PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

maciek1982

New member
jesli do AVCHD trzeba przewaznie i tak transkodowac bo malo jest pelnych rozdzialek,to czy jest roznica jakas jesli robie transk. do pliku?jest jakas roznica miedzy transk do AVCHD a do pliku?nie posiadam dysku zewn
 

maciek1982

New member
Masta_J;605887]Znam ludzi, którzy jadą na x264 slow High Bitrate a to trwa jakieś 3 albo 4 razy dłużej od zwykłego x264 slow - ale to już maniacy jakości :)
Jak już będziesz przerabiał do XviDa to możesz przerabiać do pliku od razu, zresztą chyba AVCHD i tak nie pójdzie z XviDem, potem można dodać soft suby przez AVIAddXSubs.

Pozdrawiam,[/QUOTE]

witam,chcialem zrobic jak napisales bo wydaje sie to dobrym pomyslem.a wiec przerobilem film kodekiem Xvid,output file ext automatic,wyszedl z tego mpg,nastepnie chcialem dodac napisy jak napisales w AVIAddXSubs,ale program nie widzi tego filmu,tym bardziej ze rozszerzenia ktore czyta to tylko avi,srt,mkv i mp4.chyba dobrze Cie zrozumialem,przerabiales tak kiedys w ogole?czy tylko tak Ci sie wydaje.z gory dzieki
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Maciek plik to plik a AVCHD to struktura czyli system plików można by powiedzieć - no nie będziesz miał różnicy w jakości jeśli są transowane ( to avchd wymaga transowania rozdzielczości z nowym firmwarem - nie wiem czy pliki też bo nigdy nie robiłem plików ) w ten sam sposób tym samym kodekiem
Tomo są programy poszukaj w googlu co ci podpasuje - ale ogolnie temat dzielenia to odrębna sprawa poczytaj o key klatkach itp czy chcesz aby obydwa były grywalne czy tylko podzielone ? to temat d ozgłebienia
need to split m2ts files in 3.5gb intervals [Archive] - Doom9's Forum
 

maciek1982

New member
ok,dzieki domel za odpowiedz.a teraz druga sprawa.czy ktos ma doswaiadczenie puszczania filmu po polaczeniu pc-tv kablem HDMI?nawet jesli nie jest to najwyzsza jakosc,to chyba i tak lepsza niz po transkodowaniu?a poza tym nic sie nie przerabia,nie wkleja ,wszystko odtwarza jak leci.oszczednosc pradu i czasu
z gory dzieki
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No widzisz Tom0 ja tez do tego doszedłem - polecam Himedia 600A bo naprawde mały elegancki i robi wszystko ( no prawie ) wejdz na wątek o nim w zakładce sprzęt i poczytaj - 400 stówki i problem z głowy a funkcjonalność masakra, codziennie cos nowego odkrywam hyhyhy
Maciek jak nie przeszkadza Ci że chodzą dwa urządzenia to spoko metoda, ja tez często z laptopa puszczałem filmy na tv przez hdmi - jakość super bez uwag i żadnego przerabiania tylko musisz mieć zastaw dobrych kodeków i solidny plejer ( ja używałem VLC )
Zależy jaki masz sprzęt, ja bylem zależny od lapka żonki do przerabiania i oglądania bo ma firmowego potworka, a mój to ruina do netu więc ogólnie mi tam wyszedł na zdrowie zakup multiplejera ( żonka też odetchnęła jak przestałem bluzgać na zagadki softowe związane z przeróbkami i te całe codowanie z filmami hyhh )
grunt to film i dobry :popcorn:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jesli do AVCHD trzeba przewaznie i tak transkodowac bo malo jest pelnych rozdzialek,to czy jest roznica jakas jesli robie transk. do pliku?jest jakas roznica miedzy transk do AVCHD a do pliku?nie posiadam dysku zewn
Aktualnie nie bardzo jest różnica, kiedyś była bo nie trzeba było przy AVCHD transkodować by uzyskać napisy i do tego były one "wyłączalne".
Jeśli się miało plik w h264 to by uzyskać napisy do pliku musiałeś transkodować i napisy były na stałe.
Przy AVCHD nie widać też zupełnie żadnych przejść między plikami ze struktury, po prostu filmik sobie leci natomiast przy plikach jakieś tam drobne zacięcie z tego co pamiętam to jest chociaż również dzieje się to automatycznie - tyczy się to oczywiście plików większych niż 4 GB.

witam,chcialem zrobic jak napisales bo wydaje sie to dobrym pomyslem.a wiec przerobilem film kodekiem Xvid,output file ext automatic,wyszedl z tego mpg,nastepnie chcialem dodac napisy jak napisales w AVIAddXSubs,ale program nie widzi tego filmu,tym bardziej ze rozszerzenia ktore czyta to tylko avi,srt,mkv i mp4.chyba dobrze Cie zrozumialem,przerabiales tak kiedys w ogole?czy tylko tak Ci sie wydaje.z gory dzieki
Musisz zmienić rozszerzenie na AVI i powinno pójść.

VLC to może i solidny player ale raczej jeśli chodzi o mnogość odtwarzanych formatów bez potrzeby posiadania specjalnych kodeków, jeśli chodzi o jakość to już jest mniej solidny :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

maciek1982

New member
a mozesz napisac jak zmienic rozszerzenie na avi.kompletnie nie mam pomyslu.chodzi Ci o takie jakby zmuxowanie,tak?strace cos na jakosci?
 
Ostatnia edycja:

maciek1982

New member
chodzi Ci o to ze w nazwie filmu dopisuje avi,tak?no nie da rady,i tak nie widzi tego.

i druga sprawa ,dyskusja na temat programu do odtwarzania filmow,napisales ze vlc nie jest dobry
pod wzgledem jakosci.ja uzywam bs.mozesz mi to wytlumaczyc,jestem zielony,chodzi o to ze film
nie najlepiej wyglada najlepiej odtwarzany tym programem?wiem ze to glupie pytania ale serio nie wiem

aha,dobra chodzi o to ze w output file ext ustawiam avi,tak?i wtedy softsuby?to ja juz w takim razie nic nie rozumiem.setki postow dotyczace wklejania napisow transkodowaniem,a tu taki szybki sposob i tylko muxowanie.bo jak rozumiem gdy przerabia do avi to jest tylko muxowanie,i nie traci na jakosci tak?czy jest tu jakis haczyk moze
z gory dzieki

zrobilem z mkv avi,chcialem wkleic te napisy w aviaddxsubs,ale po paru sekundach wyskakuje failed."Eagle.avi" is not an AVI file(no AVI mark).czyli co,jednak nie da sie tak zrobic?
 
Ostatnia edycja:

maciek1982

New member
zeby nie byc goloslowny,przerobilem inny film w ten sam sposob.i co?to samo niestety.moje ustawienia : codec Xvid,file,avi,odznaczone napisy.nastepnie probuje wkleic napisy aviaddxsubs,i dzieje sie to co napisalem wyzej.pare sekund cos tam sie robi i wyskakuje failed.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli nie mówiłeś prawdy, film nie przerabia Ci się kodekiem Xvid, leci po prostu muxowanie i nic więcej.

Pozdrawiam,
 

maciek1982

New member
jak to nie mowilem prawdy,nie rozumiem,zamiast posadzac kogos o klamstwo wytlumacz lepiej co i jak,bo najlatwiej kogos posadzac kto za bardzo nie zna sie na tych rzeczach,ale oczywiscie trudniej wytlumaczyc.tak jak napisalem ustawilem kodek xvid,avi,czyli co musze jeszcze zrobic,ustawic transkodowanie na always?o to Ci chodzi?nie latwiej bylo wytlumaczyc,oczywiscie nie wiem czy o to chodzi,ale jak bys mogl to napisz
z gory dziekuje, ma sie rozumiec

i mam propozycje,skupmy sie na rozwiazywaniu spraw,a nie przekomarzaniu ,bo nie kazdy ma to wszystko w jednym palcu :)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maciek1982

New member
nie wiem juz o co chodzi.ustawilem transk always i kazdy film trwa teraz tylko ok 2min.ale nawet taki krotki kawalek jest zrabany,albo idzie za szybko albo obraz sie zawiesza.masakra.jakby ktos zorientowany mogl pomoc bylbym wdzieczny
 
Do góry