam a jakość jest znakomita - Masta wiesz o czym mówie hyhyh

moglbys szerzej wyjasnic jak to robic,skoro nic nie trzeba przerabiac.masz na mysli media server?z gory dzieki
 

tom0987

New member
film mkv waga 6,4gb program mk2vob ,jak wciepuje do niego film i napisy srt po transcoding nie ma głosu sa tylko napisy co jest nie tak,film dzielony na pliki <4gb
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
koledzy po krótkiej przerwie widze że ciężko pracujecie: po pierwsze primo nigdy nie wrzucałem filmów na konsole tylko zawsze z zewnętrznego dysku leciałem i zawsze avchd czy to multiavchd czy to ( po pechowym firmwarze od sony ) mkv2vob ze względu na transkodowanie materiału.
do macka1982 - ten sposób o którym pisze że nie musze nic przerabiać to zakup odtwarzacza mulitmedialnego :) 400 stówki i zaoszczędzony czas, prąd i nerwy no i teraz to można czerpać przyjemność z oglądania - wczesniejszy post - zasadniczo sprawy są dwie ps3media serwer to program który transkoduje lub nie ( jeśli konsola przyjmuje materiał który odtwarza natywnie ) w czasie rzeczywistym ( stąd problemy na słabych procach i z napisami ) materiał (tak samo jak mkv2vob - ale on robi to nie w czasie rzeczywistym tylko szykuje nam plik lub strukture ) do postaci strawnej dla ps3 - można to robić do pliku ( mkv2vob opcje output file ) lub do struktury BR dysku ( czyli AVCHD ) - konsola nie odtwarza soft ( wmuxowanych w mkv ) napisów z plików odtwarzanych bezpośrednio, weżmie tylko te z struktury avchd oraz dodawanych w locie za pomocą PS3MS - jak się pomyliłem to niech mnie ktoś z kolegów poprawi - na dysk PS3 nic nie wgrywałem więc to musisz poszukać bo nie pamiętam wszystkich postów, kopiowanie przez ps3ms ( tych plików output m2ts ts lub struktury AVCHD - ograniczenie FAT oczywiście czyli nie wiecej jak 4 GB czli dzielenie pliku m2ts ) też jest czasem problematyczne ( program w tym czasie transkoduje materiał dla ps3 a nie kopiuje hyhyh i nie wiem co robi z napisami ale softów nie łyka) i tu musisz pocwiczyc - ja radze zakupić chociaż 8GB pena bo łatwiej - mozna by spróbować kopiować AVCHD bo ona jest już podzielona i gotowa ale nie wiem czy odpali z dysku wewnętrznego
do przemwas - no ps3ms transkoduje material który "kopiujesz" czyli może go zmieniać ( nie wiem czemu ale zalezy to od silników w media serwerze chyba ) - pliki mkv różnią się detalami rozdzielczość i audio to tylko podstawowe wyniki a pozostałe faktory ( ref framy, profil itp ) są zależne od programów kodujących i tu powstają problemy np. z tsmuxerem
do tom0987 - a jak nie dzielisz pliku to jak to ci wychodzi ? daj medai info

w skrócie może troche chaotycznie napisałem i przydałoby sie poprawienie lub uzupełnienie jesli się gdzieś pomyliłem oraz info od fachowców co kopiuja na dysk konsoli różne dziwolagi - ja obstaje przy zewnętrznym usb i strukturze avchd a najlepiej to przy multiodtwarzaczu hihihii:krol:
 
Do góry