Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

Radoslav

New member
W trybie pure muza jest dużo ciekawsza. Więcej szczegółów. Inaczej muzy nie słucham ... nie da się ... :-D spróbuj raz, a nie włączysz już innego trybu przy muzie.

Po zakupie przerabiałem wszystkie tryby z ciekawości i nauki obsługi ;) ... i mi najbardziej odpowiada właśnie stereo, ale bez tych dodatkowych "polepszaczy". Owszem w Pure Audio lub Direct jest czystość dźwięku "niezachwiana" od średnich tonów wzwyż, ale do muzyki której słucham brakuje mi w nim trochę niskich tonów.
 

Smołek

New member
Witam
Czy zna ktoś kod na pilota dla onkyo 608 (na liście kodów nie widzę)
pod przyciskiem tv/cd chciał bym ustawić by pilot działał tak samo jak po przyciśnięciu receiver.
thx
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z parametrów nie widzę przeciwskazań. Tylko gdzieś musi być "haczyk" bo coś cena za niska jak za dobry (no w miare dobry do kina) sub. Jak podłączysz to napisz jak to gra, bo sam jestem ciekaw. Nie znam Twojego pomieszczenia ale z tanich subów pewniejsze dla mnie by były np: jamo sub 200, lub Koda sw 1000 (swojego czasu polecana przez użytkowników)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Do tego ampli, to nawet szkoda taki wynalazek podpinac, chyba, ze masz głośniki plastikowe do zestawu.
 

Luke1987

New member
Dzięki za odp. Poszukam innych jeszcze tak do 350zł. Jok3r@, nie nie mam plastików ;-) (tylko Wherfedale 5.0) i chcem kupić jakiś w miarę tani dobry sub do tego zestawu.
Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To masz w miare dobry zestaw a chcesz jakiś sub do 350 zł? To mija się z celem, a wręcz pogorszysz tylko brzmienie zestawu. Dozbieraj troche kasy i kup cos przyzwoitego. Tak jak pisałem wyżej jak chcesz coś taniego to Jamo sub 200 masz na ceneo od 540 zł, Kode sw 1000 od 440zł, nawet na allegro rozejrzyj się za jakąś używką. Ja mam starego Tonsila Activ 200A i nie narzekam, choć teraz już bym kupił inny. Za 350 zł nie kupisz przyzwoitego suba, chyba że okazyjnie używkę. Napisz wogóle ile metrów masz pomieszczenie bo to jest bardzo istotne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Luke1987

New member
Mam około 20m kwadratowych pokój, ale fronty w moich obecnych coś mało basu dają, więc chyba wezmę tą kodę sw 1000, mówisz, że jest lepsza od w/w samsung'a??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Poczytaj sobie opinie w necie, wiekszość osób chwali. Zebyś był w pełni zadowolony do tych metrów co masz to kupił bym Jamo sub 250, bo nie wiem jak Koda radzi sobie w 20 mkw. Na pewno basu byś miał więcej ale jak potrzebujesz silnego uderzenia i wytworzenia ciśnienia na filmach w KD to weź coś mocniejszego.
 

Luke1987

New member
Witam ponownie. Małe sprostowanie: mam pokój dokładnie 18 metrów kwadratowych. A moje fundusze to maksimum 430-440zł. Więc Jamo 250 odpada, zostaję Koda SW1000 chyba, a może coś innego polecicie równie dobrego/taniego/lepszego? P.S. BlackNinja@, nie do końca rozumiem... Chodzi Ci o to, że ten w/w sub samsung'a jest z zestawu kina domowgo, czy...?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A patrzyłes na jamo sub200? Na allegro jest używka za 300 zł a nówka za 499. Pogadaj z Blackninja może jakas korzystną cenę zaproponuje. Naprawde ciężko w tej kwocie znaleźć dobry sub. Niekiedy nie ma co się podpalać tylko poczekać i dozbierać parę stówek niż poźniej żałować że kiepsko gra i kasy nie ma. Ja osobiście przy tej kasie to ta koda lub jamo. Wszystko z wyższej półki będzie droższe a jakiegoś bubla firmy X to szkoda brać. Chyba że ktoś z kolegów na forum wyczaił jakiś fajny w tej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Luke1987

New member
A co powiecie na Yamaha YST SW 030? Jest na allegro od 430zł... Lepsza od Kody SW1000?
A Jamo 200 za 300zł coś nie widzę na allegro, szukam i szukam.
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
Witam. Daj sobie spokój z tą Yamahą. Blackninja pewnie myśli o Samsungu z zestawu HT- BD2 BLU RAY.Koda SW 1000, i SW 100B jak najbardziej ok. Swego czasu też myślałem o Jamo 200, ale STX S-200 zniszczył go w przedbiegach, także nie słuchaj że nie da się kupić suba w tej cenie. Miałem podobny problem...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie pisałem że nie da się kupić suba w tej cenie tylko że ciężko jest znaleźć dobry sub w tej cenie. Wiadomo że jakby miał od 1000zł w górę to pole manewru znacznie się poszerza a w takim przypadku ile masz naprawdę dobrych subów w tej cenie, o odpowiedniej mocy i żeby dawały odpowiedni bas a nie charczały czy dudniły? Może byś wyliczył na palcach jednej ręki a może i nie. Nie słuchałem tego STX - 200, dlatego właśnie jest takie forum gdzie można wyszukać jakieś perełki i poradzić innym zakup. Każdy ma poza tym inny gust. Jeden lubi jak wszystko się trzęsie i jest głośno a inny jak bas jest kontrolowany i sub jest tylko dopełnieniem zestawu 5.0.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krzych_c

New member
Witam.
Kryteria cenowe były jasno podane. Wiem że najlatwiej zaproponować np Velodyne, tylko czy to interesuje pytającego ? Nie tak dawno na forum "Elektroda" ktoś testował suba Voice Kraft - warto poczytać.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadzam się i wiem ile kasy na to ma przeznaczone tylko nie każdy musi się znać na sprzęcie. Po co ma być później rozczarowany. Piszę że nieraz jest warto się wstrzymać i dozbierać trochę niż później pluć sobie w brodę. Równie dobrze można zaproponować mu suba od głośników komputerowych, będzie jeszcze tańszy. Chodzi o to żeby chłopak był zadowolony ze sprzętu a nie podawać tylko nazwy subów mieszczących się w jego kwocie do wydania. Poza tym kolega zakładający wątek napisał że ma fajny zestaw ampli + kolumny, więc szkoda by było go uzupełniać byle jakim subem żeby tylko było głośno. Ja swoje typy podałem wyżej, kolega pisze że STX S - 200 też jest dobry. Więc kolego Luke 1987 masz już parę propozycji do wyboru.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Luke1987

New member
Dziękuje za wszystkie sugestie. Może trochę podpowiem i sobie i Wam, miałem wcześniej suba yamahy yst 012 i nawet mnie zadowalał, ale musiałem go oddać. Więc nie mam chyba aż tak dużych wymagań co do sub'a.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo 608 + jamo s606 - bi amping

Witam ponownie

Czy ktoś z posiadaczy Onkyo 608 i kolumn jamo s606 podłączył w bi - ampingu? Czy są jakies znaczące różnice przy normalnym podłączeniu tego zestawu a w bi - amping? Były już tego typu wątki ale jedni pisali że jest inni że nie ma, więc ciekawi mnie opinia ludzi którzy to sprawdzili. Mógłbym sam przetestować ale mam utrudniony dostęp do amplitunera (tył) i szkoda by było teraz wszystkie kable wyciągać i tracić czas gdyby nie było różnicy.

Dzięki
 
Do góry