Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

jakub mizera

New member
Kup to KABEL JACK 3,5 - 2x CHINCH RCA 10m SKLEP (1523057383) - Aukcje internetowe Allegro i wepnij w gniazdo aux/słuchawek a w ampli do analogów L i R.Na 2 chinchach uzyskasz tylko stereo a przeciez kupiłes ampli kina .Jeżeli chcesz puszczać muzę i filmy na 608 to polecam Creative Labs Audigy 2 ZS Notebook PCMCIA audio (1544461662) - Aukcje internetowe Allegro na złącze pcmcia lub to Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio Notebook (1534241311) - Aukcje internetowe Allegro na exprescard jeżeli w twoim lapku brak tych slotów to któraś na usb z tej rodziny też będzie ok.Wtedy puścisz dts ,dd ,muzę po optyku sam tak robię chociaż 608 już nie mam to świetnie z tymi kartami działa.Możesz też kupić najtańszy blue ray i wtedy będzie dd hd,dts hd LG BD550 - Odtwarzacz Blu-ray LG w RTV EURO AGD

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi a w szczególności Tobie "Rumburak 80" za empatyczne podejście do mojego problemu. To forum jest WIELKIE i cieszę się, że zawsze można liczyć na jakieś pozytywne wskazówki od WAS. Pozdrawiam forumowiczów: diuczysko, piskle smoka, wUodek.

PS.Myślę, że podłączę przez chinche.
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

a więc zaopatrzyłem się również w gniazdkowy watomierz i zrobiłem pomiary. A więc w trybie standby bez trybu HDMI, 0W co zgadza się z tym co podaje producent.
Po włączeniu trybu z pomarańczową diodą 32W. Mój TV LCD Sharp 40" po skalibrowaniu bierze 50-60W więc stwierdzam że ampli w tym trybie z 32 W to porażka jak dla mnie. Wyłączyłem ten tryb i włączam ampli tylko jak potrzebuję :)
W trybie Pure Audio ok. 40W. W trybie Cinema (sygnał DD5.1 z tunera sat po optyku) ok. 50W.
Poza tym pomiar Sub Jamo 250 nie do wykonania w zasadzie bo w trybie kiedy pracuje zużywa od 6W do ok. 9W ale watomierz działa z dużym opóźnieniem co nie daje wiarygodnego pomiaru.
To tyle jeśli chodzi o I pomiary.
Dodatkowo sprawdziłem stary kabel HDMI w opcją sterowania z TV. Fajny bajer i ARC działa nawet na starym kablu w wersji 1.3. Głos z TV idzie na ampli i pilotem od TV sterujemy głośnością ampli.Także to że próbuje nam ktoś wcisnąć nowy kabel v.1.4 to zwykłe naciąganie.
 

osy3

New member
Spostrzeżenia z użytkowania

Zaobserwowałem ostatnio następujący efekt.
W chwili działania ampli w trybie CLB/SAT przy uruchomionym dekoderze Cyfry+, i zwykłym odbiorze, zauważyłem że przy przełączeniu ze źródła CLB/SAT na BD/DVD (odtwarzacz BD w standby) na ekranie TV pojawia mi się raz niebieski ekran , a innym razem jasny zaszumiony sygnał.
Czy to kwestia jakiegoś wychodzącego sygnału z ampli do TV który zostają raz rozpoznane przez TV a raz nie, czy może ampli raz coś wypuszcza a raz nie (wszystko połączone po HDMI)? A może to kwestia HDMI i specyfiki działania?
Mam na moich kablach HDMI (Profigold OxyPure HSpeed+Ethernet) przy wtyczkach, narysowane strzałki tak jakby kierunkowość podłączania kabli wyjście/wejście. Oczywiście stosuję się do nich, ale czy ma to zasadnicze znaczenie w chwili kiedy nie używam kanału zwrotnego (ampli podłączony do gniazda Tv bez ARC, a ampli z BD chyba się nie komunikuje, odwrotnie tak)?
 

-julian-

New member
Witam

Nie moge nigdzie znaleźć w instrukcji i czy mozna puścić sygnał bez ampli na tv po hdmi ?

odtwarzacz - ampli wejście- ampli out - tv , wszystko po hdmi
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak można tylko musisz mieć włączony tryb True HDMI, pomarańczowa lampa musi się świecić jak ampli jest wyłączony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radoslav

New member
Witam

Nie moge nigdzie znaleźć w instrukcji i czy mozna puścić sygnał bez ampli na tv po hdmi ?

odtwarzacz - ampli wejście- ampli out - tv , wszystko po hdmi

A spróbowałeś chociaż poszukać w tym wątku? :|
Już na str.2 miałbyś odpowiedź: http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/53287-posiadacze-onkyo-608-laczcie-sie-2.html#post520353

Tak można tylko musisz mieć włączony tryb True HDMI, pomarańczowa lampa musi się świecić jak ampli jest wyłączony.

Not true! ;) To jest HDMI Pass Through
 

piksel

New member
Witam wszystkich posiadaczy 608. Chcę kupić po wakacjach ten amplituner wraz z zestawem glosnikow jamo 606 bez suba, czy to bedzie dobrze wspolpracowac, czy ma ktos taki zestaw. Duzo pozytywnych opini jest na roznych portalach odnosnie tego zestawu, a moze inne kolumny prosze o jakies porady. I na koniec mam takie pytanko, czy player sieciowy asusa o-play ---> ASUS O!Play Full HD RMVB MKV DIVX HDMI NAPISY PL (1634781156) - Aukcje internetowe Allegro bedzie dobrze dzialal z tym amplitunerem, mam duzo sciagnietych filmow full hd w formacie mkv jak i muzyki w bezstratnym formacie FLAC, z plyt rzadko korzystam wiec dvd jest mi zbedne, do tego bedzie jeszcze podlaczony xbox360 i tunet dreambox HD na linuksie
http://allegro.pl/asus-o-play-full-hd-rmvb-mkv-divx-hdmi-napisy-pl-i1634781156.html
 

jarzombek

New member
Moim zdaniem zakup odtwarzacza który wskazujesz mija się z celem. Kupujesz ampi które obsługuje dźwięk przestrzenny, a odtwarzacz w swej specyfikacji tego nie ma. Kup więc zwykłe stereo, albo dołóż kasy i kup coś co wykorzysta możliwości Onkyo. Jak stać cię na konia to i musi cię być stać na bat.
Wg mnie najlepiej sprawdza się podłączenie do amplitunera komputera. U mnie w ten sposób właśnie to chodzi z tym że mam Onkyo 608. Nie wiem jak 606, ale mój ma wejście DSUB z którego konwertuje obraz na wyjście HDMI. Dźwięk wyprowadzony optykiem i gra miód malina.
 

SemperFi

New member
@piksel
posiadam ten zestaw o którym piszesz i powiem Ci że gra w porządku. Czasem to nawet zachwyca ;)
tez badam O!Play'a i szykuję sie do jego zakupu. Jesli masz jakies pytania to pisz na PW.
 

Luke1987

New member
Po przeczytaniu tylu opini o Onkyo SR608 chyba się wycofam z jego zakupu... Przez ponad 3 lata miałem Denon'a 1707 który ani razu nie miał żadnej awarii, ale zmiana musiała nadejść, bo Denonek nie obsługuje najnowszych technologii (np. DTS-HD Master, HDMI itp). Tylko jaki ampli zamiast 608 wybrać do 1400zł...hmn

Pozdrawiam.
 

SemperFi

New member
Niektóre negatywne opinie o onkyo wynikaja z tego że sie mocno grzeje i nie można na nim nic stawiać niezostawiając przewieu, ale ja nie widzę w tym minusa najmniejszego bynajmniej jest cichy i spełnia moje wymagania. Jesli przywykłeś do denona to kup sobie nowszy model tej samej marki :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Od Onkyo TX-SR608? No na pewno nie będzie. Przecież to można co najwyżej z 309-ka porównywać, a do 608, to daleko.
 

piksel

New member
jarzombek jak to? tu masz opis: Dźwięk: MP3,WAV,AAC,OGG,FLAC,AIFF,Dolby Digital AC3,Dolby Digital Plus,DTS Digital Surround.
Powiem tak, do 608-semki podłącze na pewno xboxa 360 do gier, pewnie zrobi lepsze wrażenie niż głośniki w tv. Podłącze również dreamboxa 800Hd gdzie mam dostęp do cyfry full i polsat cyfrowy full dźwięk pójdzie optykiem to też będzie lepiej grało niż głośniki w tv. A dlaczego pytam o O!Play ? ponieważ mam już na dysku około 200 filmów 720/1080p w formacie mkv i dźwiękiem ac3 bądź DDP DTS DS. Ponadto mam dużo muzyki w formacie bezstratnym FLAC (nie jakieś tam badziewne mp3) które też odtworzę z dysku. Stąd moje zapytanie o to jak to będzie współgrać z sobą. Na przewodach nie będę oszczędzać wszystko podłączę hdmi i dźwięk optykiem, o DSUB już się zapomina to wejście analogowe więc Twoje konwertowanie na HDMI mija się z celem
 

jarzombek

New member
Opis opisem, tak jak w przypadku mojego telewizora. Obsługuje DTS, ale że tylko 2.0 to dowiesz się kupując go.
Ja nie miałem rozczarowania, bo dowiedziałem się o tym tu na forum. Z góry zakładałem zakup amplitunera i oglądania video z kompa.
A co do DSUB. Nie uświadczysz wejścia DVI, w ampliku. Na moje oko konwertowanie na HDMI zupełnie spełnia swoją rolę. Obraz jest bardzo dobrej jakości.
 
Ostatnia edycja:

Luke1987

New member
jarzombek@, możesz jaśniej? Co nie obsługuję DTS 5.1, ampli 608 czy twoj TV... i nie bardzo rozumiem z tym dvi, hdmi spelnia swoja role...
 

sneipasomoh

New member
Dokładnie tak.
Chociaż jak na moje ucho to znacznie lepszym rozwiązaniem jest poprostu tryb Stereo (z wyłączonymi wszystkimi Dynamic EQ / Dynamic Volume itp) i ręcznymi ustawieniami eqalizerów dla poszczególnych sekcji głośników.

Szczerze mówiąc to bym aż tak nie generalizował. Owszem (po przeczytanych opiniach) pewnie można trafić na ten "gorszy" egz. ale jest to raczej wyjątek od reguły. Osobiście mam TX-SR608 od blisko 2 miesięcy i wiatraka nie słyszę, a problemów z OSD też nie mam.
Za to przy cichym odsłuchu słychać wiatrak w BD 507 ;)

W trybie pure muza jest dużo ciekawsza. Więcej szczegółów. Inaczej muzy nie słucham ... nie da się ... :-D spróbuj raz, a nie włączysz już innego trybu przy muzie.

Ja mam tx-sr 607 już drugi rok i spisuje się bardzo dobrze. Współpracuje z nboxem i ps3.
Fakt grzeje się mocno (zimą jak znalazł), z tego powodu musiałem zrezygnować z upakowania go w moim pomocniku na RTV. Stoi na na zewnątrz. I też nie jest źle.
Teraz przydałby się upgrade hdmi bo porty nie dają rady przy 3D z ps3 na panasie. Choć to dziwne, bo z nboxa 3D idzie ładnie przez ampka. Muszę spróbować z pass trough, może da radę? Ktoś ma doświadczenia z 3D przez hdmi w amkach Onkyo?
 
Ostatnia edycja:

s4v4g3

New member
Witam, właśnie zakupiłem owe cudeńko, Problem już mam na początku. Chcę podłączyćTV do Onkyo, aby głos z TV wychodził z głośników quadral 5000 podłączonych do AV. Jakie kable trzeba kupić?
Chinche, ale jakie??? Ktoś może pomóc?
Thx...
 

Kammel

New member
Mam taką mała prośbę o opinie o takim zestawie. Onkyo 608 + Blu Ray 308 + Jamo 506 + sub Jamo 210 do pokoju 17 m. Głownie oglądam Cyfre, blu ray potrzebny jest mi głównie do odtwarzania koncertów muzycznych 60% i 40% filmów. W 3D i radio internetowe nie jest mi potrzebne. Zależy mi też na tym żeby czytniku USB (w ampli go nie ma ale ale w odtwarzaczu jest). Muza jakiej słucham to głównie Trance, wiec z naciskiem na bas w zestawie. Czy taki zestaw na 17 metrów jest w sam raz czy trochę na wyrost, może wręcz przeciwnie ? Początkowo obstawiałem Jamo 606, ale podobno potrzebują półtora metra wokół siebie żeby ładnie zagrać, czego u siebie w pokoju nie mam, stąd pomysł na 506 Jamo plus sub. Jak Onkyo sprawdzi se w koncertach z Blu raya ?? Czy moze lepiej da radę Pioneer 920 albo Denon 1911 ??
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Będziesz zadowolony z takiego zestawu w 17m i nie jest on na wyrost uzyskasz dobrą dynamikę i jakość brzmienia.Jednak proponuje odsłuchać bo onkyo potrafi co niektórych męczyć(np.mnie) dzwiękiem więc może trzeba bedzie zmienić na denona który jest ciepło grającym ampem.
 
Do góry