PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

th0rn999

New member
Witam!!
Czytalem tutaj troche co piszecie o filmikach robionych z .mkv zeby dzialaly na ps3 i mam ja pytanie!!

Ja mam jeszcze inny problem...byc moze to bzdura i poprostu tak ma byc ale to dziwne jak dla mnie....sciagnalem dla dziecka pare tam bajek w 720p i wlasnie w .mkv pare jest z lektorem w paru wkleilem napisy w programie mkv2vob. i teraz tak filmy gotowe bla bla bla...hulają co nie? ale ale...po nagraniu na dvd 8gb no bo niestety filmy ciezkawe...mam problem takowy ze jak juz odpale film na ps3 to generalnie albo musze ogladac ciurkiem bo jak tylko przewiniesz to praktycznie w kazdym zaraz wyskakuje ze dane uszkodzone. probowalem skopiowac na ps3 poprostu z plyty poprzez trojkacik i kopiuj, w ktoryms momencie plyty wywala error i jakies cyferki. W innym filmie w srodku filmu przeskoczylo mi o prawie 30min a pozniej stanelo w miejscu i zwiecha. I teraz nie wiem na kompie filmy hulaja i nie ma problemu...czy wypalarka dvd mi zle pali plyty czy moze pali ok ale naped w ps3 nie daje rady plikom tak duzym jak 4-8gb no bo takie sa generalnie filmy bluray_rip. czy wystepowal moze taki problem jakis?? ktos tez o tym wspominal?? czy tylko ja mam taki trywialny problem :)
Pozdrawiam!
Michal
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
marcin210 a dawałeś w opcjach format specific optios mkvmerge 23 fpsy ? bo jak nie dasz nic to poleci 25 fps default i bedziesz miał rozsynhronizowane - jak masz plik żródłowy to zobacz mediainfo jakie ma parametry i go potem złóż na tych samych fpsach
thorn - jak chcesz na ps3 wrzucac to musisz miec plik wyjsciowy w kontenerku jaki zaciągnie konsola np.m2ts poczytaj ten wątek :)
ps3 nie czyta mkv - nagrywanie materiału na dvd to tez odrębna sprawa - też musi byc struktura odpowiednia - na kompie zawsze wszystko będzie latać hyhyh tutaj trzeba trochę pokombinować
maciek1982 a jak tam Twoje walki z filmami ?
 

maciek1982

New member
[QUOTE=DOMEL9;
maciek1982 a jak tam Twoje walki z filmami ?

a dzieki za troske,rece mi opadly,dalem sobie spokoj z przerabianiem.zbyt duzo nerwow,i przede wszystkim czasu.odtwarzam na tv porzez hdmi z pc.efekt chyba taki sam,a po co sie wnerwiac.jedyne co chcialem jeszcze wyprobowac to tak jak napisal Masta,przerobic kodekiem Xvid w mkv2vob zeby wkleic softsuby.ale cos nie prazy.jak bys mogl przeczytac kilka moich postow wstecz,moze mialbys jakis pomysl.
z gory dzieki
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musisz wymusić transkodowanie do tego XviDa, ustaw transkodowanie na Always i wybierz kodek XviDa, wtedy powinno polecieć kodowanko.
Oczywiście robisz do pliku, rozszerzenie możesz ustawić na AVI.

Pozdrawiam,
 

maciek1982

New member
dzieki za odpowiedz,ustawilem wszystko tak jak napisales,ale znowu to samo,nie wiem czemu ale po przerobce filmy trwaja tylko ok 1min.dziwne bo przerabiajac innymi kodekami wszystko jest ok,tylko tym Xvidem cos jest nie tak.z gory dzieki za inne podpowiedzi
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
cięzka sprawa - a jakie to tytuły - to nie przez tą Cinavie ? a jak nie to spróbuj na file extension automatic - czy musisz miec avi ? jakiś drobiazg to musi być coś nie działa w danym skrzyzowamiu opcji - np. przy xvidzie trzeba transkodowac DTS mimo wszystko,- ja bym potestował ale mój laptop umiera pod obciążeniem już tylko oglądanie stron www mi zostało hyhh nawet jak skanowanie antywir się włączy to potrafi sie wyłączyć yhhyhy - dobrze że kupiłem chińczyka :krol:
 

maciek1982

New member
no i znowu to samo,ustawilem output automatic,i bez zmian.dts zawsze transkoduje bo nie posiadam sprzetu do tego.filmy ktore przerabialem : Last Egsorcism;Red Riding Hood;The Eagle.dobra,to moze zostawmy to w spokoju bo widocznie nie da sie tego tak przerobic.tylko z drugiej strony po jaka cholere bylby ten kodek do wyboru :)? heh.
a teraz z innej beczki ,sciagnalem Shrek 1 full hd (mkv),w ts muxer zmienilem tylko level na 4.1 i zmuxowalem na m2ts. film jest w pelnej rozdzielczosci,czyli z tego co wiem nie trzeba go transkodowac.aha,wczesniej dla pewnosci w mkvmerge ustawialem compression none.i po przegraniu na ps3 dzwiek jest,owszem ,ale nie ma obrazu hehe.o co chodzi?to samo jest ze Shrek 2 ,tez full hd.jaja normalnie z tymi przerobkami
 
Ostatnia edycja:

vwstyle

New member
Witam, pobrałem film Avatar 720p z napisami i lektorem naraz. Było napisane gdzieś, że śmiga bez problemu na PS3. Wrzuciłem film na dysk PS3 obraz brzytwa, ale nie ma lektora ani napisów, na PC słychać lektora i są napisy. Film ważył 9.64GB po wypakowaniu :/ " Avatar.2009.DUAL.PL.ENG.720p.BluRay.DTS.x264-Evolution.SG " - coś takiego. Błagam o pomoc ,zależy mi tylko na tym by film nie stracił jakości. Szukałem w 1080p z lektorem na PS3 ale wszędzie uploady wygasły :/ Panie Masta_J miszczu pomóż !
 

maciek1982

New member
siemanko Masta,moze jednak moglbys udzielic odpowiedzi na moje poprzednie pytanie.sam zaproponowales takie rozwiazanie,a problem nie zostal rozwiklany.chyba ze chodzi o to ze nie wiesz jak to zrobic,bo w sumie napisales ze "powinno" dzialac,a nie ze "bedzie" dzialac.zeby nie bylo nieporozumienia,szanuje to co robisz,za pomoc innym i za wiedze,ale po prostu mogles napisac ze nie wiesz ,i po problemie.
ok,czyli widocznie nie da sie tego tak przerobic.a jak bys mogl tylko rzucic okiem na druga polowe postu 1629
z gory dzieki
 

vwstyle

New member
Panie Maćku1982 może pomożesz puki Masta się nie zaloguje ? Sprawdzam czy nic nie napisał co 15min :p 1630-moj problem, 1634- screen z mediainfo CHYBA z tymi wartościami które kazał wkleić Masta.
 

maciek1982

New member
zeby od razu byla jasnosc,nie jestem ekspertem,ale cos tam kojarze.z tego co wiem gdy odtwarzasz film na ps3 to nie ma mozliwosci wybrania lektora,a napisy musialyby byc wkodowane na twardo.jesli Ci sie nie wyswietlaja na ps3,to widocznie sa tylko tak jakby wgrane na "miekko",czyli na kompie sie wyswietla na ps3 juz nie.jesli chcesz polskiego lektora to sprawa bedzie prosta,w programie tsmuxer ladujesz film i powinny sie wyswietlic polska wersja jezykowa i angielska.odznacz angielska,zmuxuj do m2ts i powinno byc dobrze
tak jak powiedzialem,jesli sie myle niech mnie ktos poprawi

mowisz ze 9gb na Avatara to duzo?wpisz ten adres torentow http://tnttorrent.info/torrents.php?search=avatar&category=43&acc=v2 ,masz tam rozne wersje,jedna ma nawet 139GB hehe:).stronka darmowa
 
Ostatnia edycja:

vwstyle

New member
Popróbuje :) nie mówiłem, że 9GB to dużo. Chciałem pobrać 1080p z lektorem, ale nie mogłem znaleźć :( Jeżeli ktoś wie gdzie jest takowa wersja od razu z kompatybilnym lektorem na PS3 to linkujcie !
 

vwstyle

New member
Zmuxowałem :) Albo mi się wydaje albo jakość filmu troche spadła na PC. To możliwe czy jestem przewrażliwiony ??? Własnie się przesyła na PS3 przez media server zobaczymy co z tego będzie ;]
 

vwstyle

New member
maciek1982 KOCHAM Cie :) wszystko hula, troche musiałem pomajstrować z tym tsmuxer`em bo tam ścieżki były 3, podkład,po angielsku,po polsku + napisy. Ale pomyślałem i się udało. Spadek jakości na konsoli nie zauważalny. Dziękuje Ci bardzo za pomoc ! Pozdrawiam
 

maciek1982

New member
hehe niby tylko film a ile przynosi radosci w zyciu :) no nie ma za co,ciesze sie ze moglem pomoc
link Ci przeciez podalem,sa tam wersje 1080p z lektorem,przejrzyj tez kategorie x264
pozdro
 

vers

New member
Witajcie!

Na wstepie podziekowania za prawdziwa kopalnie wiedzy:)

Dzis sie zabralem za puszczenie pierwszego filmu mkv na moim PS3. Dzieki Wam sie udalo , aczkolwiek mam pare pytan. Chcialbym sie upewnic, czy dobrze rozumiem:
Mam do wyboru albo strukture AVCHD, albo plik(i). Oba maja swoje plusy i minusy - nie mozna kilku filmow na jednym dysku umiescic (prawda to?), a przy konwersji do plikow dlugo dodaje sie napisy i trzeba przechodzic z jednego pliku do drugiego w obrebie tego samego filmu(ograniczenia fat32).

Druga rzecz to sam sposob przechowywania danych. Do dyspozycji mam:
1. Dysk HDD na laptopie + pendrive 8gb - juz mi sie film nie zmiescil caly - wazyl 8,6gb + ciagle kopiowanie zeby cos obejrzec
2. Dysk zewnetrzny na usb - teoretycznie moglbym zrobic partycje 25gb i przerzucac tam struktury AVCHD z innych dyskow, ale kopiowanie trwa. Jakbym zas zamaist struktury zrobil pliki .vob, to bym dlugo czekal na dodanie napisow...
3. Dysk wbudowany w PS3 - w sumie stoi niewykorzystany, ale znowu struktury nie zrobie, a pliki dlugo sie przerabia

Wszystkie powyzsze opcje maja sporo wad, a do tego moge meic szybko problemy z wolnym miejscem (sciaganie tego avatara co ma 130gb mnie nie odstrasza:D). Dlatego najchetniej sklonilbym sie ku plytkom:
1. BR25 - w sumie wiekszosc tego, co dostepna na sieci powinna sie zmiescic. Rozumiem, ze jak nagram na niej strukture AVCHD to zadziala? Minus - nie mam nagrywarki BR;P
2. DVD9 - odpada koszt zakupu nagrywarki, ale za to nie ma pewnosci, czy sie wszystko zmiesci. Filmy 1080p (a mam 52', wiec nie chce gorszych) waza okolo 8,5gb. Pewnie jest spora szansa, ze DVD9 tego nie pomiesci, prawda?

Jak sobie z tym problemem radzicie? Wypalacie plyty? Przycinacie film?
 
Do góry