Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

Luke1987

New member
Ja także mam nowy problem ;-) Chcem na poprawinach u brata trochę pośpiewać wraz z podkładem (karaoke), mam mikrofon yamahy za jakieś 130zł (posiada mały i duży jack), jednak pod kompa nie mogę go podłączyć, bo dźwięk przepuszczam przez ATI-AMD HD6950 HDMI (w Onkyo HDMI 5 PC-Unplugged), a do karty graficznej mikrofonu się przecież nie podłączy, Onkyo SR-608 ma z przodu wyjście na mic, ale to chodzi chyba tylko o mikrofon Audyssey (do kalibracji dźwięku) więc czy jest jakiś sposób aby podłączyć ''zwykły'' mikrofon pod ten sprzęt?? Lub czy jest jakieś inne ''obejście'' tego...? Proszę o pomoc, bo szukam i szukam na google ale nic o tym niema...
 

Luke1987

New member
Witam ponownie.

Mam problem z subem, który ma tylko jedną wtyczkę pod amplituner (takie czarne wyjście). Mój ampli to Onkyo TX-SR608 który ma dwa wyjścia na sub'y (takie 2 różowe, można podłączyć 2 sub'y), podłączyłem mego ''subka'' pod wyżej ''umiejscowione'' wyjście w amplitunerze, i aktualnie testuję bass, i narazie rezultaty są mizerne - sub'a ledwo co słychać (ustawienia domyślne - żandych 'boostów' itp.) W czym może być problem? Co prawda gdy ustawie Sub +7db to jest dużo lepiej, ale to chyba nie o to chodzi - sub winien dobrze grać nawet na domyślnych ustawieniach - tak jak reszta głośników. Może lepszy kabel kupić? Bo aktualnie mam podłączony pod jakiś ''noname'' 3 metrowy który dostałem razem z subem, który ma tylko możliwość zmiany głośności (brak ustawień odcięcia itp).
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też mam onkyo 608 i podłączony kablem z subem RCA - RCA. Najpierw ustawił bym za pomocą mikrofonu. Zobacz też ustawiając odcięcie na kolumnach bo jak dasz wszystkie na full band to sub bedzie kiepsko grał. Tonem testowym możesz sprawdzić czy nie masz ustawionego na np: - 12. Na pilocie msz przycisk "Home" po wciśnięciu masz menu a następnie wchodzisz w ustawienie dźwięku (bas, sopran itd) tam masz Dynamic EQ i dynamic Volume włącz te dwie opcje, one też powodują głośniejszy i dynamiczniejszy dźwięk. W menu + Audio adjust masz LFE level i tam dla każdego trybu możesz też ustawić głośność (ja mam na 0 wszystkie). Napisz czy lepiej będzie
 

Luke1987

New member
krzysiek1980@. Dzięki za odpowiedź, zamówiłem lepszy kabel RCA-RCA sub Prolink, zaraz zrobię autokalibrację (robiłem ale tylko gdy miałem 5.0, a teraz mam 5.1) Właśnie nie wiem tylko tego LFE (od 80 do 120Hz) jak mam to ustawić? Wszystkie głośniki mam na 80Hz ''odcięte'' i na 0db boost.

Pozdrow.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
krzysiek1980@. Dzięki za odpowiedź, zamówiłem lepszy kabel RCA-RCA sub Prolink, zaraz zrobię autokalibrację (robiłem ale tylko gdy miałem 5.0, a teraz mam 5.1) Właśnie nie wiem tylko tego LFE (od 80 do 120Hz) jak mam to ustawić? Wszystkie głośniki mam na 80Hz ''odcięte'' i na 0db boost.

Pozdrow.

Widzisz to zależy od tego jakie masz pomieszczenie i jakie kolumny. Ja mam ustawione tak: Fronty i central odcięcie na 80hz, surround na 90 hz, sub na 80 hz. Tak jak pisałem w jakims wątku że moje pomieszczenie kiepsko znosi nakładanie się hz z kolumn i suba. Więc Głośniki grają od 80Hz w zwyż a sub od 80 HZ w dół i nic się nie nakłada ale Ty możesz jeszcze spróbować dać fronty na full band może u Ciebie lepiej to zagra
 

Radoslav

New member
U siebie też tak mam, jak włączam do muzyki na EQ Manual. Wtedy sub'a "podkręcam" w Audio na jakieś +4db do nawet +8db w zależności od nagrania. Do tego przez ręczne EQ też dostaje trochę więcej: przy 63hz +3 / 40 hz +2 / 25hz +1. I wtedy przy moim pomieszczeniu gra jak trzeba.
Do filmów gra mocniej (czasem aż za mocno) jak mam włączone Dynamic EQ i Volume. Więc w Audio jest praktycznie na 0db, jeśli film ma mocne efekty to nawet -2db
 

Luke1987

New member
Zrobiłem kalibrację Audyssey (heh za każdym razem inne rezultaty) i sub gra lepiej, a poustawiało mi wszystko tak: Fronty na 70Hz, Center na 80Hz, Surround na 120Hz, LFE (czyli sub?) na 80Hz, fronty dostały po -3db, center -2, surround lewy 0 i -1db prawy, a subwoofer o dziwo +1db boost. Noi metraż prawidłowo wykryło, ogólnie to jestem zadowolony z kalibracji, choć jeszcze pewnie ręcznie coś popoprawiam ;-D
Pozdrowienia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U mnie też surround w tej samej odległości a na jednym mam 0 a na drugim -1. U mnie odległość od suba różnie wykrywa, przeważnie za dużo metrów , ale to i ustawienie głośności sub zależy od tego jak podczas autokalibracji miałeś go podgłoszonego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz mogą być różnej długości, poza tym za każdym razem jak kalibrowałem minimalnie inaczej ustawiało kolumny ale różnice były + - 1, więc niewiele. Jeszcze jak policzyłem miarką z miejsca odsluchowego to są różnice w cm. do głośników surround, pewnie stąd ta różnica, bo odległości mam 1,20 do prawego i 1,50 do lewego. A wydawało mi się że prosto kanapę wycentrowałem:)
 

andrez79

New member
tuner

mam ww ampli od ok. pół roku i w tym tygodniu pojawił się problem. Słuchając radia a trybie stereo gra tylko lewy kanał, praw strona jest zupełnie głucha. w trybie mono grają obie strony. problem nie występuje również przy odsłuchu z innych źródeł (bd, tv, pc działają prawidłowo w trybie stereo).
Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
Możliwe, że moja żonka coś poprzestawiała, ale nie mam pomysłu co.
 

Luke1987

New member
Witam!
Mam problem. Dlaczego Onkyo 608 nie obsługuję dźwięków w formacie 24/192, tzn. gdy ustawiam w (systemie w7x64sp1) sterownikach realtek'a opcje na 5.1 24bit 192KHz (dźwięk przepuszczam przez hdmi na radeonie hd6950) to onkyo przełącza się na ''Stereo'', ''MultiCHStereo'', lub na ''Mono'', i nie mam możliwości przelączenia na np. ''Studio Mix'', ''Unplugged'' lub na jakieś inne (prawdziwe surround) wielokanałowe formaty. Gdy ustawię tryb 24/96 to mogę normalnie inne tryby wybierać, no ale np. DTS-MA wspiera 24/192 więc też będzie pewnie problem... Czy ktoś wie co zrobić? Jaka jest tego przyczyna? Może kabel HDMI ma być specjalny? A może onkyo 608 nie zaakceptuję dźwięku 5.1 24/192? (a powinien akceptować nawet 7.1 24/192? - Tzn. akceptuję, ale dźwięk jest wtedy jakby ''emulowany'' i niema prawdziwego 5.1 tylko ciche stereo rozbite na kilka kanałów bez możliwości ustawienia w onkyo formatów wielokanałowych np. Studio Mix, Unplugged, THX Music itp.)
Proszę o jakieś odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 

strike.eagle

New member
A moja 607 właśnie przestała widzieć sygnał na wszystkich wejściach hdmi. Tak zwyczajnie z dnia na dzień. A gwarancji niestety nie mam. Dzisiejsza elektronika to jest jednak straszne dziadostwo (rozumiem, że pada korr, wiva itp ale tak młode onkyo). Po rozmowie telefonicznej serwis stwierdził, że prawdopodobnie trzeba wymienić moduł HDMI - koszt do 700 zł. Mam jeszcze nadzieję, że to może kwestia nagrzewania i tych tranzystorów, o których mowa była wcześniej. Nie znam się na tym ale może znajdę na miejscu jakiegoś elekronika, który naprawi płytkę. Z tego wszystkiego wynika, że płyta hdmi jest rzeczywiście felerna nie tylko w 606 ale i przynajmniej w 607. Dodam jeszcze, że amplituner nie był dużo używany. Dla mnie naprawa za 700 zł jest nie do przyjęcia a nawet gdybym miał gwarancję to i tak istnieje duże ryzyko, że ta płyta może siąść po jej zakończeniu. Czy wobec tego, gdy 607 nie da się uratować brać Onkyo (608 ewentualnie 609 z gwarancją) pod uwagę przy zakupie następcy?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym dołożył i kupił nówkę. 700 zł to sie nie opłaca. A tak na marginesie to masz racje, jak czytam te posty o awariach to mózg się lasuje. Ja miałem 7 lat Yamahe RX - V430, kupiłem ją również jako używkę i sprzedałem bez najmniejszej awarii. Teraz sprzęt to robią na ilość a nie na jakość.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A moja 607 właśnie przestała widzieć sygnał na wszystkich wejściach hdmi. Tak zwyczajnie z dnia na dzień. A gwarancji niestety nie mam. Dzisiejsza elektronika to jest jednak straszne dziadostwo (rozumiem, że pada korr, wiva itp ale tak młode onkyo). Po rozmowie telefonicznej serwis stwierdził, że prawdopodobnie trzeba wymienić moduł HDMI - koszt do 700 zł. Mam jeszcze nadzieję, że to może kwestia nagrzewania i tych tranzystorów, o których mowa była wcześniej. Nie znam się na tym ale może znajdę na miejscu jakiegoś elekronika, który naprawi płytkę. Z tego wszystkiego wynika, że płyta hdmi jest rzeczywiście felerna nie tylko w 606 ale i przynajmniej w 607. Dodam jeszcze, że amplituner nie był dużo używany. Dla mnie naprawa za 700 zł jest nie do przyjęcia a nawet gdybym miał gwarancję to i tak istnieje duże ryzyko, że ta płyta może siąść po jej zakończeniu. Czy wobec tego, gdy 607 nie da się uratować brać Onkyo (608 ewentualnie 609 z gwarancją) pod uwagę przy zakupie następcy?
Trzeba wymienic 3 kondensatorki koszt 18zł. Jest gdzieś opis na forum :)
 

pimad

New member
Źródło

Witam!
Mam problem. Dlaczego Onkyo 608 nie obsługuję dźwięków w formacie 24/192, tzn. gdy ustawiam w (systemie w7x64sp1) sterownikach realtek'a opcje na 5.1 24bit 192KHz (dźwięk przepuszczam przez hdmi na radeonie hd6950) to onkyo przełącza się na ''Stereo'', ''MultiCHStereo'', lub na ''Mono'', i nie mam możliwości przelączenia na np. ''Studio Mix'', ''Unplugged'' lub na jakieś inne (prawdziwe surround) wielokanałowe formaty. Gdy ustawię tryb 24/96 to mogę normalnie inne tryby wybierać, no ale np. DTS-MA wspiera 24/192 więc też będzie pewnie problem... Czy ktoś wie co zrobić? Jaka jest tego przyczyna? Może kabel HDMI ma być specjalny? A może onkyo 608 nie zaakceptuję dźwięku 5.1 24/192? (a powinien akceptować nawet 7.1 24/192? - Tzn. akceptuję, ale dźwięk jest wtedy jakby ''emulowany'' i niema prawdziwego 5.1 tylko ciche stereo rozbite na kilka kanałów bez możliwości ustawienia w onkyo formatów wielokanałowych np. Studio Mix, Unplugged, THX Music itp.)
Proszę o jakieś odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Do Luke1987,

Jeżeli nie dotarłeś do informacji o które pytasz, to pozwolę sobie przedstawić jak ja to widzę. Otóż moim skromnym zdaniem 608 nie zajmuje się upsamplowaniem materiału audio. Tak więc jeżeli w strumieniu cyfrowym będziesz miał 24/192 (np. z Bluraya z DTSHD, lub jakiegoś pliku FLAC z takim kodowaniem) to 608 Ci to pięknie przedstawi na 7.x lub 5.x lub 2.0 (Twój wybór odnośnie downmixu no i podłączonej ilości głośników). Tak więc jeżeli chodzi o 608 - zasadniczy z punktu widzenia audio jest strumień wejściowy i to jego zawartość determinuje jak ten strumień zostanie zaprezentowany. Ustawianie sterownika na takie wartości bit rate na karcie, otwiera tylko pewne drzwi trochę szerzej ale nie zmusi tych urządzeń do poprawienia jakości dzwięku (nie zwiększy ilości informacji przenoszącej zakodowany dzwięk, ponieważ on już jest zakodowany określonym sposobem - gdybyśmy mówili o kodowaniu analogowego sygnału - to oczywiście im wyższa częstotliwość próbkowania tym lepiej ale i informacji więcej - ale jeżeli rozmawiamy o dekodowaniu dźwięku to częstotliwosć musi być dokładnie taka jaka była użyta do jego zakodowania) ponieważ jak przypuszczam ani Twoja karta ani na pewno 608 nie potrafią remasterować .... wróć one tego nie potrafią, one mają bardzo dobrze odtwarzać dźwięk, który dostarczasz ze źródła a nie go poprawiać.
Tak więc wszystko zależy od strumienia informacji jaki dostarczasz 608. W zależności od tego co jej dostarczysz (albo mu jeżeli traktujemy go po męsku) taki da Ci wybór. A jak zauważyłeś jest on różny w zależności od tego co podłączysz/dostarczysz.

Co innego z obrazem. W 608 jest procesor/system Faroudja który upskaluje obraz do wyższych rozdzielczości.

Ale to już nie jest przedmiotem Twojego pytania. Mam nadzieję że bardzo się nie mylę i choć trochę pomogłem. ;-)
 

mirecc

New member
EQ w 608

Witam.
Dręczy mnie taka sprawa. Wiadomo, że pliki w formacie MP3 mają słabą dynamikę i obcięte z racji kompresji wysokie tony. Jednak w ampli jest funkcja "odzyskiwania" jakości z MP3 a pomimo to wysokie tony niedomagają nawet po podciągnięciu na tone i EQ. Moje głośniki to Jamo 608 a sygnał audio to PS3 po optyku. Co niedomaga? Czy po prostu KD nie jest do stereo? Wiem ,że stereo to stereo i w tej samej cenie co KD z 7 końcówkami mocy ma tylko 2 końcówki i one muszą być lepsze ale chyba powinno się coś z tym zrobić aby wysokie tony lepiej zagrały. W aucie mam sprzęt za 1/4 ceny KD i łupie basem i sopranami jak szalone... Bas w moim KD jest aż nadto ale sopran słaby...
 
Do góry